te simti singur.. /.a...????

De la: barboneli, la data 2014-02-01 18:40:15
De la: vivacedonna, la data 2014-02-01 18:29:11
De la: Hercules, la data 2014-02-01 16:27:00am vazut acum ca vivacedonna si pitiTa sunt nr 1 la comentarii,prima zi......../.. fu../ mai grea sa vad cete o sa mai stau...cu voi,



daca esti BARBAT te adaptezi, daca nu...
barbatii adevarati pe garbo ramin sub id-uri de barbati

pitita e inca la faza de preludiu prelungit fortat
are obrazul gros, ce sa-i faci?
o dai pe usa afara si intra pe geam


nu exact ! eu am aruncat-o pe fereastra si mi-a intrat pe usa... !!!


aici esti birjar!
pitiTa_
Postat pe 1 Februarie 2014 18:54
De la: vivacedonna, la data 2014-02-01 18:29:11
De la: Hercules, la data 2014-02-01 16:27:00am vazut acum ca vivacedonna si pitiTa sunt nr 1 la comentarii,prima zi......../.. fu../ mai grea sa vad cete o sa mai stau...cu voi,



daca esti BARBAT te adaptezi, daca nu...
barbatii adevarati pe garbo ramin sub id-uri de barbati

pitita e inca la faza de preludiu prelungit fortat
are obrazul gros, ce sa-i faci?
o dai pe usa afara si intra pe geam


mai vrei un supozitor?
pitiTa_
Postat pe 1 Februarie 2014 18:56
De la: Hercules, la data 2014-02-01 15:49:12am citit,aici e ca la ..judecata /de apoi /


Mai rau Hercules...acolo mai ai sanse de iertare Ai mai avut ghinionul sa si prinzi o perioada mai "agitata" ca sa zic asa. Cum zicea Viva , aici esti disecat , torturat , chinuit , dar macar nu o se te mai simti singur
Rotty
Postat pe 1 Februarie 2014 19:12
Imi pare rau pentru tine, traiesc si su acelasi sentiment. Eu sunt un pic mai tanara si cum au trecut cativa ani de cand sunt asa...am hotarat sa divortez. Este un copil mic la mijloc dar cand ajungi sa constientizezi ca sacrificiile au fost in van, ajungi sa crezi ca e mai bine singur decat prost acompaniat sau... de ce nu ,poate mai am , poate, o a doua sansa. Daca la tine despartirea inseamna prea mult atunci regasiti-va. Ca si sa stati asa ca niste mobile nu e cea mai fericita solutie.
garbo-dd
Postat pe 1 Februarie 2014 19:33
Interesant raspuns! Pai ce sa faci? Te gandesti deja la lumea de apoi in jurul acestei varste?!
garbo-dd
Postat pe 1 Februarie 2014 19:37
Calm dd_ o zis omul ca se simte singur , nu ca vrea sa moara .
Rotty
Postat pe 1 Februarie 2014 20:31
Vai te simti singur cu nevasta in casa? de ce nu o iei de mana si te duci la un teatru , spectacol? nu face ce am facut eu mi-am luat barbatul de mana si cu sacul de plastic si ne-am dat pe derdelus, sint cam rosie in unele zone...
lllorena
Postat pe 8 Februarie 2014 19:52
_Isis_
Postat pe 9 Februarie 2014 06:33
mda, singuratate in doi, care e mai rea decit singuratatea ta cu tine.
Mi s-a intimplat cindva, dar am plecat.... de tot, atunci cind mi s-a intimplat.
Relatiile astea false nu ma prea asorteaza.
quasaria
Postat pe 9 Februarie 2014 06:45
Da,mai traiesc si eu aceasta stare,uneori,cand am impresia ca sunt o straina aici,in Grecia,si cand am impresia ca nu ma intelege nimeni cu adevarat.Dar mai am pe dzeu,asa ca incep sa ma rog,cand ma apuca singuratatea.Poti sa te rogi si tu,te vei simti deodata minunat,alunga totul.
daniilia
Postat pe 9 Februarie 2014 17:01
sigur ca da nu esti singur care simte asta
garbo095330
Postat pe 10 Februarie 2014 20:46
De la: daniilia, la data 2014-02-09 17:01:00Da,mai traiesc si eu aceasta stare,uneori,cand am impresia ca sunt o straina aici,in Grecia,si cand am impresia ca nu ma intelege nimeni cu adevarat.Dar mai am pe dzeu,asa ca incep sa ma rog,cand ma apuca singuratatea.Poti sa te rogi si tu,te vei simti deodata minunat,alunga totul.
mai merge cateodata si varianta asta,multumesc,
Tiberius
Postat pe 11 Februarie 2014 14:01
De la: lllorena, la data 2014-02-08 19:52:40Vai te simti singur cu nevasta in casa? de ce nu o iei de mana si te duci la un teatru , spectacol? nu face ce am facut eu mi-am luat barbatul de mana si cu sacul de plastic si ne-am dat pe derdelus, sint cam rosie in unele zone...
ne plictisim iarna ptr ca di luna mai plecam prin tara cu rulota si ne intoarcem in octombrie,dar asa e fiinta umana,
Tiberius
Postat pe 11 Februarie 2014 14:04
De la: garbo-dd, la data 2014-02-01 19:33:15Imi pare rau pentru tine, traiesc si su acelasi sentiment. Eu sunt un pic mai tanara si cum au trecut cativa ani de cand sunt asa...am hotarat sa divortez. Este un copil mic la mijloc dar cand ajungi sa constientizezi ca sacrificiile au fost in van, ajungi sa crezi ca e mai bine singur decat prost acompaniat sau... de ce nu ,poate mai am , poate, o a doua sansa. Daca la tine despartirea inseamna prea mult atunci regasiti-va. Ca si sa stati asa ca niste mobile nu e cea mai fericita solutie.
/cum am spus sunt perioade iarna trisre dar cum vine luna mai plec prin tara cu rulota si vin toamna inapoi,
Tiberius
Postat pe 11 Februarie 2014 14:07
Mi se intampla si mie..........e greu de spus................eu cred ca cei de langa noi ar trebui sa ne simta.......insa decat asa mai bine singuratatea cu tine insuti (parerea mea )........numai bine
garbo260701
Postat pe 15 Februarie 2014 12:56
Eu sunt singura de cinci ani,insa nu ma simt singura....am fost casatorita ,insa tot singura m am simtit....starea asta de singuratate in doi,vine din cauza faptului ca nu iubesti sau nu esti iubit...in cazul meu eu nu iubeam....in final,acum la 46 de ani,sunt singura si am invatat sa ma simt bine cu mine insami....stiu,nu suna bine,dar mi e bine....as fi interesata de povestea ta de viata ,daca vrei sa vorbesti....crede ma,la postura de prietena,ma pricep cel mai bine....
kkrisstina
Postat pe 23 Februarie 2014 10:30
si... in rulota nu e aceeasi nevasta, nu te mai simti singur cu ea sau care e diferenta?
quasaria
Postat pe 23 Februarie 2014 11:20
De la: Rotty, la data 2014-02-01 19:12:22
De la: Hercules, la data 2014-02-01 15:49:12am citit,aici e ca la ..judecata /de apoi /


