Cariera sau familie?

Buna..am si eu o problema..nu stiu ce sa aleg intre o cariera in modelling si familie sa zicem..sunt foarte tanara..am doar 17 ani..sunt cu un baiat de 25 de ani de 2 ani..imi este foarte bine alaturi de el.m-a cerut in casatorie..il iubesc si ma iubeste...asta pana la ideea mea de incepe o cariera in modelling...am 1,80 si implinesc toate "conditiile" pe care le impune o asemenea cariera.Am primit multe oferte dar le-am refuzat..cu tristete...si eu chiar imi doresc o carira in modelling..nu vreau sa dau cu piciorul calitatilor fizice cu care am fost inzestrata..dar nici sa aleg,intre cariera si el....care este impotriva,fiind de parere ca o cariera in acest domeniu nu se impaca cu viata de familie..imi puteti da niste sfaturi? banuiesc ca mai sunt fete/femei care se afla in situatii asemanatoare..multumesc
garbo006254
Postat pe 27 Iulie 2009 22:54
renunta la baietelu' ala si cauta-l pe fratele mai mare al lui columbeanu junior... adica al lui irinel. mai departe, vezi tu
Thor
Postat pe 27 Iulie 2009 22:56
Modeling, categoric!
Esti oricum mult prea tinara pentru casatorie.
Lasa-l pe el sa-si gaseasca nevasta ideala si tu mergi mai departe cu cariera ta.
Aemulus
Postat pe 27 Iulie 2009 22:57
Daca intrebi pe altii si nu pe el e clar: cariera .
blanca
Postat pe 27 Iulie 2009 22:58
deci, cum au zis si micuta cu mielutza, urmeaza sfatul meu de om batran, aflat la varsta senectutii...
Thor
Postat pe 27 Iulie 2009 22:59
Buna,
Parerea mea: este prea devreme la anii tai pentru o familie. Si apoi, daca el te iubeste intr-adevar, ar trebui sa te lase sa-ti urmezi visul. Doar exista incredere in voi, nu??? Adica esti prea mica ca sa te inchizi in cercul de familie, sa te inchizi in casa... pt ca o data casatoria, intervin multe lucruri...iti pierzi independenta trebui sa te gandesti si la partea financiara. De ex. mie imi place sa fiu oarecum independenta din pdv financiar fata de partenerul meu. Si apoi gandeste-te ca frumusetea e trecatoare... mai ales la cariera pe care vrei tu sa o urmezi...
Cam asta am avut de zis...
meg_2008_ro
Postat pe 27 Iulie 2009 23:01
fetitza mea..in ziua de azi, in care toti alearga sa castige cat mai multi bani, tu refuzi oferte de a castiga frumos din modelling pentru ce???? pentru un gelos care nu se bucura si nu se mandreste ca esti frumoasa si desteapta????...draga...fa-ti cariera in modelling, castiga banii si ai sa vezi cine te iubeste cu adevarat....ai grija ca se poate intoarce la tine in moemntul in care stie ca ai bani...
tutankhamon
Postat pe 27 Iulie 2009 23:02
La varsta pe care o ai oricum n-ai sa ajungi sa te mariti cu el.
Micass
Postat pe 27 Iulie 2009 23:04
multumesc pt. sfaturi..si el are o situatie financiara buna..si eu..deci nu asta ar fi neaparat problema...el este genul de barbat care imi face toate mofturile..care ma rasfata..am ajuns sa il iubesc mult si de asta imi este foarte greu..dar si visul meu..mai ales cand stiu ca am sanse....daca nu l-as iubi nu as sta pe ganduri..dar asa..imi este foarte greu sa renunt la el.Ar mai fi o posibilitate....sa se intoarca si sa accepte cariera mea..dar imi vine greu sa risc atat..
garbo006254
Postat pe 27 Iulie 2009 23:11
1.Esti frumoasa,mergi pe calea asta.
2.Studiaza ceva ,frumusetea trece nu vei sta pe podium o viata.
3.Intreaba-te: incotro mergi si pe cine iei cu tine.Dar neaparat in ordinea asta.
AMELYY
Postat pe 27 Iulie 2009 23:12
Vrei sa depinzi de banii lui?
