un fel de feed back

Pe de alta parte, desi e forum liber, nu stiu de ce crezi ca ai dreptul sa imi spui mie "vai de capul tau!". Cu atat mai mult sa fii ingrijorat de soarta dorsalului meu.
Am inteles din ce am citit scris de tine ca viata ta este asa cum vrei si cum ai construit-o tu. Te bucuri de ea, de viata ta, si nu ai nevoie de felicitari din partea celorlalrti sau de confirmari ca ai facut bine. Atunci fii mandru de asta fara sa ii altoiesti pe cei care nu sunt ca tine.
Asta ca sa fiu politicosa, pentru ca pretentia ta ca eu sa scriu aici adevaruri despre viata asa cum le cunosti, se bate cap in cap cu educatia si experienta mea de viata care poate imi limiteaza accesul la adevarurile pretinse de tine. Iar comentariul tau aruncat in graba nu este decat stampila cu "fals" pe care o pui la diversele postari. Pe mine nu ma ajuta cu absolut nimic, si din moment ce tu stii ca ce am scris eu sunt prostii, de ce simti nevoia sa validezi parerea ta?
Da, intrebam doar asa. Esti liber sa itimdaicu parerea dar intr-o maniera demna de acest forum, nu de mine, ca eu am pareri aiurea.

Lasa fundurile utilizatorilor in pace. Pe al meu in primul rand.
Ca de comentatori nu a dus niciodata lipsa.
Multumesc!
Deliaaa
Postat pe 7 Decembrie 2016 13:13
Nu-i treaba ta ce am eu si de ce ma bucur si nu intelegi nimic. Si ai si proaste/prosti in asentiment si nu toti comentatori.
Poate vrei sa te si felicit, cum face mamaia proaspat pensionata, ca ai o "misiune speciala", lol. Daca erai tu asa speciala, nu faceai kkt-urile ce le-ai facut, consolandu-te cu saracia peisajului, acum, ca oricum n-ai altceva ce sa faci.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 7 Decembrie 2016 13:48
Dar na, muierea slaba, de ambele sex, se conduce in viata dupa frica de a nu fi singura. Singura cu ea. Si dupa a fi in randul lumii.Asa ca mai bine cu unul care-i cara pumni in fata. Sau caruia/careia iti vine sa-i cari pumni, figurativ vorbind pt. ca te anuleaza. Dupa care, muierea vine si se lauda cu experienta castigata si cu plozii rezultati in urma dezastrului, ca si cum ar fi asta ar face-o demna de vreo lauda.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 7 Decembrie 2016 14:23

,........,....................................................................,.................,......
?????????????????????
Chiar nu înțeleg nimic!
Dar....speciala sunt pentru câteva persoane si nu ca asa vreau eu sau am facut ceva pt asta.

Nu cred că pricepi tu ca mie îmi place soarele si lumina. Nu întunericul, nu catacombele sau orice seamănă cu asta.
Deliaaa
Postat pe 7 Decembrie 2016 14:26
quod, delada ...tu fiind in intuneric atata timp, de bucuri de un firicel, acolo.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 7 Decembrie 2016 14:29
O zi buna sa ai.D aca e să fie sărac peisajul, să fie desert dar eu sa am apa la mine îndeajuns.
Asta e doar un site pe net.
Deliaaa
Postat pe 7 Decembrie 2016 14:30
Despre ce vorbești tu? Eu stiu ce spun eu, dar zău daca pricep la ce te referi.
Am plecat si eu la tigaie mea. de fapt la somnul de frumusețe când mi-l pot permite
Deliaaa
Postat pe 7 Decembrie 2016 14:34
El s-a ridicat si le-a zis : "Cel fără de păcat dintre voi să arunce primul cu piatra asupra ei"
Maria802
Postat pe 7 Decembrie 2016 18:25
Nu ma laud, dar nici nu am motive sa ma ascund.
Nici pe tine nu ar trebui sa te intereseze firisoarele sau razele de lumina la care ma incalzesc eu. In mod sigur ai inteles gresit ce am spus, asta daca ai citit cu atentie.
Nu sunt inchisa niciunde ca sa am parte doar de firisoare.
Singura inchisoare reala este aceea din mintea noastra. Repet, fundul meu o duce foarte bine.
Depinde doar de tine ce intelegi din aceasta propozitie.
Comentand pe baza intelegerii tale poti gresi. Asuma-ti greselile, recunoaste-le si accepta ca esti ca toti ceilalti. Poate mai norocos, mai destept, mai sanatos si tot asa, dar cu nimic deosebit.
Asta face din parte din seria...daca erai speciala.
Adevarul este ca toti suntem speciali si unici dar nu ne putem supara daca pentru majoritatea oamenilor nu suntem "asa de speciali". Asta e.
Deliaaa
Postat pe 8 Decembrie 2016 09:30
Despre intunericul sau despre razele de de lumina in care te afli, I couldn't care less, esti un user ca toti ceilalti. Doar ca tu ai deschis topicul, ambele de fapt...
Da, o mostra de intelepciune, servita de dimineata.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 8 Decembrie 2016 12:06
Problem solved.
Deliaaa
Postat pe 8 Decembrie 2016 13:36
...o mostra de intelepciune,
...poate ai inteles ce trebuia.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 8 Decembrie 2016 16:25
In viata mea eu spun ce trebuie sau nu.
Sau simt, sau intuiesc sau orice. Eu plang, eu rad, altii pot eventuak sa simta compasiune, si alte, etc.
Problema e rezolvata: din moment ce putin iti pasa, remarca ta nu merita comentata.
Deliaaa
Postat pe 8 Decembrie 2016 17:13
Trebuie sa ......plec urgent.
Deliaaa
Postat pe 8 Decembrie 2016 17:20
De la: delada, la data 2016-12-08 17:13:39In viata mea eu spun ce trebuie sau nu.
Sau simt, sau intuiesc sau orice. Eu plang, eu rad, altii pot eventuak sa simta compasiune, si alte, etc.
Problema e rezolvata: din moment ce putin iti pasa, remarca ta nu merita comentata.