Mai rau Hercules...acolo mai ai sanse de iertare Ai mai avut ghinionul sa si prinzi o perioada mai "agitata" ca sa zic asa. Cum zicea Viva , aici esti disecat , torturat , chinuit , dar macar nu o se te mai simti singur




a! tie ti-au facut disectia la cap si ti-a scos emisfera dreapta?! cu putina vointa, supravietuiesti numa' cu stanga, ai scapat de-o grija, doua erau prea mult pt. tine.
pitiTa_
Postat pe 23 Februarie 2014 12:06
De la: Tiberius, la data 2014-02-11 14:07:34
De la: garbo-dd, la data 2014-02-01 19:33:15Imi pare rau pentru tine, traiesc si su acelasi sentiment. Eu sunt un pic mai tanara si cum au trecut cativa ani de cand sunt asa...am hotarat sa divortez. Este un copil mic la mijloc dar cand ajungi sa constientizezi ca sacrificiile au fost in van, ajungi sa crezi ca e mai bine singur decat prost acompaniat sau... de ce nu ,poate mai am , poate, o a doua sansa. Daca la tine despartirea inseamna prea mult atunci regasiti-va. Ca si sa stati asa ca niste mobile nu e cea mai fericita solutie.
/cum am spus sunt perioade iarna trisre dar cum vine luna mai plec prin tara cu rulota si vin toamna inapoi,







si cu mierea, ce faci?

