mi-a facut vraji ca sa ma desparta de sot!

Cine ti a facut vraji??!!Si de ce??? Explica te!
Jojolin
Postat pe 4 Aprilie 2012 22:04
Jojolin,
cred ca asta e un topic bantuit
Persia
Postat pe 4 Aprilie 2012 22:12
du-te la biserica,si crede doar in dzeu,ca doar e mai puternic decat orice vraja si vrajitoare....
sincer nu mai cred in de-astea.
gandeste-te doar la cum poti sa te porti mai frumos cu sotul,si cum poti rezolva problemele dintre voi,in mod frumos,si nu te gandi la ce fac ceilalti...
nu putem controla pe ceilalti,nici ce gandesc,nici ce fac.
pe noi doar ne putem controla,deci gandeste-te doar la ce e in mana ta.
ce poti face tu,pentru casnicia ta.
citeste rugaciuni,paraclisul,sau rugaciunea inimii,care e mai puternmica decat orice,adu ceva sfintit de la biserica,si lasa lumea sa faca vraji,ca de aia e lume....
nu o puem impiedica.
nu trebuie sa iti pese,nici macar sa te gandesti la asta,
uita asta,chestia cu vrajile...e inutila,ingrijorare inutila,nefolositoare,si daunatoare,nu iti face decat rau.
spor la rugat!
d

daniilia
Postat pe 5 Aprilie 2012 01:08
da, a disparut in mod miraculos subiectul asta.... Or fi revenit vrajile.
Am apucat sa citesc una-alta.
Ce a facut preotul ala a fost sa te linisteasca pe tine. Atit. Si, asa cum ai vazut, a avut efect. "Vrajile" nu apar pentru ca soacra-ta iti doreste raul, si nu apar in general din cauza altcuiva, apar din cauza ta.
quasaria
Postat pe 5 Aprilie 2012 01:26

da... explicasem eu ce si cum..dar vad ca a disparut... ce dubios. spuneam ca soacra mea nu poate sa ma suporte asa ca mi-a facut vraji. sotul meu nu este din bucuresti si cand a decis sa ne casatorim, a trebuit sa se mute aici, cu mine, lucru care nu i-a picat bine lu ma-sa. am ramas apoi insarcinata si am inceput sa ma simt groaznic de rau. pe langa greturile de sarcina ma simteam foarte rau, dar analizele mele erau ok.. in fine, dupa un timp si sotul meu a inceput sa se poarte aiurea. adica incepuse sa fie f nervos pe mine, sa ma jigneasca, sa se ia de mine constant.. pana la urma a plecat la maica-sa iar eu, disperata, i-am zis mamei. ea, femeie de la tara, credincioasa, s-a dus la preotul din sat despre care se spune ca are har si el i-a zis ca mi s-ar fi facut vraji. mama m-a chemat disperata acasa, m-a dus la preot, mi-a facut o slujba de dezlegare a vrajii, m-a pus sa ma rog, sa tin post, sa beau aghiasma etc. dupa un timp starea mea de rau a trecut iar sotul meu s-a intors acasa spunandu-mi cat de rau ii pare pt tot ce-a facut si ca s-a simtit orbit de furie... eu sincer nu credeam sau nu pot sa zic ca am incredere in chestii d'astea...dar... sunt dovada vie ca porcariile astea exista...
garbo_1663
Postat pe 5 Aprilie 2012 09:41
chestia cea mai rea care ti s-a intimplat este ca le-ai prins frica dupa episodul asta si abia atunci cind te convingi ca iti pot face rau, iti fac. Scoate-ti-le din cap.
quasaria
Postat pe 5 Aprilie 2012 16:40
Nu este vorba atat de frica, cat mai ales de alegere. Se pare ca tu ai avut calitati mai multe si mai mari decat maica-sa, asa ca sotul tau si-a dat seama ce pierde daca sta langa maica-sa si nu langa tine. Uneori furia este dilema in care ne gasim si nu stim care alegere este mai buna.
garbo_1713
Postat pe 7 Aprilie 2012 20:57
De la: Persia, la data 2012-04-04 22:12:11Jojolin,
cred ca asta e un topic bantuit
...................................... Vedeti?? Daca eu nu intrebam ramanea in umbra, postarea!!
Jojolin
Postat pe 8 Aprilie 2012 10:06
MAI FRATE MA LASA'TI CU VRAJILE VOASTRE...ASTA E IN CAPUL VOSTRU...CARE LA VAZUT PE DRACUL,SA MI'L ADUCE'TI MIE CA IL MANANC FRIPT LA PROTAP.!
tamango_007
Postat pe 8 Aprilie 2012 10:46