foarte bine punctat, delada!
Maria802
Postat pe 9 Decembrie 2016 22:04
i i i i punctate
garbo_460561
Postat pe 10 Decembrie 2016 09:10
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-12-08 16:25:35...o mostra de intelepciune,
...poate ai inteles ce trebuia.


moNstrU
garbo_460561
Postat pe 10 Decembrie 2016 09:11
MÓNSTRU, monștri, s. m. 1. Ființă mitologică cu corpul format din părți ale unor animale diferite sau din unele părți de om și altele de animal. 2. Ființă care se naște cu mari anomalii fizice; pocitanie; fig. om cu mari defecte morale, om josnic, crud, denaturat. 3. Namilă, matahală. ♦ Fig. (Adjectival) De proporții mari, extraordinar, neobișnuit. – Din lat. monstrum, fr. monstre.
sursa: DEX '09 (2009)

MÓNSTRU s. 1. arătare, pocitanie, pocitură, (pop. și fam.) bâzdâganie, (reg.) arătanie, budihace, buduhoală, (înv.) blaznă. (Un ~ din basme, cu două capete.) 2. hâdoșenie, monstruozitate, pocitanie, pocitură, schimonositură, sluțenie, sluțitură, urâciune, urâțenie, (pop.) hâzenie, potcă, stropșitură, (reg.) znamenie, (Ban.) năhoadă. (Un ~ de om.)
sursa: Sinonime (2002)

Bilane, daca pina si fapturile ... mizericordioase si vadit anal-fabete ale forumului si-au pus 'pata' pe tine, atunci nu-ti mai ramine decit sa scoti vreo 2-3 litri de benzina din rezervorul propriei masinii siii...

...SA-TI DAI FOC !!!

Nu de alta, da' doar un ... autodafe izbavitor te mai curatzeste in fatza 'opiniei publice' ... a-majuscule!
Ca se pare ca tocmai si-au 'tras' un club al lor, taman aici, pe Garbo...

P.S. Din pacate in Romania mai degraba exista ... viatza dupa moarte decit minte sanatoasa, bun simtz si caracter ... dupa pensionare!
Iar asta e rezultatul EXCLUSIV al lipsei oricaror activitati cu adevarat intelectuale, sociale sau cel putin interesante in toata viatza de dinainte deee...

...MARELE HAU/RAU!

Sa fiu bine inteleasa: Nu meno-pauza hormonala e cauza principala a inadaptarii si inadecvarii sociale sau inter-relationale a muierilor varstei a doua spre a treia, ci tocmai ... para-pauza 'extracurricular' ocupationala perpetua de DINAINTE de aceasta!

Si oricum, vazutul ad infinitum al ... 'capodoperei' "Singur acasa" poate sa nu plictiseasca, da' dupa virsta de 5-55 de ani, sigur-sigur...

...TIMPESTE !

Da' doar daca raul n-a fost facut deja, inconstient si iresponsabil, cu mult timp inainte...
garbo101426
Postat pe 10 Decembrie 2016 13:51
Se poate si cum spui tu.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 10 Decembrie 2016 14:51
Inainte de a comenta, de a caracteriza si de a da sugestii, toti ar trebui sa ne uitam la noi insine. Sigur ne-am simti rusinati.
Camil5y8
Postat pe 10 Decembrie 2016 23:36
Îmi place pluralul.

