Copilul meu de 15 ani a avut o tentativa de sinucidere

sunt inca in stare de soc si simt ca nu imi revin..creierul meu refuza acceptarea unei astfel de probleme..si asta pt ca eu stiu ca n-are nici un motiv pt care sa fi facut treaba asta. Mi-am crescut copilul fara tatal biologic..si m-am chinuit mult si am muncit si muncesc sa aibe tot ce vrea..i.am dat foarte multa libertate..si nu imi vine sa cred ce a facut. A facut.o ca sa ma pedepseasca ..sa ma faca sa sufar sa atraga atentia asupra ei,..sau nu stiu...Nu pot sa spun ca sunt o mama perfecta..dar m.am straduit ca..copilul meu sa nu treaca prin experientele negative prin care am trecut eu..am muncit sa aibe tot ce.i trebuie,,si ea ma judeca..de parca ea m,a facut pe mine nu eu pe ea..simt ca nu pot s.o mai inghit desi mi-e mila de ea ..ca e a mea. Odata cu gestul ei sistemul meu de valori s-a rasturnat..si nu vad rostul pt care ma zbat si ma sacrific atat..daca tot nu e bine ce fac eu.
Nu pot sa ma lupt cu raul launtric pe care il simt..si nu stiu ce am de facut in viata de la punctul asta incolo
garbo_452574
Postat pe 13 August 2016 20:10
".simt ca nu pot s.o mai inghit desi mi-e mila de ea ..ca e a mea."

In momentul in care ai spus asta, ai spus tot. Si zici ca nu stii de ce a incercat sa faca asa un gest nebunesc ? .......Sarmana copila :(
Rotty
Postat pe 14 August 2016 09:04
574, copilei tale ii datorezi TOTUL, asa ca nu te mai vaita.
Nimeni nu te-a obligat sa o aduci pe lume.
Nu ea e vinovata ca tu ai stat cu piciorele desfacute in mod inconstient si ai ramas gravida.
Daca nu te simteai in stare sa o cresti puteai sa o dai spre adoptie si
poate era mai bine pt. amindoua.
Adolescentii de 15 ani nu se hotatarasc asa, pe nepusa masa, din plictiseala, prea mult bine si prea multa fericire sa se sinucida ca sa-i faca in necaz mamei decit daca au o problema cu mama.
Daca tu te-ai saturat de copilul tau (!!!!!) probabil ca si copilul tau s-a saturat de tine.
Cind va veni vremea va pleca fara sa se uite in spate iar tu vei apare din nou pe garba plingind ca fiica ta nu vrea sa stie de tine, s-au mai vazut cazuri.
Revino-ti si fi o mama adevarata nu una care isi plinge de mila ca s-a sacrificat pt copilul ei (toate mamele o fac) si mai ales care nu-si mai suporata copilul (aici am ramas fara cuvinte).

In concluzie, cel mai bine este sa mergeti amindoua la psiholog.
Tommy_Boy
Postat pe 14 August 2016 09:59
"Revino-ti si fi o mama adevarata nu una care isi plinge de mila ca s-a sacrificat pt copilul ei (toate mamele o fac) si mai ales care nu-si mai suporata copilul (aici am ramas fara cuvinte)."

