Salut voios de pensionara!

De la: garbo_458802, la data 2016-11-09 21:38:17Gata, am trimis o sesizare. Dacă nu vă fi blocată individa asta o sa ma adresez poliției. Nu e posibil așa ceva. Am intrat aici pentru recreere nu pentru a avea a face cu una care cred că nu are toate țiglele pe casa



Degeaba. Are "pile" Mai bine urmeaza sfatul lui Tommy.
Rotty
Postat pe 10 Noiembrie 2016 05:55
De la: Rotty, la data 2016-11-10 05:55:40
De la: garbo_458802, la data 2016-11-09 21:38:17Gata, am trimis o sesizare. Dacă nu vă fi blocată individa asta o sa ma adresez poliției. Nu e posibil așa ceva. Am intrat aici pentru recreere nu pentru a avea a face cu una care cred că nu are toate țiglele pe casa



Degeaba. Are "pile" Mai bine urmeaza sfatul lui Tommy.


Treaba ei cu pilele ce le are. Asta nu e un comportament normal.
Observ că mi-a vizitat profilul.
Am intrat aici să mă simt bine, repet! De stres si vorbe rele e plină viața reală, dacă asta as fi căutat.
Maria802
Postat pe 10 Noiembrie 2016 06:34
802, multe lucruri sint anormale pe lumea asta. Nu trebuie sa pui la suflet. Ignori si mergi mai departe. Crede-ma o sa te simti bine iar si nici nu o sa pierzi nimic.
Bucura-te ca nu iti este vecina sau colega de serviciu. Acolo o ignorai mai greu dar aici o poti face cu usurinta.
Tommy_Boy
Postat pe 10 Noiembrie 2016 08:54
Da Tommy, ai intradevar dreptate
Cum a fost astăzi la munca? Eu sunt răcită cobza
Maria802
Postat pe 10 Noiembrie 2016 18:42
De la: Rotty, la data 2016-11-10 05:53:10
De la: garbo101426, la data 2016-11-09 17:36:36@Rotty, nu vrei tu sa te rezumi doar la cafea?
Sau la sfaturile 'sportive' pt. proas.pe.tele companioane?!?


Eu cred ca-i mai bine sa nu te bagi in discutie 'invocindu'-ma pe mine, nuuu?!?
Sau iti imaginezi ca daca Livache si-a gasit alte 'treburi', saracu', eu o sa tolerez oricui e doritor sa se bage in seama toate ... intromisiunile neprovocate, huh?




Si eu care te laudasem...
`Neata artagoaso.



Da, draga, buna ... seara si tie!
Ma laudasesi, ma laudasesi, numai ca proas.pe.tele euglene n-au atita minte sa inteleaga!
Chiar nu-ti dai seama ca ... 'afectul' unora lipseste cu desavirsire din nastere?!?...


Iar 'pilele' pe care le am se numesc doar ... caracter, bun simtz si ... maxima intolerantza la nemernicie, la prostia agresiva si la lipsa crasa de bun simtz!
Iar adminii stiu f. bine cu cine au de-a face pe-aici, dragele mele...
garbo101426
Postat pe 10 Noiembrie 2016 19:35
Internetul este un excelent mod sa-ti petreci parte din timp! Esti pe facebook? Apoi forumuri, acesta dar si altele : eva.ro ori cafeneaua.com...Ai dreptate, viata se schimba complet. Incearca sa tii greutatea sub control, multa miscare si mananca mai putin!
Luna_in_capricorn
Postat pe 10 Noiembrie 2016 20:14
De la: garbo_458802, la data 2016-11-10 18:42:38Da Tommy, ai intradevar dreptate
Cum a fost astăzi la munca? Eu sunt răcită cobza

La job a fost ca de obicei, munca multa, noroc cu colectivul care este foarte bun.
Abia asteptam vacanta de Craciun si Revelion.
Multa sanatate, racelile astea pot deveni foarte dure. Eu abia am scapat de una cu complicatii asa ca stai la caldurica, ceaiuri multe cu lamiie, vitamine si multa bafta sa scapi repede de ea.
Tommy_Boy
Postat pe 10 Noiembrie 2016 20:22
De la: Luna_in_capricorn, la data 2016-11-10 20:14:37Internetul este un excelent mod sa-ti petreci parte din timp! Esti pe facebook? Apoi forumuri, acesta dar si altele : eva.ro ori cafeneaua.com...Ai dreptate, viata se schimba complet. Incearca sa tii greutatea sub control, multa miscare si mananca mai putin!


