avort - fetita de 16 ani

Bravo....nu esti singura persoana care spune, k romanii chiar au cultura generala. Ma bucur ca ne faci cunoscuta cultura si neamul:):*

Postat pe 23 Iulie 2008 22:36
Salut!Nu ii spune mamei...am trecut si eu prin ce treci tu cu o verisoara,la ea stia mama dar tatal fiind foarte dur a trebuit sa ne acundem de al...aceeasi problema,ne-am dus la un cabinet particular,doar ca fiind minora a trebuit sa dau semnatura pentru ea...dupa ceva timp a aflat tatal ei de la o ruda si singurul tratament aplicat a fost o bataie ei si mamei acesteia...eu zic ca daca vrei sa o ajuti cu ceva,ajut-o...daca ii vei spune mamei ei,te va ura,isi va pierde increderea in tine si in oameni in general...nu o trada,te rog chiar,stiu ca aceea fetita trece printro perioada foarte grea si psihic...astept sa vad care e hotararea ta...ceau
sandy73
Postat pe 24 Iulie 2008 00:45
Pana la urma, fetelor, ma faceti sa imi pierd rabdarea.Hotarati-va odata.O ajutati pe fata, sau nu o ajutati.O parati mamei ei sau tatalui.Dar un pic mai repejor,ca daca mai tergiversati putin problema, naste fata.Eu zic sa facem altceva.Cine vrea sa-i fie nasa la botez?

Postat pe 24 Iulie 2008 16:07
Ha, ha, ha!
Naste fata si noi ne strofocam degeaba!
Nu s-a postat, sa nu am vazut eu nici un comentariu venit de la persoana care a deschis subiectul?
Cred ca a fost un scam...

umblataprinlume
Postat pe 28 Iulie 2008 01:56
Bravo, deci nu sunt singura care vrea sa vada ce s-a intamplat cu fata, poate ne raspunde cineva pana la urma......

Postat pe 28 Iulie 2008 11:04
Nu mai este cazul.Stop.Nascut la maternitte, un baietel dew trei kilograme cinci sute.stop.Tanti Cryle, copilul deja ma intreaba cand vine nasa lui sa-l boteze.stop.Daca itarziati iarasi, am sa va invit la nunta.stop.

Postat pe 28 Iulie 2008 16:31
De la: vanghelis007, la data 2008-07-28 16:31:03Nu mai este cazul.Stop.Nascut la maternitte, un baietel de trei kilograme cinci sute.stop.Tanti Cryle, copilul deja ma intreaba cand vine nasa lui sa-l boteze.stop.Daca intarziati iarasi, am sa va trimit invitatia la nunta.stop.

Postat pe 28 Iulie 2008 16:33

Sa inteleg din telegrama matale ca sunt o posibila nasica???????????.....Si mai este si baiat. Multzam ca mi-ai raspuns matale, in numele cui oare?
Esti prieten cu tipa care a postat sau te-ai saturat de acest subiect?

Postat pe 28 Iulie 2008 19:52
Habar n-am.

Postat pe 28 Iulie 2008 20:29
BUNA! mi se pare normal si corect sa nu ii tradezi increderea fetei....(si eu am o fata de 19 ani}.... acum 3 ani am trecut printr-o experienta asemanatoare.....normal, am ajutat fata, pentru ca stiam care va fi reactia mamei acesteia si stiam ca taraganarea si explicarea, de ce si cum si certuri, ar fi produs mai multe neplaceri si am mers eu cu fata respectiva la medic si mi-am ''asumat'' rolul de ''calau'', dar cred eu, spre binele fetitei....mama acesteia, nu stie nici azi si nu va stii niciodata, nu de la mine, pt ca m-ar judeca....fata este OK azi, si-a invatat lectia si e profund recunoscatoare....la varsta de 16 ani, fetele,in acele cazuri,dramatice pt ele,vad in oricine nu le intelege si le judeca,un dusman....deci,...fiti prietene cu copiii vostri....succese depline!!! si astept cu nerabdare sa imi zici ce ai facut.....
dfd
Postat pe 29 Iulie 2008 01:58
in primul rand e o crima pe care o faci si practic devi o criminala de la 16 ani.avortul nu este o solutie niciodata. e alegerea fiecaruia...
aime
Postat pe 29 Iulie 2008 11:54
Minunata judecata.Nu este o crima sa te culci cu un barbat, tu fiind minora, dar este sigur o crima cand vrei sa avortezi.Daca eu mananc un mar-, ma intreaba Suzuki,- ce este?O clipa se desfatare, sau un genocid?Spun asta pentru ca de la piata am cumparat, doua kilograme de prune.

