Relatia cu un barbat mai in varsta

De la: bubutza, la data 2008-11-12 17:18:12puski


daca as stii ca voi fi fericita nu mi'ar pasa.....nu ma intereseaza gura lumii....as fi eu cu el si am fi fericiti...

dar oare as putea sa'l fac fericit?? oare eu as fi fericita??
viata mea s'ar schimba cu totul......oare sunt atat de hoatarata, ambititoasa, atat de puternica incat sa accept aceasta schimbare??
as putea face fata??

oare el e la fel de hotarat??el spune ca ar face orice....dar oare orice-ul e chiar orice??
il privesc ca pe un barbat....unul care a cautat toata viata pe cineva care sa'l aprecieze pentru ceea ce este nu ceea ce face, sa'l inteleaga, sa'l sustina, sa'i fie alaturi, a cautat pe cineva pentru care sa aiba motivatia de a schimba ceva in viata lui.....cand l'am cunoscut era un tip rece si dur....nu'l impresiona nimic....

Buna, Buburaza mica!
Ai pus intrebarea esentiala :Pot sa-l fac fericit?
Asta e, omul nu a fost fericit in relatiile precedente.important este ca tu sa afli daca poti face ceea ce nu au reusit celelalte, care au existat cu siguranta pana la 4x ani.
am vorbit....mult..foarte mult
si mi'a spus ca i'am castigat increderea, ca nimeni nu a reusit asta, mi'a spus ca am ajuns in locuri de mult uitate din inima lui. ca abia acum simte ca incepe sa traiasca....ca nu a cunoscut asa sentimente.....
deci este un EL....dar este un EL inca necunoascut pentru mine....
si eu am postat fiindca sunt implicata intr'o alta relatie....si ceea ce a inceput ca o simpla prietenie s'a transformat in ceva mai mult....(nu mi'am inselat iubitul....sa nu crezi asta)...dar pur si simplu acest barbat nu mi'e indiferent...am incercat sa renunt la discutiile noastre...dar nu am putut

si eu nu stiu daca sa renunt la actuala relatie pentru a incerca alaturi de EL sau pur si simplu sa'mi vad de drum ca si cand nu s'a intamplat nimic....asta e dilema mea

mulutmesc de raspunsul postat....apreciez enorm



numai bine
Brain
Postat pe 13 Noiembrie 2008 12:11
Am vrut sa raspund, pe probleme puse, dar nu mi-a reusit.
Omul poate spune orice, noi trebuie sa-l credem. Nu pot sa-ti ofer sfaturi pentru ca nu reusesc sa fiu 100% obiectiva, dar avand cativa anisori in plus + cei ai sotului meu, cred ca acum esti pentru el tot ce vrei tu, la 4x ani iubirea-indragosteala se petrec putin altfel. Tot ce a fost in viata lui, si nu e valabil numai pt. barbati, drum, greu, bine, ham, cruce, doarme frumusel in subconstient.Cand fiorul a trecut vor iesi de-acolo, te asigur, asa cum te asigur ca fiorul trece.Experimentezi, deci, stii ca trece si la 20-30 de ani.
Barbatul acesta dragut, rabdator, rafinat poate, iti arata ce doreste din ceea ce este, sau nu este. La asa varsta stii cum. La 2x ani esti sincer, nu exista calcule doar conceptul "asta sunt, daca iti plac bine, daca nu..." Experienta si literatura de specialitate, arata ca in cuplurile in care diferenta de varsta este mare, si vorbim aici de 15-20-25 de ani, cel mai in varsta il modeleaza, il trage dupa el, daca vrei, pe cel mai tanar. Si explicatia sta in Legea naturii , cursul firesc fiind tinerete, naivitate, maturitate, batranete, intelepciune nu invers, nu neaparat in aceasta ordine si nu obligatoriu toate.
Deciziile trebuie sa fie ale tale (nu va fi doar una, te asigur).Nimeni nu are dreptul sa te judece, nici macar de acordul cuiva nu ai nevoie, sunteti oameni liberi, presupun, deciziile va apartin.
Iti doresc fericire, sa nu sufere niciunul dintre cei implicati in ecuatie si peste 10 ani, sa nu te afli la tastatura cerand sfaturi. Nici oferind.

