frate impreuna cu sora!!!

searaa... iete.aci telenovea., la final moare ea si naste el...
jeje2011
Postat pe 27 Ianuarie 2013 20:10
Mai sunt vreo 215 episoade pn atunci.

Sara, Jeje!
Axl_R
Postat pe 27 Ianuarie 2013 20:18

Daaaa?? Si cum arata?
Fss_ssu
Postat pe 27 Ianuarie 2013 20:19
draga "10760",cred ca este bine sa discuti cu el(nu sa ii zici ca tu crezi ca intre el si sora lui ar exista o relatie incestuasa),pur si simplu sa ii arati ca esti alaturi de el, sa ii zambesti ,sa fii dulce cu el,si apoi (ai asteptat un an poti sa mai astepti 3 zile :D ),dupa 2 zile cam asa il poti intreba dc intre tn si l numai exista relatie sexuala.Incearca sa il intrebi prieteneste, sa nu sune ca si cum l-ai cicali aceasta intrebare,sau sa observe disperare atunci cand il intrebi.Parerea mea este ca ai nevoie de niste explicatii.Nu lasa sa moara comunicarea si incearca sa ii comunici cat mai relaxat.Sa nu iti pierzi calmul.Cat despre sora lui....eu cred ca poate ea este mai geloasa si nu neaparat sa existe o relatie sexuala intre ei.Si daca nu este pentru tine lasa-l,ptr ca o relatie toxica nu este buna pentru tine.Poti ca dupa acest Carnaval sa aplici metoda de mai sus..daca doresti.Si apoi pur si simplu sa te rupi de acesta relatie.Sa iti fie doar sef si sora lui colega.Crezi in tine si fi puternica.
RonnaGarbo117309
Postat pe 1 Februarie 2013 18:28
Tu te bagiinviata sorasi fara nici un drept, te-ailuat de ia aijignito,probabil aijignitosi in fata lui si asta ii face sa te tina la distanta. Esti romanca nu grecoaica sa-i intelegi. Tu vezi-ti de treaba ta , findca ai jignito se razbuna pe tine si iti baga srambe. Tu esti sluga acolo daca te desparti de el te alegi cu ceva sau ramai cu buza umflata.
garbo273075
Postat pe 2 Februarie 2013 06:06
Imi cer scuze ca ma bag si eu cu ''bocancii'' in viata ta, dar zici ca tu faci totul pt el si pt copiii lui. Dar pt tine, cand ai de gand sa faci ceva??? La 60 de ani??? Parerea mea e ca nu are rost sa-ti pierzi tineretea cu cineva care nu-ti mai acorda atentie si nu-ti mai da importanta. Ar trebui sa abordezi stilul ''Ignore'' si sa-ti vezi de viata ta, sa cauti alte relatii si prietenii. Mult succes!!!
Pintea_Mirela_1
Postat pe 2 Februarie 2013 13:07
si ti-ai pus problema ca femeia asta poate chiar il iubeste, asa cum a zis?
Ca vad ca toata lumea o intreaba daca se alege cu ceva (?!) daca tot ii creste copiii!! Bine ca n s-a gasit inca desteapta care sa se oripileze ca n-are si zewa aia deluxe de sters la cour, ca dom'ne d'aia isi permite! Altfel, trecind femeia prin procesul care transforma o gaina in pittbull, vedea el pe mama dreak.
quasaria
Postat pe 2 Februarie 2013 13:14
Nu contest faptul ca poate acum il iubeste, dar peste vreo 2 ani (cu indulgenta..) ea va fi cea care ii va intoarce spatele! Doar ca acest "cocktail" de suspiciune, gelozie, ambitie, neimplinire ca femeie, din care tot soarbe de 2 ani....numai rau ii va face, in special nervilor deja tociti!
Din punctul meu de vedere, este o "relatie" bolnava!
LLisa
Postat pe 2 Februarie 2013 23:02
nu sint mafalda sa stiu ce va fi peste 2 ani. Dp meu de vedere faptul ca pe ala si doar pe ala il iubeste e important - o femeie, orice femeie, poate gasi foarte repede unul cu care sa ii fie bine si comod, dar e egal cu zero.
quasaria
Postat pe 2 Februarie 2013 23:11
Exact, doar sa vrea asta!
Are ea motivele ei de agonizeaza in relatia asta, langa un mos gata expirat ...deja cuvantul relatie mi se pare exagerat!
LLisa
Postat pe 2 Februarie 2013 23:17
ar fi o oarecare pisi - sau gisca - daca ar vrea asta.
Din fericire, uneori scopurile difera. Si modul in care percepi oamenii difera. Si capacitatea de a lupta pentru ceea ce cu adevarat vrei difera. Si tot din fericire, nu toti ne limitam la a gasi o pernuta comoda pe care sa troneze prezidentialul nostru cour.
Sint lucruri mult mai importante in viata decit asta. Trebuie doar sa fii in stare sa le percepi.
Nu esti... de unde nu e....
quasaria
Postat pe 2 Februarie 2013 23:29
Logic, nu toti ne nastem in aceiasi zi pentru a gandi la fel!
Dar daca pernuta comoda pe care sa-mi troneze "prezidentialul" ar insemna sa stau sa-i inghit basinile unuia de 60 ani numai pentru banii lui, cu suspiciunea ca traieste cu sor'sa si tratata ca naiba de familia lui, mai bine as trai pe o insula pustie si mi-as insusi replica ta "De unde nu e...." !
Daaaaaar, eu nu sunt ea, slava Domnului! Imi permit doar sa am o parere sincera pe acest topic!
LLisa
Postat pe 2 Februarie 2013 23:41
de acord cu tine in ce priveste diferentele.
Sint mai adinci decit crezi.