Postat pe 29 Iulie 2008 14:50
dragilor voi nu vedeti ca cea care a deschis topicul nu a mai postat nimic pina la ora actuala cine stie poate o fii chiar ea persoana in cauza

Postat pe 29 Iulie 2008 17:39
Pai nu v-am spus eu?I-ati dat atatea sfaturi contradictorii, ca pana si ala micu s-a plictisit si s-a hotarat sa nasca.Copilul, mi-a facut confidenta ca ii plac pisicutele negre, si abia asteapta sa o traga pe Baghera de coada, si s-o pupe pe botisorul ei negru ca abanosul, si pe mustatile ei zburlite.

Postat pe 30 Iulie 2008 21:01

Postat pe 31 Iulie 2008 12:35
Sa jure Baghera cu mana pe inima ei, ca nu am dreptate.

Postat pe 31 Iulie 2008 15:31
pai zise-i yo ceva draga vanghelis normal ca ai dreptate m-ai lasat fara cuvinte aici no comment

Postat pe 31 Iulie 2008 18:54
Mai Vanghelis nu stiu daca s o fi nascut copilul,cert e ca sigur ceva s a intamplat de cand tot discutam noi pe aici Si cu dreptatea lu Vanghelis tre sa ti marturisesc draga Baghera ca el este un om intelept dupa cum ai putut observa si cred ca are dreptate chiar si cand e pus pe glume
mauinboots
Postat pe 1 August 2008 06:26
ajut-o acum pe fetita sa treaca de acest momet. Apoi, peste untimp, 6 luni sau chiar un an, ar fi bine sa-i spuna ea sau ea dar sa fi si tu de fata. Cea mai imporrtanta e fetita, viitorul ei si educatia ei sexuala. Ajut-o tu, caci la tine a venit.
arina_tabirca
Postat pe 1 August 2008 14:53
Asa este.La tine-n casa ploua, tu sa-ti cumperi o umbrela de doua persoane.Era sa scriu trei, dar a treia este minora si sta numai in brate.

Postat pe 1 August 2008 20:21
eu sunttotal anti-avort. Decat sa-l omori pe ala micu, mai bine il cresti sau il dai altuia sa-l creasca. Avort = crima. Daca parintii nostri ar fi facut avort, discutia asta nu ar fi avut loc. Asta e. Un copil e copil. A aparut - ai grija de el. Nu-l omori


Postat pe 31 August 2008 14:29
Suna super, colega.Daca un copil se naste in urma unui viol de grup, sau unui viol, pur si simplu, ti-ai cam schimba opinia, nu crezi?

Postat pe 31 August 2008 18:33
Stii, Angelina Jolie si Brad Pitt tot infiaza ei copii. fara numar:)Printre ultimii se numare si Zahara, o fetita superba nasuta in urma unui viol. Am un vecin nascut in urma unui viol. Are doua facultati si e antrenor de fitness.

Postat pe 31 August 2008 18:47
1-0 Michael.

