PARCAREA MASINILOR PERSOANELOR CU HANDICAP

chiar, aia unde e?
Vai de karma mea... n-a mai aparut!
quasaria
Postat pe 31 Decembrie 2013 14:30
O fi calcat-o trenul
Rotty
Postat pe 31 Decembrie 2013 14:34
revin.... peste vreo doua ore. Ca devine interesant...
quasaria
Postat pe 31 Decembrie 2013 14:39
Si io care numaram ultimele minute.....
Ok , te astept ...
Rotty
Postat pe 31 Decembrie 2013 14:40
iui, nu stiu de ce, dar topicul asta m-a dus cu gandul la...
http://www.antena3.ro/thumbs/big2/2011/03/14/oana-zavoranu-surprinsa-la-vrajitoare-duminica-noapte-90422.jpg
miss_darine
Postat pe 31 Decembrie 2013 14:54
Cum adica , draga Rotty, prietena ta, marea doamna din Ferentari , in a carei aparare sari mereu, poate spune orice, poate sa-si puna fustele-cap si sa ne faca bisnitari, cersetori, ba chiar si tigani si eu sa nu pot sa o afurisesc nici macar cu un fragment din lirica romana?N-am facut altceva decat sa-i trimit niste versuri., ce-i drept, la obiect. Daca tu nu stii despre ce e vorba, nu te baga. "Daca taceai ,filozof ramaneai ! " M-am uitat ,ce-idrept prin arhiva ,si am vazut ca cea pe care tu o tii in brate a mai avut conflicte si cu alte persoane! Deci, nu sunt eu prima si nu am eu bube in cap! Prin urmare, "cand doi iti spun ca esti beat, mergi de te culca "!Asa ca , de acum incolo da-i ei sfaturi sa nu mai sara la gatul nimanui ! Nu poti sa stii ce se poate intampla. S-ar putea ca cineva sa o acuze de hartuire si n-o sa-i fie bine!
Gabriela_Apostol_1
Postat pe 31 Decembrie 2013 15:32
Eu n-o sa-mi pun fustele-cap ca tine. Sa-ti fie rusine! AI UN LIMBAJ DE MAHALA ! NU MERITI SA-TI MAI RASPUND DE ACUM INAINTE! MI-E SCARBA! Daca suferi de sindrom N F mai incearca la matrimoniale, poate ai noroc de data asta, eu nu am cu ce sa te linistesc !
Gabriela_Apostol_1
Postat pe 31 Decembrie 2013 15:38
In primul rand nu o tin in brate ca nu pot. Nu o apar ca nu-i nevoie , si iti ziceam tie ca nu-i frumos sa blestemi tocmai azi. Atat.
Despre ce e vorba in topic , stiu dragutzo , ca am citit chiar daca n-am zis nimic.


Darine , si mie
Rotty
Postat pe 31 Decembrie 2013 15:42

....o trecut postu'....tot ghiveci?

numai bine!
Fss_ssu
Postat pe 31 Decembrie 2013 16:07
so... lume, LA MULTI ANI, vorbesc din 2014 deja :-)))))

Ce mai zicea ciorex asta cu amenzile ei si bubele lu' barbatu-sau? Mai zicea ceva?
quasaria
Postat pe 31 Decembrie 2013 16:21
Si...cum e la anul ? Io deja am ciocnit cu tine ...nu cu stalkerul tau
Rotty
Postat pe 31 Decembrie 2013 16:25
LMA!

si o melodea, pui matali! :)

Fss_ssu
Postat pe 31 Decembrie 2013 16:31
ia ...sa vedem...dar stai sa lamurim aci subiectul.

auzi VITA -
1. al meu are toate cele trei picioare foarte in regula, plus bani sa ne platim debitele, cretino! Matrimoniaz-o pe ma-ta, poate nu mai rateaza data viitoare!