Conteaza cati ani are omul pe care il iubesti? Ca vad ca tot repeti obsesiv ca are 60 de ani. Asa, si?!
Conteaza ce parere are familia lui, ca sa poti sa ai sentimente fata de el?!
Si ce mai conteaza?
marimea la pantofi? Sau la ce?

De cind "a iubi" e o lista de specificatii? Licitam, sau discutam de sentimente?
quasaria
Postat pe 2 Februarie 2013 23:56
De la: garbo_10760, la data 2013-01-19 14:27:28 Sa lasam partea cu exprimatul. Nu am nevoie de persoane cinice care sa imi raspunda la acest mesaj. Nu am uitat limba romana dar nu ma simt bine crede-ma!!! Iar in ceea ce priveste alegerea printului la acest carnaval cred ca m-am exprimat destul de clar ca a fost facuta de oamenii de aici din Vereine.
Despre partea cum ca grecii au familii unite stiu eu mai bine ca traiesc de 2 ani cu ei!!!
Aiurea.........
can
Postat pe 3 Februarie 2013 06:05
Mda...
Este doar o chestiune de gustibus Q, eu nu licitez "lista iubirii" nimanui ! Am zis iubire? Se vede ca m-am lasat dusa de val..cum dreaq' sa ai iubire fata de unul care poate sa-ti fie tata, pentru ca da, este foarte importanta si varsta celor doi, nu repet obsesiv ca ala are 60 de ani si ea numai 30, este purul adevar care pe mine ma oripileaza!
http://www.ziare.com/life-style/cuplu/diferenta-de-varsta-in-cuplu-o-bariera-pentru-fericirea-in-doi-1153696
Cu asa o diferenta de varsta intre ei, incep sa se simta si diferentele de gandire, mentalitate, aspiratii, preferinte, cei doi fiind din generatii diferite!
LLisa
Postat pe 3 Februarie 2013 12:08
pe mine nu ma oripileaza. Asa cum n ma oripileaza nici homosexualii, bisexualii sau travestitii... Nu ma identific cu ei, dar nici nu ma oripileaza pentru ca imi dau seama ca la rindul lor nici ei nu imi inteleg mie alegerile dar ei nu bat cu pumnul in masa ca eu n-am ales bine. Dp meu de vedere orice discutie despre alegeri se termina la replica "pe ASTA il/o iubesc." Dupa asta nu e decit punct. Nu mai e nimic de comentat.
quasaria
Postat pe 3 Februarie 2013 12:14
Devii paranoia doar pentru ca lucrurile nu merg tocmai ok intre tine si el.
Nu are nicio treaba cu sora-sa, cel putin nu in sesnul crezut de tine. Aia nu te suporta, mai ales ca te-ai pus in gura cu ea, si incearca sa puna strambe...

