prietena mea

De la: garbo_9622, la data 2012-11-23 15:14:30sunt prieten cu ea vorbim ore intregi zilnic cu toate ca nu mai suntem impreuna i-am zis daca el o face fericita sa fie cu el , ea a zis ca nu vrea sa fie cu nimeni ,cu el vorbeste rece , nu are viata intima cu el ,si chiar sunt fericit atunci cand ea e fericita pt ca o iubesc

Poate ca ea prefera o femeie si va tine pe voi drept paravan ....


http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=MF_ais828B8&NR=1
VOIAJOR
Postat pe 29 Noiembrie 2012 04:01

Mai bine uit-o, nu e serioasa, pt. ea situatia e convenabila..........................dar pt. tine................tu ce faci ???? cu tine cum ramane???
Baiete sunt multe fete singure si serioase pe lumea asta.

Mai bine hai la petrecere, o aduc si pe prietena mea Maria care este singura, a inselato iubitul cu ceea mai buna prietena....................



Primind numeroase solicitari din partea participantilor de la ultimele sesiuni speed dating anuntam cu placerea oraganizarea

primei petreceri Best Dating : Saint Nick`s Singles Party !!

Petrecerea va avea loc Sambata, 8 decembrie, intr-un club vechi pe scena cluburilor bucurestene.

Participarea este 70 lei si include 2 cocktailuri alcoolice sau non-alcoolice si .. surprize, muzica buna, fete si baieti frumosi si ceva de rontzait

Distractia incepe la ora 9 seara trecute fix.

Noi vom incerca impreuna cu un dj profesionist sa va facem seara cat mai frumoasa sa va simtiti cat mai bine si mai relaxati. Credem ca, intr-o atmosfera primitoare, putin mai linistita decat cea de la discotecile si cluburile binecunosute, voi, invitatii nostri veti putea sa legati prietenii mai usor si speram sa gasiti astfel si un posibil partener sau partenera pentru Sarbatorile care bat la poarta (usa).

Pentru a putea crea un grup cat mai omogen, ne rezervm dreptul de a selecta participanii la acest eveniment.
Informaii pe e-mail despre achiziionarea biletelor primesc doar cei care se potrivesc profilului majoritii nscrise.

Numarul maxim de locuri disponibile este 60.

Mai avem o mica rugaminte verifica te rog agenda ta inainte de a te inscrie si asigura-te ca esti liber / libera in seara de 8 decembrie.

Nota bene : Cu cat te vei inscrie mai repede cu atat vei avea mai multe sanse sa fi invitat la petrecere.

Mai multe detaliile gasiti la sectiunea Calendar de pe site.

