Un sfat, un ajutor si poate maine ma voi simti mai bine!!!



eu ce diagnostic am? is prea galbina?
Eugenia_
Postat pe 30 Ianuarie 2013 10:43
Nu "poate", precis te simti mai bine!
Exista un rol educativ subtil pe aici, nu stiu daca ti-ai dat seama: te invata sa il apreciezi pe barbatu-tau prin comparatie.
quasaria
Postat pe 30 Ianuarie 2013 14:15
Georgiana draga,multumeste intai bunului Dumnezeu ca nu aveti copii si urmatorul lucru care TREBUIE sa-l faci este sa bagi actele de divort.Sau? Ce astepti?Tu singura ne povestesti ca "dumnealui" nu e interesat de tine si prefera sa si-o traga singur,ba mai mult sa iti si arate ca defapt NU TE VREA.Ce semne mai astepti?Sau poate vrei sa mai pierzi inca vreo 10 ani si poate din singura data pe an mai apare si un copilas si asa o sa chinuiti si un suflet nevinovat.Asa ca nu mai astepta si pune capat suferintei si...Capul sus si continua-ti viata.Mult noroc!
roxydennys
Postat pe 30 Ianuarie 2013 19:48
Esti fata desteapta, pune mana si divorteaza! Se vede cu ochiul liber ca nu merge...
Luna_in_capricorn
Postat pe 30 Ianuarie 2013 21:04
Si mai repede te rog! Clubul singurelor si fericitelor primeste la promotie noi membrii. O remarca subtila...
burst4x
Postat pe 30 Ianuarie 2013 21:26
Nu a spus nimeni ca a fi singura inseamna neaparat ca esti si fericita insa nici asa.Ce povesteste Georgiana intrece limitele si pur si simplu poate sa-si gaseasca pe cineva sa o merite si sa o pretuiasca.De ce sa continuie intr-o casnicie care defapt nu exista decat pe acte?In fine asta e defapt problema ei si deciziile ii apartin.
roxydennys
Postat pe 31 Ianuarie 2013 17:18
De la: roxydennys, la data 2013-01-31 17:18:44Nu a spus nimeni ca a fi singura inseamna neaparat ca esti si fericita insa nici asa.Ce povesteste Georgiana intrece limitele si pur si simplu poate sa-si gaseasca pe cineva sa o merite si sa o pretuiasca.De ce sa continuie intr-o casnicie care defapt nu exista decat pe acte?In fine asta e defapt problema ei si deciziile ii apartin.


Sunt de acord, m-am exprimat in sensul asta de la bun inceput, si anume ca ceva fundamental nu mai este in regula acolo. Nu sunt de acord cu stilul superficial insa, "pune mana si divorteaza"... Suna ceva de genul "hai pune mana de fa si tu o ciorba". Atat
burst4x
Postat pe 31 Ianuarie 2013 18:08
De la: fengari, la data 2013-01-27 00:28:04""Spuneti-mi si voi, cum as putea sa mai traiesc cu un barbat care:
- nu comunica cu mine iar la el totul se rezuma la a manca, a munci si a dormi?!
- nu poate intretine relatii sexuale(se autosatisface - probabil traind singur prin strainatate, asta facea si acolo, iar aici si-a reluat hobby-ul) - O numesc SFIDARE!!!
- in ciuda faptului ca formam o familie el isi ascunde banii, nu-i punem la comun;
- nu iesim impreuna, nu-i place sa aiba prieteni, nu ma lasa uneori sa stau cu sora mea, crezand ca poate ma plang ei si imi deschide ochii;
- vrea sa fie totul ca el, totul sa decurga cum vrea el, dar poate altul gandeste si vrea sa faca altceva, nu sa traiasca mediocru toata viata, punand bani la saltea;""
Parera mea este ca nu prea sunteti compatibili si nu cred ca-ti doresti in continuare o relatie de chin pt. amindoi. Pune punct, traim pe lumea asta prea putin ca sa ne amarim singuri.


Draga mea..aceasta nu este familie!Este doar o relatie..seaca ..rece..peirdere de timp,ani!
Si daca nu va iubiti chiar nu inteleg de ce mai stati impreuna?
Anii trec si sunt singuri pe care nu ii poti recupera niciodata!
Nu conteza ce a fost in trecut..fiecare gresim in felul nostru,!
Din moment ce nu merge bine familia CEVA nu se leaga.. si nu are rost sa fortati sau sa improvizati!Nu o sa tina!Cel mai bine este sa mearga fiecare pe drumul sau!El l-a ales deja ,cand a hotarat sa puna casa pe numele lui(socrului) doar ,este f.clar!Sa ii ceara parintii tai chirie pe spatiu..daca tot sunteti cu separatisme...!Succes!
inutza65
Postat pe 31 Ianuarie 2013 19:46
Si eu traiesc ceva similar! e greu sa iei o decizie...si mie imi este greu mai ales ca avem si un copil...dar stii orice ar fi iti spun sigur ca finalul exista de mult doar ca nu-l recunoastem...concluzia e una, mai devreme sau mai tarziu vom divorta...
garbo272118
Postat pe 4 Februarie 2013 12:47
Buna,

Iti recomand sa citesti www.personalitatea.com. Gasesti acolo o groaza de solutii pentru relatiile de cuplu.
Alexandra_David_1
Postat pe 6 Februarie 2013 09:40
MESAJUL LUI DUMNEZEU http://www.youtube.com/watch?v=u6J_Zr0-PaY
garbo242980
Postat pe 7 Februarie 2013 14:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lilith-sau de ce innebunesc barbatii 3 De la: yanyacharberet 2 August 2009 22:22
Partaj Galati 1 De la: garbo253760 26 Mai 2012 18:50
divort la judecatorie 31 De la: belle_a 10 Ianuarie 2016 18:25
Imi este greu... 124 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:10
divort 6 De la: simonici24 10 Ianuarie 2016 18:35
Setari Cookie-uri