Brain
Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:20

alinaalicia
Postat pe 17 Decembrie 2008 15:16
1. Afla sigur daca este insurat , pentru ca astfel, el doreste numai aventura.
2. Tatal tau ce varsta are ???
micky04
Postat pe 22 Decembrie 2008 23:12
Bubutza...nu este greu deloc, important e sa-ti recunosti tie ce cauti, ce asteptari ai de la barbatul mai in varsta, este clar ca la varsta lui are experienta necesara sa te "innebuneasca" putin, si acum sa recunoastem cinstit...carei femei ii displace chestia asta? .Eu personal te inteleg perfect, un barbat la 40 de ani stie cum sa iubeasca o femeie, cum sa o alinte, cum sa ii vorbeasca, cum sa o atinga... ....cred ca tu ai ajuns in acea etapa a vietii cand simti nevoia de mai mult, esti intr-o continua cautare, in plus ideea de a fi iubita de un barbat matur iti da mai multa incredere in tine.Nu cred ca ar trebui sa te judece cineva, ceea ce simti tu este perfect normal si sanatos din punctul meu de vedere, meriti sa fii iubita, sa ti se acorde atentie, si sa traiesti senzatii noi, necunoscute pana acum! . De ce iti faci probleme pt viitor? tu nu traiesti prezentul? Decat sa-ti para rau pt ceva ce nu ai facut, mai bine sa regreti ceva facut cu buna stiinta ...si daca prietenul tau actual prefera iesirile cu baietii in locul celor cu tine, tu dc nu ai prefera experienta in locul amatorului? Ai grija de tine, traieste-ti viata dupa propriile reguli, si incearca sa profiti de orice mana intinsa spre fericire ! Sarbatori fericite!!!

Postat pe 28 Decembrie 2008 11:38
nici bubuta nu mai e demult pe aici.
si_totusi
Postat pe 28 Decembrie 2008 12:09
Asa este.A plecat cu barbatul din visurile ei in insula comorilor.
Ioana007
Postat pe 2 Ianuarie 2009 08:56
Sincer mi se pare chiar si mie cam mult 38 de ani (daca am retinut bine), daca daca tu il iubesti sincer si esti pregatita sa-ti asumi toate riscurile si tot ce implica o astfel de relatie...pana la urma vorba ceea...mai bine sa fii vultur pentru o zi decat musca o viata!!! Deci daca esti fericita, mai bine traiesti cu el atata cat va da Dumnezeu decat sa regreti ca stai langa unul de varsta ta care nu te respecta iubeste si apreciaza si pt care tu poate n-ai avea aceleasi sentimente...
elle
Postat pe 3 Ianuarie 2009 19:43
totusi puski, sunt curioasa tu nu vrei copii pt ca nu-ti plac tie copiii sau pt ca ti-e teama ca ii vei creste singura?...nu mi-o lua in nume de rau...dar facand calculul....sotul tau are peste 70...ma intreb, daca imi permiti bineinteles...la pat va merge bine?
elle
Postat pe 3 Ianuarie 2009 19:46
Sigur ca da.Mai poate sa scuture cuvertura.Iar cearsaful il baga la masina de spalat.
Ioana007
Postat pe 4 Ianuarie 2009 08:56
De la: Ioana007, la data 2009-01-04 08:56:10Sigur ca da.Mai poate sa scuture cuvertura.Iar cearsaful il baga la masina de spalat.


Ioana? imi amintesti de cineva! Ce dor imi era de postarile lui, prieten virtual! La multi, multi ani! Sa fii iubit(a)!
Brain
Postat pe 5 Ianuarie 2009 01:13
Daca tot te-ai apucat sa faci declaratii publice, te rog fii draguta pana la ultima suflare.De cine iti este dor, iubita mea?N-a ca m-a apucat si pe mine, dar nu pot sa ii fac portretul robot, ca nu stiu sa desenez.Am incercat odata si iubitul meu a zis ca imi bat joc de el.
-Draga mea, a spus, sa stii ca eu merg in doua picioare si nu sunt chiar atat de cracanat cum insinuiezi.
Ioana007
Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:00
De la: Ioana007, la data 2009-01-05 20:00:41Daca tot te-ai apucat sa faci declaratii publice, te rog fii draguta pana la ultima suflare.De cine iti este dor, iubita mea?N-a ca m-a apucat si pe mine, dar nu pot sa ii fac portretul robot, ca nu stiu sa desenez.Am incercat odata si iubitul meu a zis ca imi bat joc de el.
-Draga mea, a spus, sa stii ca eu merg in doua picioare si nu sunt chiar atat de cracanat cum insinuiezi.
:

