aventura fara sex


Sentimentele exista.sunt cele de prietenie.nu vad aventura,decat poate in mintea lui.
cercelmarilena
Postat pe 15 Ianuarie 2009 13:57
De la: andi_me, la data 2008-10-17 17:38:02Si eu eram gelos cand prietena mea discuta cu prietenii ei despre noi, dar dupa ce m-am impritenit si eu cu o fatapot spune ca se poate sa fii priten cu cineva de sex opus fara atractie sexuala, asa ca daca are incredere in tine te va lasa sa-ti pastrezi pritenul


f de acord cu andi_me. poti fi foarte bine doar prieten cu un baiat sau o fata fara sa ai implicatii emotionale.eu am astfel de prieteni si totul e ok.
1984
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:03
Daca vreti un barbat prieten atunci cautati unul care este homo, nu o sa vrea niciodata sa faceti sex.Nu exista prietenie intre un barbat si o femeie fara sa fie si atractie....deci....tot acolo ajunge-ti....la sex...Treziti-va, totul este o betie cu apa rece .....pina cind....o face-ti
Duncan_Idaho
Postat pe 26 Ianuarie 2009 09:16
Buna dimineata!
E o problema aici, incepand cu titlul... "Aventura fara sex"... In primul rand termenul de "aventura" include neaparat si sex. Altfel e amicitie, prietenie, orice altceva, nu aventura. Asta in primul rand...
In al doilea rand- o relatie extrem de stransa intre un barbat si o femeie duce in mod inevitabil la sex. Nu poti ramane prietena intima cu un barbat pana la capat. Undeva prietenia se strica si apare aventura...
Eu cred ca cel mai bine e sa-ti faci prieten pe cel de langa tine. Pana la urma cu el imparti si bune si rele, poti imparti si ganduri si probleme si nemultumiri si bucurii. Pai, daca nu-i spui lui si ii spui altuia, se rezolva cumva mai usor problemele tale??
In ultimul rand un sfat: Niciodata, dar niciodata, problemele de cuplu nu le discuti cu un alt barbat!! Decat daca vrei sa termini o relatie si sa incepi alta.... Ascultati-ma, am ceva ani si experienta de viata in spate... Daca aveti o relatie pe care vreti sa o faceti sa mearga, nu va cautati prieten un barbat. Cu siguranta barbatul de langa tine iti poate fi cel mai bun prieten, daca are capul pe umeri si te iubeste. Daca nu, nu merita... Parerea mea....
Lidiaolteanu
Postat pe 26 Ianuarie 2009 10:08
-Putem avea o relatie care sa mearga?-intreba Suzuka.
-Sigur ca da.Relatia misionarului.
-Si tu chiar crezi ca o sa mearga?
-Daca dai din picioare, da.
Ioana007
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:12
Ti-ai analizat vreodata atat sentimentele pe care le ai fata de prietenul tau si cele pe care le ai fata de partenerul tau? Incearca sa faci o comparatie si apoi vei gasi singura raspunsul, consider ca un prieten cat de bun ar fi el nu trebuie sa stie intimitatea dintre mine si iubitul meu .Poti vorbi orice ,dar mai putin lucrurile intime care se petrec intre tine si iubitul tau, deoarece la un momentdat s-ar putea ca prietenul sa-i ia locul iubitului
candvaodata
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:19
De la: lucarelu, la data 2009-01-30 11:19:32Ti-ai analizat vreodata atat sentimentele pe care le ai fata de prietenul tau si cele pe care le ai fata de partenerul tau? Incearca sa faci o comparatie si apoi vei gasi singura raspunsul, consider ca un prieten cat de bun ar fi el nu trebuie sa stie intimitatea dintre mine si iubitul meu .Poti vorbi orice ,dar mai putin lucrurile intime care se petrec intre tine si iubitul tau, deoarece la un momentdat s-ar putea ca prietenul sa-i ia locul iubitului
Brain
Postat pe 3 Februarie 2009 13:16
Sunt perfect de acord!!! Imposibil???? Sa fim seriosi! Chiar e foarte posibil ! Stiu eu ce spun !
Lara2005
Postat pe 5 Februarie 2009 15:23
aventura fara sex nu se poate... am zis... chiar si explorarea de unu singur a desertului se lasa cu sex, pana la urma...
zambil
Postat pe 5 Februarie 2009 16:13
si eu a crezut ca se poate sa ai o relatie de prietenie cu sexul opus care sa nu duca neaparat si la sex... din pacate rezultatul a fost exact opusul a ceea ce doream...sincer imi doream cineva care sa imi ddea sfaturi intr-o perioada dificila in care imi pierdusem increderea de sine.
cu toate astea inca mai cred/sper ca poate exista si o astfel de relatie.
mitisor
Postat pe 5 Februarie 2009 23:37
Si acum ce sa faci? sa stai departe de toate pers de sex opus? Din cate stiu nu mai suntem in Evul Mediu, cand femeia nu trebuia sa ramana singura cu un barbat ca draga doamne isi strica reputatia sau mai stiu eu ce! Eu zic ca cel mai bine e sa ii lasi timp sa se obisnuiasca cu ideea ca poti avea prieteni barbati fara sa il inseli, sa te cunoasca mai bine si sa inteleaga ca nu ai de gand ca ii pui coarne. Eventual fa-te ca nu observi cand stramba din nas ca te intalnesti cu prietenul tau si daca zice ceva atunci incearca sa-i explici ca nimic din relatia ta cu prietenul nu implica sex sau alte sentimente afara de o prietenie buna;

