buna!!! probleme in relatie

As km avea o problema..in relatia cu iubita...sunt cu ea de 1an si..dar ne cunoastem d 3ani aproape ..si ne.am combinat la banchet dar ea mai statea cu cineva mai intai n am vrut sa stau cu ea dar dupa c ne.am intors din banchet toti colegi ei imi zicceau k bvo k te.ai combinat q ea..dar eu n aveam nc.o trb q ea n mai vroiam s stiu nimik d ea..dar m.am razgandit si m.am dus la ea s am invitato la suc...si dupa am ramas imp dar cum p ea n o interesa d mine si indiferenta ei ma atras s n mai puteam s stau fara s vb q ea park o luasem razna...ea mai statea q un baiat dar eu n stiam cand vroia ea vba q mn knd nu nu..mai tarziu am priso q asta la discoteca dar ea mi.a zs k nu avea nimik q el si lui k n avea nimik q mn...p ala il iubea dar mai tz am inteles k eu eram doar consolarea ei..de kte ori se certa q ala venea la mn...pana la urma cik ramasese q mn sa mutat q chirie in bucuresti k era la fac.si treb sa ne vdm dar n mai imi raspundea la tlf sdupa mi.a zs k era q celalalt s ca n poate sa se vada q mn s o las in pace dar si in acelas timp imi vorbea de park tot sa o kaut chiar si asa...dar n am m.ai kutato am plekt in anglia dupa vro 2 luni imi da msj p fb sa ii dau parola de la mes k i.am schimbato s k dc n i.o dauu...i.am dat parola si dupa a inceput s se puna q mine in vba ...am inceput sa vb usor usor si se plangea la mn de tot c ii sa intamplat si k ii e dor de mine k dc n vin aksa...ea tot vbea q ala ba chiar q 2 saptamani inainte sa vin aksa asta dupa 5 luni c am vbt q eq doar la tlf s p mes ea a stat q ala la varasa kateva zile....si iar n mai vb q mn iar.ma tepuit..in fine am aj aksa si am sunato vbk k at stateam eu q ea dar knd a trebuie sa ne intalnim sambata mi.a zis k nu mai are roat k dn kuza mea sa impakt q ala si eu i.am zs k dak dn kuza mea te.ai impakt dn kuza mea n mai stai q el..si asa a fost in seara de sambata la lasat definitiv asta fiind pe 23inie ..toate bune si frumoase de craciun ia venit draci si la sunat ....m.am enervat rau ...au vbt c au vbt. Mi.a zis k seara de revelion e ultima intre noi k se impaka cu ala...va dati seama c a fost pe mine num.ai distractie n a fost pe kpu meu..dupa rev mi.a zs k nu mai are nimik q el k a vrut sa vada dak mai exista sentimente pt el si mi.a zis k nu mai are nimik de gand q el ..dupa cva tmp a intervenit pariti iei k n mai vor sa o lase sa vbsk q mn k nu am situatie materiala la fel k iei i.a dat de ales intre ei si mine ..in fata lor i.au ales pe iei dar a continuat q mine..nu stiu ce sa mai fac ea iese de cele mai multe ori fara mine la disco prieteni ei ii fac gesturi urate dar ea crede k sunt normale mai ales dupa c gusta cva de baut..a inceput sa o deranjeze mai tot in relatia asta tot p ea eu c sa mai spun dupa kte i.am acceptat..am mintito de kteva ori si de atunci isi gasete mereu motive de cearta imi spune k n mai poate k a obosit..spune k o acuz aiurea fara a fi ceva real dar dak ea n vbeste c sa fac spun ce imi trece prin kap...si i sa luat femei k prea o acuz mereu s am mintoto cu chesti minore pt a evita cearta....ce sa fac?
ciosco92
Postat pe 12 Iulie 2013 03:52
K...k...kk-ie-te mai putin si poate o sa am rabdare sa citesc...pardon , citesK
Rotty
Postat pe 12 Iulie 2013 09:02
Scuze e in loc de 'că'.....si daca ai avea rabdare ar fi bine pt ca mi.ar prinde bine cateva sfaturi...;)
ciosco92
Postat pe 12 Iulie 2013 09:15
Q aşe text nu mă mir k km ai pr!

