Avem nevoie de dragoste?

Pentru Vanghelis: nu mai am cum sa-mi schimb meseria in stewardesa fiindca stiam ca acolo sunt niste conditii de varsta, inaltime etc. Imi place sa fiu gradinar in timpul liber, altfel am o profesie care n-are nimic idilic: sunt economista. Sa stai la umbra mea cred ca ti-ar fi bine, sunt destul de plinuta deci umbra e din belsug (la 1,64 inaltime am 71 kg).
liagradinariu
Postat pe 2 Octombrie 2008 11:36
In situatia asta va trebui sa schimbam locurile intre noi, deoarece sunt nai mare ca tine, cu un centimetru.

Postat pe 2 Octombrie 2008 17:58
Ok, atunci eu voi fi floarea si tu gradinarul
liagradinariu
Postat pe 3 Octombrie 2008 09:11
vad ca aveti nevoie de dragoste amindoi de tot schimbati rolurile,ar trebui facuta o licitatie care daruieste mai mult
scrichy
Postat pe 3 Octombrie 2008 11:39
Si cine decide cat e mai mult sau cat e mai putin? Tocmai spuneam ca e nu exista mult sau putin. Din punctul meu de vedere prea mult poate sufoca, prea putin poate ingheta relatia. Iar atat cat trebuie depinde de persoana care primeste. Deci cine tine licitatia?
liagradinariu
Postat pe 3 Octombrie 2008 15:20
am citit ce s-a comentat aici!stop!!!
despre ce dragoste poate merge vorba? ce vrea o femeie? stabilitate,confort,sprijin..si un barbat? sa-i aduca aminte cineva in fiecare zi ca el e cel mai bun si cel mai tare!!!
intr-un cuplu e nevoie de intelegere reciproca...si daca cei doi se inteleg dintr-un cuvant asta e dragoste sau iubire? cine v-a bagat chestia asata cu iubirea si dragostea in cap?probabil ati citit ''Romeo & Julieta'' oameni buni asta e povestee!!!!
Lullutza
Postat pe 3 Octombrie 2008 18:11
Chiar, ce vrea femeile?Siguranta(dar nu ac de siguranta, desi se mai intampla sa sara nasturele esential cand o imbratisezi prea tare.Nu mai scriu ce se intampla, sa nu mai dau idei.),confort, asta insemnand sa stea in bratele tale si sa te pupaceasca pana ridici mainile sus in semn ca te predai de buna voie si nesilit de nimeni, lucru pe care il reconfirmi si la ofiterul starii civile.(Sa va feriti de ofiterul starii de ebrietate.)si bineinteles un barbat, care sa-i implineasca toate dorintele secrete.(Ce bine daca i-ar semna un cec fara sa stie ea, cu o suma demna de un Mecena,cu care sa-si rezolve treburile curente.(In nici facturile la apa gaze si lumina.)

Postat pe 4 Octombrie 2008 16:43
In nici un caz facturile la apa, gaze si lumina.
Am simtit aceasta nevoie de a corecta textul, pentru a nu cheltui banii in alte scopuri, ceea ce ar face DNA-ul sa se uite urat.

Postat pe 4 Octombrie 2008 18:37
Cine tine licitatia?-am spus-o in sens figurativ,de altfel in viata unii ofera si altii primesc,dar sunt situatii cind amindoi au nevoie de dragoste si-n acelasi timp vor sa si daruiasca,atunci in situatia in care nu e o aventura,fiecare va plusa oferind si mai mult pentru a-si impresiona placut partenerul.
scrichy
Postat pe 5 Octombrie 2008 11:45
In momentul cand scriem pe forum, deja facem oferte de suflet.Raspunsul este bucuria cu care se continua postarile, transformand cuvintele unui monolog interior, intr-un dialog, sau o implicare sociala.

Postat pe 5 Octombrie 2008 19:48
Nu cred ca exista oamenii care doar daruiesc iubire, dragoste fara a astepta chiar nimic. Toti avem nevoie de dragoste si daruim in speranta ca vom fi rasplatiti cu aceeasi moneda. Raportul a da si a primi este echilibrat atunci partile primesc atat cat au nevoie. De aceea spuneam ca dragostea nu poate fi masurata decat prin prisma celui care primeste. Gabriel Garcia Marquez spunea: "doar fiindca cineva nu te iubeste asa cum ti-ai dori, nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul". Deci o mare importanta o are si comunicarea. Ca sa stii cat , ce si cum sa daruiesti. Nu conteaza daca esti barbat sau femeie. Toti avem nevoie de iubire. Trebuie doar sa aflam ce-si doreste cel de langa noi si, in acelasi timp sa incercam sa-i transmitem de ce avem nevoie noi. Sa fiti iubiti si sa aveti o saptamana excelenta!
liagradinariu
Postat pe 6 Octombrie 2008 09:39
vanghelis spune"
"Eu daruiesc dragoste.Cuvintele mele sunt flori.Daca tu te zgarii in ele, inseamna ca vezi viata plina cu spini.Dar nimeni nu te impiedica sa culegi dintre ele acele flori care nu zgarie si au un miros dulce de frezii si de lacramioare."