2. Numai in cocina ta s-a auzit sa te milogesti de autoritati ca "saracul, a suferit", de aia nu isi plateste parcarea!!!
E sub limita demnitatii umane - pe care dovedesti clar ca nu o ai, carpa!
Asa sint toti tiganii si infractorii si cersetorii care au impinzit lumea invocind "mila". Faci o favoare tarii aleia ca nu pleci nicaieri. Stai dreak acolo si taci, sa nu faci si tu o tara intreaga de kkt

3. Nu, n-am nici o mila fata de jeguri umane, tot ce iti doresc e sa crapi dracului sa nu te mai chinui! Si asta inseamna ca iti doresc de bine!
Se poate si de rau!

Asa ca MARSH in cotetul tau, la handicapul de barbatu-tau si viata ta de kkt - si nu iti face probleme, eu o duc MULT mai bine decit iti poti tu imagina realitatea. Si, sac, sac, n-ai ce sa faci in sensul asta!
Sint tot ce n-ai sa poti sa devii tu vreodata, prapadito!
quasaria
Postat pe 31 Decembrie 2013 16:43

eu as avea " ce sa fac in sensul asta" daca as sti ce bei tu acuma?

8-> na!
Fss_ssu
Postat pe 31 Decembrie 2013 18:42
q. 1 Uite,vezi, din cauza unora ca tine refuza sotul meu sa-si ia card! Ce ti-a facut de-l faci handicapat? El e o persoana cu dizabilitati , cei care gandesc ca tine sunt handicapati !
2 Eu ti-am trimis niste versuri apropo, scrise de George Toparceanu, cu ghilimelele de rigoare, iar tu mi-ai luat la afurisit toata familia ! Cu mama ce-ai avut, ca e moarta de 12 ani saraca ! Imi e un dor nespus de ea si acum ! Tot mai am cate ceva sa-i spun desi a trecut atata vreme.
Sa stii ca am si tata, si el mort de 10 ani. Si de el mi-e dor in fiecare zi. Au fost niste parinti minunati . Cu ce ti-au gresit?
3 Am si copii, doi. Sa-ti zic ceva si despre cumnati, cumnate, veri, verisoare, am si o sora care a murit acum 17ani .....
Sa nu mai zica R. ca nu intorc si obrazul celalalt!
In alta ordine de idei , afla ca am mult mai multi ani in spate decat tine, ca am lucrat cu legile zeci de ani si stiu sa le citesc. Daca nu eram convinsa ca-mi voi RECUPERA banii nu as fi incercat.
Prin urmare ,nu ai de cine te lua, ia-te de mine, ,je m'en fiche! Adica mai pe intelesul tau, ma doare fix in pix! Nici sotul si nici copii mei nu vad de ce sa fie balacariti de tine, cu atat mai putin parintii morti !Tu crezi in dreptatea divina? Eu da, si mai cred ca toate pacatele se platesc ,nici unul nu scapa!
Mersi pentru epitete ! Iti fac cinste! Se vede educatia!
Gabriela_Apostol_1
Postat pe 31 Decembrie 2013 20:47
Gabriela Apostol: cea mai grava greseala este ca ai postat aici... abia a doua greseala este ca nu v-ati procurat cardul ala .....dar cu ceva mai multa rabdare o fi posibil sa va recuperati banii dati....
Darksukkubus69
Postat pe 7 Ianuarie 2014 00:59
mai Gabriela nu te mai supara! unii oameni care au acte de handicap se demoralizeaza psihologic si poate ca este mai bine ca nu are acel card ca vrea sa lupte sa demonstreze ca este un om normal. si doamna Q am un sfat pentru tine uitete in oglinda privestete de doua ori intradevar esti perfecta dar,... nu sti ce ganduri are al de Sus cu tine nu sti cand nu va functiona frana cuiva... un ghiveci pus mai acatarii.. asa ca ai grija.
lllorena
Postat pe 7 Ianuarie 2014 05:44
asta e sezatoarea curcilor ratate despre cum sa fentam legea, inteleg?

