tratament pt cicatrici????

Salutare tuturor!
Vreau sa intreb si eu...poate cunoaste cineva: exista vreun tratamnet naturist pentru estomparea cicatricilor provocate de interventiile chirurgicale? Am suferim mai multe operatii la un picior si as dori sa stiu daca exista ulieuri, plante care pot ajuta la o vindecare sau o estompare a acestor cicatrici.
Va multumesc!
alinaposchina
Postat pe 15 Septembrie 2008 10:39
buna..............
Tratament mpotriva cicatricelor
Zdrovit Romnia activeaz pe piaa farmaceutic din 2004, timp n care portofoliul su s-a mrit cu numeroase produse de succes, la care n prezent avem plcerea s introducem i Contractubex gel.

Contractubex gel este produs de ctre Merz Pharmaceuticals din Germania i are ca indicaii tratarea cicatricelor hipertrofice i cheloide, care limiteaz micrile sau cicatricele desfigurante post-operatorii, amputaii, arsuri, accidente; structuri cicatriceale (cicatrice rezultate n urma operaiei de cezarian).
Merz Pharmaceuticals este o companie inovatoare, specializat n cercetarea i promovarea medicamentelor, care asigur tratamentul n cazul bolilor neurologice i psihiatrice. Un alt domeniu de competen este cel al dermatologiei, in care produsele Merz se concentreaz asupra tratamentului acneei, tratamentului cderii prului(Merz Special Dragee 60 drajeuri disponibil deja si in farmaciile din Romania) i tratamentul leziunilor severe i al cicatricelor.
Cicatricele indiferent de originea lor sau de vechimea lor, pun probleme celor care le au, probleme mai ales de natur estetic. n unele cazuri operaia este inevitabil, ns n altele, gelul Contractubex, datorit formulei sale unice bazate pe extract de ceap, alantoin i heparin, ofer alternativa unui tratament comod i fr durere, cu eficacitate demonstrat clinic.
n urma studiilor clinice efectuate n cursul tratamentului cu Contractubex, indiferent de originea cicatricei i de vechimea ei, s-au constatat urmtoarele rezultate: reducerea dimensiunii cicatricei, mbuntirea coloraiei cicatricei, reducerea duritii esutului, reducerea durerii sau pruritului, eficien n profilaxia rnii.
Lansarea oficial a produsului Contractubex va fi fcut n cadrul unor evenimente din lumea medical. Contractubex i Merz Pharmaceuticals vor fi parteneri n cadrul Conferinei Chirurgilor Plasticieni i a Congresului Naional de Dermatologie din aceast lun.
Cu o tolerabilitate foarte bun n cursul tratamentului pe termen lung, Zdrovit Romnia recomand cu ncredere acest nou produs.
Contractubex este tratamentul eficient, comod i fr durere al cicatricelor.
Unele cicatrice se estompeaz repede, n alte cazuri folosii Contractubex!

Zdrovit Romania - companie care activeaza in domeniul produselor farmaceutice si parafarmaceutice

Postat pe 23 Octombrie 2008 12:02
Cunosc o gama de produse naturiste(nu cred ca am voie sa scriu numele firmei aici pentru a nu parea reclama)Este vorba de un spray si o crema pe baza de Aloe Vera care regenereaza tesutul.Am avut o prietena care a avut o cicatrice de la o arsura, foarte urata, pe picior din cauza careia niciodata nu mergea la plaja fiindca.Cu aceste produse a scapat de cicatrice iar pielea s-a regenerat extraordinar.Daca vrei eventual imi scrii pe messenger
roxytom99
Postat pe 10 Februarie 2009 08:13
masajul local zilnic,drenaj limfatic,injectii,microdermabraziune,oxyjet star . www.dermavital-med.ro
mcornelia19
Postat pe 10 Februarie 2009 10:17
De la: roxytom99, la data 2009-02-10 08:13:41Cunosc o gama de produse naturiste(nu cred ca am voie sa scriu numele firmei aici pentru a nu parea reclama)Este vorba de un spray si o crema pe baza de Aloe Vera care regenereaza tesutul.Am avut o prietena care a avut o cicatrice de la o arsura, foarte urata, pe picior din cauza careia niciodata nu mergea la plaja fiindca.Cu aceste produse a scapat de cicatrice iar pielea s-a regenerat extraordinar.Daca vrei eventual imi scrii pe messenger


Buna !
Vreau si eu sa stiu remediul de care zici ! As avea si eu nevoie !
Multumesc mult
Marilena_C
Postat pe 15 Februarie 2009 14:23
Buna ziua !....rixycom99; va rog frumos, as vrea si eu numele medicam. pt. cicatrice; va multumesc !
maryaug_0809
Postat pe 27 Februarie 2009 13:06
Buna. Imi spui, te rog, cum se cheama acel spray? Am nevoie.
Saru' mana.