Postat pe 6 Octombrie 2008 13:40
avem nevoie de dragoste ? da
vrem sa daruim? da
avem cui? ...............aici e aici. cati ne cunosc asa cum suntem, cati au nevoie de dragostea noastra? cati stiu ce oameni extraordinari suntem?

poate undeva, exista cineva dar, il sau o intalnim? nu cumva suntem sortiti a culege decat a alege avand impresia ca am gasit?
nu cred in predestinare. cred in intamplare. insa, intamplarea asta e loterie curata.

si_totusi
Postat pe 6 Octombrie 2008 14:15
Atunci nu crede in nimic si fa altceva.Sunt sigur ca intr-o zi are sa bata cineva la usa ta si o sa intrebe:
-Aici sta doamna aceea extraordinara care scrie pe Garbo?
Iar tu ai sa raspunzi:
-Daaaaaaaaaa!!!!
-La ce etaj?

Postat pe 6 Octombrie 2008 19:08
De la: vanghelis007, la data 2008-10-06 13:40:33vanghelis spune"
"Eu daruiesc dragoste.Cuvintele mele sunt flori.Daca tu te zgarii in ele, inseamna ca vezi viata plina cu spini.Dar nimeni nu te impiedica sa culegi dintre ele acele flori care nu zgarie si au un miros dulce de frezii si de lacramioare."


frumos,e adevarat acum daruiesc dragoste si nu cer in schimb nimik,pentru-ca persoana caruia ii daruiesc aceasta dragoste e de o viata in sufletul meu, e ca o floare care incet si sigur a inflorit.
emagl
Postat pe 6 Octombrie 2008 20:01
"fericirea-i un lucru mic
un pitic
ce danseaza"

vezi, vanghelis, danseaza nicidecum nu urca etaje
si_totusi
Postat pe 6 Octombrie 2008 20:25
Un lucru mic dar care poate tine o viata
emagl
Postat pe 6 Octombrie 2008 20:28
ema, asa e. uneori tine o viata. si cat e de frumos asa !
si_totusi
Postat pe 6 Octombrie 2008 20:29
vad ca admosfera e mai relaxata si va indeamna spre visare ,toata lumea a intrat in alta stare mai frumoasa ,dar cel ce a deschis aici discutia aici de ce nu spune nimic din adincul sufletului lui,oare BOGDANE,ne-ai aruncat o intrebare si acum stai sa vezi ce zice fiecare,oare tu nu mai ai nimic de zis.
scrichy
Postat pe 6 Octombrie 2008 21:27
Danseaza poate la tine.La mine se intampla sa mai ma calce si pe picioare.

Postat pe 7 Octombrie 2008 18:05
da avem nevoie cu totii!!!!!!!!! De nu primim asa ceva ne orientam si noi spre altele ca sa nu simtim golul!!!!!!!!!!
dafffne
Postat pe 16 Octombrie 2008 13:11
Eu cred ca avem nevoie de dragoste indiferent ca suntm barbati femei sau copii.Fara dragoste suntem ceva ce deranjam...ca un instrument care nu este acordat si cineva vrea sa-l foloseasca.Suntem facuti sa daruim si sa primim iubire.Nimeni nu poate fi fericit fara iubire.
yzabela_03
Postat pe 5 Noiembrie 2008 14:33
Ai putea sa scrii o carte pe aceasta tema.

Postat pe 5 Noiembrie 2008 15:14
Avem nevoie de dragoste!!!!!!
Avem nevoie sa primim dragoste din clipa in care ne nastem!
Avem nevoie: de cui sa daruim dragoste.
Cred ca si cel mai rau om de pe pamant, cel mai infiorator animal are nevoie dedragoste!
Ati vazut filmul "Frumoasa si bestia" ? Eu cred ca da !
Daca nu , atunci e cazul ...

