Avem nevoie de dragoste?

da draga mea ...ca tot vb de roluri ..ce spui u aici e parca dintr un film ,,,eu n am spus ca tre sa faci totul pe la spate ci pur si simplu sa avem grija sa nu suferim....de ce crezi ca 90 % din femei se plang ca sunt inselate, parasite???din cauza celor care gandesc ca tine, se daruiesc in totalitate, nu mai vad nimik limpede si dupa se trezesc cu un shut in fund....da stiu si eu ca aia din filme se iubesc reciproc si totul se termina cu bine....da aici nu suntem in filme si daca nu stiai intr o relatie unul din cei 2 are intotdeauna de pierdut , unul iubeste m mult decat celalalt.....treziti va la timp fetelor !!!!
domo
Postat pe 14 Noiembrie 2008 11:52
Cei care fac lucrurile pe la spate, au o denumire specifica.Atentie doamnelor la minunile pe care le spuneti.Trebuie sa faceti distinctie intre a iubi si a darui dragostea, pe de-o parte si a te darui, adica a te implica intr-o relatie sexuala, cu ochii inchisi.Fiecare om are dreptul sa gandeasca cum vrea, si noi nu avem dreptul sa-i condamnam, pentru ca nici noi nu suntem mai breji ca ei.Cele 90 la suta de femei care se plang ca sunt inselate, gandesc foarte corect la dragoste,si suint convins ca sunt fekei serioase.Daca ar gandi prost, ewle ar fi cele dintai care ar insela.Ori din nefericire, dardatii sunt putin cam tampiti si fac alegerile necorespunzatoare, provocand suferinta.
O prietena de-a lui Suzuki, si-a impuscat barbatul, ca o insela.
-Acum nu mai are cum sa ma insele.- A zis ea, frecandu-si bucuroasa mainile.
-Doamna, Dvs., sunteti fosta sotie a lui "impuscatu"?
-Da.
-Sa stiti ca sotul Dvs, isi face de cap cu trei fantome dragute.Una este bruneta, alta este roscata, si cea de-a treia este lesbiana.
Dragostea este si o forma de educatie a cuplului.Invatati sa va iubiti si sa va respectati.

Postat pe 15 Noiembrie 2008 09:21
De la: vanghelis007, la data 2008-11-15 09:21:41Cei care fac lucrurile pe la spate, au o denumire specifica.Atentie doamnelor la minunile pe care le spuneti.Trebuie sa faceti distinctie intre a iubi si a darui dragostea, pe de-o parte si a te darui, adica a te implica intr-o relatie sexuala, cu ochii inchisi.Fiecare om are dreptul sa gandeasca cum vrea, si noi nu avem dreptul sa-i condamnam, pentru ca nici noi nu suntem mai breji ca ei.Cele 90 la suta de femei care se plang ca sunt inselate, gandesc foarte corect la dragoste,si suint convins ca sunt fekei serioase.Daca ar gandi prost, ewle ar fi cele dintai care ar insela.Ori din nefericire, dardatii sunt putin cam tampiti si fac alegerile necorespunzatoare, provocand suferinta.
O prietena de-a lui Suzuki, si-a impuscat barbatul, ca o insela.
-Acum nu mai are cum sa ma insele.- A zis ea, frecandu-si bucuroasa mainile.
-Doamna, Dvs., sunteti fosta sotie a lui "impuscatu"?
-Da.
-Sa stiti ca sotul Dvs, isi face de cap cu trei fantome dragute.Una este bruneta, alta este roscata, si cea de-a treia este lesbiana.
Dragostea este si o forma de educatie a cuplului.Invatati sa va iubiti si sa va respectati.




