Am nevoie mare de un sfat

Buna ziua e prima oara cand scriu pe acest site si nu stiu cum sa incep.am intalnit prima dragoste acum 2 ani nu ne-am inteles bine asa ca chiar daca tineam mult la el ne-am despartit aveam un amic mai vechi cam de 6 ani si m-am cuplat cu el dupa nici 2 luni si m-am casatorit cu el sotul meu ma iubeste ma intelege si e dragut cu mine dar eu nu stiu ce simt si pentru cine si nu as vrea sa il ranesc ce ma sfatuiti sa fac?
beti2000
Postat pe 5 Mai 2010 12:30
stai sa iau o gura de aer
asa...
acum, sa inteleg ca te-ai casatorit destul de repede cu amicul-sot, desi nu-l iubeai si credeai ca o sa-l iubesti dupa...sau cum?
io zic sa stai si sa te gandesti serios ce-ti doresti si ce ti se potriveste, apoi sa iei decizia cea mai buna pt tine, noi nu suntem in masura sa hotaram in locul tau
zambila
Postat pe 5 Mai 2010 13:23
beti, cu amicul _sot te-ai casatorit doar asa...de distractie, probabil sa-l uiti pe celalalt, sotul tau saracu" nu are nicio vina , el te iubeste sincer..dar tu sigur nu-l iubesti, poate fi orice acolo dar iubire nu e sigur, cu ani in urma(aveam vreo 20 de ani pe atunci) m-am casatorit si eu cu profesorul de tenis care era cel mai bun prieten , era un amic minunat dar la nivel sexual si afectiv ioc, nu simteam nimic, desi el ma iubea sincer. Desigur, a urmat divortul ..cum era de asteptat. Succes! Daca iubirea nu a venit pana acum , nu vine pe parcurs..trust me :-)
reyya
Postat pe 5 Mai 2010 13:43
Beti decat cu 2 nefericiti(si tu , si el, pt faptul ca nu ii este impartasita iubirea)..mai bine cu un ,,ranit" ..zic eu Mai bine mai devreme decat mai tarziu.
reyya
Postat pe 5 Mai 2010 13:47
timpul iti va confirma faptul ca alegerea a fost gresita..dar nu astepta prea mult sa simti ceva ..atat timp cat pana acum nu s-a intamplat.
reyya
Postat pe 5 Mai 2010 15:23
Beti ,cat timp ai de cand te-ai casatorit ?
Te mai vezi cu fostul amic ?
Simti ca nu ai facut alegerea potrivita ?
Nu te grabi sa iei o hotarare acum ,analizeaza bine ...e posibil sa nu te cunosti indeajuns ...

Crezi ca fostul amic te-ar iubi la fel sau mai mult ca sotul tau ?
Vreau sa am o idee ,de ce iti trece prin minte sa te intorci la amicul tau ...iti bate inima mai tare pentru el ?
Acum ai un statut ,de femeie casatorita ...cam tarziu ...sa te intorci in trecut .
Cu timpul il vei uita pe acest individ ,care inca te mai rascoleste ...

ica2
Postat pe 5 Mai 2010 16:59
asa,guritza..
spune-le tu ce si cum...
iasomia
Postat pe 5 Mai 2010 18:00

CITESTE IMEDIAT SI TRIMITE TUTUROR CELOR CARE-I CUNOSTI! Cineva trimite un mail care are niste pantofi rosii care danseaza(sau fara pantofi). E o muzica foarte frumoasa. In mail sunt oferite multe cantece. NU DESCARCA NIMIC!!! *Este virusul Kleneu66!!! * Daca ai curaj sa descarci in 2 ore discul dur va fi curatat si distrus. Acest virus a intrat in circulatie ieri si, dupa cum spune AOL, nu este inca un antivirus pentru el. NU DESCARCATI SUB NICI O FORMA MUZICA!
LILO
Postat pe 5 Mai 2010 18:03
De la: ica2, la data 2010-05-05 16:59:02Beti ,cat timp ai de cand te-ai casatorit ?
Te mai vezi cu fostul amic ?
Simti ca nu ai facut alegerea potrivita ?
Nu te grabi sa iei o hotarare acum ,analizeaza bine ...e posibil sa nu te cunosti indeajuns ...

Crezi ca fostul amic te-ar iubi la fel sau mai mult ca sotul tau ?
Vreau sa am o idee ,de ce iti trece prin minte sa te intorci la amicul tau ...iti bate inima mai tare pentru el ?
Acum ai un statut ,de femeie casatorita ...cam tarziu ...sa te intorci in trecut .
Cu timpul il vei uita pe acest individ ,care inca te mai rascoleste ...



Ica, nu ai inteles se pare, ala care ii era amic fetei i-a devenit sot ulterior,dupa un esec cu altul. (Desi nu prea simte pt el nimic, sau il vede tot ca pe un amic :-)
Referitor la ,,statutul de femeie casatorita" daca asta crezi tu ca poate aduce implinirea unei femei....no offense, dar pt mine e egal cu zero daca relatia mea e dublata sau nu de o hartie roz :-)
Nu e deloc trecut timpul sa renunte la o relatie care o face nefericita sau cel putin nu ii aduce ceea ce-si doreste..asta nu inseamna sa se intoarca la cel din trecut ...
reyya
Postat pe 5 Mai 2010 18:21
Am fost cerruta i casatorie pe internet de 2 romanisi 2 sstraini,in ultimul timp.Desi mi s-a mai intamplat ,am spus da de data asta nuistrain care pretnde ca e si bogat ....nu stiu daca nu e u excroc.Romanii nu ma atrag,desi sunt seriosi.Nu il cunosc deloc si totusi mi-e frica si totusi exista iubire....
Cristiania
Postat pe 7 Mai 2010 03:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma simt singura intr-o casatorie de 12 ani 34 De la: garbo_1108 29 August 2016 18:41
diferenta de 16 ani 31 De la: Amor_Aeternus 18 Februarie 2014 12:44
Este indicat si corect ca o noua familie constituita prin casatorie sa locuiasca separat de parintii bcelor doi parteneri? 24 De la: jeanette40 23 Februarie 2012 10:18
mi-e foame 54 De la: daniilia 11 Noiembrie 2012 23:21
Atractie pt un barbat insurat 130 De la: Kathrine 16 Mai 2015 08:21
Setari Cookie-uri