Despre realitatea ignorata a oraselor Romaniei

Nu sunt credincioasa..dar imi fac o cruce mare..cand vad cata prostie poate sa fie intr-o singura persoana
nu_sunt_nimeni
Postat pe 3 Noiembrie 2012 13:04
Diana..Miha
nu_sunt_nimeni
Postat pe 3 Noiembrie 2012 13:06
Intr-adevar, intr-o tara civilizata cainii n-au ce cauta pe strada ... In Romania s-au facut afaceri de milioane de euro pt. sterilizari si cainii tot in strada sunt si se inmultesc ... Dar nu e vina lor , tot oamenii i-au adoptat , s-au plictisit apoi i-au abandonat pe strazi ....
Maretia unei natiuni si progresul ei moral poate fi judecat dupa felul in care isi trateaza animalele.
Fata_Morgana
Postat pe 3 Noiembrie 2012 13:51
ingeras, la "orasul sibiu" nu ma pricep ca n-am stat acolo, dar cred ca intr-adevar oamenii pot fi mult mai rai decit cainii in multe privinte - asa ca, pentru binele cainilor, n-ar trebui sa existe ocazia unui conflict.
Mai bine sa stea separat sau, in orice caz, sa nu provoace oamenii.
quasaria
Postat pe 3 Noiembrie 2012 13:52
De la: quasaria, la data 2012-11-03 13:52:48ingeras, la "orasul sibiu" nu ma pricep ca n-am stat acolo, dar cred ca intr-adevar oamenii pot fi mult mai rai decit cainii in multe privinte - asa ca, pentru binele cainilor, n-ar trebui sa existe ocazia unui conflict.
Mai bine sa stea separat sau, in orice caz, sa nu provoace oamenii.
nu stiu ce sa zic,,eu nu am fost atacata de caini si chiar i-am hranit..daevarul ca nu ma bag intre doi caini care se cearta de la mancare,,sau nu le iau mancarea din fata...dar mie chiar imi este doar de cainii din sibiu...intradevar sunt multi pe acolo si sunt tare amarati si slabi
ingerasulluptator
Postat pe 3 Noiembrie 2012 14:49
De la: jjulyeta, la data 2012-11-03 13:04:34Nu sunt credincioasa..dar imi fac o cruce mare..cand vad cata prostie poate sa fie intr-o singura persoana
Autor: S. Smile


Cu voin, rzbai prin toate. Orice om care manifest umilin, hrnicie, cumptare, onestitate i trie de caracter va avea un impact pozitiv puternic asupra bunstrii rii, cci ntreaga sa via va fi un exemplu pentru toi ceilali oameni, transmindu-le fr voia lui calitile sale, influenndu-le astfel viitorul. Trebuie s recunoatem c manifestarea calitilor individuale produce cele mai mari efecte asupra vieii i asupra faptelor celorlali oameni i c aceast aciune se transform n cea mai bun educaie practic, prin exemplul personal. Ajut-te pe tine nsui, cci astfel i Dumnezeu te va ajuta este o maxim cu o valoare de netgduit i care adun, ntr-un cadru restrns, cele mai diverse experiene. Spiritul de spontaneitate st la baza oricrei dezvoltri normale a individului, iar cnd el se regsete la un mare numr de oameni, atunci se alctuiete adevrata temelie a puterii i a vigorii naionale. Ajutorul oferit din exterior ne face mai inactivi, mai pasivi, pe cnd cel ce vine din strfundurile fiinei noastre ne ntrete, ne dinamizeaz. Toate aciunile fcute pentru noi de ctre alii ne rpesc ntr-o mare msur nevoia i, prin urmare, dorina de a le face noi nine.

ingerasulluptator
Postat pe 3 Noiembrie 2012 15:17
De la: jjulyeta, la data 2012-11-03 13:04:34Nu sunt credincioasa..dar imi fac o cruce mare..cand vad cata prostie poate sa fie intr-o singura persoana
Autor: S. Smile