Sper ca o sortezi corect si n-o bagi toata la "poliflora"?
pitiTa_
Postat pe 23 Februarie 2014 12:09
De la: pitiTa_, la data 2014-02-23 12:06:24
De la: Rotty, la data 2014-02-01 19:12:22
De la: Hercules, la data 2014-02-01 15:49:12am citit,aici e ca la ..judecata /de apoi /


Mai rau Hercules...acolo mai ai sanse de iertare Ai mai avut ghinionul sa si prinzi o perioada mai "agitata" ca sa zic asa. Cum zicea Viva , aici esti disecat , torturat , chinuit , dar macar nu o se te mai simti singur




a! tie ti-au facut disectia la cap si ti-a scos emisfera dreapta?! cu putina vointa, supravietuiesti numa' cu stanga, ai scapat de-o grija, doua erau prea mult pt. tine.



Pituliceo , am o dorinta nebuna de a te trimite la origini.
Rotty
Postat pe 23 Februarie 2014 12:15
sunt "la origini" de cand ma stiu si raman pe pozitie!
cred ca iti doresti tu cu ardoare sa revii si nu stii cum sa procedezi?!
Cu rabdare si , fara , nu ajuta!
pitiTa_
Postat pe 23 Februarie 2014 12:47
este , ...n-am .
Rotty
Postat pe 23 Februarie 2014 12:50

vezi ca nu te cunosti?!
oh! mama ei de vointa! pe toate le face femeia bine dar cand ii vb. sa
recunoasca ce are si ce nu, mai greu!
cu rabdarea cum stai, ca am vazut?
sau te ajuta cand te simti singura in adevaratul sens al cuvantului, ai facut un obicei, ai o afinitate pt. mai ceva decat pt. sanatate?

daca stai langa padure, nu polua ozonul, ii pacat!

pitiTa_
Postat pe 23 Februarie 2014 13:01
Eu nu ma simt singura niciodata.
Rotty
Postat pe 23 Februarie 2014 13:04
nu mi-ai rspuns la intrebare, eviti!
ok! nerecunoastere la ce i se intampla corpului, starii tale: (emotionale sau spirituale) sunt firesti, fac parte din dezechilibrul periodic intr-o relatie de cuplu si este mai usor sa spunem nu decat da in astfel de situatii. ex: singuratatea in cuplu provine din absenta
partenerului, poate fi inlocuita(temporar) cu un hoby, animal drag, etc. dar nu poate genera aceasi stare de convetuire. Contrazice-ma!

Spune-mi ca animalul se dedica trup si suflet(la fel ca tine) si ca simti din partea lui aceasi daruire pe care i-o oferi tu?!
filo!
pitiTa_
Postat pe 23 Februarie 2014 13:24
Tu ai stat prea mult pe la sectia psihiatrie Pituliceo , ca te-ai stricat la cap. Multumesc Doamne ca sunt o persoana normala , cu o viata normala . In rest , zi frumoasa in continuare .
Rotty
Postat pe 23 Februarie 2014 13:34
tu, normala?! posibil, asta o fi normalitatea ta, insa, ai exclus faza, negarea! deci, esti permanent in cautarea unui mic ajutor, schimbarea vorbelor daca nu acceptarea lor si nu se cheama socializare ci, tot cautare, ramane sa arati " lidera" nu libera din tine!
Punct.
pitiTa_
Postat pe 23 Februarie 2014 14:21
De la: Rotty, la data 2014-02-23 13:34:56 Tu ai stat prea mult pe la sectia psihiatrie Pituliceo , ca te-ai stricat la cap. Multumesc Doamne ca sunt o persoana normala , cu o viata normala . In rest , zi frumoasa in continuare .

maiiii... tu nu sesizezi ca de fapt schizo nu poate accepta decat realitatea si normalitatea ei??? te rog frumos sa nu o contrazici!!!
ladyDY
Postat pe 23 Februarie 2014 15:40
.
pitiTa_
Postat pe 23 Februarie 2014 18:43
NU ma simt singura niciodata , sunt atatia oameni carora le pasa de mine si am si cei doi nepoti care ar veni si in baie dupa mine .....????
garbo_392853
Postat pe 23 Februarie 2014 19:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema! 14 De la: garbo_461448 23 Ianuarie 2017 15:38
Stiati ca? 41 De la: pitiTa_ 12 Aprilie 2014 14:37
prieyenye 44 De la: elodia 18 Decembrie 2009 14:17
Oare iubim mai mult pentru ca este interzisa relatia? 23 De la: kyra 4 August 2009 19:36
Bună seara. am o rugăminte la voi sa ma ajutati cu sfaturi . am avut ina luna decembrie o menstruație regulata de 28 zile. in luna aceasta s-a întârziat menstruatia cu 5 zile ,apoi s-a inceput menstruatia dar diferita de cea normala curge putin si 7 De la: Jennifer 31 Ianuarie 2015 06:18
Setari Cookie-uri