Postat pe 7 Martie 2009 04:19
Pentru cicatrici, pete si alte probleme ale pielii ff bun este produsul Dr. Harris`Original Dermal Magic (exfoliator si gel hidratant). este un produs cu o concentratie ff mare in substante active din plante : aloe vera , musetel, salvie, macese, iarba de mare.

Detalii despre produs puteti obtine cautand pe google pagini din Romania.


Este fantastic!
nicoleta_g1987
Postat pe 10 Martie 2009 18:49
Am citit cu alta ocazie despre acest produs, dar cu cat este mai bun la multe probleme, cu atat devin mai suspicioasa.Sa nu mai spun ca nu este chiar la indemana, cam costa.L-ai "verificat" personal? O zi buna!:)
Marilena_C
Postat pe 11 Martie 2009 15:05
De la: Marilena_C, la data 2009-03-11 15:05:39Am citit cu alta ocazie despre acest produs, dar cu cat este mai bun la multe probleme, cu atat devin mai suspicioasa.Sa nu mai spun ca nu este chiar la indemana, cam costa.L-ai "verificat" personal? O zi buna!:)


Eu l-am folosit si il folosesc in continuare pentru intretinere. Aveam pete si cicatrici fff urate de la acnee si acum am un ten foarte "curat".

Am folosit si alte produse care imi rezolvau pe moment problema, dar apoi trebuia sa renunt pentru ca imi uscau si iritau fff tare tenul, iar de la altele am avut ceva probleme cu ficatul...

Toate afectiunile pentru care este indicat au un numitor comun....si plus de asta el a fost realizat si testat de un grup de medici din SUA si tot ei il recomanda pentru afectiunile enumerate in prospect.

Articole despre produsul acesta si alte produse din gama Dr. Harris au aparut in "Time" . eu intamplator le-am citit...

nicoleta_g1987
Postat pe 13 Martie 2009 08:01
cicatricure se numeste este un produs fabricat in mexic care ii face reclama acum pe toate canalele din USA eu am avut accident de masina acum 3 ani si a avut efect absolut ... eu l-am cumparat chiar de acolo dar du-te pe google si bate cicatricure ca sa vezi despre ce e vorba si sa vezi cum poti intra in posesia lui...nu este recomandat ptr cicatrici proaspete...pe google vezi toate detaliile la mine cicatricure gel a avut efect rapid...succes!
marciapm2000
Postat pe 14 Martie 2009 17:22
crema pentru cicatrici pe baza de silicon:Pro-sil.Costa 30 euro si o poti comanda la adresa " italtrade@gmail.com " sau poti merge direct la sediul lor la adresa: str. Buzesti 74, etaj 2 sect.I,sau poti sa-i intrebi ce-ti recomanda pentru ca am vazut Epi-Derm foite cu gel silicon care se aplica direct peste cicatrice. Sunt in forme standard care pot fi taiate sa se potriveasca pe forma cicatricei.(intra pe site-ul lor " http://www.italtrade.ro/detaliiBiodermis.html ").
Am mai vazut o crema zeraderm pentru cicatrici tot pe baza de silicon (170 ron )pe site-ul " http://www.efarma.ro/products.php?id=2111 ".
crina2806
Postat pe 16 Martie 2009 08:07
Multumesc mult de raspuns, nicoleta_q1987! Nu mai stiu exact din ce motive m-am hotarat saptamana trecuta si am comandat deja pe www.flpaloevera.ro un produs pe baza de aloe vera.Astept astazi comanda, cu nerabdare, eventual am sa mai trec pe aici si am sa povestesc cat de bun a fost (sper eu).O zi buna tuturor!
Marilena_C
Postat pe 16 Martie 2009 09:20
De la: Marilena_C, la data 2009-03-16 09:20:14Multumesc mult de raspuns, nicoleta_q1987! Nu mai stiu exact din ce motive m-am hotarat saptamana trecuta si am comandat deja pe www.flpaloevera.ro un produs pe baza de aloe vera.Astept astazi comanda, cu nerabdare, eventual am sa mai trec pe aici si am sa povestesc cat de bun a fost (sper eu).O zi buna tuturor!


daca are o concentratie mare in aloe vera ..o sa te ajute. Si dermal magic este pe baza de aloe vera...

asteptam vesti de la tine.

succes!
nicoleta_g1987
Postat pe 18 Martie 2009 09:53
buna mar interesa si pe mine tratamentul pt cicatrice plessssss
garbo000590
Postat pe 22 Martie 2009 12:16
Recomand foite Mepiform foite(pansamente)cu silicon,in special pt.cicatricii keloide sau hipertrofice.A folosit cineva?Exista o firma in Timisioara care vinde,nu stiu daca se gasesc acum in farmacii.Si dermatix gel e super.

Postat pe 26 Martie 2009 20:09
Cremele anti-acneice. sunt bune?

Postat pe 3 Aprilie 2009 00:40

Postat pe 3 Aprilie 2009 00:41
De la: garbo000590, la data 2009-03-22 12:16:16buna mar interesa si pe mine tratamentul pt cicatrice plessssss[/quo

Cauta Dr. Harriss`Original Dermal Magic (exfoliator si gel hidratant) pe google pagini din Romania si afla mai multe despreacest produs.

