Nodulo in gola. Chi deve fare?

Scuza-mi Greșelile dar eu gresesc pentru ca uit sa controlez ceia ce am scris si i dau drumu asa iar della ipad îmi face niște corectari de nu mai intelegi nimic ce e scris si nu pentru ca nu știu dar cite odată scriu si mintea mea e in alta partle ori nu ma uit in urma ce am scris ce vreți 77de ani batrinetea își spune cuvintu.
Ioana_Roman_1
Postat pe 4 Mai 2014 11:52
Scriu singura pe contu meu dar mai e un băiat cu celularul care l-am lăsat sa beneficieze de Internetul meu.
Ioana_Roman_1
Postat pe 4 Mai 2014 11:56
Scriu singura pe contu meu dar mai e un băiat cu celularul care l-am lăsat sa beneficieze de Internetul meu.
Ioana_Roman_1
Postat pe 4 Mai 2014 11:56
Dar de știut știu sa scriu corect dar cite odata sunt cu mintea in alta parte si nu ma controlez asta e batrinetea spune cuvintu.
Ioana_Roman_1
Postat pe 4 Mai 2014 12:06
De la: Ioana_Roman_1, la data 2014-05-04 11:52:20Scuza-mi Greșelile dar eu gresesc pentru ca uit sa controlez ceia ce am scris si i dau drumu asa iar della ipad îmi face niște corectari de nu mai intelegi nimic ce e scris si nu pentru ca nu știu dar cite odată scriu si mintea mea e in alta partle ori nu ma uit in urma ce am scris ce vreți 77de ani batrinetea își spune cuvintu.



Ragazzo, mi sembra conosciuto il tuo modo stupido di fare lo stronzzo :-):-):-)
vivacedonna
Postat pe 4 Mai 2014 17:55
Ca bine zici .
Rotty
Postat pe 4 Mai 2014 20:13
vivacedonna
Postat pe 4 Mai 2014 23:50
Cara,prima di tutto
1.Perché non parli la tua lingua RUMENA?
2.A me risulta che il tuo italiano è...questi puntini ci sono x non continuare,si capisce!
La mia risposta x te,CARISSIMA,il nodulo ALLA gola,c'è xchè ...ci sia la TIROIDE!!!!vai a farti gli analisi del sangue,spiegati meglio al dottore ,poi avrai sicuramente le risposte
NU stiu de ce vorbiti italiana ,engleza cand se poate EXPLICA in limba voastra materna mai bine
michelina
Postat pe 15 Mai 2014 10:26
Igazad van. De te miért beszélsz olaszul?
Axl_R
Postat pe 15 Mai 2014 10:38
pai... in limba materna am incercat
quasaria
Postat pe 15 Mai 2014 12:14
De la: quasaria, la data 2014-05-15 12:14:06pai... in limba materna am incercat

felicitari!
michelina
Postat pe 16 Mai 2014 22:43
De la: vivacedonna, la data 2014-05-04 17:55:08
De la: Ioana_Roman_1, la data 2014-05-04 11:52:20Scuza-mi Greșelile dar eu gresesc pentru ca uit sa controlez ceia ce am scris si i dau drumu asa iar della ipad îmi face niște corectari de nu mai intelegi nimic ce e scris si nu pentru ca nu știu dar cite odată scriu si mintea mea e in alta partle ori nu ma uit in urma ce am scris ce vreți 77de ani batrinetea își spune cuvintu.



Ragazzo, mi sembra conosciuto il tuo modo stupido di fare lo stronzzo :-):-):-)

Super...remarca!Complimenti!!!!
michelina
Postat pe 16 Mai 2014 22:44
" Complimente" se zice pe romaneste.
Rotty
Postat pe 17 Mai 2014 05:43
din lipsa de ocupatie, cat mai de dimineata.
_Isis_
Postat pe 17 Mai 2014 08:14
io cred ca asta face misto de fraieri!
certo! bine ca n-o zis de noduri in ...culo!?
adi27
Postat pe 17 Mai 2014 10:45
De la: Rotty, la data 2014-05-17 05:43:22" Complimente" se zice pe romaneste.

