as pleca, dar il iubesc prea mult....

De la: garbo_11724, la data 2013-03-05 10:53:25
De la: iustina21, la data 2013-02-24 14:01:13stau in casa soacrei mele si zi de zi ma agreseaza psihic, nu incape de mine. Eu ma straduies sa fac sa fie bine. Daca imi spune ca ceva nu fac bine, ma straduiesc sa fac din ce in ce mai bine. Ma critica foarte des, si sevede o rautate in privirea ei...Si stiu ca daca as avea mai multi bani ar fi mai buna cu mine, dar din pacate nu am bani suficienti sa imi cumpar linistea. ea crede ca sunt cu fiul ei doar din interes, Dar daca era asa demult timp plecam, dar ma tin in loc sentimentele pentru sotul meu pe care il iubesc nespus, de aceea tac si inghit, si nu am puterea sa trec de sentimentele de iubire care ma tin langa el. dar poate intr`o zi o sa cedez psihic si toata viata mea o sa termine. Nu stiu ce sa mai fac sa fie bine. Pentru ca eu aduc cei mai putini bani in casa, cred ca sunt o pacoste pentru ei. deoarece bani au prea multa importanta pentru ei... Ce sa fac sa nu mi se distruga casnicia?

Parinti au fost si sint importanti in viata noastra,dar viata are Legile ei,fiecare familie trebuie sa-si construiasca casa,habitatul ei ,unde se vor naste noi personalitati care vor emite si ei aceleasi pretentii.


bey asta!
parintii (cu 2 de i)!!!!!!!!!!!!!!!!!!
habitatul este valabil la animale!?
hussssssssss la scoala. si nu mai fa pe destepu' ca n-ai de ce.
comprende ?
adi27
Postat pe 5 Martie 2013 15:59
De la: garbo174849, la data 2013-03-04 19:26:07la cat esti de incisiv si dupa vocabularul super colorat constat fara surprindere ca am dreptate ! dar ar fi frumos sa mai dai niste amanunte de ce-ti faceau tie femeile !!! poate ne descrii si dezamagirea lor de dupa !!! si daca ti se mai scoala o idee in creierul tau atat de mic sa nu te bucuri ca ai scapat de impotenta inteligentei . !!!


mah ce'tz fac daca ti prind...sa mor io.
cem' faceau mie femeilii?????????? aolio mama mia. da' ce nu-m' faciau !? ca plecau diminiatza (cand se varsau zorile...) cracanate ca ratzile si cu buzili de la gura uite asha ca nishte chiftele. numa' cu una am patzit-o ca no mai vrut sa plece si io tot o rugam sa faca pashi acasa la barbat ca-l stiam pi ala slab de tzatzana. si dupe fo 3 ciasuri ma suna fata(pleznitoarea) plangand la tilifon ca lo prins pi incornorat cu un caltavoi de tzigan in pat si io tragea tziganu' de sariau scantei. pasa-mi-te barbat'su iei pi invers (adica se ardia cu altz bu*langii la ochiu maro!). si matracuca o vrut sa se mute la mine. de abia am scapat di ia. ca sara veniau alte doua la...aparat...(ca barbatzii lotr erau plecatz cu tir-urile in strainatate.
asta o fo!
tzo plecut?
adi27
Postat pe 5 Martie 2013 16:12
Ha, nu ar accepta sa-si paraseasca mama? A se muta din casa mamei nu inseamana ca o paraseste; un barbat adevarat trebuie sa fie independent, sa-si organizeze impreuna cu sotia lui familia si viata. Nu rabda, ca rabzi degeaba, mereu o sa se ajunga la cearta din nimic. Vezi cum faceti si gasiti o solutie sa stati impreuna, fara socri. Este singura sansa sa traiti in pace.
Cristina_Crissy_1
Postat pe 5 Martie 2013 19:33
Mai, ghiocel stai calm !!!! Ca imbatranesti repede si ti se agraveaza si mai rau problema !!!
garbo174849
Postat pe 6 Martie 2013 15:12
Nu ar trebui sa inghiti nimic din partea unei jigodii de femeie!!Mai bine in chirie decat sa stai cu asa o femeie in aceeasi casa!Ar trebui sa se gandeasca ca la un moment dat va avea nevoie de tine in viata asta...ar trebui sa se gandesca ca totusi nu ai mai suporta-o pe ea daca nu l-ai iubi pe sotul tau...va rog sa imi scuzati limbajul dar asa o jigodie de soacra am avut si eu la inceput!!Nimic nu era bun, nimic nu faceam bine, avea doar critici la adresa mea....pana cand nu am mai suportat si am stat de vorba cu bunica sotului mei....soacra ei:))))...din acel moment alta atitudine si alta treaba!Sunt 4 ani trecuti de atunci si acum a ajuns in situatia in care se roaga de noi sa o ajutam:D....ar trebui sa fiu rea??Nu...asta in nici un caz..insa cred ca ea si-a invatat lectia....asa ca nu mai sta sa induri...pune piciorul in prag..fii mai isteata cu o idee decat ea si mergi la persoane care o pot controla pe ea...Iti doresc numai bine!
Roxana_M
Postat pe 6 Martie 2013 18:18
De la: garbo_11724, la data 2013-03-05 10:53:25
De la: iustina21, la data 2013-02-24 14:01:13stau in casa soacrei mele si zi de zi ma agreseaza psihic, nu incape de mine. Eu ma straduies sa fac sa fie bine. Daca imi spune ca ceva nu fac bine, ma straduiesc sa fac din ce in ce mai bine. Ma critica foarte des, si sevede o rautate in privirea ei...Si stiu ca daca as avea mai multi bani ar fi mai buna cu mine, dar din pacate nu am bani suficienti sa imi cumpar linistea. ea crede ca sunt cu fiul ei doar din interes, Dar daca era asa demult timp plecam, dar ma tin in loc sentimentele pentru sotul meu pe care il iubesc nespus, de aceea tac si inghit, si nu am puterea sa trec de sentimentele de iubire care ma tin langa el. dar poate intr`o zi o sa cedez psihic si toata viata mea o sa termine. Nu stiu ce sa mai fac sa fie bine. Pentru ca eu aduc cei mai putini bani in casa, cred ca sunt o pacoste pentru ei. deoarece bani au prea multa importanta pentru ei... Ce sa fac sa nu mi se distruga casnicia?

