Demonstratii de iubire

De la: Alecsx, la data 2012-08-26 16:32:47Multumesc tuturor pentru ajutor dar cred ca tot ce trebuie sa fac e sa ma schimb cum vrea ea si sa fiu putin la picioarele ei :) cred ca asta isi doreste



Parerea mea e ca nu stie inca ce isi doreste..... zici ca nu e majora. Fata nu s-a maturizat, are si ea fitze, a auzit si ea de la altele ca trebuie sa fie fitoasa. Las-o sa creasca, sa isi dea bacalaureatul si apoi....mai discutam.
GHEISA_
Postat pe 26 August 2012 16:49
Cu cate am fost nu mi-a facut niciuna asa cv...am fost eu insumi de la inceputul relatiei si pana acum si a incercat continuu sa ma schimbe...pt ea o fac...intradevar trebuie sa mai creasca dar nu e vb de fitze pt ca nu are asa cv si gandeste destul de matur si ca idee sunt mai mare ca ea cu 7 ani..
Alecsx
Postat pe 26 August 2012 17:23
De la: Alecsx, la data 2012-08-26 17:23:10Cu cate am fost nu mi-a facut niciuna asa cv...am fost eu insumi de la inceputul relatiei si pana acum si a incercat continuu sa ma schimbe...pt ea o fac...intradevar trebuie sa mai creasca dar nu e vb de fitze pt ca nu are asa cv si gandeste destul de matur si ca idee sunt mai mare ca ea cu 7 ani..


DIN AFIRMATIA TA SE POT TRAGE CITEVA CONCLUZII: ori esti misogin, ori vrei sa te razbuni, ori vrei sa vezi ,din curiozitate, ce va iesi. la 23 de ani, cit afijezi in profil ca ai, spui"cu cite am fost nu mi-a facut niciuna asa ceva".din punct de vedere gramatical, exprimare corecta, dar moral lasa de dorit. reiese ca esti un colectionar de relatii in care detii rolul cocosului si ca orgoliul tau e cam sifonat. cumva reciclezi poeziile? florile sint artificiale? stii "tehnica irinel"reportam hainele pt urmatoarele .
23-7=16. ce vrei de la ea? sa ii demonstrezi ca.....???????

nu ti se pare ca ai initiat iar, un subiect care manipuleaza mintile fetelor de 16 ani? ca le deturneaza viata? daca ai ceva cu aceasta fata, rezolva direct cu ea.

esti constient de raul pe care il provoci???
garbo_5862
Postat pe 27 August 2012 15:24
De la: GHEISA_, la data 2012-08-26 16:49:40
De la: Alecsx, la data 2012-08-26 16:32:47Multumesc tuturor pentru ajutor dar cred ca tot ce trebuie sa fac e sa ma schimb cum vrea ea si sa fiu putin la picioarele ei :) cred ca asta isi doreste



Parerea mea e ca nu stie inca ce isi doreste..... zici ca nu e majora. Fata nu s-a maturizat, are si ea fitze, a auzit si ea de la altele ca trebuie sa fie fitoasa. Las-o sa creasca, sa isi dea bacalaureatul si apoi....mai discutam.
garbo_5862
Postat pe 27 August 2012 18:43
Nu sunt nici misogin nici nu vreau sa ma razbun...si nu nu sunt colectionar de relatii eu incerc sa fie cat mai bine cu oricine...si in nicio relatie n-am fost eu cocosul...nu-mi place sa detin acest rol...controlul asupra relatiei. Si n-am absolut nimic cu ea pt ca o iubesc si ma iubeste...nu stiu de ce crezi ca as avea ceva cu ea...
Alecsx
Postat pe 27 August 2012 19:29
De la: Alecsx, la data 2012-08-27 19:29:39Nu sunt nici misogin nici nu vreau sa ma razbun...si nu nu sunt colectionar de relatii eu incerc sa fie cat mai bine cu oricine...si in nicio relatie n-am fost eu cocosul...nu-mi place sa detin acest rol...controlul asupra relatiei. Si n-am absolut nimic cu ea pt ca o iubesc si ma iubeste...nu stiu de ce crezi ca as avea ceva cu ea...