Mulțumesc Luna.
Ideea e ca parca îmi lipsește programul din timpul săptămânii, avea totul o logică. Acum e haos total, mă trezesc când vreau, mănânc tot așa, nu am ore fixe pentru nimic
Maria802
Postat pe 11 Noiembrie 2016 06:33
De la: Tommy_Boy, la data 2016-11-10 20:22:12
De la: garbo_458802, la data 2016-11-10 18:42:38Da Tommy, ai intradevar dreptate
Cum a fost astăzi la munca? Eu sunt răcită cobza

La job a fost ca de obicei, munca multa, noroc cu colectivul care este foarte bun.
Abia asteptam vacanta de Craciun si Revelion.
Multa sanatate, racelile astea pot deveni foarte dure. Eu abia am scapat de una cu complicatii asa ca stai la caldurica, ceaiuri multe cu lamiie, vitamine si multa bafta sa scapi repede de ea.


Doar mă doare in gat si îmi curge nasul. Aseară aveam frisoane. Mai o țin până luni pe ceaiuri si modafen , dacă nu îmi trece merg atunci la medicul de familie
Maria802
Postat pe 11 Noiembrie 2016 06:35
buna dimineata tanara pensionara,
n-a ca nu ma pot abtine de la ceva comentarii.

colegele de forum au zis sa-ti iei un catel sau o pisica, sau o pasare, ceva acolo, de companie.

tu ai zis ca nu si nu, chiar te inteleg foarte bine si iti dau dreptate!
cainele e mai zgomotos, poate deranja vecinii, de ce sa riscam?!
pisica, lasa par, mai zgarie o canapea, un fotoliu, cand isi ascute gherutele, mai strica o perdea, are nevoie de litiera, nisip, alea, alea... deci complicat.
pestisori de acvariu, nici aia... aparent sunt muti ei, dar tot trebuie sa le schimbi apa, sa ai grija la PH, mancare si temperatura... complicat...
porcusori de Guineea, dragalasi, dar deh, rozatoare, sobolanei... mai greu de acceptat... (nu mai vorbesc despre canari si alte zburatoare ca sa nu interferez cu iulia albu!)

pe 426 s-o iei pe post de animal de companie, nu te sfatuiesc... e un soi de palamida otravitoare, dupa cum ai vazut (si de ea ma voi ocupa mai tarziu putin!)

cu vecinele, ce sa zic, ar fi fost interesant sa nu astepti sa te invite ele ci sa te duci asa ca din intamplare la ele la o cafea ...
asta in cazul in care nu le-ai invitat tu in mod expres la o cafea la tine, caz in care n-ar trebui sa ai pretentii ca n-ai fost invitata.
le-ai invitat, ai vrut sa fii o Lady, asta e, iti asumi si pretul!

uite, ma ofer voluntar pe post de companie
promit, ca atunci cand ma scoti in oras, sa nu ridic piciorul sa fac pipi pe langa copaci, nici nu latru prin casa, de litiera nu am nevoie si nici de pampers...
iar daca din cand in cand mai arunci cate-o jucarie prin casa, promit ca o iau si o pun la locul ei :)
nici la mancare nu sunt pretentios, iar de baut doar apa, lapte si la ocazii speciale accept si chestii acidulate...