Aici ar fi indicat, cred, un pic de diplomatie...si cu ea si cu barbatu-tau...pana se reaseaza lucrurile pe un fagas normal si linistit. Asta pentru ca tu "chiar il iubesti".
magdabeauty
Postat pe 3 Februarie 2013 12:34
Bai dar c rai sunteți frate n am vzut asa ceva!!!!!! Acum știu de ce am plecat din Romnia
Numai gelozie invidie si rutate peste tot!!!! Cum vreți sa va mearg bine dsca aveti suflete ssa putrede? ???????? Aceasta femeie va cere un sfat si voi va cacati p voi d un tipo pffffff sa va fie rușine
V as taia internetul
Ana si eu stau tot in Germania, in Kln de 7ani
Si ptr alți deștepți eu sunt din orașul karnavalului prinții se aleg de sindicate ssu Vereine. ....daca nu știți nu mai vb
anna_pit
Postat pe 8 Februarie 2013 06:20
Poate-mi scapa mie ceva, dar, in afara de initiatoarea topicului s-a mai plans cineva ca-i merge rau?!

Intr-adevar se moare pe capete in Romania de "atata invidie, gelozie si rautate"...dar, daca vrei parerea mea...se moare doar din prostie.
Nu mai confundati niste raspunsuri directe, la obiect, obiective si sincere cu "rautati", "catastrofe", etc...nu toata lumea vrea sa fie pieptanata si nu majoritatea pupa-n fund.

Cine vrea sa se minta singur pentru a-i fi mai dulce suferinta...sa apeleze la vrajitoare. Aici chiar sunt si pareri obiective, fara sa se urmareasca vreun castig sau pentru a denigra
magdabeauty
Postat pe 8 Februarie 2013 07:56
" Aceasta femeie va cere un sfat si voi va cacati p voi d un tipo pffffff sa va fie rușine "

