UNDE SA IMI CAUT JUMATATEA??

NU TREBUIE SA O CAUTI,daca e jumatatea ta,vine spre tine si fara prea multe cautari...trebuie doar sa constientizezi momentul cand e acolo doar pentru ca asa e scris,atunci sa nu -ti lasi jumatatea sa plece,sa o iubesti neconditionat!Oricum si fara sfaturi ,simti jumatatea cand te priveste ,iti incalzeste venele si inima,cand iti vorbeste iti rasuna cuvintele in gand chiar si dupa ce pleaca.si tot asa!!!!
vickybeaty
Postat pe 1 Februarie 2014 14:06
De la: Hercules, la data 2014-02-01 13:54:18Cand vei simti,ca ti sare inima din piept,ca zbori,ca uiti pe ce lume esti si nu mai sti de tine,ai gasit ..jumatatea ta...dar poate nu si a lui.


in partea cealalta stiai de weekend, ai uitat cam repede din cauza "zborului"!
Ai grija pe unde-ti lasi inima sa n-o gasesti injumatatita!
pitiTa_
Postat pe 1 Februarie 2014 17:24
Sunt aici
Marius_Petrica_1
Postat pe 14 Iulie 2015 20:43
Sunt aici nu vrei să ne cunoaștem???
Marius_Petrica_1
Postat pe 14 Iulie 2015 20:44
Buna,interesanta intrebarea,unde iti poti gasi jumatatea.Cam greu de spus,o sa iti dau exemplul meu si te rog sa ma scuzi ca vorbesc la per-tu,insa asa ma simt mai destins atunci cand imi exprim parerea.Asadar,eu 29 de ani abia impliniti,doar cu o singura relatie la activ si asta se intampla inainte de facultate,pe la vreo 18-19 ani...dragut,cu bun simt(se pare ca aceste valori nu mai au insemnatate in ziua de azi)caut cred ca mai bine de vreo 5 ani pe cineva cu care sa pot vorbi deschis,sa pot iesi in oras,in lume,sa fac ceva concret cu cineva.Nici o persoana nu pare interesata,sau...nu stiu eu cum sa abordez.Am fost prin diverse locuri,bar,disco,teatru,am schimbat joburi in speranta ca voi intalni acea persoana cu care sa pot crea o legatura de prietenie sau mai mult,dar nimic.Apropo de asta,din cauza ca nu am cu cine socializa inafara de familie,care este mereu alaturi,m-am si retras in sine mai mult ca de obicei,in sensul ca am ajuns sa nu prea mai bag lumea in seama atunci cand merg pe strada sau sunt in locuri publice.Pur si simplu imi vad de treaba si cam atat,nu mai sunt eu cel care sa abordez pe cineva pentru a crea noi legaturi de prietenie.De fapt nici nu mai cred in prietenie,consider ca am o gramada de cunostinte insa nu am prieteni,asta daca punem la socoteala ca nu am cu cine iesi niciodata nicaieri,cred ca totul a devenit o rutina,munca...casa....internet....cautari desarte pe siteuri de socializare....si iar munca.Nu stiu cum te simti tu dar la mine cred ca e clar cum sta treaba,grav,trist,melancolic,as spune ca sunt cel care a inventat curetul emo,doar ca nu ma imbrac si aranjez ca acestia.Cu toate astea am gasit o pasiune pentru muzica,fiind singur multa vreme am inceput sa cant la pian,mi-am luat o orga si m-am apucat de treaba.Acest lucru m-a facut sa uit un pic de faptul ca nu am prieteni sau prietena,cineva cu care sa impart binele si raul,etc si bla bla bla.Vezi tu....sunt resemnat ca exista si persoane singure pe lumea asta,adica care sa nu aiba parte de iubirea unui partener.raspunsul meu la intrebarea ta,unde sa iti cauti jumatatea ar fi......nu mai cauta,daca o sa apara vreodata te va cauta ea,tot ce poti sa faci este sa fi receptiva atunci cand acel cineva te va solicita.(probabil ca de cand e postul asta ai si gasito)Apropo,daca e cineva de prin Brasov care e la fel ca mine,astept sa ma caute poate mai schimbam o vorba,singuratatea e nasoala.Bafta si mult succes!
BogdanLucian29
Postat pe 19 Octombrie 2015 16:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac 5 De la: garbo_410675 28 Mai 2015 14:37
prieteni,colegi de munca? 21 De la: fecioara2012 17 Aprilie 2012 15:40
conteaza virsta 308 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:27
:P 13 De la: tutankhamon 1 Februarie 2010 00:12
A-s dori sa-mi gasesc jumatatea?? 62 De la: garbo_425429 23 Februarie 2016 19:27
Setari Cookie-uri