Succes!
nicoleta_g1987
Postat pe 3 Aprilie 2009 20:10
De la: nicoleta_g1987, la data 2009-04-03 20:10:06
De la: garbo000590, la data 2009-03-22 12:16:16buna mar interesa si pe mine tratamentul pt cicatrice plessssss[/quo

Cauta Dr. Harris`Original Dermal Magic (exfoliator si gel hidratant) pe google pagini din Romania si afla mai multe despreacest produs.

Succes!
nicoleta_g1987
Postat pe 3 Aprilie 2009 20:10
Am folosit si eu contractubex pentru o cicatrice in urma unei operatii la genunchi, dar nu a avut nici un efect; acum folosesc crema cu extract de melc, care se pare ca ar revolutiona dermato-cosmetica, avind indicatii in tot ce inseamna cicatrice, urme de la acnee, riduri, vergeturi; o folosesc de cam 10 zile si am observat o intindere si estompare a cicatricii, iar vergeturile nu mai sint atit de vizibile.
Va tin la curent cu noutati, dar pare a fi o adevarata minune.
anayram
Postat pe 15 Aprilie 2009 16:32
Si...de unde ai procurat crema aceea cu extract de melc? De unde o putem cumpara?
alinaposchina
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:18
Eu va recomand CIMEOSIL,scar gel. Este un produs made in USA,vine in Europa printr-o firma olandeza si se gaseste in farmaciile din Romania in reteaua CITY-FARMA. Este un gel pe baza de silicon,are 14 grame in tub si costa circa 2oo Roni. Puteti gasi detalii pe net ,scriind CIMEOSIL ! Va doresc succes si vindecare grabnica! Sa fiti frumoase! Pa,Vlad.
garbo001422
Postat pe 30 Aprilie 2009 22:00
De la: anayram_Fiziokinetic, la data 2009-05-02 06:15:17www.slabeste.bizoo.ro
pupici

Esti sigur ca n-o sa se mai vada cicatricile,daca slabeste??? sau doar daca-i subtiezi buzunarul...
valentino
Postat pe 2 Mai 2009 07:53
ca tratament pentru cicatrici eu folosesc un softlaser. Este foarte bun, dupa cateva sedinte scap de fiecare data de cicatrici.Acest aparat cu laser este benefic pentru combatarea impuritatilor, herpesului, a cicatricelor, etc.
Vi-l recomand si voua, eu mi l-am comandat online, fara sa ma duc la magazin sa il caut. Mi-a fost livrat acasa in 2 zile.
Aici gasiti produsul:http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Softlaser-SL30
garbo001333
Postat pe 19 Mai 2009 12:18
Pentru machiaj special de zi , seara sau ocazii speciale ( inclusiv smoky eyes si extensii gene ) , ma puteti contacta la 0762.318.308 sau lacri75@yahoo.com. Preturile sunt in functie de produsele folosite ( economy, medium, lux : avon, oriflame, yves rocher; maybelline, rimmel, astor ,; l'oreal, vichy, christian dior, lancome, estee lauder, chanel. Calitate garantata!

Deplasare la domiciliu in Bucuresti si imprejurimi.
lacri75
Postat pe 26 Mai 2009 14:36
este o crema pt. cicatrice foarte buna....CONTRACTUBEX


Ty_oh_
Postat pe 30 Mai 2009 08:38
De la: alinaposchina, la data 2008-09-15 10:39:12Salutare tuturor!
Vreau sa intreb si eu...poate cunoaste cineva: exista vreun tratamnet naturist pentru estomparea cicatricilor provocate de interventiile chirurgicale? Am suferim mai multe operatii la un picior si as dori sa stiu daca exista ulieuri, plante care pot ajuta la o vindecare sau o estompare a acestor cicatrici.
Va multumesc!

magda 2009-07-4 6:46' ]buna
Eu imi doresc sa vina cat mai repede mihai tie m
irish_abcd
Postat pe 4 Iulie 2009 06:49
Buna,

Pentru cicatrici cel mai bun este kitul de tratament Dr. Harris Original Dermal Magic (exfoliant si gel hidratant).

In 2 saptamani cicatricile sunt reduse vizibil, iar calitatea pielii este imbunatatita semnificativ.



nicoleta_g1987
Postat pe 5 Iulie 2009 07:24
suna-ma la 7233423291 si vorbim
garbo022763
Postat pe 20 Iulie 2009 10:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am scapat de operatie de hemoroizi 66 De la: elodia 28 Martie 2011 20:13
tratament naturist impotriva candidozei 133 De la: garbo101210 28 Martie 2010 09:32
petele maronii pe fatza.un sfat?cum dispar? 7 De la: europroiect2007 5 Decembrie 2010 20:45
Acnee la 32 de ani 166 De la: mirabela12 21 Mai 2016 13:21
produse nu skin si pharmanex 198 De la: redfire 24 Octombrie 2012 13:25
Setari Cookie-uri