dar sa lasam gluma la o parte...
si sa revenim la 426. fiinta asta are grave probleme, doctorii si-au declinat competentele in privinta ei, este fara nici un fel de posibilitate de recuperare.
dupa cum ai vazut, acolo unde vorbeste despre "pilele" ei, ai tinde sa crezi ca e vreo sfanta, vreo somitate de bunatate si intelepciune...
nimic mai eronat!
tot ce spune ca nu tolereaza de fapt ea prolifereaza cu multa tenacitate!
cineva spunea la un moment dat
- prostul nu rade, se supara!
ce are el deranjeaza pe altii, ce au altii il deranjeaza pe el! - (sper sa nu ma acuze Divertis de plagiat!!)
este descrierea ei perfecta!
asa ca, nu lua in seama gunoaiele!
vorba altcuiva
- "...demnitatea mea m-a costat 5 ani de Jilava...
si ghici ce-a aflat acolo baiatul?
- si inauntru e ca si afara..." - Gheorghe Dinica in dialog cu Mircea Diaconu - Filantropica
de aici poti intelege ca si aici e ca si in viata reala...
nebuni sunt peste tot! daca ai parte de ei in viata reala (si spatiul virtual face parte din viata reala) nu ai cum sa nu dai peste ei aici! daca nu dai tu peste ei, atunci dau ei peste tine!
in viata reala in schimb, mai sunt si ospicii, care ii mai aduna de pe drumuri, din pacate de aici e foarte greu sa-i scoti, dar ii poti izola prin ignoranta
iti doresc cat mai mult bine, insanatosire grabnica si pensie cat mai lunga si fara incidente!
heartbit
Postat pe 30 Noiembrie 2016 06:56
Da` unde o fi disparut proaspata noastra pensionara ? Sper ca nu-i bolnavioara....
Rotty
Postat pe 30 Noiembrie 2016 08:37
zicea ca e racita.
acum cine sa mai stie, nici racelile nu mai sunt ce erau o data...
sau a plecat sa faca o sesizare!
se poate intampla si asta!
heartbit
Postat pe 30 Noiembrie 2016 08:57

Medicina consemneaza nenumarate cazuri cind unuia care inca ii mai ... bate inima, encefalograma-i liniara arata ca a devenit doar ... o colectie de celule care refuza s-o ia incetisor inspre ... anorganic!

Spre binele familiei si al comunitatii...


Iar unii dintre ... mortii astia cu aparentze de oamenii vii, confirma din cind in cind ... trans-mortem de ce euglenele bok-o-trofe nu mai consuma demult ... 'clorofila'!

garbo101426
Postat pe 30 Noiembrie 2016 15:55
De la: garbo101426, la data 2016-11-30 15:55:58
Medicina consemneaza nenumarate cazuri cind unuia care inca ii mai ... bate inima, encefalograma-i liniara arata ca a devenit doar ... o colectie de celule care refuza s-o ia incetisor inspre ... anorganic!
...
Spre binele familiei si al comunitatii...


si uite asa, intarindu-mi cele spuse mai susm ai reusit sa te descrii intr-o maniera, pe cat de jalnica pe atat de adevarata!
nimeni de pe acest forum nu ar putea crede, referitor la cele ce ai scris mai sus, ca te-ai referit la altcineva decat la tine!
sunt convins si dau cu semnatura!
heartbit
Postat pe 30 Noiembrie 2016 20:06
de acord si bine ai revenit. Chiar se simtea nevoia de umor ca de frazele scrisnite aruncate de o neadaptata ne-am cam saturat.
Tommy_Boy
Postat pe 30 Noiembrie 2016 20:25
D-ra sau d-na cand spui neadaptata, la ce te referi? La ce consideri tu ca-i normal? E un forum, ceea ce presupune dialog, nu monolog. Sper sa nu te ratoiesti si la mine, asa cum faci cu aproape toti initiatorii topicurilor. Atat am avut de zis.
dinuleasa_anemona
Postat pe 30 Noiembrie 2016 20:54
Daca eu ma ratoiesc probabil ca @426 alinta duios. Ma rog, fiecare cu gusturile lui ca doar dupa cum bine zisesi sintem pe un forum generalist deci am dreptul sa-mi dau cu parerea asemenea tie.
Daca nu-ti place stilul meu ignora-ma, e foarte simplu si promit ca nu o sa pling. Parol d'honneur.
Tommy_Boy
Postat pe 30 Noiembrie 2016 21:33
bine v-am regasit
Tommy, cititorii nostrii sunt mai inteligenti decat ei si decat ai lor, asa ca nu merita sa ne batem capul!
pai nu?!
heartbit
Postat pe 30 Noiembrie 2016 22:22
Pai da!
Oricum mi-a facut placere sa citesc ce ai postat, mi-a mai descretit fruntea. Pe 426 nu o mai citesc din principiu, refuz sa-mi "cheltuiesc" timpul cu prostii spuse cu artag.