205 e admini. cumva? Când încerc să-i răspund, mă blocați. Mc!
Axl_R
Postat pe 11 Decembrie 2016 11:21
garbo_460561
Postat pe 12 Decembrie 2016 16:04
Ma bucur ca nu e pustiu.
"Singur acasa" a fost urmarit de foarte multi romani. Vremurile astea ne-au adus stiri ci teroristi mai ceva xa filmele de odinioara cu eroi negativi. Eroii pozitivi sunt foarte multi si oameni simpli.
Deliaaa
Postat pe 13 Decembrie 2016 14:47
"Singur acasa" e super ok.

"Singura acasa", insa, e un film prost ce se repeta de catva timp pe Garbo, cu o pensionara in postmenopauza, semidocta, afectata si cu chef de harta.
Acum s-a labartat ca o broasca calcata de motocompresor pe vreo 4 topice, batand campii cu obstinatie, desi i s-a deschis unul cu dedicatie.
Da cotoroanta s-a enervat pe oglinda si a spart-o.

Sassette
Postat pe 17 Ianuarie 2017 21:02
De ce crezi asta?
Sau de ce spui asta?
Deliaaa
Postat pe 17 Ianuarie 2017 21:10
Din observatie. Nu am nimic de impartit cu nimeni pe aici, nu am amici si nici part-prisuri pe Garbo, urmaresc din cand in cand discutiile, intervin rar, dar vad ca apar periodic persoane cu chef de harta, gata sa sara la gatul oricui a avut inspiratia sa-si expuna slabiciunile, indoielile sau nefericirea pe forum. Confunda inteligenta cu rautatea, dau sfaturi pline de venin, se considera un fel de guru sau experti in toate de la relatii de cuplu pana la teoria limbii, cu mentalitate si discurs de fosti secretari de partid frustrati de schimbarea regimului.

Eu te-am inteles, Delada, si chiar daca nu am rezonat la problemele tale pentru ca nu te cunosc si as fi o ipocrita sa sustin ce nu simt, ma bucur ca ai iesit intarita si poti sa raspunzi cum se cuvine indivizilor frustrati care sar cu gura ca proasta in paula. Dupa cum bine ai sesizat problema nu-i la tine, ci la ei... or sa cotcodaceasca cat or sa cotcodaceasca, apoi o sa dispara. In pereche sau in grup, asa cum au si aparut.

Din pacate, se zice ca mama prostilor e mereu gravida....
Sassette
Postat pe 17 Ianuarie 2017 21:58
Doar specimenul strumfat ne arata f. clar de ce e mama alora gravida...

...si topaitul in aia te reprezinta probabil, Sasette De ce sa scrii ceva ontopic (vezi postarile tale din ultimele 48 de ore), cand poti sa iti expui, artagul pe forum si sa te iei de postarile unor oameni care nu te-au deranjat cu nimic, inainte a o face tu? Chiar asa...

Nu iau partea nimanui dar comportamentul tau e departe de inteligenta si mai degraba tu provoci reactiile neplacute.
roxana1deac
Postat pe 17 Ianuarie 2017 22:40
De la: roxana1deac, la data 2017-01-17 22:40:14 ...comportamentul tau e departe de inteligenta si mai degraba tu provoci reactiile neplacute.
Mai gandeste-te.




garbo101426
Postat pe 17 Ianuarie 2017 22:43
Nimic prea bun nu iese daca lovesti pe cei de langa tine. Singura scuza e durerea. Dar si atunci poti realiza ce ai facut.
La un moment dat. E o mare diferenta intre critica si jignire, chiar daca uneori se intrepatrund, Suntem oameni si gresim. Dar sa persisti in gresala este cu totul altceva.
Am spus atunci ce aveam de spus. Nu am nimic in plus de adaugat.
Deliaaa
Postat pe 17 Ianuarie 2017 22:44
Nici eu nu cunosc pe nimeni de aici.
Deliaaa
Postat pe 17 Ianuarie 2017 22:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna, am si eu povestea mea... 74 De la: AnaBarbeau 29 Martie 2017 17:41
pff 3 De la: dor72_ 18 Decembrie 2011 12:59
scoala 14 De la: alfheim 27 Iunie 2011 22:07
Costume de inchiriat Halloween 4 De la: garbo_384304 24 Septembrie 2013 14:24
Castiga bani prin activitate pe internet! 5 De la: missys 15 Ianuarie 2011 00:49
Setari Cookie-uri