Eu am spus-o pe ITALIANA ,femeia vrea sa fie "bagata-n seama",asta e!
Multam fain ,dar eu dupa 20 de ani in tara BROASTELOR cred si sper INCA sa scriu CORECT in limba mea,ca "tat romanul se deformeaza dupa o luna de sedere acolo"...
michelina
Postat pe 17 Mai 2014 15:21
Michelina si eu tot romaneste scriu dupa cativa anisori petrecuti aici. Cum i ziceam mai sus lui Q , tot intercostalii ma dureau , nu zwischenrippennerven. Dar a trecut , nu-i problema.

669 , pe tine ce te freaca grija la ce ora imi beau cafeaua ?
Rotty
Postat pe 17 Mai 2014 16:39
Doar atat! (am fost gresit infomati multe zeci de ani.)
http://www.fara-secrete.ro/limba-romana-cea-mai-veche-limba-vorbita-pe-planeta-limba-romana-provine-din-limba-sanscrita-a-dacilor-primele-fiinte-umane-pe-aceasta-planeta-au-fost-in-ardeal-transilvania/
michu61
Postat pe 18 Mai 2014 07:41
Ce fel de medic ai vizitat?

Nu ți-a făcut analize de sânge (hemoleucograma, biochimia și ionograma sângelui), profilul lipidic, sumarul de urină, teste inflamatorii,nu ți-a luat exsudat? Ți-a verificat amigdalele? Ganglionii limfatici? Tiroida?

Ți-a dat antibiotice fără să-ți facă teste? Si la antibioticele alea nu ți-a dat și vitamine sau probiotice ca sa nu faci candida ( ciuperca asta iți provoacă uscarea gatului și dureri mai mari în gat decât infecția virală)?

Si unde anume e acel nodul : pe cerul gurii, interiorul obrajilor, nivelul gingiilor, pe limba, pe lângă amigdale, omușor, etc.?

Ai și alte simptome în afara de durere în gât și gura uscată? - Simptomele de gură uscată includ: o senzaţie de uscat şi lipicios, dificultate la înghiţire, senzaţie de arsură pe limbă, senzaţie de uscăciune în gât, buze crăpate, alterarea simţului gustativ sau un gust metalic în gură, ulceraţii la nivelul mucoasei bucale, respiraţie cu miros neplăcut persistentă, dificultăţi de masticație/vorbire.

Dacă nici una din astea nu dă nici un rezultat, cere și o biopsie a nodulului.

Zău, sunt atâtea site-uri medicale, unde găsești toate bolile, toate simptomele posibile, cauzele și analizele pe care să le ceri pentru depistarea corectă a bolii; ba chiar și dieta care te ajuta la ameliorarea bolii; de ce ceri sfaturi medicale aici, la o revistă pentru femei?

Noiniumi
Postat pe 18 Mai 2014 08:10
Tu tot de pe un site te-ai documentat, pt că:
Exsudat: Lichid bogat în albumină, fibrinos, hemoragic sau seros, ieșit din vasele sangvine, limfatice sau din țesuturi, în urma unui proces patologic, microbian, bacterian sau a intervenției unui factor chimic, fizic sau traumatic.
Exudat: probe biologice din salivă sau din zona interioară a gâtului, (nasului) pentru stabilirea unui diagnostic.
Axl_R
Postat pe 18 Mai 2014 08:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dischinezie biliara 3 De la: Danac 12 August 2009 10:39
De ce de fiecare data cand imi curat limba eczema se agraveaza si se descoameaza 2 De la: alfheim 16 August 2011 18:49
teama 9 De la: garbo168348 23 Septembrie 2010 01:05
Tremur interior 30 De la: dudulici 18 Septembrie 2017 12:40
Durere anala 1 De la: garbo_495614 24 Decembrie 2018 14:18
Setari Cookie-uri