da asa e ...fiecare cu gandirea lui .....eu in mare stiu ce vb ..ambii parinti sunt pshihologi, foarte cunoscuti in orasul in care locuiesc ,,,ai idee cate cupluri trateaza si femei parasite ???nu cred...ai idee cate povesti aud??? nu cred...din toate astea am invatzat o groaza ... si crede ma ca nu tre sa faci nimik pe la spate cum spuneai ...ci doar sa stii cand trebuie si cand nu.....
domo
Postat pe 15 Noiembrie 2008 17:07
Sunt convins ca parintii tai sunt niste oameni minunati, buni profesionisti in domeniul lor de activitate.Nu imi pot permite sa ii judec,si sa stii ca daca as ajunge intr-o situatie disperata, si dansii ar fi in vecinatatea mea, i-as ruga sa ma consilieze cu cea mai mare placere si convingere ca sugestiile lor sunt foarte importante si merita sa fie respectate din toata inima.Este bine sa ai pe cineva aproape pe a carei competenta sa te sprijini.Dar nu inteleg de ce incerci sa trisezi.Nu mult, ci putin.Parintii tai sunt psihologi, am inteles.Sunt foarte buni psihologi.Si asta este minunat.Dar tu esti psiholog?Noi trebuie sa te credem numai pentru faptul ca ei sunt psihologi?Sau trebuie sa credem in valoarea judecatii tale.Dezacordul meu pleaca de la faptul ca tu consideri ca rationamentul celor 90% de femei care au esec in dragoste, se datoreaza unui mod de gandire deficitar.Eu incerc sa sugerez altceva.Poate ca nu gandirea este vinovata de asta, ci altceva, care ne impinge sa facem alegerea gresita.Nu sunt de acord iarasi cu afirmatia aceasta acuzatoare:"..din cauza celor care gandesc ca tine."Fiecare om are dreptul sa gandeasca cun vrea.Noi nu avem dreptul de a insulta inteligenta nimanui.Si nici de a acuza un om care si asa se invinovateste fara a avea vreo vina reala.

Postat pe 16 Noiembrie 2008 07:49
De la: vanghelis007, la data 2008-11-16 07:49:08nu inteleg de ce incerci sa trisezi.Nu mult, ci putin.Parintii tai sunt psihologi, am inteles.Sunt foarte buni psihologi.Si asta este minunat.Dar tu esti psiholog?Noi trebuie sa te credem numai pentru faptul ca ei sunt psihologi?Sau trebuie sa credem in valoarea judecatii tale.Dezacordul meu pleaca de la faptul ca tu consideri ca rationamentul celor 90% de femei care au esec in dragoste, se datoreaza unui mod de gandire deficitar.Eu incerc sa sugerez altceva.Poate ca nu gandirea este vinovata de asta, ci altceva, care ne impinge sa facem alegerea gresita.Nu sunt de acord iarasi cu afirmatia aceasta acuzatoare:"..din cauza celor care gandesc ca tine."Fiecare om are dreptul sa gandeasca cun vrea.Noi nu avem dreptul de a insulta inteligenta nimanui.Si nici de a acuza un om care si asa se invinovateste fara a avea vreo vina reala.


Esti fenomenaaal!
As fi scris si eu acelasi lucru dar nu mai are rost!

Exercitiu pt.acasa pt. d-ra Copil de Psihologi:
Trei persoane, parinti si fiu/fiica, lucreaza in aceesi unitate. Parintii, familisti convinsi, integrii, nepatati. Copilul (lup in piele de oaie), mic, pofticios(la bunurile altuia), mincinos, tupeist.Putem extrapola?Poate emite acest copil teorii, teoreme, sfaturi despre valorile familiei, integritate...s.a.m.d,insultand inteligenta celor din jur, ca sa-l citez pe Vanghelis?



