2 luni de relatie si azi iubita mea vrea 3 zile pauza pur si simplu

Mesaj gresit.
VasileDinNuc
Postat pe 16 Noiembrie 2014 22:22
De la: garbo_406810, la data 2014-11-16 19:16:34
De la: garbo_407059, la data 2014-11-13 01:44:38ce vrea sa-mi dea de inteles? Nu neam certat ce sa fac ?????????????????? va roggggg


pai daca ai o relatie cu un barbat nu ai voie sa ai si tu liniste cateva zile..
trebuie sa il suporti in fieccare zi..
Doamne cat de obositori sunt barbatii sigur nu poate sa isi faca singur mancare si sa isi spele..ca doar ei de aia isi iau femeie..
de parca esti la inchisoare nu ai voie si tu cateva zile de liniste trebuie s stai zi si noapte cu catelul dupa tine


Loool...esti chiar amuzanta... Asa crezi tu, ca de-asta isi iau barbatii femeie ? Mai era unul care comenta pe stirile yahoo ca barbatul isi ia femeie doar pt sex...

Nu stiu de unde le scoateti, neica...

De ce il mai iei, daca nu-l suporti deloc ???
VasileDinNuc
Postat pe 16 Noiembrie 2014 22:29
De la: VasileDinNuc, la data 2014-11-16 22:29:12
De la: garbo_406810, la data 2014-11-16 19:16:34
De la: garbo_407059, la data 2014-11-13 01:44:38ce vrea sa-mi dea de inteles? Nu neam certat ce sa fac ?????????????????? va roggggg


pai daca ai o relatie cu un barbat nu ai voie sa ai si tu liniste cateva zile..
trebuie sa il suporti in fieccare zi..
Doamne cat de obositori sunt barbatii sigur nu poate sa isi faca singur mancare si sa isi spele..ca doar ei de aia isi iau femeie..
de parca esti la inchisoare nu ai voie si tu cateva zile de liniste trebuie s stai zi si noapte cu catelul dupa tine



pai ce daca vre8au cateva zile liniste inseamna ca nu il suport deloc.
Eu nu mias lua 3 zile pauza mias lua 2 saptamani,sa mI ai timp si pt tine ,
atata timp cat nu inseli si esti serios poti sa ai libertate

Loool...esti chiar amuzanta... Asa crezi tu, ca de-asta isi iau barbatii femeie ? Mai era unul care comenta pe stirile yahoo ca barbatul isi ia femeie doar pt sex...

Nu stiu de unde le scoateti, neica...

De ce il mai iei, daca nu-l suporti deloc ???
Ingerasulluptor
Postat pe 18 Noiembrie 2014 11:22
Da poti sa suporti un barbat cat vrei dar mai vrei sa mai respiri aer liber,

Dar cum este cu femeie in cauza poate ea nici nu a spus cand nu ii convine ceva,alte femei tac si fac cine stie pt ce sau pt cine isi ia ea 3 zile pauza,,daca ar fii doar pt ea ok,

Nu este normal daca spre exemplu te muti cu cineva si mai ales la incepput cand este greu sa te obisnuiesti cu cineva,,sa mai iei si pauza..
sa locuiesti cu cineva care sa nu te lase nici sa respiri..
sa mergi intro excursie singura,,,sau undeva singura si el la fel numai sa nu inseli
Ingerasulluptor
Postat pe 18 Noiembrie 2014 11:30
Unele femei tac si fac,,nu se cearta ele se razbuna..nu cunosc persoana in cauza ca sa ma pronunt difera de la caz la caz.

dar eu gandesc ca este normal dacs locuiesti cu cineva si te impaci cu el,,iti place de el,,ksa mai vrei sa respiri si aer liber,pauza dar fara sa inseli..acum difera de la femeie la femeie,keu vb in cazul meu.ceea ce fac alte femei nu stiu.
eu ceea ce nu imi convine spun,,daca nu intelege si nu vrea sa coopereze la revedere si este normal sa mai vrei si cefa timo pt tine...nu inseamna ca dacaiti place un barbat si tii la el nu simti nevoia si sa ai un oic de liniste fara el,,este normal atata timp cat nu il inseli
Ingerasulluptor
Postat pe 18 Noiembrie 2014 11:36
De la: garbo_406810, la data 2014-11-18 11:36:02Unele femei tac si fac,,nu se cearta ele se razbuna..nu cunosc persoana in cauza ca sa ma pronunt difera de la caz la caz.

dar eu gandesc ca este normal dacs locuiesti cu cineva si te impaci cu el,,iti place de el,,ksa mai vrei sa respiri si aer liber,pauza dar fara sa inseli..acum difera de la femeie la femeie,keu vb in cazul meu.ceea ce fac alte femei nu stiu.
eu ceea ce nu imi convine spun,,daca nu intelege si nu vrea sa coopereze la revedere si este normal sa mai vrei si cefa timo pt tine...nu inseamna ca dacaiti place un barbat si tii la el nu simti nevoia si sa ai un oic de liniste fara el,,este normal atata timp cat nu il inseli si nici el pe tine,sa te prosteasca pe fata
Ingerasulluptor
Postat pe 18 Noiembrie 2014 11:38
De la: garbo_406810, la data 2014-11-18 11:36:02Unele femei tac si fac,,nu se cearta ele se razbuna..nu cunosc persoana in cauza ca sa ma pronunt difera de la caz la caz.