Va asteptam cu incarcati cu energie pozitiva, deschisi, cu zambetul pe buze, dornici de dans, distractie sau discutii interesante
garbo180466
Postat pe 30 Noiembrie 2012 11:41
Eu cred,de departe,ca prietena ta este foarte onesta si comunica cu tine perfect....a preferat decat sa te insele...ti s a confesat ca il place si pe celalalt....nu este deloc rau ...e chiar in favoarea ta.
daca va fi in stare sa opreasca dependenta creata intre voi de a fi unul cu celalalt sau de a comunica continuu intre voi atunci amandoi veti intelege cu cine vreti sa va petreceti o bucata din viata.
E mai greu daca va decide ca din amandoi sau de ce nu din trei parteneri ar face partenerul ei ideal.
Oricum tu esti preferatul,pentru ca i inlocuiesti nevoia de comunicare cu celalalt...poate pe celalalt il vrea aproape din alt unghi.....intreab o! Si ajut o sa se gaseasca....n ai decat de castigat o experienta speciala.
garbo266713
Postat pe 1 Decembrie 2012 10:09
ce mult as mai tine eu la el daca gandul lui ar fi la alta si pe mine m-ar tine de rezerva...una e sa-ti placa de cineva si doar sa vb alta e sa fii cu cineva si sa se gandeasca si in alta parte ,sa fie in alta parte...ori e doar prietenie si atunci e treaba ei cu cine sta tu esti doar prieten la greu si la bine ori e relatie si in cazul asta nu poti accepta o a treia persoana ...cand nu stii e altceva cand iti spune deja e ....asta se accepta doar in situatiile in care cei casatoriti stau impreuna pt anumite interese si fiecare cu ce prinde...
luysa
Postat pe 1 Decembrie 2012 11:25
Ziua buna!Eu sunt in zodia gemeni,am ceva experienta de viata si am trecut prin ceva asemanator cu situatia in care se afla prietena ta.La mine era ceva mai complicat insa pentru ca locuiam in aceeasi casa cu tatal copiilor mei(nu am spus sot pentru ca nu am fost casatorita).Cand am simtit ca nu mai avem nimic in comun si nu mai putem continua relatia (am incercat cativa ani sa repar,sa resuscitez relatia)i-am comunicat intentia mea de a ne desparti.Omul insa nu vroia sa plece,eu plecasem deja de 4 ori in 10 ani,femeie singura cu 2 copii,deci am hotarat ca e cazul sa plece el atunci.Nu aveam de impartit nimic d.p.d.v. material,locuiam cu chirie,deci era simplu.Atunci cand a aparut alt barbat in viata mea am considerat ca e normal sa il anunt pe "deja" fostul.Nu mai spun ca nu a inteles ideea si ca facea scandaluri monstruoase pe tema asta,motivand ca il insel din moment ce locuim impreuna.A plecat dupa mai bine de un an de la momentul cand l-am anuntat ca eu consider relatia incheiata definitiv,timp in care eu mi-am vazut de viata mea asa cum mi s-a parut normal.
Iti povesteam toate astea pentru a putea sa vin cu o concluzie pe exemplu clar.
In general,desi sunt considerate persoane duale,"gemenii" sunt foarte sinceri,uneori dureros de sinceri.Se indragostesc foarte repede dar la fel de repede le trece daca descopera ca partenerul nu tine pasul cu ei,in special d.p.d.v. intelectual.Nu intamplator verbul specific zodiei este "a gandi"
O persoana "geaman" poate sa pastreze o relatie de prietenie chiar toata viata dupa incheierea unei relatii,fara a se mai gandi la mai mult de atat.(nu stiu cum sunt barbatii,dar ptr femei asa este).
Gemenii adora sa flirteze,sunt persoane foarte deschise si sociabile,le plac oamenii si le place sa fie inconjurati in permanenta de prieteni,sa cunoasca,sa studieze caractere diverse si nu vad nimic rau in a iesi la o cafea cu o persoana de sex opus chiar daca sunt casatoriti.
Sunt cam greu de inteles si dificil de tinut intr-o relatie daca nu li se acorda libertate suficienta (suficient ptr ei inseamna maxim posibil).Tot acasa se intorc daca au un partener pe masura.
Referitor la dilema in care te afli,nu sunt in masura sa iti dau un sfat,dar pot sa iti spun care este parerea mea.Eu cred ca ar trebui sa te multumesti cu prietenia frumoasa care a ramas intre voi si sa nu iti faci prea mari iluzii privind o eventuala reluare a relatiei de iubire.Nu stiu daca e vorba neaparat de plictiseala,de monotonie,dar daca a ales sa iti spuna despre acel barbat cred ca e ceva mai mult decat o relatie platonica.E posibil cum spui tu sa nu aiba relatii intime cu el,dar in acelasi timp poate il vede ca pe un viitor posibil partener de viata,altfel nu vad de ce ar fi in dilema in ceea ce va priveste.
Te felicit pentru rabdarea de care dai dovada in gestionarea problemei care a aparut intre voi,pana la urma,cine stie,daca te iubeste suficient de mult si are destul de multe motive,alege sa se intoarca la tine.Daca nu esti insistent si nu o presezi sa faca o alegere inainte de a se simti ea pregatita (si din cate am inteles nu esti disperat in ceea ce o priveste ci mai degraba confuz in ceea ce ar trebui sa faci tu) o poti ajuta sa vada ca tu esti cel potrivit pentru ea,trebuie sa vii cu ceva nou in relatie si sa ii trezesti interesul cand nu se asteapta.
Poate nu am dreptate in ceea ce va priveste,poate nu te-am ajutat prea mult sau poate mai rau,te-am bagat in ceata,e doar parerea mea si am simtit ca am ceva de spus,in plus de ce am vazut postat aici,dar pot sa te asigur ca imi doresc sa vii cu o noua postare mai optimista.
O zi frumoasa si ganduri bune iti doresc!
rose_blue
Postat pe 6 Decembrie 2012 11:52
Tu ii ceri ei sa aleaga, inteleg, dar tu stii ce vrei? Stii exista o vorba "daca tu nu stii ce vrei se va gasi intotdeauna cinea care sa stie ce este mai bine pentru tine.
www.relatiidecuplu.com
garbo_8857
Postat pe 9 Decembrie 2012 16:14
Eu cred ca tine DE TINE, nu la tine...."prietena ta"

Mai! de cate feluri cunosti tu, ca ar fi "prietenele" ??
...lasa, nu te grabi sa-mi raspunzi....eu stiu deja.
Pune-ti-im punctul di vedere ca Barbat, ca di asta ne considera fetele(pi tati) di mamaliga si cand seperi "cucuruzu" vezi cum o face pe niz-naiu
Hai,succese!
Fss_ssu
Postat pe 14 Decembrie 2012 10:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cel mai frumos lucru din viata ta 1 De la: garbo014633 23 August 2009 11:17
Salut 29 De la: garbo_395084 9 Februarie 2014 09:50
Casatoria dintre un barbat musulman si o femeie crestina 28 De la: chanty 18 Septembrie 2010 09:52
Dragoste Imposibila 192 De la: asteroid 8 Noiembrie 2011 22:03
sunt absurda? 44 De la: mirajdan 3 August 2011 04:29
Setari Cookie-uri