Parinti au fost si sint importanti in viata noastra,dar viata are Legile ei,fiecare familie trebuie sa-si construiasca casa,habitatul ei ,unde se vor naste noi personalitati care vor emite si ei aceleasi pretentii.


mai asta !
vez' ca tza-m vizualizat pozele. TU cu sigurantza eshti b*ulangiu. sa orbesc daca nu-i asha.
asha ca stai mah in banca ta cu po*ponarii tai si vede-tzi-va de cu*rlangeala.
ratz' a dreacu ca nu va suport, da' de loc! ca dupe voi miroase a KK cu orice parfum v-atz da!
adi27
Postat pe 6 Martie 2013 18:29
De la: garbo174849, la data 2013-03-06 15:12:08Mai, ghiocel stai calm !!!! Ca imbatranesti repede si ti se agraveaza si mai rau problema !!!


manca-tz-ash buzili (si di sus si di gios) da' apriga te dai. ma face muierea ghiocel!!! fir'ash a dreacu de ghiolban ca ti-am ertat data trecuta da' de data asta tzi-o trag sa ma tzii minte!
ti-ashtept la ogeac da' sa te speli cu furtunu' de la pomperi ca au coloshia presiune nu gluma si dedergent d'ala cu spume, si dupe aceia sa ti dai cu odicolon tri fratz patatz si smac di viorele culese de diminiatza dupe ci-o chicat roua pi iele. sa moara mortu' de nu tzo plecea cu mandea...
o sa strigi numa' lozinci ca pi vremea planului cencinal in tri luni si jumate. sa moara mama de no fi asha. ti pupesc pusi draghe
adi27
Postat pe 6 Martie 2013 18:37
LLisa
Postat pe 6 Martie 2013 19:19
Buna, eu nu mai am soacra, Dumnezeu s-o odhneasca in pace!, dar eu n-am stat cu ei, am stat cu chirie, apoi mi-am cumparat apartament si s-au rezolvat problemele, incerca si tu un credit Prima casa sau altceva, o sa fie bien, i-al cu binisorul pe sot, da-l de partea ta si ai sa vezi.Te pup
Coman_Silvia_1
Postat pe 6 Martie 2013 19:45
Imi pare rau sa-ti spun dar indiferent ca stai la soacra sau stai cu ai tai discutiile tot aveau loc.Pe alte teme dar existau ...deci solutia voi doi singuri , discuta cu sotul tau f. serios vezi el ce ginduri are?Stiai de la inceput ca vei sta cu soacra ta? Ti-a spus lucruri care te-au jignit sau numai acele priviri urite ?Ai incercat s-o intrebi ce asteptari are de la tine si tu de la ea?Miine ,de fapt azi ,este 8 Martie cumpara-i niste bomboane, flori si incearca un gest frumoas.Poate o vei impresiona .Daca-ti iubesti sotul incearca sa faci pace ...daca incepi un razboi va trebui sa pleci si sa lasi totul in urma.Sa ai parte de ginduri bune !
fengari
Postat pe 8 Martie 2013 00:22
Te acuza ca te-ai maritat cu el din interes si el sta cu ma-sa n-are casa, ce interes Doamne iarta-ma, daca avea vreo vila cu vreo 3 mertane in garaj si vreo casa de vacanta la Monaco mai intelegeam, dar asa ce interes? Soacra-ta fura curent !
garbo031192
Postat pe 9 Martie 2013 08:23
De la: Ella-Giorgia, la data 2013-03-05 08:19:59
De la: garbo035697, la data 2013-03-04 10:43:44
De la: garbo_11200, la data 2013-03-03 06:25:53Draga Iustina,
Inteleg ca-ti iubesti sincer sotul, dar ce n-am remarcat in problema ta este dragostea si sustinerea sotului tau. Unde este el atunci cand mama lui iti face toate reprosurile? Unde este el atunci cand durerea nu mai incape in tine si te apropii sa cedezi psihic? Unde este el in viata ta?
Chiar crezi ca soacra ii spune ,ce are de zis,cand sunt alte persoane de fata ?...A mea nu zicea decat intre patru ochi. Au o scoala! Dar poate ne spune ea.