'Neaţa, năşico! Asta esteM noi, mai rămase în urmă.
Axl_R
Postat pe 12 Iulie 2013 09:17
Stiti nu am postat o intamplare importanta din viata mea pentru a fi luat in
ciosco92
Postat pe 12 Iulie 2013 09:24
Autsch! Eşti sensibil? Şi io la asemenea text şi de 2 ori.
Parcă nu ajunge un topic. Na, am zs!
Axl_R
Postat pe 12 Iulie 2013 09:27
De la: ciosco92, la data 2013-07-12 09:24:34Stiti nu am postat o intamplare importanta din viata mea pentru a fi luat in


O sa incerc sa-mi dau silinta sa traduc ....apoi o sa-ti zic io
Rotty
Postat pe 12 Iulie 2013 09:33
Mdaa.... ms ;)
ciosco92
Postat pe 12 Iulie 2013 09:46
De la: ciosco92, la data 2013-07-12 09:24:34Stiti nu am postat o intamplare importanta din viata mea pentru a fi luat in


nuuu?

da tu stii ca adminii o dat in -ns??

hmmm!!

Si eu di 4 X ;))...sa fie cu kko

Fss_ssu
Postat pe 12 Iulie 2013 11:07
uite iti scriu eu serios daca imi promiti ca nu raspunzi la fel de k001 cum ai scris, da??

Prietena ta e prea sucita, prea plastilina. Daca iti plac oamenii fara caracter si fara coloana vertebrala, da-i inainte cu ea. Daca nu, next. Cred ca are defectiuni majore, nu se mai poate repara. Daca ai fi stat sa te gindesti, din momentul in care s-a invirtit atit dupa coada daca sa il lase pe celalalt fericit castigator si/sau sa te aleaga pe tine ar fi trebuit sa fii barbat si sa ii dai flit.
Asuma-ti demnitatea pe care o ai - daca o ai - si pleaca.
Nu merita sa stai cu asemenea pres. Si nici sa te faci TU pres, pina binevoieste sa se hotarasca doamna daca se asorteaza mai bine cu ionel sau cu gigel.....