Din pacate nu toate mamele o fac. Exemplu concludent e chiar 574. Ce-o fi intelegand ea prin sacrificiu si dragoste de mama.....
Rotty
Postat pe 14 August 2016 10:49
Eu zic ca o mama și un copil trebuie sa fie prieteni, sa nu te simți superioara pt ca o ajuți, trebuie motivata , sa nu fii cu ea brutala, ea nu este coapta la minte, nu o o urăști, omul la supărare vrute și nevrute, trebuie , sa nu te gândești doar acolo, chiar dacă tu ai ajutat o mai mult decât alții Teau ajutat pe tine,
nu trebuie ba lași gândul ăsta sa te macine ea este de 15 ani, nu este coapta la minte încearcă sa fii blândă cu ea și sa deveniți prietene nu potrivnice, uita vorbele grele, în fond este copil ul tău, trebuie sa ierți,
ingerasulluptor1
Postat pe 14 August 2016 15:17
Nu fii orgolioasa, știi cu copii trebuie sa ii ierți, adică sa nu fii potrivnica cu ei, încearcă sa schimbi tactica, sa va impreteniti, sa uiți, vorbele grele, și fiibblândă, iertarea Îți reda paceasufleteasca, te face mai blând, adică sa nu fii brutala și potrivnica cu copii tai, în familie trebuie sa ierți, trebuia demult sa vorbești cu ea, o mama și o fiica trebuie sa fie prieteni
ingerasulluptor1
Postat pe 14 August 2016 15:38
Fiica ta poate avea o afectiune psihica si nu are vreo legatura cu tine, avand in vedere ca esti o mama, spui tu, care munceste sa-i ofere tot ce are nevoie. Adreseaza-te unui psiholog, nici tu nu pari echilibrata. Numai prostii si cei cu tulburari de anxietate isi gasesc vina aiurea.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 14 August 2016 19:03
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-08-14 15:38:09Nu fii orgolioasa, știi cu copii trebuie sa ii ierți, adică sa nu fii potrivnica cu ei, încearcă sa schimbi tactica, sa va impreteniti, sa uiți, vorbele grele, și fiibblândă, iertarea Îți reda paceasufleteasca, te face mai blând, adică sa nu fii brutala și potrivnica cu copii tai, în familie trebuie sa ierți, trebuia demult sa vorbești cu ea, o mama și o fiica trebuie sa fie prieteni


Ia uite cine vorbeste de iertare ..... tocmai xena cea "viteaza", care se razboieste toata ziua cu barbatii, cu mamele care-i cresc sa profite si cu babele care invata de rau femeile.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 14 August 2016 19:49
De la: Tommy_Boy, la data 2016-08-14 09:59:19574, copilei tale ii datorezi TOTUL, asa ca nu te mai vaita.
Nimeni nu te-a obligat sa o aduci pe lume.
Nu ea e vinovata ca tu ai stat cu piciorele desfacute in mod inconstient si ai ramas gravida.
Daca nu te simteai in stare sa o cresti puteai sa o dai spre adoptie si
poate era mai bine pt. amindoua.
Adolescentii de 15 ani nu se hotatarasc asa, pe nepusa masa, din plictiseala, prea mult bine si prea multa fericire sa se sinucida ca sa-i faca in necaz mamei decit daca au o problema cu mama.
Daca tu te-ai saturat de copilul tau (!!!!!) probabil ca si copilul tau s-a saturat de tine.
Cind va veni vremea va pleca fara sa se uite in spate iar tu vei apare din nou pe garba plingind ca fiica ta nu vrea sa stie de tine, s-au mai vazut cazuri.
Revino-ti si fi o mama adevarata nu una care isi plinge de mila ca s-a sacrificat pt copilul ei (toate mamele o fac) si mai ales care nu-si mai suporata copilul (aici am ramas fara cuvinte).

In concluzie, cel mai bine este sa mergeti amindoua la psiholog.




Si as mai fi avut si eu cite ceva de adaugat.
Da' prefer sa ma abtzin ca m-apuca deja pandaliile!




Ce mama poate fi atit de 'redusa' incit sa vina sa-si verse povestea - nu trista ci tragica de-a dreptul - unor useri care n-au absolut nici o legatura cu viatza ei personala/a familiei si nici o calitate morala sau profesionala sa dea sfaturi intr-o chestiune de viatza si de moarte?


Femeie, astea sint lucruri mult prea personale si prea grave ca sa discuti la modul ... ushurel opinional pe un site atit de generalist, ludic si superficial!


Problemele astea nici macar cu medicul de familie, cu colegii de serviciu sau chiar cu preotul nu se discuta!...


Pas alergator direct la psihiatru, ca tentativa de suicid deja 'experimentata' nu mai e de competentza psihologilor!
Mai ales ca am vaga impresie ca tocmai tu o sa ai nevoie mai multa de psihiatru!


garbo101426
Postat pe 14 August 2016 20:52
Stiti voi ce viata a avut nefericita asta ... pt. ca din ce spune, a trecut prin ceva experiente negative, de care s-a straduit ca fiica ei sa nu aiba parte? Si daca asta e un moment de cumpana pt. ea, ca nu oricine poate accepta zambind ca progenitura te sfideaza si sare la gatul tau, desi ai facut eforturi, poate supraomenesti de a o creste, aveti voi, impostoarelor, dreptul sa o jigniti? E responsabila, o creste, ii sta alaturi si ii indura nesimtirea. Si cel mai important, nu e vorba de familia voastra!