Dorutza
Postat pe 17 Noiembrie 2008 21:05
draga mea cred ca esti plina de frustrari...m rog asta reiese din ce ai scris... nu am incercat sa impun teorii nimanui sau ce aberatii m scrii u aici....am zis eu ceva de genul ca parintii mei sunt perfecti???sau ca suntem nepatati .......era doar parerea mea,nu incercam sa impun nimik nimanui ... mincinoasa ,,tupeista si pofticioasa, probabil esti tu ...si stai linistita ca n ai u fire in cap cata scoala au parintii mei ........si chiar am ce invatza de la ei
domo
Postat pe 18 Noiembrie 2008 08:46
Aproape ca ne abatem de la intrebarea de mai sus .
"Avem nevoie de dragoste?"
Ei bine... Eu raspund: (E parerea mea...)
Avem nevoie de dragoste !!!!!!!!
mai ales de o dragoste ca in filme....
Fiecare din noi si-ar dori asta.Eu imi doresc asta...Tu, domo, nu?
Ca ti-e frica de suferinta din dragoste asta e altceva...
Tuturor ne este frica...
Dar asta nu inseamna ca trebuie sa nu oferim dragostea noastra penrtu a nu fi noi cei care sufera...
Riana_look
Postat pe 18 Noiembrie 2008 12:16
tocmai ca am o relatie super klumea, si nu mi este frica sa iubesc , ptr ca eu oricat de mult as iubi si iubirea aia se destrama, nu m face sa sufar asa cum m citesc pe aici despre femei care aproape isi pun "capat" zilelor din cauza unui barbat.......acum sa nu spuneti ca nu sufar ca nu am gasit pers care sa m dea pe spate caci credeti ma am gasit o...iar daca pers asta pe care o iubesc m mult decat orice pe lumea asta,o sa si doreasca sa nu m fie cu mine ...nicio clipa nu am sa m chinui sa refac ceva...fiecare e liber sa faca ce vrea ...si este responsabil ptr deciziile lui...iar dragoste cu sila nu se poate...asta nu inteleg femeile s de aia fac greseli,se injosesc in ultimul hal....stiu..o sa spuneti ca in dragoste nu te injosesti in niciun fel ,bla bla,,,ba te injosesti ptr ca daca i ai "cazut" la picioare cu boceli si alte chestii de genul , o sa i provoci o mila de nedescris ,,,asta in cele m bune cazuri in care ramane cu tine din mila si doar atat ...si o sa te complaci pana cand n o sa i m provoci nici mila nici nimik ....eu sunt femeie dar nicidata nu m as cobora la un astfel de nivel....daca vreti v dau cazuri concrete o groaza.....bine eu acum nu generalizez , sunt oameni si oameni dar tre as stiti cum sa v manifestati dragostea ca altfel se duce naibii totul....
domo
Postat pe 18 Noiembrie 2008 13:26
De la: domo, la data 2008-11-18 08:46:16 draga mea cred ca esti plina de frustrari...m rog asta reiese din ce ai scris... nu am incercat sa impun teorii nimanui sau ce aberatii m scrii u aici....am zis eu ceva de genul ca parintii mei sunt perfecti???sau ca suntem nepatati .......era doar parerea mea,nu incercam sa impun nimik nimanui ... mincinoasa ,,tupeista si pofticioasa, probabil esti tu ...si stai linistita ca n ai u fire in cap cata scoala au parintii mei ........si chiar am ce invatza de la ei


Draga mea esti majora?
Postarea nu se referea la tine, era un exercitiu care sa te ajute sa faci diferenta intre calitatile si "averea" socio-profesionala a parintilor tai si ...ceea ce esti tu, si ca o continuare a celor spuse de Vanghelis pe care il admir pentru judecata sanatoasa, si ai carui parinti probabil nu sunt psihologi.
Nu vreau sa intru in polemica, in orice caz nu cu tine, care ai ca argument scoala parintilor tai. In ceea ce ma priveste, nu ma plang, 19 ani de scoala mi-au fost necesari si suficienti, ca sa pot purta o discutie cu oricine, numai cu tine nu.Sa ai o seara buna!

Dorutza
Postat pe 18 Noiembrie 2008 17:13
da ...deci te ai atacat ,
domo
Postat pe 18 Noiembrie 2008 20:57
Pana la urma sa ne intoarcem la topic.Toata natura are nevoie de dragoste.Este astfel construita incat daca ar lipsi dragostea, toate fiintele ar muri.Si nu este vorba de actul sexual in sine.Avem nevoie de o vorba calda, de o imbratisare,de ce nu, chiar de un sarut.Dar sa nu fie cu calorii prea multe ca ne creste glicemia.Cainii mei care stau cu mine noaptea de paza la fabrica, vin la mine sa ii mangai.Nu am intotdeauna o bucata de paine sa le dau.Dar le place sa fie mangaiati, rasfatati, sa primeasca dragostea noastra.Intr-o seara unul dintre caini, in timp ce eu cantam la muzicuta, a venit langa mine si a inceput sa urle, asezat pe picioarele din spate.Canta cu mine.Isi pusese toate sentimentele in cantecul acela.Facea in felul acesta nu numai un act de inteligenta si de cultura, ci isi exprima dragostea pentru mine, pentru viata, ii multumea lui Dumnezeu pentru zilele pe care le primise in dar de la El.Haideti sa inlocuim frustrarile noastre de fiinte umane cu dragostea.In felul acesta, scapam de stres, scapam de boli, devenim mai buni.Invatam sa cladim Raiul in inimile noastre, acel Rai, pe care civilizatia la indepartat de suflete.

