cum va descurcati cu stresul la servici

Stresul este o boala a secolului. Este adevarat ca cel mai mult se manifesta la servici, din cauza diferitelor persoane care ne aduc in aceasta stare, dar el s-a instalat si in viata de familie.
Omul este cel care a provocat aceasta stare. Nu mai stim sa respectam, ca sa fim respectati, nu mai stim sa avem bun simt si de aici rautatea existenta. Cel mai grav este faptul ca generatiile tinere nu au aceste notiuni implementate.
Banul si goana dupa bani ne-au schimbat.
Clm
Postat pe 17 Ianuarie 2009 10:02
De la: nebuna, la data 2008-10-15 20:07:42uraaaaaaaaaaaaaaaa!
Eu am trecut in ultimile doua saptamni prin IAD.
Un patron labil psihic, dezaxat si foarte agresiv.
Nu mi-am putut imagina ca exista asa oameni, care sa umble liberi prin lume!


Scumpo, noi suntem colege...???
Hai, zi drept!!! Ma tot uit in jur si incerc sa te identific... care esti...???
Nu-mi dau seama, dar pe sefu l-am recunoscut imediat din descriere...!
Ella34
Postat pe 17 Ianuarie 2009 10:06
Din cauza stresului provocat de sefu, am renuntsat la job in noiembrie. Am plecat la ski ptr o luna...aveam nevoie de munte, sa aud lupii, sa privesc brazii plini de zapada etc...in ultima sapt din an am fost inapoi la lucru, in locul fostului sef care a fost concediat.
nu este seara fara dimineatsa...curaj!
maria1
Postat pe 25 Ianuarie 2009 22:50
De la: Ella74, la data 2009-01-17 10:06:25
De la: nebuna, la data 2008-10-15 20:07:42uraaaaaaaaaaaaaaaa!
Eu am trecut in ultimile doua saptamni prin IAD.
Un patron labil psihic, dezaxat si foarte agresiv.
Nu mi-am putut imagina ca exista asa oameni, care sa umble liberi prin lume!


Scumpo, noi suntem colege...???
Hai, zi drept!!! Ma tot uit in jur si incerc sa te identific... care esti...???
Nu-mi dau seama, dar pe sefu l-am recunoscut imediat din descriere...!


ellaaaaaaaaaaa, si tu lucrezi in constanta? iti spun pe privat, unde am lucrat....
nebuna
Postat pe 26 Ianuarie 2009 23:46

Referitor la STRES, ce sa-ti spun: decand te nasti ...incepe si sresul...[/quote]

nu cumva de dinainte? mama nervoasa, copilu' nedorit, bla, bla, bla...
Marisa
Postat pe 5 Februarie 2009 20:01
Ma stresez doar cand directorul imi da de lucru mai mult si nu ma plateste cum trebuie ! bineinteles, ca eu ma fac ca nu aud totul si mai astept.
ioana_cdrn
Postat pe 14 Februarie 2009 11:16
dar ce te faci cand vezi ca persista aceiasi prostie/////??????eu una stau si ma gindesc ce ma tine pe loc /??/ imi este ciuda pe mine ca sunt proasta,oricum limbisti o duc foarte bineeeeeeeeeeeeeee, si sunt cel mai biene vazutii ,imi este scarba de tot si toate sunt tare dezamagita,
garbo008975
Postat pe 10 Iulie 2009 23:35
pusi inainte sa pleci aruncai in fata tot oful tau macar te racoresti.//./..
garbo008975
Postat pe 10 Iulie 2009 23:38
oameni buni, pe masura ce trece timpul, mi se pare din ce in ce mai fun la job. probabil pentru ca am inteles ca eu sunt fraiera cand ma implic prea mult. acu' m-am desteptat: ma implic cat trebuie. dar pot spera ca maine ma voi implica mai putin de cat ar trebui.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 00:26
hani,este ok,patronul poate de multe ori pune bbotul la barfa celorlaltii,cei care sunt lingusitorii ,am vazut ca au o bafta teribila,,,dar in puiii mei trebuie sa potiiiiii ....eu nu pot ,si pace??//////....,,,,,... asa ca fii tare si bazata pe tine,si puii meii,la naiba cu tot ,,...hahaha
garbo008975
Postat pe 11 Iulie 2009 23:54
De la: gianiblue, la data 2009-07-11 00:26:00oameni buni, pe masura ce trece timpul, mi se pare din ce in ce mai fun la job. probabil pentru ca am inteles ca eu sunt fraiera cand ma implic prea mult. acu' m-am desteptat: ma implic cat trebuie. dar pot spera ca maine ma voi implica mai putin de cat ar trebui.