Nedumerirea mea e de ce intreaba pe forum. Si cu cine a facut fata asta de-i asa singura si cere pe un forum ajutorul?
A nu stiu cata amarata care cere sfaturi de la necunoscuti ...O fi asa scump un psiholog/psihiatru?

Da' tare mi-e ca-i un subiect fabricat, ca pt. marghioalele, ciorbaresele forumului, sa aiba ce rumega ... doar un nebun ar scrie pe forum ca i s-a facut copilului sau "de coliva".
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 14 August 2016 22:31
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-08-14 19:49:57
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-08-14 15:38:09Nu fii orgolioasa, știi cu copii trebuie sa ii ierți, adică sa nu fii potrivnica cu ei, încearcă sa schimbi tactica, sa va impreteniti, sa uiți, vorbele grele, și fiibblândă, iertarea Îți reda paceasufleteasca, te face mai blând, adică sa nu fii brutala și potrivnica cu copii tai, în familie trebuie sa ierți, trebuia demult sa vorbești cu ea, o mama și o fiica trebuie sa fie prieteni


Ia uite cine vorbeste de iertare ..... tocmai xena cea "viteaza", care se razboieste toata ziua cu barbatii, cu mamele care-i cresc sa profite si cu babele care invata dloe rau femeile.


Eu cred ca tu trebuie sa mergi la psihiatru, , eu nu urăsc bărbații, dacă i as ura leas face rău, mias bate joc de ei, îi fac de bani și le dau un șut în fund, și as face concurenta cu ei, ca as putea sa arat ca pot fii mai rea și mai șmecher a și profitoare ca ei, dar eu nu vreau sale fac rău, eu vreau sa îi ajut sa meargă pe un drum mai bun

ingerasulluptor1
Postat pe 14 August 2016 22:46
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-08-14 22:31:07Stiti voi ce viata a avut nefericita asta ... pt. ca din ce spune, a trecut prin ceva experiente negative, de care s-a straduit ca fiica ei sa nu aiba parte? Si daca asta e un moment de cumpana pt. ea, ca nu oricine poate accepta zambind ca progenitura te sfideaza si sare la gatul tau, desi ai facut eforturi, poate supraomenesti de a o creste, aveti voi, impostoarelor, dreptul sa o jigniti? E responsabila, o creste, ii sta alaturi si ii indura nesimtirea. Si cel mai important, nu e vorba de familia voastra!

Nedumerirea mea e de ce intreaba pe forum. Si cu cine a facut fata asta de-i asa singura si cere pe un forum ajutorul?
A nu stiu cata amarata care cere sfaturi de la necunoscuti ...O fi asa scump un psiholog/psihiatru?

Da' tare mi-e ca-i un subiect fabricat, ca pt. marghioalele, ciorbaresele forumului, sa aiba ce rumega ... doar un nebun ar scrie pe forum ca i s-a facut copilului sau "de coliva".

Eu cred ești și analfabet pe deasupra, tu nu ai înțeles ce a scris femeia, ea a vrut un sfat nu sa o critici, ești cumva judecător, ești mai bun decât ea?
ingerasulluptor1
Postat pe 14 August 2016 22:50
De la: Tommy_Boy, la data 2016-08-14 09:59:19574, copilei tale ii datorezi TOTUL, asa ca nu te mai vaita.
Nimeni nu te-a obligat sa o aduci pe lume.
Nu ea e vinovata ca tu ai stat cu piciorele desfacute in mod inconstient si ai ramas gravida.
Daca nu te simteai in stare sa o cresti puteai sa o dai spre adoptie si
poate era mai bine pt. amindoua.
Adolescentii de 15 ani nu se hotatarasc asa, pe nepusa masa, din plictiseala, prea mult bine si prea multa fericire sa se sinucida ca sa-i faca in necaz mamei decit daca au o problema cu mama.
Daca tu te-ai saturat de copilul tau (!!!!!) probabil ca si copilul tau s-a saturat de tine.
Cind va veni vremea va pleca fara sa se uite in spate iar tu vei apare din nou pe garba plingind ca fiica ta nu vrea sa stie de tine, s-au mai vazut cazuri.
Revino-ti si fi o mama adevarata nu una care isi plinge de mila ca s-a sacrificat pt copilul ei (toate mamele o fac) si mai ales care nu-si mai suporata copilul (aici am ramas fara cuvinte).