Postat pe 20 Noiembrie 2008 09:13
bravo,Vanquelis,m-ai scutit sa mai amintesc titlul topicului, eu citesc tot ce s-a scris aici si multe persoane se abat de la subiect, doar tu le mai aduci pe linia de plutire ,dar ,vai,doar prt. o bucata scurta de timp,mai mult va impungeti, decit sa discutati tema,deci, va reamintesc ce a intrebat Bogdan:doar femeile au nevoie de dragoste sau de daruire,voi ce doriti sau vreti sa daruiti la rindul vostru
scrichy
Postat pe 20 Noiembrie 2008 23:20
Buna ziua!...
- Ia si eu pe-aici...
Riana_look
Postat pe 21 Noiembrie 2008 09:30
cum sa nu avem nevoie de dragoste?e singurul lucru care ne motiveaza in tot ce facem, dar uneori suntem prea prinsi in cotidian, prea centrati pe noi insine, sau...mult prea indurerati ca sa mai constientizam acest lucru.
viata e scurta (poate mult mai scurta decat ne imaginam), nu stii niciodata ce o sa-ti aduca ziua de maine, asa ca ar trebui sa le demonstram in fiecare zi celor dragi cat de mult ii iubim, poate peste o zi, o luna sau un an o sa fie prea tarziu...
scufita_rosie
Postat pe 2 Decembrie 2008 03:46
De la: yza_my, la data 2008-11-05 14:33:24Eu cred ca avem nevoie de dragoste indiferent ca suntm barbati femei sau copii.Fara dragoste suntem ceva ce deranjam...ca un instrument care nu este acordat si cineva vrea sa-l foloseasca.Suntem facuti sa daruim si sa primim iubire.Nimeni nu poate fi fericit fara iubire.




si cum facem sa mergem mai departe atunci cand suntem prea raniti ca sa mai putem primi si darui iubire?
scufita_rosie
Postat pe 2 Decembrie 2008 04:21
Eu tre sa va spun, ca fiind mai mica, nu am nevoie de dragoste.Vreau in schimb o pereche de cercei de aur cu o piatra mica rosie la mijloc.Ca sa fiu sincera, mi-ar mai trebui si niste margele, dar mi-e frica, sa nu arat ca o vaca cu talanga de gat.Cred ca mai bine ar fi daca as purta ceva fin de aur, cu un mic obiect tot din aur, o cruciulita sau un medalion, in forma de inimioara.
Ioana007
Postat pe 9 Decembrie 2008 12:57
eu zic ca ...da....dar amandoi ...trebuie sa daruiasca si sa primeasca....dar cand exista cu adevarat.....acest lucru va veni de la sine...fiecare va simti mereu ...dorinta sa faca acest lucru...sa daruiasca ...dragostea in orice moment....si fara a sta sa cantareasca cat daruieste....
mereu...fiecare din ei..va dori ...sa ii bucure sufletul celuilalt...si nu va fi nevoie de lucruri costisitoare...un mic gest...poate insemna mai mult ...decat ceva...scump...
asa cred eu...
iubirea e in fiecare din noi...depinde de cel de langa noi ...si de noi...si ...atunci ...nu va exista nici o clipa...in care sa te plictisesti ...fiecare clipa ...alaturi de cel drag...va fi ..ceva ...fara cuvinte...
eu va doresc...doar atat...iubiti si sa fiti la fel de mult ...cum daruiti ..si voi dragostea...
mirandra64
Postat pe 8 Ianuarie 2009 06:48
CA DE AER.
cercelmarilena
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:38
De la: yavrum, la data 2008-08-09 01:10:48 O mare durere este sa iubesti ,o mare nenorocire este sa scapi de aceasta durere.nu numai vreau sa fiiu iubita ,vreau sa se spuna ca sunt iubita.Dragostea pe care o daruim mai departe este singura pe care o pastram pentru noi.desigur ca avemnevoie de dragoste este singurul lucru pur si neschimbat se la facerea lumi ,un diamant care stralucesti duar cand ii sunt reunite ambele jumatati ,Eu cred in nevoia omului de a iubi si voi crede ,nu cred ca exista sentiment mai frumos pe aceasta lume


Subscriu parerii tale. Iubirea este fluturele colorat care zboara pe muzica clasica.

Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:41
Dragostea e motorul vietii.Mecanismul lui e IUBIREA.Ileana Vulpescu explica frumos in Arta Conversatiei.
cercelmarilena
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:42
De la: Riana_look, la data 2008-09-10 07:29:15Daca dragostea nu este durere, atunci afla ca ea intr-o buna zi se va transforma cu siguranta in DURERE.
Intreaba pe cine vrei tu... ca asa este...
La unii durerea trece mai usor, la altii nu trece niciodata.
Asta e realitatea...
Sa nu ne imbatam cu apa rece si sa ne amagim ca nu e asa.
Cand iubesti si esti iubit, plutesti pe nori, pana la stele...
Cand acest sentiment dispare, pentru unul din cei doi, atunci te prabusesti...
Orice cadere este o durere.
Asa ca daca gasiti in farmacii pastile penrtu a preveni indragostirea, luati cat de multe...caci daca se acutizeaza,te imbolnavesti de iubire, de dragoste, si suferinta va fi mare. E mai rau decat cancerul. Iti mananca sufletul...quote]bine spus,ai dreptate
lilianastoica22
Postat pe 6 Februarie 2009 10:40
Draga, nu dragostea se transforma in durere ci noi suntem acelea care o transformam.Asta inseamna ca suntem putin masochiste?
Ioana007
Postat pe 6 Februarie 2009 17:53
De la: Bogdan38, la data 2008-06-13 12:37:27Majoritatea paginilor dedicate femeilor pun in discutie aceasta tema. Au nevoie de dragoste doar femeile? Doar ele stiu sa iubeasca si sa se daruiasca? Doar ele pot fi capabile de cuvinte frumoase si de pagini intregi de sentimente? Putin sunt acei care discuta despre fericire ca un liant, referindu-se la cuplu. Ce este dragostea fara un EL, fara o EA? Si de ce iubim? Care este scopul?

Voi, pe cine iubiti si de ce?
Stiti sa va lasati iubiti?
Stiti sa daruiti iubirea?
DRAGOSTEA FARA UN EL SAU O EA =DRAGOSTE CHINUITOARE =DRAGOSTE VIRTUALA! >Fiecare fiinta de pe fata pamantului SIMTE MARE NEVOIE DE DRAGOSTE !>In dragostea ADEVARATA NU EXISTA SCOP!!!>

