Ciocolata?

Fetelor, stiti ce am citit? ca ciocolata amaruie ajuta la diete! spunea pe net ca e foarte satioasa si daca mananci putin zilnic, nu o sa mai vrei sa mananci dulce.
eu sunt o gurmanda si tare m-am bucurat. ieri am cumparat un tort de la Coffet cu ciocolata si visine, mai mult au mancat sotul si baietelul meu, dar mi-am dat si eu voie sa mananc o bucatica.
voi cum pacatuiti cu ciocolata?
garbo_1894
Postat pe 1 Noiembrie 2012 14:10
Mananc ciocolata la orice ora din zi...indiferent de ce tip este...simpla sau cu adaosuri...alba sau neagra..aerata sau nu...nu conteaza...este un rasfat personal!!! Si culmea este...ca nu ma ingras absolut deloc!!!
The_rock_flower
Postat pe 1 Noiembrie 2012 14:20
Ai citit bine ce ai citit. Dar.....nu la torturi se refereau...
Rotty
Postat pe 1 Noiembrie 2012 14:22
da sotii baga in ei si mananca de toate si noi femeile trebuie sa ne pastram silueta sa nu ne ingrasam ca sa aratam bine ca barbatii sa nu plece la altele..dar barbatii au voie sa manance sa arate ca niste grasi.
ca barbatii au invatat femeile ca barbatii trebuie sa fie putin mai frumos ca dracul ci femeile trebuie sa fie frumoasr.
ca femeia nu tebuie sa se uite dupa banii unui barbat,dar trebuie sa faca toata treaba...
sa faca toata treaba dar sa nu pretinda nimica
ca cica barbatii se comporta ca niste copii,din cauza ca femeia i-a dat viata asta inseamna ca trebuie sa il trateze ca pe un copil si sa il intretina prin munca ei toata viata.Sa gateasca,,,sa se gandeasca la treburile casnice,sa organizeze,,
si barbatul sa ramana ca un copil ca sa fie intretinut toata viata
si nici bani nu are voie sa ii ceara femeia pt ca o numeste materialista
da barbatii sunt ca niste copiii,adica fac pe prostii pe copiii nestiutori pt ca toata viata sa fie intretinuti de femei..
mda mie asa ceva nu imi trebuie
ingerasulluptator
Postat pe 15 Noiembrie 2012 12:15
da sotii baga in ei si mananca de toate si noi femeile trebuie sa ne pastram silueta sa nu ne ingrasam ca sa aratam bine ca barbatii sa nu plece la altele..dar barbatii au voie sa manance sa arate ca niste grasi.
ca barbatii au invatat femeile ca barbatii trebuie sa fie putin mai frumos ca dracul ci femeile trebuie sa fie frumoasr.
ca femeia nu tebuie sa se uite dupa banii unui barbat,dar trebuie sa faca toata treaba...
sa faca toata treaba dar sa nu pretinda nimica
ca cica barbatii se comporta ca niste copii,din cauza ca femeia i-a dat viata asta inseamna ca trebuie sa il trateze ca pe un copil si sa il intretina prin munca ei toata viata.Sa gateasca,,,sa se gandeasca la treburile casnice,sa organizeze,,
si barbatul sa ramana ca un copil ca sa fie intretinut toata viata
si nici bani nu are voie sa ii ceara femeia pt ca o numeste materialista
da barbatii sunt ca niste copiii,adica fac pe prostii pe copiii nestiutori pt ca toata viata sa fie intretinuti de femei..
mda mie asa ceva nu imi trebuie
ingerasulluptator
Postat pe 15 Noiembrie 2012 12:15
da sotii baga in ei si mananca de toate si noi femeile trebuie sa ne pastram silueta sa nu ne ingrasam ca sa aratam bine ca barbatii sa nu plece la altele..dar barbatii au voie sa manance sa arate ca niste grasi.
ca barbatii au invatat femeile ca barbatii trebuie sa fie putin mai frumos ca dracul ci femeile trebuie sa fie frumoasr.
ca femeia nu tebuie sa se uite dupa banii unui barbat,dar trebuie sa faca toata treaba...
sa faca toata treaba dar sa nu pretinda nimica
ca cica barbatii se comporta ca niste copii,din cauza ca femeia i-a dat viata asta inseamna ca trebuie sa il trateze ca pe un copil si sa il intretina prin munca ei toata viata.Sa gateasca,,,sa se gandeasca la treburile casnice,sa organizeze,,
si barbatul sa ramana ca un copil ca sa fie intretinut toata viata
si nici bani nu are voie sa ii ceara femeia pt ca o numeste materialista
da barbatii sunt ca niste copiii,adica fac pe prostii pe copiii nestiutori pt ca toata viata sa fie intretinuti de femei..
mda mie asa ceva nu imi trebuie
ingerasulluptator
Postat pe 15 Noiembrie 2012 12:15
Da de exemplu 3 patratele nu e nimic rau.Dar nu zilnic de 2 ori mxim 2 pe sapt e ok.Daca iti place de fapt va place, tie si partenerului de ce nu?:)Mie imi plac bomboanele Rafaello le prefer mi mult decat ciocolata!:)
RonnaGarbo117309
Postat pe 15 Noiembrie 2012 19:15
i bomboane am voie? Sau numa' de 2 x pe sptmn?
Axl_R
Postat pe 15 Noiembrie 2012 20:26
De la: RonnaGarbo117309, la data 2012-11-15 19:15:31 Da de exemplu 3 patratele nu e nimic rau.Dar nu zilnic de 2 ori mxim 2 pe sapt e ok.Daca iti place de fapt va place, tie si partenerului de ce nu?:)Mie imi plac bomboanele Rafaello le prefer mi mult decat ciocolata!:)[/quote asa putin
eu cand mananc ciocolata,,nu ma las pana nu o dau gata...