Cu voin, rzbai prin toate. Orice om care manifest umilin, hrnicie, cumptare, onestitate i trie de caracter va avea un impact pozitiv puternic asupra bunstrii rii, cci ntreaga sa via va fi un exemplu pentru toi ceilali oameni, transmindu-le fr voia lui calitile sale, influenndu-le astfel viitorul. Trebuie s recunoatem c manifestarea calitilor individuale produce cele mai mari efecte asupra vieii i asupra faptelor celorlali oameni i c aceast aciune se transform n cea mai bun educaie practic, prin exemplul personal. Ajut-te pe tine nsui, cci astfel i Dumnezeu te va ajuta este o maxim cu o valoare de netgduit i care adun, ntr-un cadru restrns, cele mai diverse experiene. Spiritul de spontaneitate st la baza oricrei dezvoltri normale a individului, iar cnd el se regsete la un mare numr de oameni, atunci se alctuiete adevrata temelie a puterii i a vigorii naionale. Ajutorul oferit din exterior ne face mai inactivi, mai pasivi, pe cnd cel ce vine din strfundurile fiinei noastre ne ntrete, ne dinamizeaz. Toate aciunile fcute pentru noi de ctre alii ne rpesc ntr-o mare msur nevoia i, prin urmare, dorina de a le face noi nine.

ingerasulluptator
Postat pe 3 Noiembrie 2012 15:17
Autor: S. Smile


Cu voin, rzbai prin toate. Orice om care manifest umilin, hrnicie, cumptare, onestitate i trie de caracter va avea un impact pozitiv puternic asupra bunstrii rii, cci ntreaga sa via va fi un exemplu pentru toi ceilali oameni, transmindu-le fr voia lui calitile sale, influenndu-le astfel viitorul. Trebuie s recunoatem c manifestarea calitilor individuale produce cele mai mari efecte asupra vieii i asupra faptelor celorlali oameni i c aceast aciune se transform n cea mai bun educaie practic, prin exemplul personal. Ajut-te pe tine nsui, cci astfel i Dumnezeu te va ajuta este o maxim cu o valoare de netgduit i care adun, ntr-un cadru restrns, cele mai diverse experiene. Spiritul de spontaneitate st la baza oricrei dezvoltri normale a individului, iar cnd el se regsete la un mare numr de oameni, atunci se alctuiete adevrata temelie a puterii i a vigorii naionale. Ajutorul oferit din exterior ne face mai inactivi, mai pasivi, pe cnd cel ce vine din strfundurile fiinei noastre ne ntrete, ne dinamizeaz. Toate aciunile fcute pentru noi de ctre alii ne rpesc ntr-o mare msur nevoia i, prin urmare, dorina de a le face noi nine.

ingerasulluptator
Postat pe 3 Noiembrie 2012 15:19
Autor: S. Smile


Cu voin, rzbai prin toate. Orice om care manifest umilin, hrnicie, cumptare, onestitate i trie de caracter va avea un impact pozitiv puternic asupra bunstrii rii, cci ntreaga sa via va fi un exemplu pentru toi ceilali oameni, transmindu-le fr voia lui calitile sale, influenndu-le astfel viitorul. Trebuie s recunoatem c manifestarea calitilor individuale produce cele mai mari efecte asupra vieii i asupra faptelor celorlali oameni i c aceast aciune se transform n cea mai bun educaie practic, prin exemplul personal. Ajut-te pe tine nsui, cci astfel i Dumnezeu te va ajuta este o maxim cu o valoare de netgduit i care adun, ntr-un cadru restrns, cele mai diverse experiene. Spiritul de spontaneitate st la baza oricrei dezvoltri normale a individului, iar cnd el se regsete la un mare numr de oameni, atunci se alctuiete adevrata temelie a puterii i a vigorii naionale. Ajutorul oferit din exterior ne face mai inactivi, mai pasivi, pe cnd cel ce vine din strfundurile fiinei noastre ne ntrete, ne dinamizeaz. Toate aciunile fcute pentru noi de ctre alii ne rpesc ntr-o mare msur nevoia i, prin urmare, dorina de a le face noi nine.