Postat pe 7 Februarie 2009 07:49
TOAATE FIINTELE, CHIAR SI PLANTELE AU NEVOIE DE IUBIRE ! CU ATAT MAI MULT OAMENII - FIINTE SUPERIOARE, PE CARE NU II DOMINA DOAR INSTINCTELE - AU NEVOIE DE CALDURA SINCERA A IUBIRII !
CA NOI, FEMEILE PAREM MAI AVIDE DE IUBIRE SE DATOREAZA, SENSIBILITATII NOASTRE MAI ACCENTUATE ! DAR SI BARBATII AU MULTA NEVOIE DE IUBIRE, DAR DE O IUBIRE MAI ROBUSTA, MAI "DE INCREDERE", CUNOSCUTA FIIND FIREA MULT PREA SCHIMBATOARE A FEMEILOR, ASTFEL EI ISI PUN "LA ADAPOST" INIMA, SUFLETUL SI SPERANTELE !
DAR, TREBUIE SA RECUNOASTETI UN LUCRU: IUBIREA SINCERA, CURATA, GENEROASA, ALTRUISTA, SE INVATA INCA DIN PRUNCIE, DE LA PARINTI ! COPILUL INVATA SA IUBEASCA FIE OBSERVANDU-SI PARINTII IN FELUL DE A SE COMPORTA UNUL CU CELALALT, FIE DIN IUBIREA CALDA SI RESPONSABILA A PARINTILOR CATRE EL ! EVIDENT, IESE DIN DISCUTIE "RASFATUL", CARE NU INSEAMNA NEAPARAT "IUBIRE", CI UN MOD EGOIST DE A INTERPRETA "MESERIA" DE PARINTE ! DA, AVEM NEVOIE DE DRAGOSTE !
DE IUBIRE, MAI BINE ZIS, CACI "DRAGOSTEA" ESTE DOAR O PARTICULARIZARE A IUBIRII ! AVEM NEVOIE, DECI, DE I U B I R E , CACI ASTA NE DEFINESTE PE NOI, CA OAMENI ! STIM SA IUBIM ! SI NOI, ROMANII, O FACEM BINE : CU DARUIRE, SINCERITATE SI PASIUNE ! NUMAI DE BINE TUTUROR !
IOANA_DRAGAN
Postat pe 7 Februarie 2009 19:42
Suzuki, statea la umbra unui pom, cand acesta i-a zis
-Draga Suzuki, te cunosc de cand erai mic.Te iubesc.Vrei sa fii nevasta mea?
-Stai asa.Tu esti un pom barbat?
-Nu draga, sunt bisexuala.
-Sunt de acord.Dar am o singura rugaminte.Sa nu imi aduci pe cap doua soacre.
Ioana007
Postat pe 8 Februarie 2009 17:35
Cineva candva spunea ca: Iubirea este un dar, ea nu se cersesteeste foarte adevarat, ca pentru a descrie iubirea sau ce simti atunci cand iubesti, nu s-au inventat sau descoperit cuvinteomul poate iubi de mai multe roi in viata dar nici o iubirea nu va semana cu cealaltatrairile vor fi diferite.total diferiteodata cineva mi-a cerut sa scriu o poveste de dragoste realaam scri un eseu dar cuvintele sunt atat de sarace incat nu am reusit sa descriu ceea ce am simtit cu adevarat.iat-o :


Poveste de iubire

Daca iubirea ta exista atunci te rog sa ai rabdare

Am comis o crima frumoasa, iubite am indraznit sa sfidez ratiunea si sa ma las prada unei feerii numita IUBIRE. Si te iubesc asa cum o pasare iubeste zborul si libertatea asa cum albina iubeste floarea tu esti infinitul meu magic. Esti credinta mea si in fiecare noapte ma cobor in sanctuarul viselor, unde-ti cladesc lacas de marmura, impodobit cu petale de trandafiri pe care valseaza picaturi de roua, izvorate din doi ochi verzi. In bratele tale am descoperit o lume noua am gasit o alta definitie a fericirii am invatat sa respir un alt aer sa zambesc sub un alt cer

As fi dorit sa-ti pot spune BUNA DIMINEATA SOARE! dar simteam un gol imens in mine si m-am gandit ca chiar daca atunci cand deschizi ochii si intunericul norilor domina cerul chiar si atunci cand e inca un ger cumplit afara, chiar si atunci cand nu stii ce iti mai poate aduce inca o zi dar te bucuri si sufletul este linistit langa cel mai scump om din lume o blanda fericire iti poate inunda sufletul si viata alaturi de un omul care iti aduce atatea bucurii inimii care stie sa te inteleaga prin intelepciunea inimii si a unui mare, mare suflet

Mi-am adus aminte de gustul amar al clipelor de singuratate acea singuratate de care nu doream sa ma despart si de clipele cand nu aveam cui sa ma impart atunci cand timpul ma inconjura doar cu tacere si ramaneam trista mereu pe strada si acasa vazand perechi si ca un trandafir ma uscam de dorul inimii au fost ani in care mi s-a parut ca refuz cu incapatanare ca cineva sa paseasca in viata mea ca omul visului care sa ma inteleaga, sa ma iubeasca asa cum sunt eu copilaroasa cu lumea, cu lacrimi si cu bunatatea inimii care a stiut sa imparta chiar daca nu a avut stiam ca dragostea vine singura fara a o cere, ca dragostea iti ofera cele mai frumoase clipe, ca trebuie sa lupti pentru ea si s-o cuceresti dar cel mai important s-o cauti Au fost momente cand sufletul meu a dorit sa simta un alt suflet alaturi si care sa primeasca tot de la mine cu care sa impart si greul si bucuriile cu rabdare si intelegere si cu credinta ca Dumnezeu iti da tot ce-i ceri si tot ce meriti dar s-a intamplat sa apari Tu si ti-am deschis usa sufletului meu lasandu-te sa pasesti de mana cu Iubirea