mai aveam o prietena care ma tot certa ca tre sa mai slabesc,,,si sa mananc putin dulce ca atunci cand o sa fiu batrana o sa fiu grasa si nu este buna pt sanatate

dar ea mananca numai uscaturi...si are un barbat cu o burta mare si gras si mie imi atrage atentia pt cateva kg amarate,

nu zic ca poate ar trebui sa mai dau jos cateva km pt ca imi este rusine sa ma dezbrac daca merg la piscina sau la strand,,pt ca se vede celulita..

daca ma dezbrac in costum de baie se uita barbatii ca niste caini..

dar sa isi controleze gandurile pacatoase..
ca doar si eu vreau sa va duc la piscina numai ca mai intai trebuie sa mai dau jos vreo cateva kile si sa mai dau jos din celulita

daca dau jos din kg o fac pt ca asa vreau eu ca sa pot merge la piscina si la strand
ingerasulluptator
Postat pe 15 Noiembrie 2012 21:02
eu mananc doar doua trei patratele,si in zilele cand mananc dulciuri,fac si mai mult sport...
dar odata am mancat o cutie de ciocolate olandeze,erau bomboane,fiecare din ele cu alt gust,si alta forma....
dupa asta,ma vindecasem de ciocolata,nici un anu imi mai placea,mi se pareau porcarii la gust....a trecut mult pana mi-am revenit,la vechea mea manie,cu ciocolata....
da,ciocolata amaruie e mai buna,daca are mai putin zahar in ea...dar ramanem slabe daca avem grija la cantitati,si la miscarea zilnica.
curatatul prin casa nu echivaleaza cu o juma de ora de arobic,sau dans....
daniilia
Postat pe 16 Noiembrie 2012 05:51
Nimic dulce nu e bun in exces.BUNICA MEA AVEA O VORBA"SA AM CEVA DULCE IN GURA"ASA SE EXPRIMA EA,DAR NU EXAGERA NICIODATA SI ARE 87 DE ANI, NICI O OPERATIE SI o stare buna a sanatatii.De ce?ptr ca nu a exagerat niciodata+ ca ea a lucrat la cofetarie 33 de ani.Ea m-a invatat de fapt ca cel mai bine este sa manac ceva dulce o data maxim de doua ori pe saptamana.Da, cateva patratele nu strica, maxim 3 dar nu mai mult,sau o ciocolata intreaga..ok :)doar sambata.Ca zaharul in exces nu face bine!De exemplu si daca faci curat in casa este exercitiu arzi calorii si daca asculti 2 melodii preferate si dansezi,polulara ce melodie iti place deasemeni,dar asta nu inseamna ca daca am mancat dulce in exces hai ca fac exercitii si trece.Tb sa fim atenti la alimentatia noastra.De exemplu cu bomboanele Raffaelo eu nu iau decat 4, ca sunt si cutii mai mari dar nu iau mai mult sa nu ma indemn in a manca mai multe.Si ma simt ok.Dar asta doar de 2 ori pe luna.Nu ca nu mi-as permite mai mult dar stiu ca nu imi fac bn prea mute.Bomboanele deasemenea contin zahar, carbohidrati, nu f multe deasemeni:)
