Iti inseli sotia, ai curajul sa recunosti asta???

De la: coris_2938, la data 2012-06-08 13:27:42
mai avem o singura demonstratie ca teoria sa fie imbatabila: cum dovedim ca dino era fidel?

dupa trasaturile fetzei...
quasaria
Postat pe 8 Iunie 2012 17:50
De la: garbo265966, la data 2012-06-06 01:42:56 gandindu--te ce cosmar te asteapta acasa dupa ce recunosti asa ceva..


Serios? Cosmarul ei sau al lui? Eu as merge pe prima varianta de raspuns cam in 99% din cazuri.

Extrem de rar un acest gen de marturisire se termina cu bagajele sotului la usa. Si daca se intampla, mai taiem jumatate din aceste situatii cand individul chiar e dat pe usa afara. Restul se razgandesc si despacheteaza.

Dupa parerea mea, el recunoaste cand vrea sa plece definitiv, cand vrea sa se rupa de casnicie. Altfel, si daca-i prins zice ca ea-i nebuna, nu intelege nimic. Sigur exista si situatia cand el recunosate pentru ca-i o javra si stie cat rau ii produce umilind-o. Numai asa de-al dracu'!

Am o parere buna doar despre cel care isi face singur bagajelul inainte sa spuna ca are o alta femeie. Restul sunt doar niste paduchi cu care ele prefera sa ramana maritate. In acte.
Anubis
Postat pe 8 Iunie 2012 18:49
Anubis,
100% de acord cu tine. El nu e de vina NICIODATA - absolut niciodata. Ea e de vina INTOTDEAUNA - pentru ca nu intelege/intelege gresit.

Si diferentiem variantele:
1 - nu s-a dus si ea e de vina ca il suspecteaza (de genul ce a vazut nu e adevarat, a fost o neintelegere, nu intelege ea)
2 - s-a dus dar ea e de vina ca face din tintar armasar (s-a impiedecat... incident minor - nu intelege ea)
2 - s-a dus din vina ei, pentru ca ea l-a determinat, el fiind un neinteles (saracul, si cit s-a opus... da' a trebuit, ca nu l-a inteles ea.)
quasaria
Postat pe 8 Iunie 2012 19:21
oameni buni ,cine iseala nu e fericit in relatie ,nimic mai mult,si daca nu eti fericit ce sens are sa spui ca ai inselat ca de fapt nu ai inselat pe nimeni ,te simti ca si cum nu ai facut nimic ,dece nu o lasi sau il lasi ////pentru ca sunt la mijloc anumite lucruri de ordin material care inca te mai leaga de el sau ea nimic mai mult
garbo097022
Postat pe 11 Iunie 2012 12:48
Nu curaj iti trebuie, ci foarte multa prostie!
Sassette
Postat pe 11 Iunie 2012 20:37
De la: printesa_jo, la data 2012-06-06 12:10:35Mi-am iubit primul sot foarte mult.Era rostul meu de-a trai.Prietenele imi spuneau ca ma inseala,eu ziceam ca sunt invidioase.Intr-una din zile o prietena mi-a zis sa merg sa mi-l arate pe sotul meu in casa si bratele altei femei.M-am tot gandit ce sa fac...si....nu m-am dus.De ce?Daca era adevarat ce spunea prietena mea,trebuia sa iau o hotarare : sa ma despart de el sau sa raman cu el avand confirmarea ca ma inseala.Am preferat sa nu stiu.Nu ma simteam in stare sa iau nici una din hotarari.Dupa ce am facut un copil cu el ,am ales copilul si mi-am luat la revedere de la sot.De iubit l-am iubit intotdeauna dar....am invatat sa ma iubesc ,intai,pe mine.
Asadar eu cred ca trebui sa spui intotdeauna ceea ce simti nevoia sa spui.Ideal ar fi sa-ti cunosti partenerul cat de cat,sa-ti dai seama cat de rau ii poate face marturisirea ta la un moment dat.
Cred ca fusei un pic pe langa subiect dar...daca asta imi veni sa spun,spusei...

Am avut o familie ,colegi de munca care erau foarte libertini,el povestea sotiei cind avea alta femeie iar ea de cite ori o facea cu altul spunea ca nui niciunul ca barbatul ei....
VOIAJOR
Postat pe 16 Iunie 2012 13:04
si mie mi-a spus un amic ca el si-ar ierta nevasta... doar daca i-ar spune ca el e "mai bun".... Barbatii...
quasaria
Postat pe 16 Iunie 2012 13:25
Pt o poveste fr, ai nevoie de comparaii, metafore etc...
Axl_R
Postat pe 16 Iunie 2012 13:28
mai ales metafore.... Da' sa nu fie mai criptate decit duce.
quasaria
Postat pe 16 Iunie 2012 13:41
daca privesti atent nici nu ai cu cine sa-ti inseli sotia....