Postat pe 1 Septembrie 2008 20:57
De la: Michael32, la data 2008-08-31 14:29:26eu sunttotal anti-avort. Decat sa-l omori pe ala micu, mai bine il cresti sau il dai altuia sa-l creasca. Avort = crima. Daca parintii nostri ar fi facut avort, discutia asta nu ar fi avut loc. Asta e. Un copil e copil. A aparut - ai grija de el. Nu-l omori


sUNT DE ACORD CU TINE Michael intr-adevar e o crima si stiu ca e si un pacat maree insa nu stiu eu una nu sunt impotriva pentru ca pot exista cazuri in care chiar doctorul iti recomanda un avort,cum ar fi atunci cand copiul e malformat sau doamne fereste mai stiu eu ce si in cazuri in care se intampla sa ramai insarcinata in urma unui accident fara sa vrei si stii ca acest copil nu l poti avea mai bine faci avort decat sa l dai spre adoptie,eu una as muri sa mi dau copilul sau decat sa l arunci la gunoi in urma paniciii dupa ce nasti.Nu crezi ca asta este o crima mult mai mare?Da intr-adevar trebuie sa dam sansa sa iab o viata dar daca tunu te simti pregatita pentru a da viata unui copil ce poti face?Nu stiu daca ai aflat,eu te vad destul de informat asa si cred ca stii ca atunci cand o femeie da nastere poate chiar sa innebuneasca dupa,daca nu primeste atentia corespunzatoare,ce crezi atunci ca e mai bine?sa faci cine stie ce prostie dupa sau mai bine sa previi chestiile astea?
NUMAI bine Andreea!
p.s.NU DORESC NIMANUI SA TREACA PRIN ASA CEVA,E ORIBIL!
mauinboots
Postat pe 2 Septembrie 2008 00:45
Totusi as dori sa-mi raspundeti la o intrebare.Cum considerati violul?O crima, sau o binefacere?

Postat pe 2 Septembrie 2008 06:36
Mai Vanghelis da stiu nu ar trebui sa rad dar nu ma pot abtine sa nu ti zic ca aici mai depinde si te victima ca mai sunt si de alea cu VAAAAAI MA VIOLEAZA NU SARITI CA MI PLACE:))asa ca na ce sa spun depinde daca-i viol pe bune sau ...Dar serios vorbind clar e o crima si un act care nu se ppoate incadra la categoria facere de bine:(Imi pare sincer rau pentru femeiile care au trecut prin asa ceva!Pe mine m-a scapat Dumnezeu DE VIOL,am trecut doar printr-o tentativa noroc ca mai exista si oameni buni pe lumea asta care nu stau cu mainiile in san!
mauinboots
Postat pe 2 Septembrie 2008 15:55
Draga Vanghelis,

VIOLUL - este o crima pe care eu personal as condamna-o cu inchisoare pe viata

Ma refer la cazurile de adevarat viol si nu la inscenari asemanatoare cand judecatorul o intreaba pe reclamanta:
Bine, bine, dar cum a reusit baiatul asta sa te violeze dea-n picioarelea ca el este asa inalt iar tu micuta de statura...
Pai sa vedeti dom'le judecator am fugit si am adus un scaunel...
umblataprinlume
Postat pe 4 Septembrie 2008 19:14
prea tare poanta cu scaunelul :))

Postat pe 6 Septembrie 2008 15:19
Cu masa ar fi si mai exagerat.Ar insemna ca s-a violat cu turnul Eifel?

Postat pe 7 Septembrie 2008 17:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Virgina la 30 de ani 358 De la: Micass 8 Mai 2009 08:48
CUM SA II DAU O LECTIE DE VIATA FOSTULUI ? 245 De la: Mar38 16 Aprilie 2010 17:45
probleme cu vibratorul 111 De la: superbus 13 Mai 2009 11:35
sexx 8 De la: Micass 19 Ianuarie 2009 19:56
Casatorie sau concubinaj? 506 De la: gmpa 21 Aprilie 2010 17:59
Setari Cookie-uri