In concluzie, cel mai bine este sa mergeti amindoua la psiholog.


Fi si tu civilizata si fa macar dovada faptului ca ai o scoala. Patetismele in alta parte, "mamico"....... Fuguta la cratita, ca habar n-ai de judecat o speta, neimplicat, pe faptele relatate. Accesele de atotstiutoare de care dai dovada atat de des, starnesc rasul dar si indignarea, ca pana si o isterica analfabeta, are acces pe un forum.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 14 August 2016 22:58
Rade hârb de oala sparta, cine rade, fără sa se uite la el.
Îți este cumva foame, voi unii barbati sunteți flamanzi, cu foamea în gat de o trimiți la cratiță pe biata femeie, mai bine sa citească cărți sa devină culta, nu sa facă mâncare la flamanzi, bărbații pot sta ei la cratiță, ca așa nu mai au timp sa se gândească doar la lucruri rele
ingerasulluptor1
Postat pe 14 August 2016 23:14
Eu zic ca nu are rost sa te n iei după gândirea de 2 bani a bărbaților, care trimit femeia la cratiță, î noc sa o trimită citească sa învețe sa se culta.
femeia a slugarit bărbații flamanzi în loc sa învețe sa devină mai culta, așa iar fii mai ușor, ar fii independenta ar știi ce vrea și nimeni nu o poate manipula, dar bărbații sunt niște profitori, rai și egoiști, se considera Dumnezeu, dar ei au o minte de 2 bani
ingerasulluptor1
Postat pe 14 August 2016 23:29
Ingerito, fiecare judeca dupa cum a fost invatat.
Daca la el in familie femeile (mama, sora e.t.c.) erau bune numai de cratita si erau jignite de cite ori deschideau gura, asa face si el.
"De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere" zice o vorba din batrini, asa ca de ce sa cer eu ceva de la acest personaj care oricum imi e perfect indiferent.
Tommy_Boy
Postat pe 15 August 2016 09:31
Vorbeste cu ea. Nu spui nimic despre cum este, Este rasfatata, obisnuita sa i se faca toate, sa isi impuna vointa? Gestul ei s-ar putea sa nu aiba nici o legatura cu tine. La fel de bine se poate sa aiba. Tu in primul rand trebuie sa vezi dincolo de acuzatiile ei, sa vezi ce simte intr-adevar si ce a declansat aceasta manifestare de disperare sau razbunare. Apeleaza la prieteni, la familia voastra, la cei care o cunosc si va cunosc, Nu te opri la o parere spusa de cineva, cauta mai ales la fata ta raspunsul, arata-i ca te intereseaza cum se simte, intreab-o ce ar vrea sa schimbe la tine, ce ar vrea sa fie diferit in viata ei, Vorbeste cu ea cat mai mult fara sa o dispretuiesti sau sa iti fie mila de ea. Fara sa te simti atacata tu ca persoana, Este fata ta si tu nu stii ce are. Asta e cel mai trist,
Deliaaa
Postat pe 15 August 2016 10:11
multumesc pt raspunsuri si reactii..asa cum sunt ele. Tocmai ca asta nu e o problema de discutat NICI cu colegii de serviciu..nici cu preotul si nici cu nimeni...am simtit nevoia sa ma eliberez spunand undeva cuiva despre aceasta problema...sunt convinsa ca situatia mea nu e un caz singular...vedem la stiri uneori tentativele reusite ale altor copii.
Eu sunt divortata..iar paruintii mei spre exemplu nu mi.au fost alaturi..si alaturi de nepoata lor..,.asa cum alti bunici sunt aproape de copiii si nepotii lor..tocmai de aia rezulta ca am facut efort cat pt mai multe persoane...eu nu am casa mea..din pacate nu mai traim in sistemul pt care era suficient sa ai studii ca sa fii un om realizat..adica sistemul antedecembrist89..la mine au fost mai multe rele la un loc...
-n.am casa ,dar nici posibilitatea de a mi.o achizitiona
-cresc copilul fara taica/su dar dar si fara bunici
Altele in situatia mea probabil ca ar fi renuntat....la tot. dar eu am luptat si lupt ...pt supravietuire..si nu numai pt mine...
Traim in societatea in care e mare lucru sa ne intretinem..cine traieste din 300 de euro pe luna si cu un copil si fara casa??...NIMENI
garbo_452574
Postat pe 15 August 2016 10:52
Da este uneori greu sa faci fata și cu problemele de la munca și cu problemele din familie, de aceea eu cred ca este bine sa te documentezi, intra pe google șivezi . Sfatul părinților. Cum poți fii prieten cu copilul tău, ca sa nu îți fie potrivnic
ingerasulluptor1
Postat pe 15 August 2016 11:13
Diferă și gândirea, tinerii au o gândire libera acum, înainte nu era așa, acum nu ai voie sa ii bati, cum erau bătuți copii înainte sa știe de frica, de aceea tactica cea mai buna este sa til faci prieten, documentezate, citește pe google sunt multe sfaturi,
baga pe google, cum pot fii prieten cu copilul meu
ingerasulluptor1
Postat pe 15 August 2016 11:17
Si deci cind ai programat vizita la un psihiatru adevarat?