RonnaGarbo117309
Postat pe 16 Noiembrie 2012 21:05
eu una nu sunt asa exigenta.cu ciocolata
fiecare face cum crede
mie imi place sa mananc dulce,,pt ca imi da energie
cred ca carne nu trebuie sa mancam zilnic...dar dulce pot sa ma servesc zilnic
dar nu in cantitate mare
apoi nu vreau sa fiu fotomodel
sa nu mananci dupa ora 16 mancaruri cu multe caloroo,,
dar sa renunti la dulciuri mi se pare o pedeapsa
ingerasulluptator
Postat pe 16 Noiembrie 2012 22:25
daca mananci orice fel de ciocolata in cantitate mica nu este nicio peoblema; daca mananci o ciocolata amaruie (sau dark) , cam tot aia este; ia uita-te sa vezi vate kcal contine 100 grame ciocolata neagra
Poti sa mananci orice in princioiu dar nu in cantitati industriale
adeline
Postat pe 17 Noiembrie 2012 17:53
eu cred ca tot ce mancam ingrasa daca e dulce sau acru nu conteaza conteaza doar cantitatea consumata...nu cred ca daca mananc azi o ciocolata ma ingras sau slabesc dar cu siguranta daca voi manca in fiecare zi voi deveni dependenta si kg se vor pune rand pe rand sau voi fii agitata ...ciocolata,cafeaua,bomboanele,inghetata sunt necesare organismului pt energie dar depinde de cantitate...tot ce este mult strica.
yzabela_03
Postat pe 18 Noiembrie 2012 22:52
Ciocolata bate sarutul.....
LLisa
Postat pe 21 Noiembrie 2012 14:45
pai da noi femeile sa avem grija de silueta noastra sa aratam bine ca sa nu ne plece barbatul la la alta..si barbatii mannnca catre doua ciocolati odata si nu se mai uita la silueta,in fond barbatul trebuie sa fie mai frumos ca dracul dar importat ca el sa aiba femeie frumoasa.
lasa ca nu conteaza doar slueta femeii ci conteaza sufletul ca nu poti zice ca barbatii arata ca niste feti frumosi ca sa mmerite femei fotomodele care nu mananca ca sa aratae bin ept barbati
lasa ca eu mananc cat imi pica bine,,,pt ca nu vreau sa se uite la cum arata ci la suflet.ca doar nici barbatii nu sunt rupti din soare
.
ingerasulluptator
Postat pe 9 Decembrie 2012 15:43
De la: LLisa, la data 2012-11-21 14:45:19Ciocolata bate sarutul.....




Sa-ti dau dreptare.... sa nu-ti dau ?!!
GHEISA_
Postat pe 9 Decembrie 2012 15:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
7 kg in 7 zile 18 De la: garbo_14305 25 Iunie 2013 12:39
BUNA ZIUA 1 De la: garbo072841 2 Martie 2011 14:29
cine vrea sa slabeasca?? 4 De la: allay 30 Iulie 2011 18:54
dieta in timpul alaptarii 3 De la: deleriumank 16 Decembrie 2014 14:58
slabire sanatoasa 15 De la: mioara2010 26 Aprilie 2013 15:48
Setari Cookie-uri