Sunt confuza! Am vazut nu de mult Piratii din Caraibe si eram cu gandul la unul din ei. Scuza-ma, am fost necuviincioasa?
Brain
Postat pe 6 Ianuarie 2009 22:19
Am de aproape 5 ani o relatie cu un barbat mai mare cu 17 ani decat mine si totul e OK.Acum asteptam si un copil si relatia noastra a fost si este extraordinara .Nu vad nici un inconvenient in a incepe o noua viata (mai buna poate) alaturi de un barbat cu mult mai in varsta decat tine .
esrayelda
Postat pe 7 Ianuarie 2009 09:01
Cand vorbesti de pirati, totul este ok.
Ioana007
Postat pe 7 Ianuarie 2009 15:58

te face sa-ti pierzi mintile pentru ca are experienta si se gandeste in timp ce tu te indragostesti nebuneste. in cazuri
mai fericite te poate modela , vezi cu alti ochi viata - prin ai liu , uiti de tine si el prinde curaj si cauta alt mac firav plapand.dragostea e oarba , nu ? (dar cand porti ochelari ,imprumuti din farmecul vremurilor talc.
cercelmarilena
Postat pe 14 Ianuarie 2009 15:59
Am avut o astfel de relatie si m-a redus la in punct.Bineinteles a existat siropul acela , mi-a scris cele mai frumoase versuri (saci,in 5 ani),i-am facut cadou o casa,ne-am certat,m-a acuzat,si totusi parfumul acelor vremuri se simte...ramane frumusetea,ajungi sa ierti,te transformi si amintirile nu ti le ia nimeni.Locul acela cu ele te face sa te gandesti ca nu esti ca ZIDUL...
cercelmarilena
Postat pe 14 Ianuarie 2009 16:07
sunt casatorita cu un barbat mai in varsta si ce coincidenta ma alinta bubuta....
e o casnicie deosebita mai frumos decat m-as fi asteptat...
pur si simplu cand dai de ceva deosebit e bine sa ai grija de acel ceva indiferent ce ar fi

nimic nu se compara sa fi langa cineva care te iubeste sa simti acest lucru mereu si sa te simti binecuvantata

viata e prea scurta sa o risipesti altfel decat sa o traiesti dupa cum simti
ilonka_boros
Postat pe 15 Ianuarie 2009 22:24
daca stingi lumina, dar daca o aprinzi ?
cercelmarilena
Postat pe 22 Ianuarie 2009 21:36
O relatie cu un barbat insurat mai in varsta,seamana cu acela care incearca sa intre la cinematograf, dupa ce s-a terminat filmul.
Ioana007
Postat pe 23 Ianuarie 2009 16:57
In timp ce se indrepta spre casa, Suzuki vede o creatura neobisnuita, uscata, inalta si slaba ca o scandura, de pe care agatau hainele de parca ar fi fost puse pe un par la uscat.Creatura il saluta, si Suzuki inbtreaba curios, cu o voce emotionata:
-Dvs., sunteti cumva Tutankamon?
-Nu draga.Eu sunt sotul vecinei tale de 18 ani, Irina.
-Dar de e aratati asa de imbalsamat?
-Ultima oara, am lucrat in Egipt.Cred ca e din cauza soarelui.
Ioana007
Postat pe 23 Ianuarie 2009 18:53
Pentru Briana.
Suzuka inchide usa dupa Suzuki, care pleaca la serviciu.
-Of..-exclama femeia.-Singurul motiv poentru care il iubesc este ca seamana atat de mult cu Johnny Deep.
Dupa o jumatate de ora, suna soneria, si cand Suzuka o deschide, vede in fata ei o femeie frumoasa, cu mustacioara care se hlizea la ea.
-Barbatul meu nu este acasa,-zise Suzuka si da sa tranteasca usa.
-Huo.Mi-am uitat pistoalele acasa, si am venit sa le iau.
Ioana007
Postat pe 23 Ianuarie 2009 19:03
sunt curioasa ,fetelor,ce au zis parintii vostri cand v-ati luat barbati asa invarsta?"bravo,mama,e de-o seama cu mine sau mai invarsta chiar"!

