Iubitul meu le povesteste prietenilor sai viata noastra intima...

Gasesc normal sa te razvratesti daca nu te mai f**e si e firesc sa-l faci in toate felurile (asa fac toate curvele) dar in primul rand ai gresit tu, intrand pe contul lui de Facebook, asta dovedeste ca il spionezi si ca totusi il mai iubesti (asa fac toate fraierele).
delly000311
Postat pe 10 Aprilie 2014 16:15
Este un mitocan si nu te iubeste!
Fugi mancand pamantul!
Ai 18 ani si toata viata inainte!

Indiferent "cum sunt baietii", care isi povestesc intre ei astfel de experiente, chiar si ei, cand iubesc, sunt discreti si isi feresc prietenele de comentariile rautacioase ale altora.
Experienta de viata a dovedit fara tagada ca, in timp, defectele (ceea ce face acest tanar este urat si incorect fata de tine, de neinteles si de nescuzat, daca pretinde ca te iubeste!) persoanelor la care tinem se accentueaza, oricat ne-am zbate sa le "corectam". Daca acum se multumeste sa te puna in lumina proasta doar pe facebook, daca va avea ocazia, in viitor, te va pune si faptic in astfel de ipostaze. Nu-i fa nici un fel de concesii la acest capitol.

Chiar nu merita sa-ti pierzi vremea cu el! Respecta-te, daca vrei sa fii respectata. Priveste in jur si vei gasi baiatul potrivit. Poate nu astazi, nu maine, la un moment dat...
Este parerea mea si sunt mama de baieti!
garbo228556
Postat pe 12 Aprilie 2014 15:25
M-am concentrat pe problema in sine si nu am spus o vorba despre intrarea in contul de facebook al "inamicului"!

Urat, urat! Suspiciunea cu care justifici, probabil, o astfel de fapta se lamureste prin vorbe, prin abordarea deschisa a subiectelor de nemultumire, nu prin intrarea frauduloasa in corespondenta preopinentului.
O relatie normala si sanatoasa se construieste si se intretine prin comunicare, discretie, protejarea si respectarea "spatiului vital" de care, fiecare dintre noi avem nevoie pentru a...inflori! Pe calea tacerii, a suspiciunilor, a sufocarii celuilalt, fie si cu dragostea, a geloziei, viata in doi isi pierde esenta.. Mai bine singur, decat singur...in doi!

Succes!
garbo228556
Postat pe 12 Aprilie 2014 15:41
Draga mea...o mai mare magarie si nesimtire ,nici ca nu se poate gindi,daramite sa mai si povestesti prietenilor.E un om cu cel mai josnic caracter,un om linga care nu merita sa mai stai nici 5 minute.
Aceste elemente nici cu cele mai ocazionale femei nu se povestesc,dara-mite cu o preietena de durata asa cum am inteles.
Cu asemenea oameni care dezvaluie elemente ce trebuie sa fie strict intime,nu e cazul sa mai ramii sub nici o forma...pentru ca in aceste conditii fiind atit de prost si slab de gura,vei putea avea in viitor mult mai mari necazuri.
garbo_399163
Postat pe 12 Aprilie 2014 17:27
Nimeni nu poate sa,ti spuna ce sa faci,esti singura in masura sa decizi ..nu e normal sa se povesteasca intimitati..dar fiecare in relatia sa poate stabili ce e normal si ce nu...deci si daca ar fi normal,odata ce tu simti ca e pe dos....e pe dos.Asa ca fa ce simti. Poate nu e cazul sa te poticnesti in prima relatie a vietii si sa lasi sa ti se puna capac in sensul asta de la aceasta varsta frageda.
Aalinna_Kent_1
Postat pe 28 Iunie 2015 17:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum imi pot convinge parintii? 94 De la: tutankhamon 8 Noiembrie 2009 14:25
viata de cuplu dupa copii 12 De la: alfheim 3 Iunie 2011 12:01
nu mai rezist! 59 De la: alexia231 14 Aprilie 2011 14:59
dati-mi si mie un sfat fetelor 7 De la: fleurdelis 3 Mai 2010 21:03
m 5 De la: garbo_447283 10 Iulie 2016 14:19
Setari Cookie-uri