dar eu gandesc ca este normal dacs locuiesti cu cineva si te impaci cu el,,iti place de el,,ksa mai vrei sa respiri si aer liber,pauza dar fara sa inseli..acum difera de la femeie la femeie,keu vb in cazul meu.ceea ce fac alte femei nu stiu.
eu ceea ce nu imi convine spun,,daca nu intelege si nu vrea sa coopereze la revedere si este normal sa mai vrei si cefa timo pt tine...nu inseamna ca dacaiti place un barbat si tii la el nu simti nevoia si sa ai un oic de liniste fara el,,este normal atata timp cat nu il inseli


Cuvîntul "pauză" sună aiurea, sună foarte urît pt mine.

Pe vremea mea, "pauză" însemna să "îngheţe" relaţia, şi să se gîndească dacă mai continuă sau nu, şi per general, fetele făceau acest lucru. N-am cunoscut niciun mascul care să dea pauză, ei puneau capăt definitiv atunci cînd se plictiseau.

În sensul scris de tine, sau al iniţiatorului topicului, "pauza" asta buclucaşă are alt sens, cu care sunt de acord însă, nu poţi sta bot în bot cu el/ea toată ziua. :)
VasileDinNuc
Postat pe 22 Noiembrie 2014 22:04
Nu am citit toate comentariile, dar am o ipoteza. De multe ori se intampla ca in 2 luni oamenii sa inceapa sa se cunoasca ceva mai bine. Unul poate considera ca nu se potriveste cu celalalt, ca si-a facut o alta impresie... Nu lua lucrurile prea in tragic. Las-o sa se gandeasca, eventual afla ce ar avea de reprosat (daca asta e). Cere-i sa fie sincera, dar nu reactiona ca un om devastat, care nu poate suporta un adevar. Si nu trebuie sa fii devastat... Am sa citesc ce s-a mai intamplat...
anca16
Postat pe 23 Noiembrie 2014 12:34
Garbo...606, ce raspuns urat, de frustrata! Daca tu ai gasit doar porci, intreaba-te daca nu cumva te-ai bagat in troaca! Barbatii nu sunt doar porci, cum nici femeile nu sunt doar curve. Sau frustrate
anca16
Postat pe 23 Noiembrie 2014 12:41
De la: VasileDinNuc, la data 2014-11-22 22:04:30
De la: garbo_406810, la data 2014-11-18 11:36:02Unele femei tac si fac,,nu se cearta ele se razbuna..nu cunosc persoana in cauza ca sa ma pronunt difera de la caz la caz.

dar eu gandesc ca este normal dacs locuiesti cu cineva si te impaci cu el,,iti place de el,,ksa mai vrei sa respiri si aer liber,pauza dar fara sa inseli..acum difera de la femeie la femeie,keu vb in cazul meu.ceea ce fac alte femei nu stiu.
eu ceea ce nu imi convine spun,,daca nu intelege si nu vrea sa coopereze la revedere si este normal sa mai vrei si cefa timo pt tine...nu inseamna ca dacaiti place un barbat si tii la el nu simti nevoia si sa ai un oic de liniste fara el,,este normal atata timp cat nu il inseli




daca un barbat nu intelege necesitatile femeii atunci femeile de ce sa inteleaga necesitatile femeii.
Pe vremea ta barbatul era stapanul si femeile erau niste frustrate.din cauza barbatilor ca tine femeile sunt frustrate si se descarca pe copiii pe oamenii care nu ii fac nimic rau.
Stiu si mama mea a tacut si a indurat de la taicamiu,si si-a descarcat frustrarea pe copiii,si este plina deura ca zice ca toti oamenii sunt la fel chiar si copii fara vina.
Eu zic ca nu trebuie sa ii lasi pe barbati sa zica ce sa faci,,trebuie cooperare.
Si femeia trebuie sa impuna niste limite de la inceput,,nu ca barbatul se comporta ca u macar si trebuie sa mai faci si dragoste cu el..
Eu zic ca nu se merita sa induri nedreptati de la un barbat,sauanumiti oameni si sa te descarci pe oameni nevinovati,fiind copii tai,fiind oamenii cumsecade,nu se merita

Cuvîntul "pauză" sună aiurea, sună foarte urît pt mine.

Pe vremea mea, "pauză" însemna să "îngheţe" relaţia, şi să se gîndească dacă mai continuă sau nu, şi per general, fetele făceau acest lucru. N-am cunoscut niciun mascul care să dea pauză, ei puneau capăt definitiv atunci cînd se plictiseau.