In plus nu as avea mare increde in ce spune sora, nu cred ca partenerul tau discuta despre relatia voastra cu sora, eventual daca iti spunea un prieten de al lui era altceva; am foarte multi prieteni de sex opus si nici unul dintre ei nu discuta cu sora despre relatia cu partenera; poate sora lui e mai batuta-n cap si vorbeste prostii.
justmeandonlyme
Postat pe 21 Februarie 2009 15:33
asta-i din ciclul " Hai sa ne tinem de mana!"
Daca-i AVENTURA...e cu sex..restu-i barfa la cafea...
gabitzza
Postat pe 5 Martie 2009 18:56
Ce ai patit Gabitza? Nu-ti mai place sa te tii de mana?Acum se obisnuieste tinutul de picioare?
Ioana007
Postat pe 7 Martie 2009 09:22
Ba da Ionico..si tinutul de mana..si plimbatul pe sub salcii.. , dar eu nu-i spun aventura,sa vedem ghicesti ce e?
gabitzza
Postat pe 10 Martie 2009 23:52
Stai intai sa beau cafeaua si sa vedem ce zice zatul
Ioana007
Postat pe 12 Martie 2009 13:10
Ei, ai baut cafeaua? Ar mai ramane datu-n bobi..
gabitzza
Postat pe 12 Martie 2009 19:01
Chiar exista aventura fara sex.Si,de ce nu?Pentru toate trebuie sa existe un inceput.E chiar mai interesant sa fie mai intai aventura,apoi sexul.Daca le schimbam ordinea,aventura din pacate se poate pierde.Asadar,aventura,apoi sex...
liviu_k
Postat pe 17 Martie 2009 08:47
De la: liviu_k, la data 2009-03-17 08:47:42Chiar exista aventura fara sex.



da. se numeste excursie cu rics!

geo32
Postat pe 17 Martie 2009 08:57
Pai vezi, domnule liviu_k, tot la sex se ajunge... Tot aventura se numeste... Orice aventura duce la sex, e adevarat!
Lidiaolteanu
Postat pe 17 Martie 2009 19:49
in general destainuirile, prieteniile in care se spun prea multe...duc pana la urma la sentimente (intai de compatimire fata de persoana care are probleme in relatiee - si cine nu are?-, apoi sentimentul ca prietenul te intelege atat de bine, ca apoi...deodata prietenul intra pe primul plan).