ingerasulluptator
Postat pe 3 Noiembrie 2012 15:19
Autor: S. Smile


Cu voin, rzbai prin toate. Orice om care manifest umilin, hrnicie, cumptare, onestitate i trie de caracter va avea un impact pozitiv puternic asupra bunstrii rii, cci ntreaga sa via va fi un exemplu pentru toi ceilali oameni, transmindu-le fr voia lui calitile sale, influenndu-le astfel viitorul. Trebuie s recunoatem c manifestarea calitilor individuale produce cele mai mari efecte asupra vieii i asupra faptelor celorlali oameni i c aceast aciune se transform n cea mai bun educaie practic, prin exemplul personal. Ajut-te pe tine nsui, cci astfel i Dumnezeu te va ajuta este o maxim cu o valoare de netgduit i care adun, ntr-un cadru restrns, cele mai diverse experiene. Spiritul de spontaneitate st la baza oricrei dezvoltri normale a individului, iar cnd el se regsete la un mare numr de oameni, atunci se alctuiete adevrata temelie a puterii i a vigorii naionale. Ajutorul oferit din exterior ne face mai inactivi, mai pasivi, pe cnd cel ce vine din strfundurile fiinei noastre ne ntrete, ne dinamizeaz. Toate aciunile fcute pentru noi de ctre alii ne rpesc ntr-o mare msur nevoia i, prin urmare, dorina de a le face noi nine.

ingerasulluptator
Postat pe 3 Noiembrie 2012 15:19
Esti dusa cu capul..du-te si fa-tzi un control!!!Reject...nu am de ce sa raspund la astfel de persoane..Nu ma cobor la nivelul tau...si ar fi trebuit sa ai ceva minte...ca ai aproape dublul varstei mele..dar degeaba
nu_sunt_nimeni
Postat pe 3 Noiembrie 2012 15:22
Ahhhh....July...cu timpul te obisnuiesti cu ingerasul....e o personalitate
Rotty
Postat pe 3 Noiembrie 2012 15:27
De la: jjulyeta, la data 2012-11-03 15:22:44Esti dusa cu capul..du-te si fa-tzi un control!!!Reject...nu am de ce sa raspund la astfel de persoane..Nu ma cobor la nivelul tau...si ar fi trebuit sa ai ceva minte...ca ai aproape dublul varstei mele..dar degeaba
pai nici eu nu vreau sa ma cobor la nivelul tau..doresc sa raman la nivelul meu,,pt ca de asta am si o varsta am experienta si sunt desteapta
ingerasulluptator
Postat pe 3 Noiembrie 2012 20:42
am auzit de prea multe ori,ca decat sa cresti un caine,mai bine cresti un copil.....
se compara una cu alta?????
cainele meu mananca oasele care imi raman mie de la masa,pe care nu le pot da copiilor mei sa le roada.....
cainele meu nu merge la scoal,nici nu cere bani sa ia de la chiosc pufuleti si ciocolate,si nu cere nici haine cand sunt reduceri,.....
acum doarme la usa,pentru ca bebelusul meu nu sa nu inghita vreun par,asa a zis sotul meu,provizoriu sa doama in o casuta afara,langa usa noastra.....
cand plec undeva,il las in curte,si il hraneste vecina,insa pe copil nu il pot lasa la fel in curte,cand plec/////
se compara cresterea unui caine cu a unui copil,mai oameni buni>???????
si unde este inima,incape si grija ptr un animal.
cat am stat in braila,i-am deparazitat,uns ptr raie,etc etc,pe toti maidanezii....
daca ar fi in fiecare cartier cate trei nebuni ca mine,nici nu ar mai exista pureci si capuse.....
daniilia
Postat pe 7 Noiembrie 2012 14:38
inca o data bravo,Q,macar de ar fi mai multi oameni ca tine in gandire.
Aici in grecia vad ca traiesc pe strazi putini caini,o gramada de pisici,si vad ca nu exista conflicte,din cauza ca mancarea e din belsug,tot ce ramane de la restaurante,le rmane lor...
iar strainii care vin aici,hranesc cat stau,si animalele strazii,ba chiar le si sterilizeaza pe pisici,au prins-o si pe a vecinei,si aia s-a infuriat....
chiar si pe caini ii sterilizeaza.
fiecare medic veterinar,ar trebui sa sterilizeze trei patru pe luna,gratis.aici e solutia,in constiinta lor.Ca sa nu se inmulteasca.
aici le lasa sa nasc o singura data,sau de doua ori,apoi le sterilizeaza.