ATUNCI ESTI "" GHIDUL EI SENTIMENTAL""? LA 16 ani????
garbo_5862
Postat pe 27 August 2012 19:40
De ce conteaza asa mult varsta....e doar un numar
Alecsx
Postat pe 27 August 2012 22:23
demonstratie de iubire????? wow!
iubirea se demonstreaza tot timpul, in fiecare gest, in fiecare vorba si in general prin tot comportamentul pecare-l ai fata de persoana iubita; tu ce veri sa demonstrezi? sa dau un exemplu : daca ai tipa/urla sau ai brusca persoana iubita atunci a fi groaznic sa vrei sa mai arati prin alte gesturi iubirea....
adeline
Postat pe 31 August 2012 09:10
daca ai ajuns sa ii demontrezi cat de mult o iubesti, e clar. chiar, voi va iubiti? eu nu as prea crede
MARILENA_25
Postat pe 1 Septembrie 2012 10:46
daca "virsta e doar un numar" atunci as putea sa am aceeasi discutie cu fie-mea si cu prietenul ei de la gradi, probabil.... Oricum intre virsta ei si cea a prietenei tale diferenta nu e semnificativa.
Si nu, la 15- 16 ani nu se numeste femeie, se numeste fetita, si daca ai pretentia sa stie ce vrea, ce simte sau ce vorbeste si ce face, mai asteapta vreo 10 ani cel putin. Daca i-au crescut sanii sau courul nu inseamna ca i-a crescut si creierul. Si nici faptul ca boita, vopsita, sau pe toace nu inseamna ca gindeste altfel decit la pubertate.
quasaria
Postat pe 1 Septembrie 2012 12:46
"la 15- 16 ani nu se numeste femeie, se numeste fetita"

pardon... se numeste adolescenta.... !

iar cu diferenta asta de varsta,,, nu prea poti s-o iei mereu, doar un numar... ! intre 7 si 14 ani e o diferenta foarte mare, in problema asta care se discuta aici/// intre 16 si 23 este si ea maricica... intre 51 si 58, chiar poate sa nu se observe... ! nu ca asta iti rezolva problema... dar daca tot ai adus in discutie......
barboneli
Postat pe 1 Septembrie 2012 13:14
trebuie sa ii dovedesti??...Si cand te gandesti ca eu am baut cafeaua demult deja...Iubirea se ...simte, nu se dovedeste.....Fa-o sa simta ca ..e iubita..
garbo_5028
Postat pe 2 Septembrie 2012 12:47
Chiar sunteti neseriosi! Omul are o problema si voi....
Parerea mea este ca dragostea nu trebuie demonstrata intr-un mod anume ( lucrurile mici fac frumustea vietii)< asa ca iubeste-o si atat: tine-o ]n brate, spune-i ca e frumoasa, serveste-o, invit-o la plimbare, film, spectacole, alint-o. Daca nu e suficient, nu merita sa-i demonstrezi altceva.
monica_otel
Postat pe 2 Septembrie 2012 13:18
"omul", care de fapt e un baietzica de 23 de ani cu, asa cum spune el, "relatii" anterioare dintre care "in nici una" nu i s-a intimplat asa ceva.... deci, "omul" nu stie cum sa o impace pe "prietena" lui de 16 ani. Asta e problema pe care o analizam noi aici...
Gradi.
quasaria
Postat pe 2 Septembrie 2012 13:25
Q, ce demonstratii "bagi " tu, p-aci, fato?
ma bucur sa te revad si stiu ca esti bine
de fetita, nu mai zic, asa-i?
dor72_
Postat pe 2 Septembrie 2012 13:28
Ai gustat-o???