Faptul ca locuiesti in Kln nu iti da dreptul sa vorbesti vulgar chiar daca ai petrecut cam mult la Weiberfastnacht.
....Si multumesc pentru informatie.Mi-am imbogatit cultura generala. ...Eu de aici din Poplca de campie nu aveam de unde sa stiu Noroc ca am internet doua ore pe saptamana si am putut sa citesc postarea ta
Rotty
Postat pe 8 Februarie 2013 08:15
A ti se pare k vb vulgar
Scuze atunci
Si nu nu petrec timp la weiberfastnacht ptr k nu mi place carnavalu si daca eram acolo cu siguranț nu mi prtreceam timpul aici
Nu nțeleg de ce te superi att ....rspunsul nu iti era adresat ție
Nu vreau sa nvț pe nimeni nimic ;)
anna_pit
Postat pe 8 Februarie 2013 17:24
Nu ma supar de fel asa usor dragutza . Si eu locuiesc in NRW,dar nici eu nu sunt un carnaval fan. Noroc ca la noi nu e ca la voi. Luni o sa fie tam-tam si gata.
Rotty
Postat pe 8 Februarie 2013 17:41
nu numai k e rau......e catastrofaaaa!!!! urasc perioada asta...nu mai te poti intelege cu nimeni,nimic nu mai functioneaza normal...strazi inchise,intarzieri de trenuri autobuze etc....groaznic daaar ptr ei e frumos...inca un motiv sa si bea mintile
anna_pit
Postat pe 8 Februarie 2013 17:59
Si aici sunt strazi inchise si party,dar nici pe departe ca la voi. Sincer,ma bucur. Iti doresc multa rabdare pana Miercuri... ....Si apoi pana le trece la toti mahmureala...
Rotty
Postat pe 8 Februarie 2013 18:14
LLisa,ne-ai facut trimitere la un articol unde se spune o parere despre diferenta de varsta in cuplu.Daca citesti cu atentie sunt si astfel de cupluri care rezista.Citez:"Ceea ce complica adesea viata acestor cupluri tine de influentele primite din exterior: faptul ca familia nu intelege, sicanarile prietenilor, judecatile anturajului. De ce se intampla asa? Deoarece un cuplu in care exista o diferenta mare de varsta este un cuplu atipic si orice este iesit din comun nu este acceptat usor de societate. Insa o relatie solida poate rezista acestor constrangeri din exterior...n ciuda tuturor acestor probleme, cuplurile in care exista diferenta de varsta si care rezista sunt numeroase. Dragostea, comunicarea, intelegerea pot depasi toate aceste obstacole. "
Eu am 35 de ani,2 baieti destul de mari si o relatie de 2,4 ani cu un barbat mai mare cu 19 ani decat mine.Eu sunt psiholog,am ales aceasta ocupatie dupa ce m-am analizat si cunoscut in primul rand pe mine.Referitor la relatia mea,era vizibil ca barbatul de care m-am indragostit era mult mai in varsta decat mine dar in iubire stiu ca primul cuvant il are inima,asa ca nu m-am gandit sa ii cer buletinul sa verific cati ani are.Cand am "calculat" si am vazut ca diferenta e de 19 ani nu am avut nici un fel de problema vis-avis de reactia altora si asta nu pentru ca nu ma interesa ci pentru ca eu insami nu critic si nu condamn alegerile celorlalti.In primul rand suntem ceea ce gandim si atragem ceea ce gandim,mai mult transmitem involuntar celor din jur felul in care ne simtim si de aceea avem parte de reactii in consecinta.Crede-ma ca ne iubim foarte mult,ne respectam si ne intelegem reciproc,am ajuns fiecare in parte la concluzia ca putem sa ne acceptam unul altuia defectele si tabieturile fara sa facem compromisuri.Parintii,rudele si prietenii au observat din primul moment ca ne potrivim si ne completam foarte bine si nu am avut nici un fel de sicane ba mai mult ne admira si ne sustin.Am avut relatii cu barbati apropiati de varsta mea care nu au functionat oricat am incercat.Sa iti zic asa pe romaneste majoritatea gandesc de genul:"ce copii frumosi,ce buna e maicasa",sa fim seriosi.Nu spun ca nu sunt si barbati seriosi de varsta mea,cu siguranta exista,spuneam doar ce am intalnit eu.
M-am gandit in tot acest timp de cand suntem impreuna ca daca as fi avut intre 20 si 30 de ani cu siguranta nu ar fi rezistat relatia cu un barbat mai in varsta decat mine cu aproape 20 de ani.Te inteleg ca esti oripilata de ideea unei astfel de relatii pentru ca nu ai experienta unei relatii cu un barbat mai in varsta decat tine.De aceea am ales sa nu te critic ci doar sa iti arat cu argumente ca nu e ceva de condamnat,ca poate sa se intample si sa dureze.
O relatie solida e bazata pe atractie reciproca in primul rand apoi prietenie,respect,armonie,intelegere...asa ca poate sa dureze.
O seara frumoasa iti doresc si ganduri bune! :)
alessia_g
Postat pe 9 Februarie 2013 19:23
daca , crezi ca te ajuta inregistreaza-i cand tu crezi ca vb ceva aparte si trimite-mi pe privat in scris sa-ti traduc eu , poate asa te linistesti
garbo195087
Postat pe 10 Februarie 2013 16:49
Rotty are dreptate,la modul tau de exprimare si mai faci afirmatii ca din anumite puncte de vedere ai plecat din Romania,din pacate de cind ai venit aici ce-ai invatat?Se pare ca nu mult pt. a te diferentia de altii.Multi vin in Gemania si dupa citeva luni sau citiva ani se cred "buricul universului" dar ma intreb in ce?Tu prin exprimarea care o ai nu observi ca nu ai evoluat de loc?Dimpotriva........
garbo255960
Postat pe 11 Februarie 2013 15:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa fac sa se lase de baut? 77 De la: BABYBOGDY78 21 Septembrie 2013 12:23
Nu ma mai cauta 14 De la: garbo_7796 5 Februarie 2015 21:49
relatia parinti-iubit 14 De la: garbo068629 8 Ianuarie 2010 14:33
Singuratate sau nu? 68 De la: garbo201712 1 Iulie 2011 16:22
ajutati-ma sa scap de socru 393 De la: adi27 29 Septembrie 2010 16:20
Setari Cookie-uri