Am sentimentul ca nu ne-am vazut de multa vreme si eu ma tot gandesc la Tine. Vreau sa iti spun mai sincer ca niciodata ca mi-e foarte, tare dor de Tine as vrea sa fii cu mine o vesnicie, sa nu ma parasesti nici chiar in vis cand sunt cu tine ma simt atat de implinita si fericita incat mi se pare ca lumea toata e a mea as vrea sa te strang mereu la piept, sa fii al meu iubit incerc sa cred sa sper ca nu vei inceta vreodata sa ma iubesti pentru ca atunci toata natura se va ofili si pasarile nu vor mai canta, caci toate vor fi ca intr-un mare doliu nu-ti cer decat un coltisor din inima ta unde sa ma cuibaresc o clipa nu-ti cer decat sa ma lasi pierduta in tacere sa te fac fericit nu am putere sa-ti zambesc si asta pentru ca mi-ai redus la tacere cuvintele si totusi pot sa iti spun acum ca TE IUBESC sunt plina de dor as vrea sa fiu a ta, as vrea sa fii al meu si inima-mi bate-asteptand in speranta cersesc un semn de la Tine venind iubirea e crunta si amarnic ma doare obrazul ti-l vad in somn si inima-mi bate in disperare ce este iubirea??? nu am un nici un raspuns poate un cantec sau poate o floare clipe traite intre aievea si vis intre speranta si disperare te vad in parc ma simt ca niciodata esti singur si mergi nu stiu la ce gandind iar eu vin langa tine sa iti spun un vis de-al meu si te observ zambind bine-ai venit in viata mea iubite eu te doresc acum mai mult decat oricand saruta-ma sa ne iubim aici ca doi nebuni ca doua vise-n vant iar primii zori de zi sa ne gaseasca asa cum eu as vrea mereu sa fie lumina cand va vrea sa ne trezeasca acoperiti sa fim de fericire
Lorelei
Postat pe 25 Februarie 2009 20:22
De ce nu mi-ai spus draga ca te gandeai la mine?Ca intram mai des pe topicul asta.Daca tot recunosti ca esti criminala, am sa te rog sa spui unde este pisica.Si pe urma nu-mi mai spune:"Buna dimineata soare".Cred ca ar fi mai sincer daca mi-ai spune ce vrei.
Ioana007
Postat pe 4 Martie 2009 18:05
Avem nevoie de dragoste, pana in momentul in care descoperim ca ea a existat, exista si va exista intotdeauna in adancul fiintei noastre.Din momentul in care o descoperim, acolo, in sufletul nostru, aflam ca de fapt nu mai putem cere ceva ce exista.
Surprinzator, vei interactiona cu oameni care au descoperit si ei acest lucru si vei putea observa cum "dragostea" poate imbraca diverse forme de manifestare, astfel ca "nevoia de dragoste" va fi solutionata definitiv...si irevocabil...Secretul sta in a bate la poarta care trebuie iar ca sa primesti, trebuie intai sa ceri! Raspunsul se afla intotdeauna in interiorul fiintei noastre!
avgruianu
Postat pe 10 Martie 2009 15:57
avem , avem domne!!
geo32
Postat pe 13 Martie 2009 23:55
Ca sa fim impliniti , ca sa fim fericiti, ca sa iubim, ca sa traim, avem nevoie de dragoste.Sexul ca surogat isi pierde din valoare in fata trairii puternice, in fata bucuriei si zambetului.Nu se poate inlocui vibratia aceea unica. Cum sa traiesti fara sa simti, fara sa daruiesti iubire? Traiesti ca o umbra...
cercelmarilena
Postat pe 16 Iunie 2009 16:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat 8 De la: dalimi 1 Iulie 2009 18:15
numai eu si el 14 De la: regi_15 16 Noiembrie 2008 00:51
Buna! 13 De la: anaROBERT 16 Septembrie 2010 14:20
eUniversum- Consiliere in probleme de dragoste si parteneriat,tarot,clarviziune,cartomantie,profetii etc 1 De la: eUniversum 12 Decembrie 2011 16:24
copil si catel....pot fi impreuna? 19 De la: mia79x 21 Iulie 2009 20:13
Setari Cookie-uri