eu va doresc sa fiti fericite,dar va vad vaduve de tinere...pacat...
Roxxynela
Postat pe 26 Ianuarie 2009 23:40
roxxy, scumpo ...nu fi scorpie...ca il deprimi pe prometeu...
wife_de_zmeu
Postat pe 26 Ianuarie 2009 23:42
....iertati-ma ,doamnelor,nu m-am putut abtine ... acum serios vorbimd,nu am nimic cu cele care se marita cu barbati mult mai batrani,dar eram curioasa ce reactie au avut parintii lor...mama mea sigur ar fi facut infarct,vorba ceea: a crescut o fata,mai mult sau mai putin frumoasa.etc etc.. si sa incapa pe mana unui tataita?
Roxxynela
Postat pe 26 Ianuarie 2009 23:46
asa zicea si soacra-mea...si stii ce a patit? a reusit sa il indeparteze pe pro de ea...si eu jur ca nu am pus umarul la asta...

tu crezi ca mama mea nu a fost oripilata?
wife_de_zmeu
Postat pe 27 Ianuarie 2009 00:45
De la: Ioana007, la data 2009-01-23 19:03:34Pentru Briana.
Suzuka inchide usa dupa Suzuki, care pleaca la serviciu.
-Of..-exclama femeia.-Singurul motiv poentru care il iubesc este ca seamana atat de mult cu Johnny Deep.
Dupa o jumatate de ora, suna soneria, si cand Suzuka o deschide, vede in fata ei o femeie frumoasa, cu mustacioara care se hlizea la ea.
-Barbatul meu nu este acasa,-zise Suzuka si da sa tranteasca usa.
-Huo.Mi-am uitat pistoalele acasa, si am venit sa le iau.




1. Ioana m-ai suparat.Rau de tot.Singurul motiv pentru care nu l-as mai iubi ar fi asemanarea cu Johnny Deep.Slava Domnului ca el stie asta si ca atractia dintre noi se manifesta in plan spiritual, nu fizic, tocmai de aceea ma si alinta Briana.
3. La povestioara asta te rog sa pui ghilemelele de rigoare.E un citat si nu cred ca Piratul meu ti-a cedat drepturile de autor.
4."Si iti scriu din umbra soaptelor uitate/Stiu ca nu e nimeni, ca sa arda-n stea/Si pe cer se urca doar aripa mea,/Ca sa planga-n versuri, in singuratate."



Nu doresti drept la replica, nu?!
Brain
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:52
In fata dragostei, pana si Dumnezeu devine neputincios.Dar daca ai sa deschizi ochii sufletului tau, poate ca ai sa-mi vezi aripile.Ingenunchez in fata ta si iti sarut mainile.
Ioana007
Postat pe 27 Ianuarie 2009 17:37
Ioana... esti un pic prea curtenitoare pentru o femeie... relatii cu barbati mai in varsta? mai tineri, deloc?UNDE SUNT REGULI CORECTE SI CLARE PENTRU ASTA? Nicaieri. Facem fiecare cum ne taie capul. Eu tot insist pe aici sa va spun ca nici o discutie, sfat, etc NU SCHIMBA nici macar cu 1 mm modul nostru de a fi. PE ACESTE TEME. ca invatam de la Suzuka sa facem cafele... asta-i altceva si este ok.
gianiblue
Postat pe 27 Ianuarie 2009 20:28
de cele mai multe ori relatia cu unul mai in varssta poate avea mult mai multe avantaje decat cei de varsta cu noi sau mai mici... uneori si nu de putine ori experienta isi spune cuvantul in cele mai multe cazuri si in locuri sau chestii care la prima vedere sa para minore. decat sa accptam marlaniile celor de varsta mai mica, mai bine ne luam un ocrotitor, ce sa ne vada zane si sa ne ocroteasca la propriu decat unul care ne "ocroteste cu o palma dupa ceafa" asa ca am avea noi mai multe atuuri pentru o relatie care va dura atat cat va da Dumnezeu, dar in avantajul nostru in care paharul va fi intodteauna plin... smile always, and
mitzura
Postat pe 2 Februarie 2009 19:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care este cel mai nebun lucru pe care l-ati facut in pat? 102 De la: tutankhamon 1 Octombrie 2009 13:41
Cand te indragostesti a 2 a oara. La 40 de ani. 1337 De la: dor72_ 22 Ianuarie 2012 14:59
Fericita alaturi de un barbat mult mai mare ca mine...dar "prietenele" incearca sa ma descurajeze. 4 De la: prometeus_wife 21 Ianuarie 2009 15:46
Cum pot sa imi stapanesc gelozia 58 De la: garbo_14436 11 Iulie 2013 19:23
Sexul Fara Probleme 58 De la: lysa77 24 Februarie 2009 04:55
Setari Cookie-uri