Ca - fara gluma, ironie, malitziozitate sau mishtocareala! - imi pari ca exact tu ai avea mai multa nevoie de suport de specialitate, acum mai mult ca oricind.


Si daca n-ai nici frati/surori sau prieteni care sa-ti fie alaturi, atunci chiar ca ... Dumnezeu cu mila!


garbo101426
Postat pe 15 August 2016 11:24
Așa vorbește tot un.copil frustrat,
ingerasulluptor1
Postat pe 15 August 2016 11:35
Una din cele mai mari kkretinatatzi ale lumii contemporane:
...Sa-ti faci copilul ... 'prieten'!


Ba daca se poate chiar sa-ti educi copilul dupa ... 'modelul' american, nu-i asa?


...Bai, voi chiar v-atzi ttimpit de tot?!?


Unii sinteti atit de decervelatzi incit pt. ca nu sintetzi capabili si competentzi sa aveti o relatie NORMALA parinte - copil, ajungetzi sa punetzi botu' la toate ooligofreniile astea pseudo-psihologice si aberant educationale!...


Chiar atit de iidiotzi puteti fi incit sa credetzi ca milenii de relatii familiale bine statuate - bazate pe o traditie sociala, culturala si moral-comportamentala cu adinci radacini in mentalul colectiv -, pot fi inlocuite imbecil de tot felul de aiureli si fantasmagorii ... motivatzionale, new-age-istice, asa-zis pozitiviste sau ... 'moderne'?!?


Jale mare in capetele unora!...

garbo101426
Postat pe 15 August 2016 11:42
De la: Tommy_Boy, la data 2016-08-15 09:31:29Ingerito, fiecare judeca dupa cum a fost invatat.
Daca la el in familie femeile (mama, sora e.t.c.) erau bune numai de cratita si erau jignite de cite ori deschideau gura, asa face si el.
"De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere" zice o vorba din batrini, asa ca de ce sa cer eu ceva de la acest personaj care oricum imi e perfect indiferent.


Tanti, in familia mea femeile sunt educate si au si bun-simt.
Nu te-as fi trimis la cratita daca postarea ta nu dovedea prostie, vulgaritate si o totala lipsa de intelegere a situatiei prezentate in topic.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 15 August 2016 13:03
De la: garbo101426, la data 2016-08-15 11:42:42Una din cele mai mari kkretinatatzi ale lumii contemporane:
...Sa-ti faci copilul ... 'prieten'!


Ba daca se poate chiar sa-ti educi copilul dupa ... 'modelul' american, nu-i asa?

B
...Bai, voi chiar v-atzi ttimpit de tot?!?


