Helpppppppppppp!!!!!!!!!!!!!!

De la: dor72_, la data 2012-07-07 17:43:07la cat de nervoasa te-ai aratat, mai bine incepe cu un calmant...
mai fetelor, ma puneti acu sa ma caut de vinisoare....cu vinisor n-a fi bine?
asa Li, nu te lasa...ce mama zmeului sa aiba inima cu vasele de sange...si cu circulatia....
inca mai avem agenti ( de politie, zic... )


o sa razi dor... dar vinisorul prea mult, face nasu' si obraji sa arate ca plini de vinisoare mici, capilare cum le zice... !!! ei... mi-a luat un pic sa traduc corect... dar stii la ce ma refer ! si eu am stat o zi internat la "Sectia de vase de sange" cand au crezut ca am o astupare la nu stiu ce vas de sange... nu m-au internat la cardiologie. dar cand am facut o data "cateter"... atunci da !
barboneli
Postat pe 7 Iulie 2012 17:50
dublura....
barboneli
Postat pe 7 Iulie 2012 17:52

mai frate? pai eu ce ziceam?
ca sa-mi gasesc vinisoarele alea, trebuie sa ma apuc de vinisor...si sa-i dau bataie, nene...ca-s restantaaaaa......mai mare rusinea...
dor72_
Postat pe 7 Iulie 2012 19:28
chestia cu venele e ereditara....insa, cu multa rabdare daca e la faza de inceput se poate trata cu succes....apoi eu am auzit de un medic de nationalitate straina care rezolva cu succes aceste probleme...operatia de cauterizare cu laserul....in 30 minute poti pleca acasa pe picioarele tale insa cu respectarea stricta postoperatorie. Medicul opereaza la Bucuresti.
caleidoscop
Postat pe 14 Iulie 2012 11:37
...in Romania a aparut noua tehnologie UGFS ( SCLEROTERAPIA GHIDATA ULTRASONOGRAFIC)....e de ultima generatie!!!
caleidoscop
Postat pe 18 Iulie 2012 16:48
sora draga,
trebe urmarit daca nu apar vinisoare d'alea si pe nas. c'atunci ii belea, inseamna ca bei matale cam des albitura si deci trebe sa mergi la dezalcoolizare. si numai dupe aia sa te programezi la un cardiolong cum bine zice sora hailalta.
adi27
Postat pe 24 Iulie 2012 18:18
De la: pirania_1960, la data 2012-07-07 10:46:13Dragele mele, ma confrunt cu o problema care pentru mine este destul de importanta. Mi-au aparut pe picioare mici vinisoare violete, total inestetice . Nu sunt dureroase insa aspectul este urat. Va rog, daca stiti vre un tratament sau vre un cabinet unde pot merge.


trebuie sa mergi la medic, este vorba de vasele capilare. uite un extras dintr-un articol " Fragilitatea vasculara reprezinta o scadere a rezistentei peretilor vaselor de sange. Peretii capilarelor (vase de sange cu diametru foarte redus) sunt mai fragili decat in mod normal. Aceste capilare se sparg usor, formand, mai ales pe picioare, acele echimoze - zone acoperite de vinisoare vinetii situate sub piele."
exista tratamente , vezi ca sunt unele chiar foarte moderne dar costisitoare
adeline
Postat pe 27 Iulie 2012 00:06
Cardiologul este solutia.Circulatia sangelui este problema.
Jojolin
Postat pe 27 Iulie 2012 09:52
De la: Rotty, la data 2012-07-07 13:40:23 Asta o fi rezolvarea? Sa se mute femeia in Africa? Bravo Barbo...

Macar pe litoral ...Bronzul face minuni !
pygmalyon
Postat pe 28 Iulie 2012 01:41
Bronzul doar acopera "defectul" dar de fapt statul la plaja nu face deloc bine celor cu astfel de probleme. Caldura....vasodilatare...
Rotty
Postat pe 2 August 2012 09:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tu ce ai face? 154 De la: garboALEX88 23 Februarie 2010 23:56
masturbarea la barbati doare? 217 De la: kirry 16 Martie 2011 00:30
ik b 98 De la: Celleste_ 12 Iunie 2010 13:15
poate exista prietenie stransa intre persoane de sex opus? 26 De la: aurel_relu 9 Martie 2011 02:24
minte si apoi ii pare rau 3 De la: melania33 22 Mai 2011 10:07
Setari Cookie-uri