quasaria
Postat pe 12 Iulie 2013 11:16
..poi da quasaria...faza e ca o iubesc mult nu pot sa atau fara ea dar in momentele in care iese fara mine imi vbeste de parca s.ar feri cu ceva ma ia capu si incepe cearta s ii adresez injuri ca n am cum sa ma duc dupa ea unde e la discoteca....sau cand pleaca p undeva..de exemplu ieri a fost la spital cu masa si cu o verisoara am rugato cand iese de la control ca avea o problemutsa sa ma sune ..a zis bn..dupa cva timp ii dau vro 2mesaje s o i sun dar degeaba ...dupa 10 min ma suna si imi zoce k era in masina si ca acum a ajuns la un supermarket ...si ma luat i.ar in primire ca de fiecare data cand e plecata cabo tin numai in mesaje ca mi.a zis de nenumarate ori ca atunci cand face ceva sa nu o mai stresez asa...dar i.am zs ca dc nu mi.a datmesaj cand a terminat controlu se facea ca n aude...pnm e fff aiurea ca mi.a dovedit ca ma iubeste dar n stiu ce sa mai cred....si eu unu nu pot sta fara ea...dar ea imi spune ereu ca n mai poate ca a obosit....pnm
ciosco92
Postat pe 12 Iulie 2013 17:49
uite mai ca acum stii sa scrii.....Aprox
Ca sa revenim la subiect.....Nu crezi ca o cam sufoci pe fata ? Daca ea vrea sa umble "lela" , poti sa dai si cu telefonul dupa ea , nu numai mesaje.
Rotty
Postat pe 12 Iulie 2013 19:13
Poi dar nu e vba ca nu stiu sa scriu ...dar sunt pe tableta si imi merge cam prost netu si se mai blocheaza s nu ma m.ai uit unde am gresit cuvintele.......poi in fine ori vrei relarie serioasa asa cum spui ori ce dreacu vrei...eu unu m.am oferit cu totul in relaria asta si imi pica aiurea un comportament gen ca si cand as stresao dar faptu ca ma intereseaza de ea prea mult n vad asta ca pe un stres...nici n stiu ce sa mai spun...
ciosco92
Postat pe 12 Iulie 2013 20:27
Cu scrisul , esti scuzat . De aia scriu io de pe lap , nu de pe algocalmin(tableta) , de era supozitor , ma mai gandeam
La subiect : Tu cati ani ai ? ....si ea cati ani are ? ......(ioteeee...ca fac ca o tzatza ).....da tre sa o luam cu inceputul , ca sa ne intelegem
Rotty
Postat pe 12 Iulie 2013 20:50
..eu implinesc p 15 octombrie 21 ea pe 5 august...ea e zodia leu eu balanta
ciosco92
Postat pe 12 Iulie 2013 20:54
Lasa dreak_ului zodiile , ca nu astea conteaza ...Ptiu doar nu te-ai molipsit de pe aici de pe topice...
21 zici ? ...Offf puiule , cate mai ai de trecut....( sa nu mi-o iei in nume de rau ) , dar asa e normal si frumos la varsta ta sa se intample....Foarte putzini din cei ce si-au inceput relatiile la varsta ta , au dus-o pana la capat. Sunt normale si reactiile tale si sms-urile....
Uite , eu iti dau un sfat (rar fac io asta )....Lasa naibii topicurile si intrebarile , ca o sa te buluceasca de cap. Incearca sa te descurci singur , asa cum crezi tu de cuviinta. Nu stiu ce va iesii din relatia voastra , dar indiferent ce va fi , vei ramane cu amintirea propriilor trairi si iti vei creea propriile experiente. Poate ca acum nu ma prea intelegi , dar peste vreo 20 de ani o sa-mi dai dreptate.
......Si nu uita un lucru . Ce nu te omoara , te intareste. Bafta !
Rotty
Postat pe 12 Iulie 2013 21:39
1. Daca doreai cu adevarat ajutor scriai in asa fel incat sa se poata citi.
2. Intrebarea ramane ce-ti place la fata.
3. Problema este cu tine. Cum sa dai cuiva care nu este recunoscator?
4. Trebuie sa inveti ca fiecare om are o alta tabla de valori si propriul sau adevar. Poate tu inveti. Omenirea nu a reusit. Sunt cateva mii de ani de cand se omoara la greu pe principiul ca este un adevar absolut care trebuie aplicat.
5 Accepta ca inger sa fii poti fi neapreciat. Nu toti oamenii au nevoie de ingeri.
diaeduard
Postat pe 13 Iulie 2013 04:18


ciosco92, daca imi permiti o observatie si un sfat : la 20 de ani ai tai este absolut normal sa intalnesti fete de aceeasi varsta total neinteresate de relatii "serioase", varsta asta se incadreaza in "nebunia tineretii", o perioada de explorare, dezvoltare si, nu in ultimul rand, lamurire sexuala si social-comportamentala absolut necesara in procesul de maturizare a fiecarui homo sapiens ! ( de notat, "homo" nu are nici o conotatie, perceputa sau nu!) .
Trecand la partea de sfat, incearca sa'ti imaginezi cate fete mult mai capabile sa aprecieze ce reprezinti asteapta cu nerabdare sa te intalneasca in viitorii multi ani !
Viata merge frumos inainte ciosco92, alearga (deocamdata singur) spre minunatiile EI !
fortelion
Postat pe 13 Iulie 2013 05:05
Faceti frate un 69 sanatos si o sa afli daca merta sa ramaneti impreuna. Neaparat 69 !
serono
Postat pe 13 Iulie 2013 05:47
...aoloo hai ca ma i.a si rasu ...o relarie nu se bazeaza doar pe sex si fel si fel de poziti..;)...
ciosco92
Postat pe 13 Iulie 2013 06:42
Nu stii ce pierzi !
serono
Postat pe 13 Iulie 2013 06:50
Nu trebuie sa faci neaparat 69 ca sa ti se faca placerea ;)...daca la tine asa se intampla la mine nu e asa ..mie mi se face placerea si fara 69 doar cu o rugaminte ;)
ciosco92
Postat pe 13 Iulie 2013 07:00
Atunci mergeti fiecare pe drumul sau. Timpul trece; tic-tac-tic-tac -ticccccc.....
serono
Postat pe 13 Iulie 2013 07:09
Aiurea oricum ca n pot sa stau nici macar o zi fara sa vorbesc cu ea...dar ea cam poate sa stea fara sa vorbeasca cu mine....pnm ma simt in ultimu hal....
ciosco92
Postat pe 13 Iulie 2013 07:21
"2. Intrebarea ramane ce-ti place la fata."

