viata la tara,sau viata la oras???

De la: suparatu_, la data 2012-11-24 01:55:15 -> pt. mine??

....mai, stiam io ca prin partile "tale" femeie, stai bine cu imaginatia ;))

Socoteala mea se potriveste cel mai bine acasa......la targ nu o s(o)cot;))....ma gandeam ca de vrea fata sa se mute la tara, nu merita efortu' :(.....ii ceata deasa acolo
mai bine isi lipeste tapet pi pereti cu: munti,dealuri si ape.....si se uita de cate X ii vine ...nu zac ghini?
am ramas in urma cu lectura,dar nu-i nimic,le luam pe sarite...de ingropat inca nu am ce ingropa in satuc,dar e o idee totusi,sa las activitati mostenitorilor sa nu se plictiseasca la glodeni partea buna e ca inca am timp sa adun comoara,ca tot m-ai intrebat de varsta,peste o luna schimb prefixul,deci am 20 si o leaca deocamdata...
venizigoldplated
Postat pe 24 Noiembrie 2012 08:51
...ma "pacalesti" ca pi sfecla lu Preietena mea.... ;))
Iti zic de pe acu' LMA! ca pisti o luna nu stiu pi unde o sa fiu?!.......daca tot m-ai informat cu asa LUx de amanunte.....dar stii ce, nu prea gandesc fetele la varsta asta a matali la asa planuri marete..... fie!....sa nu zaci ca nu-ti acord nitica incredre....dar daca te prind cu matza'n sac,ai dat de drak.....'ntzales? .....spor sa ai la realizarea lor dar sa stai la oras daca vrei sa nu te apuce batranetea muncind la sapa.....si sa se naruie sperantele.....tu faci cum doresti,dar daca vrei sa respiri aer ozonat, nu inseamna ca si ceilalti membri din fam. matali vor acelas lucru'.....intreaba-i mai des si pe ei....:)
Zi fr.!
Fss_ssu
Postat pe 24 Noiembrie 2012 14:19
De la: suparatu_, la data 2012-11-24 01:55:15 -> pt. mine??

....mai, stiam io ca prin partile "tale" femeie, stai bine cu imaginatia ;))

Socoteala mea se potriveste cel mai bine acasa......la targ nu o s(o)cot;))....ma gandeam ca de vrea fata sa se mute la tara, nu merita efortu' :(.....ii ceata deasa acolo
mai bine isi lipeste tapet pi pereti cu: munti,dealuri si ape.....si se uita de cate X ii vine ...nu zac ghini?


Mi, iar ajungem la Vaslui, Posada...
Axl_R
Postat pe 24 Noiembrie 2012 14:44
ei,asa frageda la 30 de ani nu sunt,e la tanc pt planuri de viitor.am zis ca schimb prefixul,deci pana la data in cauza am dreptul sa zic ca am 20 si o leaca...
venizigoldplated
Postat pe 24 Noiembrie 2012 16:15
Pffffai, smecero!....te-am dibuit io'.....da,poti sa zaci si dpa 30 o minciunica....numa' sa nu te dai di gol caci stii si matali: fiecare etapa a vietii se simte de la "o Posta" .....si pi aicea ....sunt multi/e "detectivi/e" ;))

Sper ca faci un tort di zaua ta .....sau mai digraba cand ti muti??!




Re....armistitiu! ;))
Fss_ssu
Postat pe 24 Noiembrie 2012 16:30
N-am vz't nframa alb, numa' bu'.
Pace s fie! ;))
Axl_R
Postat pe 24 Noiembrie 2012 16:40
De la: venizigoldplated, la data 2012-11-21 12:30:43eu si sotul meu ne gandim sa ne achizitionam o locuinta,deoarece pana in prezent am stat cu chirie.nu ne-am hotarat insa ce varianta sa alegem:o casa la tara sau un apartament in oras... noi ne-am dori o casuta la tara cu o curte si toate cele,insa nu stiu care ar fi avantajele si dezavantajele vietii la tara.va rog sa ma ajutati cei ce locuiti in provincie cu cateva informatii,mai ales cei care au renuntat la oras si s-au mutat la tara.multumesc