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=vLNkbjqVSUw
VOIAJOR
Postat pe 17 Iunie 2012 17:48
A calcat stramb?Trebuie sa-i vina nota de plata si bagajul gata facut la usa.Nu exista jumatati de masura nici pentru ei nici pentru ele cand vine vorba de infidelitate.Cand a comis-o trebuia sa-si asume si responsabilitatea.Avem o singura viata si parintii nostri nu ne-au facut ca sa suportam aceste mizerii.Nu exista iertare si nici uitare in asemenea situatii ci doar compromis.Unii motiveaza ca au copii impreuna.Pai ei sufera cel mai tare si sunt un barometru sensibil al vietii de familie.Eu nu mi-as sacrifica copiii.
DANNYELLE40
Postat pe 21 Iunie 2012 07:35
De ce-ai face-o?Recunoasterea...Poate doar pt a te desparti de sotie si a ramane cu aventura?! Daca o inseli,cu sau fara motiv,las-o moarta..uita si tu ca ai ..gresit!!
elisabeta_boia
Postat pe 21 Iunie 2012 08:47
Fr motiv, fr...
Axl_R
Postat pe 21 Iunie 2012 08:53
asta cu marturisitul e jocodimano,plangaciosi d-astia marturisitori ,bleah...
bine,de ex daca vine acasa cu o boala venerica vorbeste ea(boala) pt el...

oricum,mare tampenie monogamia asta,daca nu ai o anumita plamada interioara ,mori pe dinauntru...

iasomia
Postat pe 21 Iunie 2012 09:13
Nici nu o puteai spune mai bine...daca vrea tot te inseala...ca ii dai motive sau nu...ei vor sa mai diversifice...din pacate pentru noi...dar daca asa merge treaba... Cui pe cui se scoate...asta aplic eu de obicei...
Si e tare si faza aia in care...isi povestesc cum a fost...dar oricum...ce am acasa e mai bun...
Bun ii si asa rau.
garbo074951
Postat pe 21 Iunie 2012 15:37
Nu mai tiu cum arat un clete.
i am un cucui.
Axl_R
Postat pe 21 Iunie 2012 15:52
"bun si asa" 951, ca doar nu il doare gura sa ii spuna fiecareia ca e a mai buna...
Greu al dreak de inteles ca reiese ce gindeste si ce simte din ce face, nu din ce spune....
quasaria
Postat pe 21 Iunie 2012 15:57
De la: garbo074951, la data 2012-06-21 15:37:06Nici nu o puteai spune mai bine...daca vrea tot te inseala...ca ii dai motive sau nu...ei vor sa mai diversifice...din pacate pentru noi...dar daca asa merge treaba... Cui pe cui se scoate...asta aplic eu de obicei...
Si e tare si faza aia in care...isi povestesc cum a fost...dar oricum...ce am acasa e mai bun...
Bun ii si asa rau.


da, asa e ! cui pe cui se scoate... dar ramane gaura... !!! explica si tu complet... sa inteleaga tipu'... !!! sau cui i te adresezi... ! nu la "gaura" aia cu care te nasti, ma refer... !
barboneli
Postat pe 21 Iunie 2012 15:59
la problematica vacuumului in inversiunea temporala dupa colapsu' lu stelu' - la asta se referea, nu stiu ce e neclar.
quasaria
Postat pe 21 Iunie 2012 16:09
gaura...depinde in ce bati cuiul, depinde de dimensiunea cuiului, astfel incat ne putem da seama si de dimensiunea gaurii...era o metafora...pe romaneste...daca ma inseala, il insel...dar nu-i vad rostu...ce sa ne demonstram cu asta? care o inselat mai mult? asa mai bine stam in banca noastra, caci sunt multe de facut in viata de unul singur...sa nu mai zic in 2, iar daca vin si copii, daca intr-adevar iti iubesti familia, nu mai ai timp de altele( si la propriu si la figurat).
Atata timp cat primeste acasa ceea ce cere, cand cere, cat cere...si s-a obisnuit cu ce are acasa...nimic din exterior nu e mai bun.
garbo074951
Postat pe 22 Iunie 2012 16:02
mai avem inca un topic despre inselate/inselati? nu mai pot cu asta...
La asemenea subiect sunt tentata sa dau un raspuns pe masura subiectului ... asa in bashina Gherhinei...
adeline
Postat pe 27 Iunie 2012 11:00
De la: garbo265966, la data 2012-06-06 01:42:56Draga mea am o problema pe constiinta si nu pot inchide ochii,te-am inselat cu...Eu sincer sa fiu am avut curajul asta si rau am facut.


desi in bucla spatio-temporala amanuntele pot fi usor anacronice, in peisaj avem de-a face cu:
Fabula moderna-Boul si vaca -doua dobitoace

si uite asa in urma marturisirii a aparut si:
Domnia si prostia- cele doua defecte cel mai scump platite
deci, mai bine sa-ti dai seama si sa-ti recunosti, chiar daca mai tarziu, decat niciodata!
iar recunoasterea merita dezbatuta separat!
Incredibil s-au oparit "doamnele rele de gura"

acestea fiind zise! Q.E.D.
...alte guri aceeasi gama,...
... alte masti aceeasi piesa.
cel putin e de bine ca personajul principal nu se dezice!

(apropos, am vazut ca i-au disparut ceva postari. nu-i rau zic!
"Fabula moderna-Boul si vaca -doua dobitoace" - i-a disparut postarea de inceput, ceea ce ma face sa cred ca si adminii mai muncesc pe aici! sa fie intr-un ceas cu cuc!)
heartbit
Postat pe 27 Iunie 2012 12:04
Prima , a 12-a , si a 23-a oara , nu se pune ...Dupa aia , promite sa nu mai faca ...
pygmalyon
Postat pe 2 Iulie 2012 21:01
Astea.s basme... nici unul nu are atata singe.n veioza sa recunoasca faptul ca a inselat.o
jeje2011
Postat pe 6 Iulie 2012 00:07

Recomandari

Setari Cookie-uri