daniilia
Postat pe 7 Noiembrie 2012 14:43
Draga Marilena,sunt de acord cu tine.Si eu cred ca sunt un adevarat pericol.Eu cand eram adolescenta am fost muscata de un caine al strazii de mana si am facut antirabic si antitetanus,dar eram si la liceu plus injectiile in acest timp poate as fi avut o alta ocupatie sa aprofundez materiile,etc,dar tb sa fac aceste injectii.Sunt un pericol,repet si sincer nu stiu de ce nu se iau masuri.Nush daca cunosti acest lucru ca atunci cand vin echipele straine in Ro si joaca pe National Arena, inchid cainii ca sa nu ne facem de rusine la straini(sau majoritatea lor),apoi la scurt tmp din nou le dau drumul din adaposturi.Acea femeie care era de partea cainilor da exact cum ai zis u da dovda de lasitate si nu constientizeaza ca sunt un real pericol.Sper ca intr-o buna zi sa se ia masuri,ptr ca e mai liniste.De exemplu eu daca vin de la veterinar cu pisicutza in bratze si pe strada sunt caini ai strazii probabilitatea de a ma ataca este majora.E periculos si ptr copiii mici,mamici insarcinate si alte categorii.Sa speram ca se vor lua masuri.Sperantza nu tb sa ne moara Si sa avem curaj dar e bn sa avem ceva cu electro soc la noi(nush daca e legal),dar ptr a ne proteja in cazul in care suntem atacati sau poate ne ducem la un non-stop la o ora tarzie si ne intampina o haita de caini ai strazii.
RonnaGarbo117309
Postat pe 12 Noiembrie 2012 22:06
serios chiar te-au muscat cateii..Cred ca ar trebuie arestati si pedepsiti 2 ani cu inchisoare.


de cateii neajutorati va luati..
dar de barbatii seduc femeile si le fac servitoare nu va luati.

spre exemplu barbatii vor sa ma convinga sa fac sex si sa ma incurc cu barbati nepocaiti care nu au principii si se schimba de la o zi la alta din cauza pt ca sunt usor influentabili.
ingerasulluptator
Postat pe 12 Noiembrie 2012 22:25
serios chiar te-au muscat cateii..Cred ca ar trebuie arestati si pedepsiti 2 ani cu inchisoare.


de cateii neajutorati va luati..
dar de barbatii seduc femeile si le fac servitoare nu va luati.