În sensul scris de tine, sau al iniţiatorului topicului, "pauza" asta buclucaşă are alt sens, cu care sunt de acord însă, nu poţi sta bot în bot cu el/ea toată ziua. :)
Ingerasulluptor
Postat pe 23 Noiembrie 2014 13:16
De la: garbo_406810, la data 2014-11-23 13:16:11
De la: VasileDinNuc, la data 2014-11-22 22:04:30
De la: garbo_406810, la data 2014-11-18 11:36:02Unele femei tac si fac,,nu se cearta ele se razbuna..nu cunosc persoana in cauza ca sa ma pronunt difera de la caz la caz.

dar eu gandesc ca este normal dacs locuiesti cu cineva si te impaci cu el,,iti place de el,,ksa mai vrei sa respiri si aer liber,pauza dar fara sa inseli..acum difera de la femeie la femeie,keu vb in cazul meu.ceea ce fac alte femei nu stiu.
eu ceea ce nu imi convine spun,,daca nu intelege si nu vrea sa coopereze la revedere si este normal sa mai vrei si cefa timo pt tine...nu inseamna ca dacaiti place un barbat si tii la el nu simti nevoia si sa ai un oic de liniste fara el,,este normal atata timp cat nu il inseli




daca un barbat nu intelege necesitatile femeii atunci femeile de ce sa inteleaga necesitatile barbatilor.
Pe vremea ta barbatul era stapanul si femeile erau niste frustrate.din cauza barbatilor ca tine femeile sunt frustrate si se descarca pe copiii pe oamenii care nu ii fac nimic rau.
Stiu si mama mea a tacut si a indurat de la taicamiu,si si-a descarcat frustrarea pe copiii,si este plina deura ca zice ca toti oamenii sunt la fel chiar si copii fara vina.
Eu zic ca nu trebuie sa ii lasi pe barbati sa zica ce sa faci,,trebuie cooperare.
Si femeia trebuie sa impuna niste limite de la inceput,,nu ca barbatul se comporta ca u macar si trebuie sa mai faci si dragoste cu el..
Eu zic ca nu se merita sa induri nedreptati de la un barbat,sauanumiti oameni si sa te descarci pe oameni nevinovati,fiind copii tai,fiind oamenii cumsecade,nu se merita

Cuvîntul "pauză" sună aiurea, sună foarte urît pt mine.

Pe vremea mea, "pauză" însemna să "îngheţe" relaţia, şi să se gîndească dacă mai continuă sau nu, şi per general, fetele făceau acest lucru. N-am cunoscut niciun mascul care să dea pauză, ei puneau capăt definitiv atunci cînd se plictiseau.

În sensul scris de tine, sau al iniţiatorului topicului, "pauza" asta buclucaşă are alt sens, cu care sunt de acord însă, nu poţi sta bot în bot cu el/ea toată ziua. :)
Ingerasulluptor
Postat pe 23 Noiembrie 2014 13:20
O Femeie nu trebuie sa asculte ordinele barbatului,,trebuie cooperare,
Daca ai o relate si esti casatorit barbatul nu este stapanul femeii si nici invers.
Eu nu suport femeile sau oamenii in general care ii lasa pe altii sa faca ce vor din ei,,apoi vor sa swe descarce frustrarea pe oameni nevinovati care nu iti fac nimic,cum ar fii copii,in loc sa ii inveti lucruri bune ii tratrezi cu brutalitate,,oamenii care vb frumos.
Mie una nu imiplac femeile frustrate care isi descarca frustrarea pe alti oameni,in loc sa fie diplomati sa stie cum sa se impuna,daca unii oamenii nu au o limita trebuie sa le faci tu una..
Fara neaparat sa iti arati antipatia pt persoana respectiva.dar probabil ca sa fii luata in serios pt faptul ca esti exigent cu oamenii mai intai trebuie sa fii exigent cu tine insuti
Ingerasulluptor
Postat pe 23 Noiembrie 2014 13:28
Diplomatia consta sa stii sa vb si cu oamenii pt care simti antipatie.daca simti antipatie pt cineva il tii la distanta,nuti-l apropii il lasi sate enerveze si reactionezi urat pt ca apoi sar putea sa se razbune.
De aceea este bine ca inainte sa incepi o relatie cu un barbat trebuie lamurite niste reguli valabile pt amandoi.
Pt ca trebuie sa fii si ferma in ele chiar daca barbatul incearca sa schimbe regulile in favoarea lui.
De aceea trebuie prietenie la inceputnu trebuie sa te lasi sedusa apoi exploatata.
Ingerasulluptor
Postat pe 23 Noiembrie 2014 13:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Calea cea simpla! 9 De la: TaniaTita 19 Aprilie 2012 13:46
sunt casatorit de 18 ani sotia ma inselat si vrea sa ma pataseasca dar eu o iubesc 19 De la: gcppscu 3 Mai 2011 16:45
INFIDELITATE 18 De la: ramoclau 5 Februarie 2010 10:44
CINE ESTE VINOVAT...? EU SAU EL????? 69 De la: Thor_again 14 Martie 2011 16:07
Nu prea stiu:-??? 114 De la: blondina_X 28 Iulie 2010 11:39
Setari Cookie-uri