Daca ai sa vizionezi pozele mele vei gasi si un pliant cu oferta cea mai potrivita si avantajoasa.
VOIAJOR
Postat pe 24 Noiembrie 2012 19:54
ORIUNDE,DAR NU LA APARTAMENT.ESTE FOARTE DIFICIL SA LOCUIESTI LA BLOC ,SA DORESTI SA AMENAJEZI CEVA,SA INLOCUIESTI COLOANELE,SA REPARI INSTALATIA COMUNA,SA ZUGRAVESTI PE SCARA ,SA REPARI ACOPERISUL ,ETC,ETC, DACA NU SUNT DE ACORD TOȚI VECINII. LA CASA CUM O INTREȚI AȘA O AI ,NU TREBUIE S CERI ACORDUL NICIUNUI VECIN .SI APOI LA CAS POȚI S TE BUCURI DE O CURTE INDIFERENT CT DE MIC ESTE,POȚI S AI UN GARAJ ,O CAMAR,MAGAZIE,ETC ȘI DE CE NU O MICA GRDINIȚ CU FLORI ,IEȘI LA UN GRTAR N CURTE. TOTUL DEPINDE DE POSIBILITȚILE FINANCIARE ȘI DE DORINȚA AMBILOR SOȚI. SPOR LA TREAB.
garbo203525
Postat pe 24 Noiembrie 2012 22:14
pe de alta parte, o casa, cu tot cu curte, este MULT mai greu de intretinut si necesita mai mult timp/efort/investitii decit un apartament.
quasaria
Postat pe 24 Noiembrie 2012 22:59
De la: quasaria, la data 2012-11-24 22:59:53pe de alta parte, o casa, cu tot cu curte, este MULT mai greu de intretinut si necesita mai mult timp/efort/investitii decit un apartament.

In prima jumatate a secolului trecut ,cind m-am nascut eu ,eram la tara ,din 1959 si pina in 2004 am locuit numai in oras ,credeam ca am imbatrinit,dar din 2004 locuiesc la tara la 22 km de oras si am revenit la viata,este adevarat ca si munca creiaza pe om!La curte trebuie sa fi oleaca mai activ !
VOIAJOR
Postat pe 25 Noiembrie 2012 11:48
De la: quasaria, la data 2012-11-24 22:59:53pe de alta parte, o casa, cu tot cu curte, este MULT mai greu de intretinut si necesita mai mult timp/efort/investitii decit un apartament.


Daaaaa,dar poti sa tzapi cat te tin plamanii si sa deranjezi doar cainii vecinului, pe cand la bloc bate vecina cu "capu' " in perete ca sa te potolesti....si Tv-ul tre sa-l tii in surdina...:(
Ce imi place mie la oras este ca vad multa lume, fete misto, chitibusari la job, maturatorii dand cu matura cantand.....:)
Da la tara, ce "coada soricelului" vezi?? :-w
Fss_ssu
Postat pe 25 Noiembrie 2012 17:32
vacute cu ochii blanzi si umezi
Eugenia_
Postat pe 25 Noiembrie 2012 17:38
''Da la tara, ce "coada soricelului" vezi?? :-w ''

Na Vezi sau simi?
Axl_R
Postat pe 25 Noiembrie 2012 17:50
Da la tara, ce "coada soricelului" vezi?? :-w


Depinde daca vezi,sau "vezi"
Rotty
Postat pe 25 Noiembrie 2012 17:56
Sara! si pt. tzarancute;))

Rottycico -> ....

Poi la coada vacii se adauga stampila "PriMariei" ca sa aibe ochii umezi
altfel cum???numa' mananca si nici lapte nu da;))

Ve(ni)zi, iar ai ramas in urma cu lectura......;))
Fss_ssu
Postat pe 25 Noiembrie 2012 18:57
Draga Venizi, eu cred ca este mai bine la tara. E bine sa ai si curte ca la bloc te vei plictisi, si este bine sa nu ai o viata monotona.Dar totusi sa nu fie prea departe de oras ca sa va puteti duce si in oras.:)Take care!
RonnaGarbo117309
Postat pe 27 Noiembrie 2012 08:51
aha. Ca in curte ce faci de nu te plictisesti? Joci dansul paparudelor?? Te uiti cum da firul ierbii...sau?
Daca e sa te plictisesti, te plictisesti si cu curte si fara.
quasaria
Postat pe 27 Noiembrie 2012 08:59
De la: quasaria, la data 2012-11-27 08:59:27aha. Ca in curte ce faci de nu te plictisesti? Joci dansul paparudelor?? Te uiti cum da firul ierbii...sau?
Daca e sa te plictisesti, te plictisesti si cu curte si fara.




ai dreptate, daca e sa te plictisesti, te plictisesti oriunde
adeline
Postat pe 27 Noiembrie 2012 23:16
Iote! Io avec Je nu ma plictisesc!
Axl_R
Postat pe 27 Noiembrie 2012 23:36

...daca tot va laudati cu-curtea, pasarele aveti??
Io am da numa' la oras ;))

veni...si plecat?? a! cred ca te-ai decis si tii pt. tine X acu esti ocupata cu
schimbarea pre(a)fixului?:)
Spor sa avem!