Cred ca barbatii (mai instinctuali de felul lor) rar leaga prietenii cu o femeie fara sa se gandeasca (macar undeva, acolo, in adancul lor) ca s-ar putea intampla sa fie..., iar femeile, de obicei (ceke mai sentimentalicoase) leaga lagaturi profunde in urma unor discutii care le ating corzile sufletului...asa ca...In fine...s-ar putea sa fie exceptii, dar raman la parerea ca sunt doar exceptii.
foreverme06
Postat pe 18 Martie 2009 01:47
Poate n-ai inteles aluzia pe care am facut-o.Am sa fiu mai explicit:Aventura fara sex e posibila (cateva ore).Vorbesti de cateva ori pt.acomodare,apoi fara retineri fiecare ii poate spune celuilalt ce-i place si ce nu.Asa e mai simplu,se discuta deschis...Daca ulterior nu se lasa cu sex,asa-zisa prietenie incepe sa se dilueze.Sper ca de data asta ai inteles ce am vrut sa spun.O zi buna.
liviu_k
Postat pe 18 Martie 2009 07:40
Depinde de aventura...
AVENTR s.f. 1. Aciune ndrznea, extraordinar. ♦ ntreprindere riscant, lucrare cu multe pericole. 2. Intrig amoroas; legtur amoroas ntmpltoare. [< fr. aventure, it. avventura, lat. adventurus care va veni].
Oare de ce toata lumea se gandeste la intriga amoroasa?
zadumciva
Postat pe 18 Martie 2009 08:11
Fiindca este cel mai ieftin.
Ioana007
Postat pe 18 Martie 2009 16:08

eu cred ca trebuie specificat genu' de aventura...pt. unii e o aventura sa treaca strada,pentru altii sex cu profa de filozofie(deh, era intrigata de contestarea lui freud..)
oricum,daca e vorba de doua persoane de sex opus (sau mai nou,legal, si de acelasi sex, Brrrrrrr..) , hai sa fim seriosi!
nu exista intimitate deplina fara atractie reciproca, asa ca, sint prieteni/prietene doar cei care nu se atrag fizic !
fortelion
Postat pe 18 Martie 2009 17:05
Este normal.Un oarecare, ii scria scrisori de dragoste unei fete.Ii scria atat de mult, incat fata s-a indragostit si s-a maritat cu postasul, pentru ca era tanar, frumos, si mai ales, pentru ca trecea in fiecare zi pe la ea si ii aducea scrisori de dragoste.
Ioana007
Postat pe 19 Martie 2009 07:44
Doi miriapozi, el si ea, se giugiuleau. Dupa 10 minute de preludiu, el zice: - Hai nu fi rea, spune-mi intre care picioare o ai
iasomia
Postat pe 31 Martie 2009 11:46
Si ea ii spuse cu vocea ei de clopotel:
-Cauta dragul meu, cauta...
Ioana007
Postat pe 31 Martie 2009 15:15
...si tot cautind,dadu de...ptiu,minunea,mai aratoasa ca a lui...no,bigne,si acum ce facem???,continuam asa,poate iese ceva...din aventura asta...
valentino
Postat pe 26 Aprilie 2009 09:28
De la: AlexaGrigore, la data 2008-10-17 15:21:54sora partenerului mi-a zis ca nu ar trebui sa mai discut cu prietenul meu cel mai bun. ca si asta este o aventura emotionala si ca pe prietenul meu il deranjeaza,d ar nu vrea sa imi spuna. tin mult la amandoi, dar chiar cred ca poti sa fi prietena cu un barbat fara sa fie alt tip de sentimente

eii aventura emotionala,de-acum...e gelozie,nicio aventura nika
eu am mai multi prieteni baieti...ca in timp unii au simtit si altceva,asta e alta treaba...dar e simpla prietenie...cel putin la mine asa este...deci se poate,asta-i ideea...zi-i fatucii aleia
mia79x
Postat pe 10 Mai 2009 12:23
si poate-i mai multa gelozie din partea ei,decat a fratelui.ia vezi,poate-i place amicu' asta al tau
mia79x
Postat pe 10 Mai 2009 12:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma iubeste? 11 De la: Micass 30 Ianuarie 2009 10:14
prieteni sau cunoscuti? 19 De la: Ioana007 6 Februarie 2009 18:09
povestea mea de...iubire? 7 De la: Ioana007 17 Martie 2009 14:36
unde dracu 4 De la: prometeus_wife 15 Februarie 2009 12:29
ce mai gatiti astazi??? 4 De la: SAL 27 Ianuarie 2012 14:59
Setari Cookie-uri