Unii sinteti atit de decervelatzi incit pt. ca nu sintetzi capabili si competentzi sa aveti o relatie NORMALA parinte - copil, ajungetzi sa punetzi botu' la toate ooligofreniile astea pseudo-psihologice si aberant educationale!...


Chiar atit de iidiotzi puteti fi incit sa credetzi ca milenii de relatii familiale bine statuate - bazate pe o traditie sociala, culturala si moral-comportamentala cu adinci radacini in mentalul colectiv -, pot fi inlocuite imbecil de tot felul de aiureli si fantasmagorii ... motivatzionale, new-age-istice, asa-zis pozitiviste sau ... 'moderne'?!?


Jale mare in capetele unora!...



așa vorbește cineva care nu știe sa poarte un dialog,
șieste frustrat .
Sa văd cum stai tu cu practica, cred ca ești varza.
Sa văd tu ca femeie singura cum te descurci tu sa educi copii
ingerasulluptor1
Postat pe 15 August 2016 13:33
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-08-15 13:03:18Tanti, in familia mea femeile sunt educate si au si bun-simt.
Nu te-as fi trimis la cratita daca postarea ta nu dovedea prostie, vulgaritate si o totala lipsa de intelegere a situatiei prezentate in topic.


Mai baietica nici nu am sustinut altceva.
In familia ta barbatii au o problema cu buna crestere nu femeile.
Ce sfat sau comentariu de bun simt sa ai vis-a-vis de alegatia unei mame ca s-a saturat de propriul copil?
Tare mi-as dori sa-ti vad gindirea luminata apropo de cazul in discutie, ca pina acum nu ai facut altceva decit sa te legi de unul si de altul criticind in dreapta si stinga.

Un sfat pt. doamna in cauza please ca sa vad ca esti in stare si de altceva decit de cearta.

Tommy_Boy
Postat pe 15 August 2016 13:46
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-08-15 13:03:18
De la: Tommy_Boy, la data 2016-08-15 09:31:29Ingerito, fiecare judeca dupa cum a fost invatat.
Daca la el in familie femeile (mama, sora e.t.c.) erau bune numai de cratita si erau jignite de cite ori deschideau gura, asa face si el.
"De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere" zice o vorba din batrini, asa ca de ce sa cer eu ceva de la acest personaj care oricum imi e perfect indiferent.


Tanti, in familia mea femeile sunt educate si au si bun-simt.
Nu te-as fi trimis la cratita daca postarea ta nu dovedea prostie, vulgaritate si o totala lipsa de intelegere a situatiei prezentate in topic.

Dar tu ce înțelegi ce cea scris femeia, după modul tău de exprimare, nu știu cât de civilizat ești
ingerasulluptor1
Postat pe 15 August 2016 13:47
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-08-15 11:35:58Așa vorbește tot un.copil frustrat,

Nu te-a bagat nimeni in ultima perioada acolo unde ti-e locul, nu-i asa 'simtzito'?!?


Incepe sa te *uta cam tare grija de grija altora, mai euglena bok-o-trofa!
Ti s-a facut de niscaiva ... cucuie verbale?


Pina acum te-am menajat ca am avut impresia ca esti exagerat de mult atacata din toate partzile - in ciuda prostiei evidente - si aduceam ca suprem argument al tolerantzei chiar ... umanitatea.


Cea presupusa, cel putzin.


Da' vad c-ai inceput sa te obraznicesti si daca nu te potolesti si nu-ti vezi de comentariile personale, atunci s-ar putea sa nu mai fie atit de multa ingaduintza!


Pricepi, 'eminentza'?!?
garbo101426
Postat pe 15 August 2016 14:37
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-08-15 13:33:40
De la: garbo101426, la data 2016-08-15 11:42:42Una din cele mai mari kkretinatatzi ale lumii contemporane:
...Sa-ti faci copilul ... 'prieten'!


Ba daca se poate chiar sa-ti educi copilul dupa ... 'modelul' american, nu-i asa?

B
...Bai, voi chiar v-atzi ttimpit de tot?!?