Micass
Postat pe 27 Iulie 2009 23:13
Acum nu..dar peste cativa ani da...este genul de barbat cu care mi-as petrece viata...
garbo006254
Postat pe 27 Iulie 2009 23:13
risca...este f. important ce vrei tu de la viata. nu e corect sa faci pe plac celorlati. pentru tine cea mai importanta persoana esti TU. si nu te gandi la egoism. nu e.
albinutza45
Postat pe 27 Iulie 2009 23:14
Nu..sub nici o forma nu vreau sa depind de banii lui..chiar daca mereu imi zice ca ma va trata mereu ca pe o "printesa" si ca nu ma va lasa sa muncesc..ca imi va oferi el tot ce merit....din punctul asta de vedere nu ne intelegem..avem conceptii diferite..in rets e totul ok
garbo006254
Postat pe 27 Iulie 2009 23:15
Peste cativa ani vei gandi altfel. Nu mai bine ai tu banutii tai?
Micass
Postat pe 27 Iulie 2009 23:15
Dragele mele, modelingul e o meserie ca oricare alta care din fericire in zilele noastre se poate face pina la virste inaintate.
Credeti-ma pe cuvit, stiu ce vorbesc.
Am intilnit modele de peste 60 de ani care bat la dodou multe din fetele de 25 ca si aspect.
Aemulus
Postat pe 27 Iulie 2009 23:15
Doar sa fie atenta sa fie ceva serios cu modelingul si sa nu o pacaleasca careva.
Micass
Postat pe 27 Iulie 2009 23:16
O fi avand el o situatie buna cum spui tu, dar chiar vrei sa depinzi toata viata ta de el? Ai sa vezi ca o sa vina o vreme cand ai sa regreti ca ai facut pasul pe care ti-l doresti acum. Ai sa vrei anumite lucruri pt tine si ai a stai sa-i ceri lui bani. Nu cred ca ai sa te simti bine atunci. Cum poate el sa-ti garanteze ca o sa te tina in puf toata viata? Oferindu-i un copil mai tarziu ca sa-l tii langa tine finaciar? Nu cred. Nu vreau sa fiu rautacioasa, dar sper ca stii sa faci si altceva in afara de modelling ca sa fii si tu independenta financiar de el! Viata e scurta, sa stii si apoi unele lucruri trebuie facute la timpul lor.
meg_2008_ro
Postat pe 27 Iulie 2009 23:17
cred ca o sa ma gandesc serios sa renunt la el..o sa ii vad si reactia..si daca ma iubeste intr-adevar cat spune el..
garbo006254
Postat pe 27 Iulie 2009 23:18
Draga, nu trebuie sa renunti la el. Exista o alta cale de al testa. Poti castiga doua lucruri in acelasi timp sau il poti pierde pe el. dar atunci o sa-ti dai seama cine este el cu adevarat.
Tu iti incepi demersurile pentru modelling, faci ceea ce trebuie sa faci (nu ma pricep eu la astea). Iti urmezi visul. Stii cati oameni au un vis si nu-l pot urma? Poate pt ca nu sunt facuti pt acest vis. De ce sa dai tu cu piciorul? Vei vedea reactia lui in momentul in care esti deja intrat in paine. Daca va accepta, impusti 2 iepuri de-odata. Daca nuyva accepta decizia ta, inseamna ca a vrut s te tina doar pt el deoarece esti f frumoasa si alte motive.
Poop si mult succes in viitoarea cariera.
meg_2008_ro
Postat pe 27 Iulie 2009 23:23
Merci mult pt. sfaturi..sper sa fie totul bine..sa impac ambele parti..asta imi doresc...poate e si varsta de vina...mai precis iubirea la aceasta varsta..si lipsa experientei in domaniu(iubire)..poate daca eram mai inaintata in varsta..si trecuta prin mai multe relatii vedeam totul altfel.Va pup:*
garbo006254
Postat pe 27 Iulie 2009 23:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sfidam criza 19 De la: Dor_marunt 23 Aprilie 2010 19:03
Am ramas fara servici 120 De la: garbo182113 20 Mai 2011 17:28
Vor sa ma mute in Timisoara 27 De la: garbo011081 13 Iulie 2009 10:08
viata e asa scurta, de ce s-o umplem cu mizerii 187 De la: liaiedera 12 Aprilie 2010 10:21
ajutatima 0 De la: 21 Septembrie 2009 19:34
Setari Cookie-uri