o ALTFEL de relatie pe internet

De la: suparatu_, la data 2013-10-19 14:46:42
De la: cri_cat, la data 2013-10-14 15:19:39Nu stiu cum reusesti , suparare :D. Azi ai cont, maine nu ... ceata mare :))


;)).ei!....mare scofala, la mine ii soare!

Salut si numai bine!

Mai, :-?? cand imi dai bomboanele alea promise? :-w na!


Scz, pt citaRe!

Tu ai o ALTFEL de relaţie pe internet, cu Garbo.
Axl_R
Postat pe 19 Octombrie 2013 16:06
Nu zic ca nu sunt si tipi seriosi si cu bun simt care stiu ce vor de la viata,dar acestia sunt precum nestematele...f rari!
Un barbat este ca un careu de cuvinte...incrucisate!
Am un exemplu in viata mea care spune ca exista...totusi..."nestemata",adica am avut o prietena care a cunoscut un baiat pe sit matrimonial (pe atunci era somer) au vorbit 6 luni,apoi ea s-a mutat la el...(pana atunci ea statuse in gazda la mine)...de atunci au trecut 4 ani timp in care "roadele"intelegerii lor a f...casatoria...adica sau casatorit la sfarsitul lui august anul acesta.Am f impresionata!
Eu,am trecut la randul meu printr-o "experienta" nu prea placuta...chiar din ianuarie si pana in iunie 2013...atat a durat.Dar sa detaliez "pe scurt": l-am cunosut pe unul din siturile asa zise matrimoniale,spun asa zise pt ca este o adevarata "vanatoare mascata"...el...nu avea serviciu,i-am spus ca nu conteaza.Dupa o luna timp in care a locuit la mine...chiar daca avea si el casa...l-am tinut pe banii mei,chiar daca nu sunt deloc bogata am sperat ca o sa-mi fie si mie mai tarziu bine. Intre timp i-am gasit serviciu...eu numai pridideam printre cratiti si mancaruri sa nu duca lipsa de nimic pt ca-i placea sa...manance destul...am asteptat si eu ca dupa o luna si jumatate sa-mi dea din salariul lui pe care-l luase...ca eu destul cheltuisem in atatea luni...Dar surpriza a f ca a trebuit sa-i bat obrazul cand am vazut ca nu se oboseste sa contribuie,in sfarsit,si el cu ceva bani sau macar sa cumpere alimente,sa umple si el frigiderul pe banii lui...O alta "surpriza"a f faptul ca nu-i placea serviciu (de paza pt ca nu avea studii superioare) gasind fel de fel de motive.La un moment dat nu a mai vrut sa se duca la munca.A mai stat o luna pe "bara"si tot in casa mea pe banii mei! Nu faceam toate astea pt el din prostia mea ci o faceam constient,doar cu gandul ca ...o sa-mi fie si mie bine...candva,dar acel candva era f "obositor in asteptarea"lui, "candva"numai "sosea"...Am luat-o de la capat in cautarile mele disperate pe situri cu joburi pt ca sa-i gasesc din nou alt serviciu. Mai trecuse o luna fara...de dupa primul serviciu...iar banii mei faceau "fata"cu mare greutate"obosisera" si ei si eu...dar cum speranta...stiti voi bine cand moare...Deci,dupa o luna i-am gasit un nou serviciu tot la paza...dar cel putin numai facea schimb de noapte (ca tare-l obosise si stresase primul serviciu in care facea si noaptea,slabise "rau"de atata efort. Dar,din pacate pt mine...exact cand mai avea 2 zile si urma sa ia...salariu...ne-am despartit.Nu mai am putut sa rezist!
O sa va intrebati de ce,,,tocmai atunci?! Pai,asa s-a "inimerit"! Ne-am despartit din cauza geloziei excesiv-obsesive...era atat de gelos in cat vroia sa fie mereu cu mine,nu mai vroia sa se duca nici la serviciul asta.Cand era la serviciu,ca sa fie el sigur ca nu am pe nimeni,ma teroriza cu telefoanele si crizele lui excesive si repetate...tin minte ca in ultima zi cand ne-am despartit...nu credeam ca o sa fie ultima,dar nu am mai rezistat eu...m-a pus sa stau la telefon 11 ore sa fie sigur ca nu vorbesc cu nimeni si nu ma viziteaza nimeni si pt ca facea 12 ore de serviciu...a 12a a fugit de la serviciu ca sa fie cu mine mai...mult si mai...devreme. Teroare! Si culmea culmilor era ca niciodata nu-i dadusem motiv ca sa devina gelos! Gelosii excesivo-obsesivi,nu numai ca-ti rapesc aerul de te sufoca dar sunt si f periculosi,vedem mereu la tv ce se intampla pe aceasta "tema". In "imaginatia"lor bolnava vad totul deformat,iar tu platesti cu viata!
Dupa ce ne-am despartit,a venit pe la blocul meu cu speranta ca o sa o luam de la capat,iar daca nu am vrut sa cobor cand a zis el...timp de 2 ore (spre seara) a stat cu 2 vecine de ale mele (ele nu-l cunosteau) de vorba..."complimentandu-ma" adica vorbindu-ma de rau...ca nu era sa ma vorbeasca de...bine...dupa cat facusem pt el. Fiindca urma sa mai vina,asa promiseses vecinelor mele,ca nu o sa scap de el usor,a trebuit sa apelez la politie...a f un intreg "tzunami" in acea perioada,am depus plangere,a dat si el declaratie,apoi eu...declaratie ca retrag plangerea pt ca altfel ajungeam la tribunal si nu era cazul,imi doream doar sa-l sperii.Politia ia pus in vedere sa nu se mai apropie de blocul meu,sa numai ma calomnieze in fata vecinelor mele,noroc ca ele stiau ce fel de om sunt.Dar fiindca spusese ca nu se lasa pana nu se muta cu mine pe scara...ca sa nu scap de el pt ca ma iubea enorm...chiar a avut ocazia sa-si duca planul pana la capat pt ca o vecina urma sa vand,dar din fericire pt mine...el a f obraznic cu aceea vecina si ea nu a vrut sa-i mai faca lui act de vanzare...altfel ma "trezeam" cu el in rol de ...vecin...sa vedem ce o sa mai urmeze...au trecut atatea luni din iunie de cand ne-am despartit si el ma cauta...pe strada...doar-doar da de mine sau pe situl matrimonial imi lasa mesaje...sper ca "apele"sa nu se "tulbure"iar...
Asa ca fetelor...asta e "povestea"mea...sa se duca pe...pustii...culmea!...chiar daca in suflet inca il port cu drag...si nu inteleg DE CE!!
Elisa777
Postat pe 19 Octombrie 2013 16:54
Am cunoscut un baiat roman, flori bomboane, restaurante, cafenele, rochii, bijurerii...lapte si miere; am facut logodna ma-m mutat la el, avea lacat la frigider, camara, nu aveam voie sa mananc sa nu cheltuiesc banii. Abia mi-am revenit si nu in totalitate m-am ingrasat pe sistem nervos. Cantareste bine!
lllorena
Postat pe 19 Octombrie 2013 18:09
De la: Axl_R, la data 2013-10-19 16:06:10
De la: suparatu_, la data 2013-10-19 14:46:42
De la: cri_cat, la data 2013-10-14 15:19:39Nu stiu cum reusesti , suparare :D. Azi ai cont, maine nu ... ceata mare :))