Si ai tinut cumva in tine mereu, sotul nu te-a intrebat niciodata de ce esti necajita, ce te nemultumeste, de ce esti terminata psihic??? Nu zic ca-i urla toate cele de fata cu fiu'su, sau cine stie, zic doar ca de cand e in situatia asta imi e imposibil sa cred ca n-a ajuns nimic la sufletul lui sau ca nu stie nimic de "terorista de maicasa". Zic doar ca sunt sigura ca stie de situatie si-o tolereaza, nu-l deranjeaza atata timp cat maicasa ii face reprosuri nevestei si nu lui!!!
pai sotul meu era la munca, nu era de fata....dar deja vad si la el o schimbare, nu mai e nici el ca la inceput...
iustina21
Postat pe 14 Martie 2013 08:37
De la: Coman_Silvia_1, la data 2013-03-06 19:45:11Buna, eu nu mai am soacra, Dumnezeu s-o odhneasca in pace!, dar eu n-am stat cu ei, am stat cu chirie, apoi mi-am cumparat apartament si s-au rezolvat problemele, incerca si tu un credit Prima casa sau altceva, o sa fie bien, i-al cu binisorul pe sot, da-l de partea ta si ai sa vezi.Te pup
el are deja credit ca a luat pentru casa asta inainte sa ne cunoastem noi.
iustina21
Postat pe 14 Martie 2013 08:46
soacra mea a fost casatorita de 3 ori, si indirect acum l`ar acuza pe sotul meu ca din cauza lui nu i`ar fi mers casniciile, si ea niciodata nu a renuntat la sergiu in devafoarea unui barbat, adica acum vrea sa i`o dea inapoi cred, in sensu ca pt ca el a existat nu i`a mers casniciile, si acum exista ea si nu o sa`i mearga lui. Si am impresia ca sergiu (sotul meu) crede ca ii este dator sa nu o lase singura. Nu stiu daca intelegeti ce zic, ea mi`a spus mie o data ca orice se baga intre ei era eliminat, se referea la fosti ei, si apoi a zis ca si cine se baga intre ei si incearca sa`i indeparteze unul de altu la fel va pati. da eu nu vreau sa bag zanzanie intre ei, eu vreau o viata linistita.
iustina21
Postat pe 14 Martie 2013 08:55
De ce sa pleci? Plecati. Si gata circul.
MirelaClaudia
Postat pe 19 Martie 2013 20:44
De la: adi27, la data 2013-03-06 18:37:07
De la: garbo174849, la data 2013-03-06 15:12:08Mai, ghiocel stai calm !!!! Ca imbatranesti repede si ti se agraveaza si mai rau problema !!!


manca-tz-ash buzili (si di sus si di gios) da' apriga te dai. ma face muierea ghiocel!!! fir'ash a dreacu de ghiolban ca ti-am ertat data trecuta da' de data asta tzi-o trag sa ma tzii minte!
ti-ashtept la ogeac da' sa te speli cu furtunu' de la pomperi ca au coloshia presiune nu gluma si dedergent d'ala cu spume, si dupe aceia sa ti dai cu odicolon tri fratz patatz si smac di viorele culese de diminiatza dupe ci-o chicat roua pi iele. sa moara mortu' de nu tzo plecea cu mandea...
o sa strigi numa' lozinci ca pi vremea planului cencinal in tri luni si jumate. sa moara mama de no fi asha. ti pupesc pusi draghe