Unii sinteti atit de decervelatzi incit pt. ca nu sintetzi capabili si competentzi sa aveti o relatie NORMALA parinte - copil, ajungetzi sa punetzi botu' la toate ooligofreniile astea pseudo-psihologice si aberant educationale!...


Chiar atit de iidiotzi puteti fi incit sa credetzi ca milenii de relatii familiale bine statuate - bazate pe o traditie sociala, culturala si moral-comportamentala cu adinci radacini in mentalul colectiv -, pot fi inlocuite imbecil de tot felul de aiureli si fantasmagorii ... motivatzionale, new-age-istice, asa-zis pozitiviste sau ... 'moderne'?!?


Jale mare in capetele unora!...



așa vorbește cineva care nu știe sa poarte un dialog,
șieste frustrat .
Sa văd cum stai tu cu practica, cred ca ești varza.
Sa văd tu ca femeie singura cum te descurci tu sa educi copii


Te sfatuiesc, mai cornuta infatuata, sa nu te mai bagi in comentariile altora precum musca-n kkooru' vacii daca nu vrei sa ti-o iei peste bot, ai inteles?


Ce stii tu, iidioato, despre cesterea copiilor ca sa-ti dai cu parerea?
Citi ai crescut tu personal, nnaroado?
Nu cumva erau printre ei si ... viitori barbatzi, din aia nesimtzitzi si prost crescutzi chiar de mama lor, asa cum perorezi ca ooligofrena pe-aici?!?

Ca poate femeile singure au copii si baietzi, nu numai fete.
Sa intzeleg ca fetele sint okay si barbatzii ... nashpa 100%, da?

Chiar daca sint din aceeasi mama, nu?

Iti recomand sa te duci la pascut, bai sheptel ambulant!


Nu ti-e rushine obrazului sa maninci atita bok cind ar trebui sa taci dracului din gura ca numai iimbecilitatzi debitezi citu-i ziulica de lunga?

Si ti-am mai luat si aparerea, nenorocito!...
garbo101426
Postat pe 15 August 2016 14:55
De la: Tommy_Boy, la data 2016-08-15 13:46:30
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-08-15 13:03:18Tanti, in familia mea femeile sunt educate si au si bun-simt.
Nu te-as fi trimis la cratita daca postarea ta nu dovedea prostie, vulgaritate si o totala lipsa de intelegere a situatiei prezentate in topic.


Mai baietica nici nu am sustinut altceva.
In familia ta barbatii au o problema cu buna crestere nu femeile.
Ce sfat sau comentariu de bun simt sa ai vis-a-vis de alegatia unei mame ca s-a saturat de propriul copil?
Tare mi-as dori sa-ti vad gindirea luminata apropo de cazul in discutie, ca pina acum nu ai facut altceva decit sa te legi de unul si de altul criticind in dreapta si stinga.

Un sfat pt. doamna in cauza please ca sa vad ca esti in stare si de altceva decit de cearta.



Alegata vulgaris, mamele nu sunt automate de crescut copii, sunt si ele oameni, care pot fi raniti chiar de catre proprii copii. Ce nu intelegi din faptul ca femeia asta e judecata de copilul ei ... o spune clar in postare. Sa te certi cot la cot cu parintele, nu-ti suna a rautate si obraznicie? Sa-i reproseze mamei care se sacrifica sa o creasca, fara ajutorul nimanui, dintr-un venit f. mic, de unde crezi ca femeia aia mai are atata putere, sa indure linistita si mojiciile unei adolescente dificile, care imi inchipui ca-i spune lucruri grave, din moment ce nu o mai suporta. Poate ai pierdut din vedere aspectul asta, in prostia ta.

Bilan_Matkotvschi
Postat pe 15 August 2016 15:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau reletia de altadata!!!! 9 De la: bluelight 24 Octombrie 2009 09:00
test :varsta biologica 24 De la: Mihaela_Tudora_1 6 Iulie 2013 04:57
Iubitul meu le povesteste prietenilor sai viata noastra intima... 68 De la: Vlad_Emil_Oz_1 26 Noiembrie 2015 06:59
probleme cu parintii 72 De la: laurita13 23 Decembrie 2009 18:03
Salut voios de pensionara! 136 De la: Maria802 9 Ianuarie 2017 08:47
Setari Cookie-uri