Auzi vita, e perfect ca ti-ai reajustat tonul: mai invata si despre onestitate si despre a-ti plati greselile in loc sa te tavalesti pe jos si sa cersesti mila. Daca pentru un kkt de tichet de PARCARE faci tot showul asta, imi dau seama ce tziganeala cind, valeleu, ai impozite.... Apropo, biletele de autobuz ti le platesti?
Cu nasul la tren cum "te scoti", tot asa ii spui, ca mincati-as, n-am un picior si d'aia nu pot sa platesc? Tot Topirceanu', sau merge mai soft, vreo manea, ceva?

quasaria
Postat pe 7 Ianuarie 2014 06:04
q " Prost nu e cel care nu stie sa citeasca , ci cel care nu intelege ce a citit." Eu nu am pus NICIODATA problema unui "kkt de tiket de PARCARE" ca sa te citez. Parcarea o platesc si cand stau 5 minute! NU-MI DUCE TU GRIJA, SUNT CU TOATE FACTURILE LA ZI . .Ai inteles precum cucul in gura, tzato ! Era vorba de cu totul altceva, dar tu nu meriti nici macar sa-ti explic pentru ca tot n-ai intelege!
Sa stii ca , oricat vei incerca sa ma provoci, eu n-o sa folosesc limbajul pe cae-l folosesti tu , din RESPECT. Din respect pentru mine in primul rand, pentru cei ce ne citesc si nu in ultimul rand pentru cei care administreaza acest site. Ma si mir ca te mai suporta, mai ales ca nu sunt prima de care te-ai luat fara motiv!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Si, dupa cum zicea bunica, "nebunia nu-i d-un fel ", du-te si te trateaza, nu-i mai teroriza pe altii cu crizele tale !
Gabriela_Apostol_1
Postat pe 7 Ianuarie 2014 15:13
tzato?

IIIorena, la care şcoală (n-)ai umblat?
Axl_R
Postat pe 7 Ianuarie 2014 15:27
marsh, vita! "Din respect" cerseai pe aici mila, sa iti anuleze amenzile de parcare, ca "n-avem suflet" daca nu pricepem ca tu ai un handicapat dar fara permis de handicapat, pentru ca , de fapt, nu e handicapat decit cind are ceva de castigat... altfel de ce sa scrie pe el handicapat?

al dreak respectul asta!

Iar termenul HANDICAP l-ai folosit tu dobitoaco - uita-te ce titlu ai scris! Numai ca, din nou, cind iti convine e handicapat, cind nu iti convine are dizabilitati, iar cind nici asta nu iti convine ca nu te scuteste de amenzi, nu mai are nici dizabilitati!

Javra fara coloana vertebrala.
quasaria
Postat pe 7 Ianuarie 2014 15:36

O pus "un ghiveci" la vedere!....

Atentie, cad pietre!

Q....ai grija cum aluneci! ;))
Fss_ssu
Postat pe 7 Ianuarie 2014 15:40

ne_integrare!

fofarlica, ii (ma)mica.....tactica

Fss_ssu
Postat pe 7 Ianuarie 2014 15:44
Rau faci ca nu arati si partea dorsala, sa vada lumea ce dotata esti si ce " muschi" ai !
Gabriela_Apostol_1
Postat pe 7 Ianuarie 2014 17:02
las ca ti-ai ridicat tu fustele destul si ti-ai expus pe aici toate bubele si infectiile din familie, vita! Na, poate nu mai platesti parcarea!