vad ca esti ceva mai vesel !!! ti-ai pus pantofi de lac si ti-a trecut dorul de ea ca nu mai vazusesi de mult ?
garbo174849
Postat pe 20 Martie 2013 15:07
"Fara fum nu iese foc" Fii muta, surda si oarba, evita sa comentezi, sau sa concurezi cu soacra pentru simpatia barbatului ,sustine intodeauna opinia soacrei,chiar de e eronata, vorbeste doar cand e cazul, incerca sa nu mai ai nici macar expresii ironice,si sa nu te iei niciodata de barbat in fata ei,si cand ajungi sa-ti petreci timpul in intimitate cu barbatul scoat-o complet pe soacra din cap, ca si cum nu ar fii.Nimeni nu merita viata ta, sanatatea ta, mintea ta, timpul tau, nervii tai,declinul tau.Asta e singura solutie.
anaid2z
Postat pe 11 Aprilie 2013 00:04
AI O CASNICIE IDENTICA CU A MEA. SI EU AS FI PLECAT DEMULT DAR NU MA LASA INIMA PT CA PE LANGA FAPTUL CA IL IUBESC MAI AM SI DOI COPII. TREBIE SA NE TINEM TARI PE POZITII , CU ASTEA NU E DE GLUMIT. LA MINE COSMARUL A INCEPUT DIN A TREIA LUNA DE CASNICIE. SOACRA MEA NU A FOST NICI LA NUNTA, NU AM TINUT LEGATURA CU EA TIMP DE UN AN JUMATATE, DAR TOT EU AM FOST CU IDEEA SA RELUAM LEGATURA CA E MAMA SOTULUI MEU SI IMI PARE CUMPLIT DE RAU. RAUL TREBUIE TAIAT DE LA RADACINA. CURAJ, NU SE MERITA SA-TI DISTRUGI CASNICIA DIN CAUZA UNEI TAMPITE DE SOACRE. TRATEAZ-O CU INDIFERENTA . ACUM DOUA ZILE AM AVUT O DISPUTA CU EA MI-A JIGNIT FAMILIA , FRATELE PARINTII, NU STII CATA URA AM ACUMULAT IN ZECE ANI, UNEORI SIMT CA MA PRABUSESC DAR TREBUIE SA MARG MAI DEPARTE AM 2 COPII PE CARE II IUBESC SI UN SOT PE CARE IL IUBESC SI CARE MI-A FOST ALATURI DE LA INCEPUT. ACUM MERGEM AMANDOI MAI DEPARTE SI CREDE-MA CA IUBIREA INVINGE TOTUL CHIAR SI RAUTATEA UNEI SOACRE
Alina_30
Postat pe 18 Mai 2013 18:45
Sotul tau ce parere are?Cu el ai vorbit?vorbiti si gasiti solutii,
garbo_14167
Postat pe 4 Iunie 2013 12:18
Noi nu suntem inca legal casatoriti, stam in locuinta parintiilor lui si mama lui mai mereu se baga "ba ca nu speli bine vasele, ba ca nu faci nimic prin casa si etc" ... chestia e ca ei locuiesc la etaj si noi avem partea noastra la parter (e casa) si intra fara jena cand prind usa deschisa pe la noi si incepe sa critice in lung si in lat. Oricum sotul meu stie prea bine, caci si cu el se comporta la fel... uneori zic ca e de vina etnia pe care o am si o deranjeaza, ca nu si-a gasit o sotie origine tarii unde locuiesc ... oricum ceea ce am invatat sa o ignor, stiind ca pana sa ne mutam la ei in proprietate ma dureau, as fi preferat sa stam cu chirie...
Elena3
Postat pe 27 Martie 2014 09:52
au trecut doi ani de cand am scris aici...am scris degeaba ca nu am ascultat sfaturile, pt ca sunt o lasa. de 3 ani ma lupt sa fac sa fie bine, pt familia mea, eu si sotul meu, si minunea noastra care a venit de 1 an....inca nu am avut curaj sa vorbesc cu sotul meu, mai ales acum cand avem si un copil...mi`e frica...daca ii da dreptate ei? eu ce fac? cu mine ce se va intampla? cu mine si copilul meu....? sunt o lasa....s i sunt trista....tare trista....plang noptile cand nu ma vede nimeni....si nu pot vorbi cu sotul meu...
iustina21
Postat pe 30 Noiembrie 2014 22:47
Tu fato , in felul asta te distrugi. Daca zici ca te gandesti la copil , atunci fa-o. Copilul ala are nevoie de tine , de mama lui , multi ani de acum inainte , asa ca de dragul lui merita sa "iei taurul de coarne".
Dimineata buna :)
Rotty
Postat pe 1 Decembrie 2014 08:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum asigurati transportul nuntasilor care sunt de departe? 4 De la: paula_daniela 30 Iunie 2009 08:00
Urmarile divortului 387 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:23
lumanarile de la cununie 8 De la: nathalie 23 Octombrie 2011 23:51
verighete 14 De la: tutankhamon 16 Februarie 2010 01:21
mi`e frica sa vorbesc cu sotul meu 41 De la: iustina21 29 August 2016 18:46
Setari Cookie-uri