Riana_look
Postat pe 10 Noiembrie 2008 09:58
dap e frumos sa iubesti dar.........sa nu i te afisezi ca o carte deschisa caci e cu risc .....tu iubeste l din toata inima sau iubeste o dar arata i cu masura ....indiferentza atrage ,,, am o relatie super faina , prietenul meu era numai miere si pur si simplu nu mi m trezea interesul dar nu din punct de vedere fizic ci sensul ca mi imaginam tot timpul o persoana care sta la picioarele mele si imi iarta orice, si am incercat sa m pun in locul barbatilor care au femei care sunt numai miere si zahar care fac totul ptr ei ,,, ei cu ce sa mai contribuie..... eu sunt m rezervata imi iubesc prietenul super mult ,,, nici nu se pune problema de inselat...dar il tin la distanta asa ,,,stiu cand tre sa i arat si cand sa l pun la respect ....si e innebunit dupa mine .......probabil din cauza asta nu a aparut monotonia dupa 4 ani ,, parca ne am cunoscut de cateva saptamani si incercam sa ne descoperim ...stiti voi sentimentul ala minunat de la inceput ........
domo
Postat pe 11 Noiembrie 2008 09:24
In general barbatii sunt interesati de femei care sunt mai greu de cucerit decat de cele care se ofera oricand si sunt dispuse la orice pt a-l pastra.Cred ca un barbat paraseste o femeie abia cand nu mai gaseste nimic interesant la ea ,cand a oferit totul si cand este satul de prea multa miere.E super sa vezi ca dupa zeci de ani sotul tau iti spune ca inca nu s-a saturat de tine.
yzabela_03
Postat pe 11 Noiembrie 2008 18:35
Nu te poti abtine la nesfarsit sa-i spui ca il iubesti!
Riana_look
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:16
nu tre sa te abtii de la ceva....pur si simplu sa stii cand sa i arati si cand sa te opresti...si e mai bine sa i arati decat sa i spui...daca e inteligent intelege el, toate se fac cu masura ,,,stiti voi ce e prea mult strica
domo
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:55
Daca esti o carte deschisa la capitolul dragoste si daca poti iubi fara sa-ti fie frica, sa-ti asumi si riscurile de a fi rapusa de iubire...atunci iubesti...
Asta cred eu , ca abia atunci poti spune ca iubesti...ca simti iubirea adevarata... Abia atunci, putem vorbi de iubire...
Daca ti-e frica sa te afisezi in fata lui, ascunzandu-ti sentimente... oare nu e ca un spectacol in care esti un simplu actor, care, cand nu-i place publicul, se uita dupa cortina... si mai amana inceputul?
Avem nevoie de o astfel de dragoste... nu de un circ in care mereu sa privim in spate ca nu cumva sa scape animalul din cusca... si sa ne faca sa suferim...
Cred ca de o astfel de dragoste avem nevoie, noi oamenii... atat barbatii, cat si femeile...
Riana_look
Postat pe 14 Noiembrie 2008 11:16
For domo
nu tre sa te abtii de la ceva....pur si simplu sa stii cand sa i arati si cand sa te opresti...si e mai bine sa i arati decat sa i spui...daca e inteligent intelege el, toate se fac cu masura ,,,stiti voi ce e prea mult strica

Asa se procedeaza la jocurile de noroc...
Te arunci... te retragi...

Iubirea e inainte de toate pasiune...
Sa iubesti fara sa-ti coordonezi pasii dupa stiu eu ce indicatii pretioase date de cei cu experienta...
Sa oferi dragoste fara a te intreba daca acum e momentul sau mai aman putin, sa vad daca ma invita la film, daca ma ia si pe mine la discoteca, daca imi cumpara inelul care imi place, pana termin de strans masa..., pana fac patul... sau stiu eu ce...
Daca avem nevoie de dragoste... ei bine, eu cred ca de o astfel de dragoste avem nevoie...

Si unele fetele sunt interesate sa aiba langa ei barbati puternici... Dar daca sunt puternici, si tu ii placi, atunci e dragoste?
Se numeste admiratie...
Riana_look
Postat pe 14 Noiembrie 2008 11:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o mama care sufera 10 De la: quasaria 22 Martie 2011 23:23
RUGACIUNE CATRE DUMNEZEU! 1 De la: allexanndrra 24 Noiembrie 2009 05:06
Buna 10 De la: garbo_398494 4 Mai 2014 20:41
viata de cosmar nu gasesc iesire 38 De la: neco 2 Mai 2013 22:23
Consiliere astrologica - grup de lucru cu influentele astrale. 28 De la: ank13 22 August 2015 17:52
Setari Cookie-uri