Si te mai miri de ce sinteti facuti cersetori....
quasaria
Postat pe 8 Ianuarie 2014 09:56
adevarul doare, dar nici nu-l vede, asa ca...
vivacedonna
Postat pe 8 Ianuarie 2014 10:44
Nu-mi pasa ce crezi tu , chiar daca n-ai inteles ! Nici nu ma mai stradui sa-ti explic ca n-am cui. Se vede clar , chiar si de la mii de km distanta :nu numai ca ai capul mic dar iti sta si creierul lejer.
Iar tu , vivacedona, stiu ca e prietena ta si te doare ,insa iti dau un sfat: nu te mai arunca asa cu capul inainte ,citeste mai intai ca sa nu zica lumea ca "cine se aseamana se aduna".
Si inca o data, baga-ti mintile in cap, nu te mai lega de oameni fara sa ai habar de ce se discuta, si , mai ales, nu mai da tu lectii de civica ca , oricum ai da-o, nu esti altceva decat o emigranta , o expatriata ! Noi romanii avem o vorba: " decat CODAS la oras, mai bine in satul tau FRNTAS." Probabil ca te apasa singuratatea pe coclaurile pe unde esti. si incerci sa te bagi in seama!Esti jalnica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gabriela_Apostol_1
Postat pe 8 Ianuarie 2014 16:24
ei da, Q mi-e mai mult decit prietena.
dar asta nu inseamna ca trebuie sa-i tin parte.
in alta ordine de idei are dreptate.
tu chiar nu vezi problema ta deci nu ma mai repet si eu ca nu am de ce.
daca nu am scris pina acum nu inseamna ca nu am citit totul.
expatriate nu suntem ca nu ne-a dat nimeni afara din Ro.
am plecat singure.

fruntas la sat?
vivacedonna
Postat pe 8 Ianuarie 2014 16:57
Cum adica, eu propun aceasta problema si tot eu n-am inteles-o?Ce n-am inteles , ca s-a facut un abuz? Ca handicapat fiind, a parcat pe un loc pentru handicapati si i-au ridicat masina?Ca atunci cand s-a dus sa-si ia masina l-au pus sa plateasca 600 de lei cheltuielile facute de ei cu ridicatul acesteia? Mai gandeste-te , cine ce n-a inteles? Vorbesc eu de tichete de parcare ,sau prietena ta? Eu nu am spus nimic de tichete, eu am spus ca in continuare consider ca e un abuz deoarece in lege nu scrie ca numai persoanele care sunt posesoarele unui CARD pentru handicapati pot parca pe acele locuri . In lege scrie ca persoanele handicapate POT ACHIZITIONA UN CARD de acest tip. Legea NU OBLIGA PE NIMENI SA-SI IA CARD SI NICI NU SPECIFICA CA NU POTI PARCA PE ACELE LOCURI DACA NU AI CARD. Din acest motiv i-am dat in judecata, nu eram nebuni sa mai platim si cheltuieli de judecata!
Sper ca macar tu sa intelegi, cu prietena ta m-am lamurit, are ceva cu persoanele cu dizabilitati. L-A FACUT CU OU SI CU OTET. Asta se cheama....rasism.
Gabriela_Apostol_1
Postat pe 8 Ianuarie 2014 18:45
legea e lege pt toata lumea, fie ca esti handicapat sau nu.
chiar trebuie sa-ti scriu pe litere?
PUNE-TI PERMISUL IN GEAM SI NU ARE NIMENI TREABA CU TINE.
SIMPLU.

ai provocat-o, ti-o tragi

vezi ca legea aia mai are ceva adaugiri si rasadaugiri, nu citi doar legeea initiala.
vivacedonna
Postat pe 8 Ianuarie 2014 19:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
2 bilete 2 De la: fleurdelis 12 Iunie 2010 15:38
Oare pot gasi un job,chiar2 in Bucuresti? 1 De la: garbo182398 10 Ianuarie 2012 08:07
ciudat 3 De la: barbi 23 Aprilie 2010 22:17
OARE E POSIBIL? 5 De la: dor72 15 Aprilie 2011 23:57
ZONA ZOSTER 2 De la: cricat 3 Octombrie 2011 09:04
Setari Cookie-uri