De ce pastreaza barbatii tacerea si ignora.

De la: garbo_448111, la data 2016-07-08 06:52:08Barbatilor le place sa aiba mai multe alternative la indemana!
Si probabil atitudinea ta , extrem de permisiva, ii sugereaza faptul ca oricand se intoarce este binevenit!
Cand il vor ignora altele sau se se simte singur sau foarte plictisit, te va cauta!


Cred ca a fost cel mai bun raspuns.Subscriu...
alba
Postat pe 31 Iulie 2016 18:05
Nu te baza pe o astfel de filozofie. Uneori destinul poate gasi si alte raspunsuri.
garbo_1713
Postat pe 31 Iulie 2016 19:08
Am cunoscut si eu pe cineva asa. Tacea si nu spunea nimic. Am incercat sa dezvolta comunicarea, dar nu a prea mers. Un am tacut, ascunde multe, iar sfatul meu este sa pleci cat mai repede de langa el, daca nu vrei sa ajungi din om neom, sa suferi.
Pleaca si inchide usa dupa tine.
garbo_413218
Postat pe 13 August 2016 09:04
EU cred ca totul reprezinta CONTROLUL. Comportandu se astfel ne testeaza capacitatea de rabdare. Daca noi ii ignoram la Fel si ne vedem de ale noastre se schimba ei.
garbo208531
Postat pe 13 August 2016 10:29
Ptr ca daca ar zice :nu te mai iubesc , nu te mai vreau, relatia s-ar termina si tu ai cauta pe altul. El s-ar simti vinovat si barbatii urasc asta. Poate dupa un timp i-ar parea si rau ca te-a pierdut. Asa te forteaza pe tine sa zici "nu". In felul asta el poate sa zica: ce sa fac, daca ea nu m-a mai vrut? Decat sa imi vad de viata in continuare, nu? Eu am vrut, ea nu a vrut...
Asa ca...trage tu concluzia de aici.Ori pui piciorul in prag fara pareri de rau, ori o tarai asa pana unul din voi nu mai rezista si tot acolo ajungi.
garbo_3903
Postat pe 18 August 2016 08:50
Din comoditate si din lasitate....asteapta sa faca primul pas iubita sau sotia sau prietena.
caleidoscop
Postat pe 21 August 2016 12:43
....daca ajunge sa te ignore omul de langa tine , inseamna ca nu mai insemni nimic pentru acel om....deci la mediator,la tribunal.
caleidoscop
Postat pe 22 August 2016 23:37
Femeia te duce cu zaharelul , ca nu are chef si te pasuieste ca ba e la ciclu , ba are mancare de facut , ba nu are chef , ba are copii de crescut , ba are rufe si vase de spalat ,,,etc etc etc ,,,,totul se rezuma doar la pretentiile femeii ,,,,noi suntem porci , magari , nesimtiti ,,,,,in schimb ele nu prea se uita in oglinda , unele miros a transpiratie la 7 dimineata desi nu vin de la sala , uita sau le e scarba sa si spele wc ul dupa ce se caca ((( asta spun femeile despre femei )))) !!!!!! Unele sunt supraponderale desi nu sunt bolnave medical , dar i si doresc barbati fotomodel cu bani multi cu casa si masina de lux , altele se baga in familia altora care o duc bine , pt a pune mana pe o felie de ,,,tort ''....deci unde era frumusetea feminina ????? Si pt ce ne cer sa le fim slugi si sclavi ??? Ori jumate jumate ori liberi la fel ca ele , doar asa i si dau seama ca suntem egali si noi meritam ceea ce si doresc si ele !!!! Unii barbati tac din gura pt ca sunt satui de cearta si stau impreuna cu o femeie doar de dragul copiilor lor ,,,,,!!!!!!
Adrian101
Postat pe 25 August 2016 15:17
Femeia te duce cu zaharelul , ca nu are chef si te pasuieste ca ba e la ciclu , ba are mancare de facut , ba nu are chef , ba are copii de crescut , ba are rufe si vase de spalat ,,,etc etc etc ,,,,totul se rezuma doar la pretentiile femeii ,,,,noi suntem porci , magari , nesimtiti ,,,,,in schimb ele nu prea se uita in oglinda , unele miros a transpiratie la 7 dimineata desi nu vin de la sala , uita sau le e scarba sa si spele wc ul dupa ce se caca ((( asta spun femeile despre femei )))) !!!!!! Unele sunt supraponderale desi nu sunt bolnave medical , dar i si doresc barbati fotomodel cu bani multi cu casa si masina de lux , altele se baga in familia altora care o duc bine , pt a pune mana pe o felie de ,,,tort ''....deci unde era frumusetea feminina ????? Si pt ce ne cer sa le fim slugi si sclavi ??? Ori jumate jumate ori liberi la fel ca ele , doar asa i si dau seama ca suntem egali si noi meritam ceea ce si doresc si ele !!!! Unii barbati tac din gura pt ca sunt satui de cearta si stau impreuna cu o femeie doar de dragul copiilor lor ,,,,,!!!!!!
Adrian101
Postat pe 25 August 2016 15:46
Da interesant, eu una sunt exigenta și cu mine și cu altii oameni, pretind de la alții ceea ce pretind și de la mine, adică îmi iubesc aproapele ca pe mine însuți
ingerasulluptor1
Postat pe 4 Septembrie 2016 23:24
Și mă strădui sa gândesc logic, și la teorie și la practica
ingerasulluptor1
Postat pe 4 Septembrie 2016 23:25
E clar ca are mai multe variante si esti a nu stiu cata optiune. Cand nu vrea sa te piarda, nu ignora. Tu ai facut din el o prioritate. Femeile trebuie sa respecte animite principii. Unul ar fi sa se lase cucerite, daca se considera o femeie de valoare.
garbo208394
Postat pe 18 Septembrie 2016 08:44
Probabil ca le e mai comod asa. Vorba aceea:"intre doua nu te ploua, dar nici bine nu-ti e". "Câinele nu pleaca de la macelarie" când stie ca de acolo ii vine totul de-a gata,fara prea mult efort . Consoarta e cu randuială casei si asigurarea confortul"craiului", iar ailaltă profita de norocul ce-a "cazut"pe capul ei. Amândouă îs "prestatoare"de servicii, dar numai una si de ...artificii.
garbo_2775
Postat pe 18 Septembrie 2016 15:43
De la: garbo345906, la data 2016-07-08 04:08:25De ce nu pleaca pur si simplu, de ce nu spune gata, s a terminat, ci sta si asteapta, te ignora, nu ti vorbeste, dar nici nu ti da drumul sa pleci.

De smecheri!
Maria802
Postat pe 24 Noiembrie 2019 23:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce pastreaza barbatii tacerea si ignora. 74 De la: garbo345906 24 Noiembrie 2019 23:24
Ce parere aveti de BARBATUL CAPRICORN? 2 De la: malascusalfa 23 Martie 2010 23:14
"Spune-mi unde, cand si cum ".... sa ne gasim? 563 De la: Loreta 19 Octombrie 2010 16:31
Daca nu stiati ca barbatii nu isi cumpara haine de la second hand 97 De la: dor72_ 26 August 2011 23:47
de cate ori,,,, 66 De la: dor72 6 Aprilie 2011 21:06
Setari Cookie-uri