Doamne ce dor imi e de Barbo si de umorul lui.
Dumnezeu sa-l odihneasca.
Tommy_Boy
Postat pe 30 Noiembrie 2016 22:46
De la: garbo101426, la data 2016-12-01 23:48:35
...
Plus ca nu-i de nici o utilitate sa-ti faci nervi cu vesnica stergatoare de praf din ... biroul sfincterial, zis 'directorial'!



prostia, demagogia si ipocrizia si-au dat mana la intruparea ta si te-au definit ca reprezentata lor culminanta!

explici aici ca nu e de nici un folos, in conditiile in care tu prin mesajele tale demonstrezi folosul!
adica altora nu le e de folos, ci doar tie!
nu mai poate lua altul o palma peste ochi de tine, sau o ... in ...!
trebuie sa fii tu prima, sa le iei tu pe toate!

(aviz cititorilor - acolo unde am scris - "o ... in ..." - este la libera voastra imaginatie dar si responsabilitate pentru a inlocui in lectura acele puncte de suspensie)
heartbit
Postat pe 2 Decembrie 2016 02:58
426, 99% din colegii de forum stiu ca esti imbucurator de proasta, dar crede-ma ca acest ultim comentariu al tau este profund dezamagitor!
doar atat poti?
chiar nu imi vine sa cred!
hai mai incearca ceva... da-te in stamba, suie-te pe matura, fa ceva memorabil!
chiar nu intelegi ca sunt imun la ineptiile tale?
heartbit
Postat pe 2 Decembrie 2016 20:14
0722307139 mihai sunt pensionat medical
lulu123456
Postat pe 3 Decembrie 2016 02:53
0722307139 mihai sunt pensionat medical
lulu123456
Postat pe 3 Decembrie 2016 02:53
sunt si eu pensionara,am ramas singura,copilul are familla lui;am gasit un vaduv si mi-am refacut viata,a fost foarteeee greu la inceput ptr ca ma obisnuisem singura ,dar macar am cu cine vorbi,merge in statiuni,,,am fost singura 13 ani singuratatea te omoara...incearca,nu ai ce pierde..
borosro
Postat pe 3 Decembrie 2016 09:04
"...merge in statiuni,,,"

Merge ? Si tu tot singura ramai ?
Rotty
Postat pe 3 Decembrie 2016 09:47
Acum stiu de ce a disparut 802 ....
Rotty
Postat pe 3 Decembrie 2016 20:19
" Distractie" placuta in continuare certaretzilor :P
426, nu dadea ca am plecat deja.
Rotty
Postat pe 3 Decembrie 2016 21:02
De la: heartbit, la data 2016-11-30 06:56:17buna dimineata tanara pensionara,
n-a ca nu ma pot abtine de la ceva comentarii.

colegele de forum au zis sa-ti iei un catel sau o pisica, sau o pasare, ceva acolo, de companie.

tu ai zis ca nu si nu, chiar te inteleg foarte bine si iti dau dreptate!
cainele e mai zgomotos, poate deranja vecinii, de ce sa riscam?!
pisica, lasa par, mai zgarie o canapea, un fotoliu, cand isi ascute gherutele, mai strica o perdea, are nevoie de litiera, nisip, alea, alea... deci complicat.
pestisori de acvariu, nici aia... aparent sunt muti ei, dar tot trebuie sa le schimbi apa, sa ai grija la PH, mancare si temperatura... complicat...
porcusori de Guineea, dragalasi, dar deh, rozatoare, sobolanei... mai greu de acceptat... (nu mai vorbesc despre canari si alte zburatoare ca sa nu interferez cu iulia albu!)