spre exemplu barbatii vor sa ma convinga sa fac sex si sa ma incurc cu barbati nepocaiti care nu au principii si se schimba de la o zi la alta din cauza pt ca sunt usor influentabili.
ingerasulluptator
Postat pe 12 Noiembrie 2012 22:25
Primul brbat care ndrznete s te mute l declar nevinovat.
Axl_R
Postat pe 12 Noiembrie 2012 22:34
De la: Axl_R, la data 2012-11-12 22:34:03Primul brbat care ndrznete s te mute l declar nevinovat.
nu inteleg ce au femeile cu cateii vagabonti,,,dar nu au nimic cu barbatii vagabonti,prin asta sa inteleg ca femeilor le plac barbatii vagabonti dar pe cateii vagabonti nu ii adora..ce tristete..eu mai bine ador cateii vagabonti decat sa ador barbatii vagabonti...pt ca barbatii vagabonti te seduc,apoi faceti sex si apoi faceti copii si apii tre sa joci cum canta el,ca daca nu te lasa..si pleaca
eu zic ca cateii vagabonti sunt mai adorabili decat barbatii vagabonti,este parerea mea
ingerasulluptator
Postat pe 12 Noiembrie 2012 22:39
Te declar NEBUNA si ANALFABETA...Nu ai nici macar notiunile claselor 1-8...dar ai internet...LOL esti moderna draga..in pas cu moda..dar nu mai deschide gura(nu mai scrie in cazul de fatza)ca te faci de rusine!!!!
nu_sunt_nimeni
Postat pe 13 Noiembrie 2012 22:45
Mama lor de barbati vagabonti....vor numai carnita tanara
GHEISA_
Postat pe 13 Noiembrie 2012 22:55
Nu neaparat tanara..sa fie carnitza..dar nu aceeasi..de la alta caprioara..Ce Ghe..Tu nu te-ai satura sa mananci zilnic numai CIORBA O sa zica individa caºs C...A
nu_sunt_nimeni
Postat pe 13 Noiembrie 2012 22:58
nu_sunt_nimeni
Postat pe 13 Noiembrie 2012 23:03
De la: jjulyeta, la data 2012-11-13 22:45:52Te declar NEBUNA si ANALFABETA...Nu ai nici macar notiunile claselor 1-8...dar ai internet...LOL esti moderna draga..in pas cu moda..dar nu mai deschide gura(nu mai scrie in cazul de fatza)ca te faci de rusine!!!!
pai ave niste barbati analfabeti in tara de aceea si ne erge rau..Habar nu au ce sunt cu ei..Si totusi se cred ai destepti pt ca le lipseste sensibilitatea
eu cred ca cateii vagabonti sunt mai destepti ca barbatii din romania..Au barbatii romani ce sa invete de la ei
ingerasulluptator
Postat pe 13 Noiembrie 2012 23:21
De la: jjulyeta, la data 2012-11-13 22:45:52Te declar NEBUNA si ANALFABETA...Nu ai nici macar notiunile claselor 1-8...dar ai internet...LOL esti moderna draga..in pas cu moda..dar nu mai deschide gura(nu mai scrie in cazul de fatza)ca te faci de rusine!!!!
pai ave niste barbati analfabeti in tara de aceea si ne erge rau..Habar nu au ce sunt cu ei..Si totusi se cred ai destepti pt ca le lipseste sensibilitatea
eu cred ca cateii vagabonti sunt mai destepti ca barbatii din romania..Au barbatii romani ce sa invete de la ei
ingerasulluptator
Postat pe 13 Noiembrie 2012 23:22
De la: ingerasulluptator, la data 2012-11-13 23:22:01
De la: jjulyeta, la data 2012-11-13 22:45:52Te declar NEBUNA si ANALFABETA...Nu ai nici macar notiunile claselor 1-8...dar ai internet...LOL esti moderna draga..in pas cu moda..dar nu mai deschide gura(nu mai scrie in cazul de fatza)ca te faci de rusine!!!!
pai avem niste barbati analfabeti in tara de aceea si ne merge rau..Habar nu au ce sunt cu ei..Si totusi se cred destepti pt ca le lipseste sensibilitatea
eu cred ca cateii vagabonti sunt mai destepti ca barbatii din romania..Au barbatii romani ce sa invete de la cateii vagabonti
ingerasulluptator
Postat pe 13 Noiembrie 2012 23:23
De la: daniilia, la data 2012-11-07 14:38:30 am auzit de prea multe ori,ca decat sa cresti un caine,mai bine cresti un copil.....