Maine? Lucrezi duminica?
Micass
Postat pe 12 Iulie 2009 09:50
micass, misto poanta. dar e poanta de doar un an. inainte eram o fraiera. am crescut, micass. si maturizarea aduce - in mod fericit - un week-end liber.
gianiblue
Postat pe 12 Iulie 2009 09:51
La mine la munca urmeaza evaluarea semestriala si audit si sunt stresata pentru ca e totul subiectiv si nu stii la ce sa te astepti.
Micass
Postat pe 12 Iulie 2009 09:59
la mine nu exista evaluari decat formale - ale sefilor. de aia nici nu am dat evaluarea sefei. ca nu conteaza ca este... cum este.
gianiblue
Postat pe 12 Iulie 2009 10:36
Si eu am avut parte de mult stres si din cauza ca eram persecutata in mod ostentativ de sefi, pentru ca eram mai pregatita decat ei si mi s-a explicat ca reprezint un "pericol potential". Mai erau si colegii lingusitori, care ma sapau ca sa le faca placere sefilor. Din aceasta "conjuratie a imbecililor" am reusit sa scap adresandu-ma unor organisme externe, unde am depus memoriu + documente doveditoare. Si asta pe neasteptate. Asa ca "le-am tras-o", cand nu se mai asteptau sa reactionez vreodata. De atunci am liniste. Bineinteles ca tot mai sunt escrocata la salariu, dar nu va mai dura mult. Unul dintre sefi a murit subit anul asta, de un atac de cord. Cea care l-a precedat a facut cancer cu metastaze si a decedat cu multi ani in urma. Actualul sef e in pragul pensionarii. Nu ma place nici el prea mult. Din aceleasi motive, enuntate la inceput. Concluzia? Nimeni nu e vesnic. Poate sa urmeze ceva mai bun.
Sushi
Postat pe 20 August 2009 04:20
Da' de ce nu-ti cauti tu un loc mai bun ??
blanca
Postat pe 20 August 2009 07:02
daca-i mor sefii pe capete, as angaja-o ceva secretara pe la guvern si presedintie.
pik_nik
Postat pe 20 August 2009 07:06
buna idee!

Oricum Sushi , firma nu se mosteneste. Atunci ar fii misto pt tine
blanca
Postat pe 20 August 2009 07:11
De la: , la data 2008-08-02 10:17:19eu am o problema cu asta,ma macina foarte mult atitudinea oricarui patron
;oricat ai face nu e deajuns niciodata,s-au numai eu dau de ciudati din astiaaaaaa(in comert am lucrat 8 ani,momentan stau acasa)(vanzatoare)as vrea sa scimb domeniul,dar nu sunt hotarata ce anume as vrea.



yap..ff adevarat...problema este alta...noi le-am oferit mai mult decat ar fi trebuit..adica din timpul nostru.al familiei,casniciei si ma refer la munca pt firma ,la orele suplimentare fara a fi recompensati..la naiba..asa este..si eu trec printr-o perioada idem .dupa 7ani jumate de munca cu multe sacrificii,am ajuns sa regret ca mi-am facut datoria de salariat model in detrimentul familiei,care are acum de suferit.
cu ce te alegi.cu un sut in..dos..daca incerci sa-ti faci dreptate intr-o anumita situatie,eu de asta am parte si pot spune ca am muncit cate 16ore..destule luni,iar de concediu ce sa mai spun...il iei cand au ei chef si ti-l programeaza..nu mai mult de 10zile lucratoare...mmda...unde sunt legile care sa ne fereasca de sclavagim..mmm...nu sunt... parlamentarii nostrii se cearta pe ciolan..nu le pasa de viata noastra...si de faptul ca am ajuns un popor...prea incercat de soarta.
BANUL dicteaza...daca nu ai bani esti un nimic...te trateaza..ca pe ultimul om...poti sa ai tu..10facultati si tot degeaba...in fine...parerea mea..este ca bancul ala se cam potriveste la noi romanii"PROST SA FI.NOROC SA AI".
garbo015269
Postat pe 15 Septembrie 2009 15:55
imprieteneste-te cu el ,iesi la un suc dupa servici ,spune-i ce-ti place si ce nu...si atuci totul va fii ok.
garbo007001
Postat pe 4 Octombrie 2009 21:13
il bag in aia masii, ca de nu ma baga el pe mine in spital....
caleidoscop
Postat pe 31 Martie 2010 11:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sfidam criza 19 De la: Dor_marunt 23 Aprilie 2010 19:03
Cariera sau familie? 22 De la: iosifiuliana 23 Aprilie 2010 07:24
Facultate la 30 de ani?!? 5 De la: Leilaa 10 Aprilie 2016 15:06
cadou pensionare 12 De la: laponaenigel 9 Iunie 2011 12:25
Horoscop Urania - Horoscop saptamanal 1 De la: Andy1969 13 Iunie 2010 07:35
Setari Cookie-uri