pe 426 s-o iei pe post de animal de companie, nu te sfatuiesc... e un soi de palamida otravitoare, dupa cum ai vazut (si de ea ma voi ocupa mai tarziu putin!)

cu vecinele, ce sa zic, ar fi fost interesant sa nu astepti sa te invite ele ci sa te duci asa ca din intamplare la ele la o cafea ...
asta in cazul in care nu le-ai invitat tu in mod expres la o cafea la tine, caz in care n-ar trebui sa ai pretentii ca n-ai fost invitata.
le-ai invitat, ai vrut sa fii o Lady, asta e, iti asumi si pretul!

uite, ma ofer voluntar pe post de companie
promit, ca atunci cand ma scoti in oras, sa nu ridic piciorul sa fac pipi pe langa copaci, nici nu latru prin casa, de litiera nu am nevoie si nici de pampers...
iar daca din cand in cand mai arunci cate-o jucarie prin casa, promit ca o iau si o pun la locul ei :)
nici la mancare nu sunt pretentios, iar de baut doar apa, lapte si la ocazii speciale accept si chestii acidulate...

dar sa lasam gluma la o parte...
si sa revenim la 426. fiinta asta are grave probleme, doctorii si-au declinat competentele in privinta ei, este fara nici un fel de posibilitate de recuperare.
dupa cum ai vazut, acolo unde vorbeste despre "pilele" ei, ai tinde sa crezi ca e vreo sfanta, vreo somitate de bunatate si intelepciune...
nimic mai eronat!
tot ce spune ca nu tolereaza de fapt ea prolifereaza cu multa tenacitate!
cineva spunea la un moment dat
- prostul nu rade, se supara!
ce are el deranjeaza pe altii, ce au altii il deranjeaza pe el! - (sper sa nu ma acuze Divertis de plagiat!!)
este descrierea ei perfecta!
asa ca, nu lua in seama gunoaiele!
vorba altcuiva
- "...demnitatea mea m-a costat 5 ani de Jilava...
si ghici ce-a aflat acolo baiatul?
- si inauntru e ca si afara..." - Gheorghe Dinica in dialog cu Mircea Diaconu - Filantropica
de aici poti intelege ca si aici e ca si in viata reala...
nebuni sunt peste tot! daca ai parte de ei in viata reala (si spatiul virtual face parte din viata reala) nu ai cum sa nu dai peste ei aici! daca nu dai tu peste ei, atunci dau ei peste tine!
in viata reala in schimb, mai sunt si ospicii, care ii mai aduna de pe drumuri, din pacate de aici e foarte greu sa-i scoti, dar ii poti izola prin ignoranta
iti doresc cat mai mult bine, insanatosire grabnica si pensie cat mai lunga si fara incidente!


Mulțumesc pentru mesaj!
Maria802
Postat pe 4 Decembrie 2016 06:06
De la: Rotty, la data 2016-11-30 08:37:26Da` unde o fi disparut proaspata noastra pensionara ? Sper ca nu-i bolnavioara....


Sunt bine. Am făcut o zugrăveală în bucătărie și baie. Ca să scutesc banii am făcut singura manopera cu lavabil
Maria802
Postat pe 4 Decembrie 2016 06:09
De la: Rotty, la data 2016-11-30 08:37:26Da` unde o fi disparut proaspata noastra pensionara ? Sper ca nu-i bolnavioara....


Sunt bine. Am făcut o zugrăveală în bucătărie și baie. Ca să scutesc banii am făcut singura manopera cu lavabil
Maria802
Postat pe 4 Decembrie 2016 06:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Alegere 86 De la: roby_cado 26 Mai 2011 20:39
despre relatiea noastra de familie 35 De la: bluelight 28 Noiembrie 2009 16:34
dragostea lui Dumnezeu 328 De la: luptatoareacurajoasa 26 Mai 2010 22:59
Cum petreceti clipele libere? 29 De la: caleidoscop 19 Iunie 2012 17:55
nu mai rezist! 59 De la: alexia231 14 Aprilie 2011 14:59
Setari Cookie-uri