se compara una cu alta?????
cainele meu mananca oasele care imi raman mie de la masa,pe care nu le pot da copiilor mei sa le roada.....
cainele meu nu merge la scoal,nici nu cere bani sa ia de la chiosc pufuleti si ciocolate,si nu cere nici haine cand sunt reduceri,.....
acum doarme la usa,pentru ca bebelusul meu nu sa nu inghita vreun par,asa a zis sotul meu,provizoriu sa doama in o casuta afara,langa usa noastra.....
cand plec undeva,il las in curte,si il hraneste vecina,insa pe copil nu il pot lasa la fel in curte,cand plec/////
se compara cresterea unui caine cu a unui copil,mai oameni buni>???????
si unde este inima,incape si grija ptr un animal.
cat am stat in braila,i-am deparazitat,uns ptr raie,etc etc,pe toti maidanezii....
daca ar fi in fiecare cartier cate trei nebuni ca mine,nici nu ar mai exista pureci si capuse.....
daniilia,tu ai auzit de cazul copilului de 3 ani sfartecat de un caine vagabond?i-a zdrobit aproape craniul...acum tu zici ca ai copil si ca SOTUL zice sa stea afara,deci tu nu ai avea probleme sa al tii langa copil sa inteleg.in fine e problema ta,si cazul mentionat de mine nu e singular si eu am fost muscata de cainele matusii mele la tara acum vreo 25 de ani cred...sa convietuiesti cu animalele trebuie sa fie o optiune si nu o loterie,sa lasam lucrurile sa decurga inertial sa se inmulteasca eventual si leii printre noi.eu am 2 copii si nu as favoriza animalele in detrimentul copiilor.
garbo229821
Postat pe 21 Noiembrie 2012 00:13
iar tu ingerasule luptator cred ca ai probleme la scufita,suferi de mania persecutiei,esti genul de sociopat care duci o viata normala de fapt dar in paralel si una virtuala in care iti expui ideile bolnave.lumea am vazut ca te accepta deja ai devenit un fenomen,dar sincer du-te la un psihiatru ca poate mai ai leac.mie deja nu mi se mai pare amuzant sa te citesc,pe oriunde apari si tu cu fixatia ta despre barbati,la tine si un subiect despre cainii vagabonzi se rezuma in final la barbati.cred ca si cand esti constipata e din cauza barbatilor
garbo229821
Postat pe 21 Noiembrie 2012 00:22
Da m-a muscat un caine cand eram la varsta adolescentei.Nu e de glumit ca dupa cum am spus anterior am fost la spital sa fac injectii.Pur si simplu mergeam pe strada.Sunt de acord cu electro-socuri ptr caini daca ar fi legal.Sunt oameni care au fost desfigurati de caini.Nu e de glumit cu chestia aceasta sau "de joaca",nu sunt desene animate.Exista si magazine non-stop si daca trebuie sa imi iau ceva in plus ptr pachet,si cred ca e mai bn sa ma duc la 10 seara,ptr a avea ptr dimineatza sau o colega te roaga sa ii cumperi ceva si te-a anutat f tarziu...se poate intampla sa fii atacat.Barbatii?nu toti sunt la fel ca si femeile,sunt barbati intre barbati si femei intre femei.Sunt barbati care sunt preoti si nu numai.Eu nu am nimic cu nimeni.De ce sa fim negativisti?De ce sa ne intoxicam sufletele si sa nu intelegem ca trebuiesc luate anumite masuri?Si locuri speciale ptr ei ar fi bine,adaposturi,
RonnaGarbo117309
Postat pe 21 Noiembrie 2012 22:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre realitatea ignorata a oraselor Romaniei 63 De la: MarilenaS38 26 Noiembrie 2012 10:49
istoria secreta a lumii-Jonathan Black 2 De la: Alexxandra 3 Mai 2010 08:49
SARBATORI FERICITE ! 137 De la: Celleste 28 Decembrie 2009 08:32
Sfantul Nicolae-Sin-Nicoara 1 De la: vuvuzela 6 Decembrie 2010 15:02
stop TIGANIZAREA 73 De la: garbo120392 19 Martie 2011 01:07
Setari Cookie-uri