;)).ei!....mare scofala, la mine ii soare!

Salut si numai bine!

Mai, :-?? cand imi dai bomboanele alea promise? :-w na!


Scz, pt citaRe!

Tu ai o ALTFEL de relaţie pe internet, cu Garbo.






Zau, cum?

:-w ......bostanu' copt, na!
Fss_ssu
Postat pe 19 Octombrie 2013 18:28
+ 1 pantaloni.
Axl_R
Postat pe 19 Octombrie 2013 18:34

ala-i cel mai copt:))
Fss_ssu
Postat pe 19 Octombrie 2013 18:53
IIIorena, dacă erai balanţă... :)
Axl_R
Postat pe 19 Octombrie 2013 19:38
....atunci te balansai.......

Rotty
Postat pe 19 Octombrie 2013 19:51
Eu zic sa apreciezi contributia frumoasa pe care fiecare dintre voi a adus-o viata celuilalt.
Zic sa va cunoasteti, sa comunicati mai bine si sa aveti asteptari realiste - prin asta nu vreau sa spun sa aveti asteptari mai mici, ci asteptari potrivite cine sunteti voi. Cunoasteti-va. Uneori suntem nefericiti pentru ca nu ne intelegem corect unii pe ceilalti.
O relatie functioneaza sau nu in functie de cum se inteleg si se potrivesc cei doi oameni. Nu in functie de cum a inceput.

Multa bafta si intelegere.
Daca vrei, ma gasesti pe www.truetoyourself.ro
garbo162445
Postat pe 19 Octombrie 2013 21:48
nu are imoprtanta ca relatia a inceput pe internet. lasand la o parte aspectul fizic, la fel e si in realitate, uneori mai rau. nu are sens sa te grabesti. mai lasa sa treaca timp. nu cred ca te forteaza nimeni sa alegi acum. principalul e sa ti fie tie bine. ca daca nu iti e bine acum, mai tarziu va fi si mai rau. bafta si sa ti lumineze cel de sus mintea
annab
Postat pe 20 Octombrie 2013 13:55
: Am intanlit multe femei in viata pana la una care printe altele este la fel de zurlie ca mine . . .Concret : Anul trecut in vara desi nu aveam bani sa mergem la mare am facut o propunere in gluma azi mergem la mare?Cand veni raspunsul mici mele feline-sotia.Acum . . .Desi acasa este lenta si o inteleg datorita serviciului foarte stresant , in doua ore eram cu bagajele facute in drum spre mare . . Nu am stat mult dar ne-am simtit super . . .Este unul din cazuri . .Nu suntem roboti cu intervale fixe de functionare si timpi de revizie si asa monotonia servici casa si altele ale timpurilor noastre ne extenueaza cautam DIVERSITATE SI SPONTANEITATE . . .
garbo169404
Postat pe 30 Octombrie 2013 01:26
Nu cred in relatiile virtuale...cati sunt corecti?...Cati iubesc cu adevarat ? Eu nu cred in iluzii!!!!
garbo271909
Postat pe 8 Noiembrie 2013 20:17

si cine te obliga sa fii credula, ha?
parca n-o poti da in "bara" si in Real?! hm!

Numai bine!
Fss_ssu
Postat pe 8 Noiembrie 2013 20:28
Fata crede doar ce vede. Eiii...si tu acuma...
Rotty
Postat pe 8 Noiembrie 2013 21:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragoste si Libertate in Doi! 15 De la: walkiria 9 August 2011 23:20
l-am cunoscut pe net...nustiu ce sa fac acum...dar il iubesc!!am nevoie de ajutor 362 De la: garbo032800 7 Aprilie 2010 16:03
Pauza in relatie 25 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:41
diferente de varsta 104 De la: adnana66 20 August 2010 00:51
de ce nu pot sa il parasesc odata?De ce nu pot sa uit raul facut? 81 De la: garbo253810 10 Decembrie 2011 14:09
Setari Cookie-uri