Diaeduard-o /ule , da ce conteaza ce-i place la fata ? Maiiii....cata curiozitate... Cert e faptul ca o place

Baiatule , ti-am zis io ca o sa te zapaceasca astia cu fel de fel de "sfaturi" ? Uite , nenea Fortelion o zis frumos ce o zis (cred eu )
Rotty
Postat pe 13 Iulie 2013 07:51
..poi imi place totul la ea mai putin partea asta cu iesitu fara mine si lipsa ei de comunicarea sau imi da senzatia ca se fereste intr.un fel sau altul... imi place aproape tot la ea felul cum se poarta cu mine (in momentele bune)..felul cum gateste cum calca etc..ma face cu fiecare gest al iei sa ma inebuneasca si mai rau sa o iubesc si mai mult si ma atrage totul la ea...si in mare parte nu e vorba despre cum arata ca de multe ori nu ma combin cu una dupa cum arata cat de buna si frumoasa este....e destul de frumoasa oricum...


...problema mai e ca pana luna asta pana cand m.m angajat am stat cam prost cu bani si a trebuit sa depida de ea intalnirile si iesitul nostru in mare parte...si zice ca sa saturat de treaba asta si ca ar vrea si ea o schimbare dar schimbarea asta n vine peste noapte..imi dau si eu seama ca la fel ca orice femeie vrea sa aiba un iubit care o poate scoate la orice ora in oras si sa vina dupa ea mereu...etc....dar docmdata nu pot face chesti gen...
ciosco92
Postat pe 13 Iulie 2013 08:48
Nu am putut sa citesc postarea ta.........oricat m-am straduit! Dar zau, din start ma aliez cu fata! La asa scris si exprimare.........as fugi pe lume, doar sa scap! Horror!
garbo_5596
Postat pe 13 Iulie 2013 09:31
garbo_10706
Postat pe 13 Iulie 2013 10:05
De la: ciosco92, la data 2013-07-12 20:54:29..eu implinesc p 15 octombrie 21 ea pe 5 august...ea e zodia leu eu balanta
in nici un caz leu cu balanta nu merge ..
garbo_10706
Postat pe 13 Iulie 2013 10:08
Prietene eram dupa o tura de munca de 24h...intelegi..si m.am obisnuit sa scriu prescurtat +ca sunt pe tableta si se mai blocheaza de la net si nu m.ai m.am uitat unde am gresit ;)..asa ca n mai exagerati ;)
ciosco92
Postat pe 13 Iulie 2013 10:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Doar febra la bebe 11 De la: office_salinasusesi_ro 16 Septembrie 2010 00:31
:( 7 De la: elisabeta_boia 19 Ianuarie 2012 21:08
DE CE TREBUIM SA SUFERIM SI SA NU FIM MULTUMITI:((( 86 De la: buna01 11 Februarie 2010 21:43
Cum sa iti invingi teama de a nu fii atacat verbal atunci cand iti spui parerea? 28 De la: ingerasulluptator 19 August 2012 08:56
demoralizat 22 De la: Scorpio13 20 Februarie 2010 17:21
Setari Cookie-uri