garbo260209
Postat pe 2 Septembrie 2012 18:04
ms mult de incurajari si ms mult ca imi esti alaturi fata de alti multi critici de pe aici...asta e RO-MANIA criticism continuu....nu judecati inainte sa cunoasteti va rog. poate multi dintre voi degeaba au varsta care o au daca nu stiu sa analizeze o chestie si sa dea un raspuns care nu contine critici
Alecsx
Postat pe 3 Septembrie 2012 19:33
dor , ms, sint bine... amindoua sintem bine. Cam in contratimp cu garbo, dar sintem bine :-)
quasaria
Postat pe 4 Septembrie 2012 14:52
Alex... inainte sa-i zic ceva lui madam otzel... iti mai amintescx o data titlul topicului si prin asta rugamintea ta ! "Demonstratii de iubire" si... cum sai dovedesc ca o iubesc ? asa e... am scris corect ? ok, eu puteam sa demnstrez, uneori... profesorukui de de matematica cum e cu teorema asta a lui Pitagora sau de ce 2x si cu 4y fac 6 z.... dar aici, cum putem noi sa te invatam cum sa-i dovedesti lui fetitza asta cat o iubesti tu... asta mi-e greu sa inteleg. asa-s eu mai prostutz... ! daca vrei, dami-o mie la telefon pe gagica si o conving eu cat o iubesc..... !!! si madam otzel... sfaturile ei si un copil de 15 ani le stie... sau chiar unul de 11 ani ! de fapt, toata lumea face asa, zice asa... ! in fine... imi pare rau ca nu pot sa te ajut.... ! succes....
barboneli
Postat pe 4 Septembrie 2012 18:31
Intreab-o daca are .."fluturi" in stomac cand esti cu ea?...Daca zice ca are-te iubeste..si da-i inainte cu..demonstratul!! Daca zice ,insa, ca nu are{fluturi..} ..nu te iubeste..si cauta alta careia sa-i demonstrezi iubirea..!!
"Fluturii-s"totul!!
elisabeta_boia
Postat pe 4 Septembrie 2012 23:46
apropo de ce scrie Betty... ca stiu ca se pricepe.... ( )..daca-ti spune ca are fluturi... si sunt din aia de matase... ofera-i mereu frunze de dud... precis o sa simta ca o iubesti... ! iti spui io.... ! .ca eu ma pricep la.... de matase... !!!! imi scuzi... glumele proaste... dar eu asta stiu doar ! gata... nu mai apar.... !
barboneli
Postat pe 5 Septembrie 2012 00:35
De la: elisabeta_boia, la data 2012-09-04 23:46:49Intreab-o daca are .."fluturi" in stomac cand esti cu ea?...Daca zice ca are-te iubeste..si da-i inainte cu..demonstratul!! Daca zice ,insa, ca nu are{fluturi..} ..nu te iubeste..si cauta alta careia sa-i demonstrezi iubirea..!!
"Fluturii-s"totul!!

Ai dreptate Betty ....numai ca eu cunosc pe unii carora le-au ajuns fluturii la cap ....stii tu ...depun molii...papa neuronul....
Rotty
Postat pe 5 Septembrie 2012 05:25


De dimi ai desaga plin. Ai lsat i pt mine?
Nu fluturi, cuvinte. :)
Axl_R
Postat pe 5 Septembrie 2012 10:47
Mai! fluturii sunt peste tot......cand iombesti!
Betty, eu ii am si la cap nu numa' in stomac......
....da zboara repede.
Alex amice, tre' sa-i gasesti locu fluturilor(adevarat) dar nu tu esti cauza lor....stai linistit!
Succes la iombit!

Re, vb multa nici doi bani nu face! .....actiunea si consecventa ii....stii tu, FINE...!

zi fr.!
Fss_ssu
Postat pe 5 Septembrie 2012 11:38
Las' c-nelege Rotty.
Io am pus apostrof, aa c nu-mi mai da i tu! Mulam!
Axl_R
Postat pe 5 Septembrie 2012 11:42
auzi Alex... azi am primit asta de la cineva si m-am gandit ca se potriveste cu subiectul macar... sau poate doar mi se pare mie !!! mie mi-a placut... poate inveti ceva si de la fetitza asta... sau macar sa o apreciezi de cum gandeste si vorbeste... ! pe mine m-a topit... !nu te speria... a mai ramas ceva din mine.... !!! poate stiiinterviul asta... poate il trimiti si ei..... ! n-ai nimic de pierdut....


http://youtu.be/Pq3v0TnzQo4
barboneli
Postat pe 5 Septembrie 2012 13:27
In sfarsit am apucat sa vad si io apostroful... Greu o mai fost sa ajung ....
Rotty
Postat pe 5 Septembrie 2012 16:31
Da Barbo!!Interviul e de ..MILIOANE!! Copii in naivitatea lor sunt de infinit de ori mai sinceri decat adultii! Vb din experienta muncii de 38 de ani cu copii!!
Odata o fetita mi-a spus ca .."ma iubeste ..pana la ..bloc!" a fost cel mai sicer si mai mare copliment ce l-am primit!!
elisabeta_boia
Postat pe 5 Septembrie 2012 22:40
daca ea sau el nu vede asta ,inseamna ca iubesti pe cine nu trebuie. iubirea nu se demonstreaza,iubirea se simte.
.
sorina48
Postat pe 19 Septembrie 2012 09:11
Axl_R
Postat pe 19 Septembrie 2012 09:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aceeasi poveste (?) 18 De la: unu964 23 Iulie 2014 22:27
Cum sa slabesc 15 kg in doua luni? 3 De la: wife 10 Februarie 2010 11:43
minte si apoi ii pare rau 3 De la: melania33 22 Mai 2011 10:07
Zdruncinarea familiei 12 De la: garbo_489377 21 Mai 2018 15:13
Infidelitatea e ceva stupid sau casatoria e ceva stupid? 84 De la: Ciresica 29 Septembrie 2009 06:28
Setari Cookie-uri