Restant: :)
Fss_ssu
Postat pe 29 Noiembrie 2012 10:47
ce sa mai zic suparatule...ma gandesc acum ca mai bine intai strang sa am ce ingropa si apoi sa ma mut la tara...
venizigoldplated
Postat pe 30 Noiembrie 2012 10:20
Cumparati online la pret de producator suplimente naturale produse de Biosnatura. Suplimente cu extrate naturale pentru diferite afectiuni, pentru sportivi, uleiuri de masaj, geluri
Tratament afectiuni cardio-vasculare, digestive, de nutritie, imunitate,memorie,potenta,respiratorii,antiimflamatorii,reumatice si osteoporoza. Produse pentru sportivi si copii.
www.biosnatura.ro
garbo273075
Postat pe 1 Decembrie 2012 09:17
Nu cumparam nimic, NA!
Cit urasc reclamele astea timpite, scrise ca nuca in perete pe la diverse subiecte!
quasaria
Postat pe 1 Decembrie 2012 09:22
Cine vrea sa se mute la tara si vrea sa fie si gospodar sa se gandeasc si la ploi si
zapada mare . Daca adora munca fizica...
Argentina_Malcea_1
Postat pe 1 Decembrie 2012 09:31
O fost oferta la Aldi la cizme de cauciuc si lopeti de zapada.

Ma duc sa cat harletu' !


Neata lumeeeeee! La tara si oras!
Axl_R
Postat pe 1 Decembrie 2012 09:38
mda... si sa trunda vreo saptamina gazonul, si sa smulga buruieni, si sa planteze citiva pomi, si sa isi analizeze dupa aia manechiura... sa vada daca e ok viata la curte sau nu.
Sigur - poti sa iti angajezi gradinar, dar in situatia asta, in care nimic nu e facut DE TINE, nu prea vad care e sensul sa ai curte. La fel de bine poti sa iesi in parc pe banca.... daca tot esti paralel...
quasaria
Postat pe 1 Decembrie 2012 09:38
Io lucrez cu manusi
Rotty
Postat pe 1 Decembrie 2012 10:10
si eu, da' dupa ce tund iarba sint deselata vreo doua zile.... Desi mi se pare foarte misto mirosul ala, de iarba cruda.
quasaria
Postat pe 1 Decembrie 2012 10:43
....Cunosc .
Rotty
Postat pe 1 Decembrie 2012 10:48

Mai! parca erai beteaga??....hmmm, harletz?!....ce isi face OMu cu ma(i)nile lui, nici m.natura...... nu strica

... acoperita,nu?? ;)).....vezi ca ceatza uda!....;)

Na, ca imi miroase si mie!.....face vecina gogosi de 1 Decembrie:)....probabil ii si ziua ei

LMA ROMANIA! si baloane colorate in pas de defilare la oras si la tara!


Veni-zi cum strangi tu " toate alea" sa te poti muta la tar?? te rog fr.!

Salut si zi cum doriti!
Fss_ssu
Postat pe 1 Decembrie 2012 11:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce inseamna pocainta? Teofil Paraian 8 De la: luptatoareacurajoasa 20 Iunie 2010 16:35
Dietoterapia n afectiunile hepato-biliare si pancreatice exocrine 1 De la: Terapii_Naturiste 15 Noiembrie 2010 10:56
viata la tara,sau viata la oras??? 163 De la: venizigoldplated 9 Decembrie 2012 14:15
fara gluten 7 De la: garbo328225 10 Mai 2014 11:06
De ce oamenii buni sunt considerati prosti? Daca eu vreau sa fiu buna,pt ca asa gandesc eu ca este bine,asta nu inseamna ca vreau sa fiu luata de proasta 2 De la: ingerasulluptator 29 Ianuarie 2012 16:54
Setari Cookie-uri