corect.
Si eu vreau sa vad un drak. Sa nu il mincati fript pina nu mi-l aratati si mie.
quasaria
Postat pe 8 Aprilie 2012 10:49
007
Rotty
Postat pe 8 Aprilie 2012 10:50
Dragilor!Nici eu n am crezut in asa ceva, pana cand am avut parte de multe evenimente si m am tot intrebat de ce??Apoi am incercat si eu sa aflu unele raspunsuri le am aflat si acum sunt linistita.Rugandu ne fiecare in stilul nostru, putem sa alungam raul din jurul nostru. Indiferent care ar fi relatia mea cu partenera fiului meu, niciodata n as recurge la ticalosia de al desparti de fiinta iubita facand vraji.Daca aveti suspiciuni ca este ceva neclar mergeti la preot ,dracu leaga dar rugaciunile si credinta le dezleaga. Am cunoscut o pereche.Mare iubire, parintii ,n au prea fost de acord cu relatia lor din cauza ca unul din ei avea obligatii nu divortase si erau si copii la mijloc.Nu prea s au implicat parintii, au stat impreuna 7 ani un an s au certat si apoi s au despartit. Curioasa mama unuia a vrut sa stie daca este ceea ce banuia ,ceva necurat la mijloc.Asa era.Bozgoanele tin 7-8 ani apoi se despart sau fac cine ste ce prostii. Cel parasit n a cedat usor asa ca s au dus undeva in vacanta 2 zile si la intoarcere intentioat a intrat cu masina celuilalt intr un parapet a facut o masina mare si puternica zob, ei n au patit nimic. Parasitul dorea sa moara impreuna.Mama ,iar s a dus sa vada ce este si una din persoane avea cine sa se roage pt, ea si au fost feriti de moarte, dintr o minune. Poate unii ve ti zambi dar este fff. adevarat. Mama unuia din ei, in joaca si a cautat la o prietena in carti. Cunoscandu i avea o poza cu cei 2. Prietena ei isi face cruce, ea intreaba cei?? I a spus ca au fost la un pas de moarte ca au avut un accident si gandul unuia din ei era sa moara impreuna!Ea nu i a spus nimic de accident si nu s a intamplat accidentul in acel oras,unde locuiau ei.Deci exista nenorociti care fac rau cu asa ceva,Rugati va si atunci dracu nu si va mai baga coada! La multi ani tuturor celor care au nume de floare!!
Jojolin
Postat pe 8 Aprilie 2012 12:20
jojolin, si noi am facut citeva masini praf - de draci, nu de vraji.
Intotdeauna poti sa obtii ce iti doresti. Important e ce esti dispus sa platesti pentru asta. Pentru ca totul in viata asta se plateste, si daca mai exista vreuna si in aia se plateste tot, si nu e neaparat ieftin.
quasaria
Postat pe 8 Aprilie 2012 15:31
Acum cteva minute am scris exact asta. Da, totul se pltete. Depinde ct de mult i doreti.
Axl_22
Postat pe 8 Aprilie 2012 15:41
Indiferent cat de mult iti/ nu doresti ....platesti ,ca asa sta scris in legile vietii !
(ii doar parerea mea)

Sara fr!
Paste Fericit!
Fss_ssu
Postat pe 8 Aprilie 2012 15:52
telepatia....


J, m amuza concluzia ta ca "dracul leaga si dzeu dezleaga". Si cind e invers?
Cind ii leaga unul si ii dezleaga alalalt?
Cind e de bine, cind e de rau dupa parerea ta?
Nu cumva conteaza doar din care tabara privesti problema?
Exact binele tau este raul imens al altuia. Pe care ti-l asumi tu si tot alaiul de popi care cica "fac bine". Sint exact la fel de vinovati ca "dracii" pe care ii acuzi tu. Lucrurile astea sint intotdeauna eluzive, niciodata albe si negre.
quasaria
Postat pe 8 Aprilie 2012 15:58
"Intotdeauna poti sa obtii ce iti doresti." Depinde ct de mult i doreti.

Aa e bine, Suprici?
Plteti...
Axl_22
Postat pe 8 Aprilie 2012 15:59
Dar nu poate exista un bine "COMUN" pt. toata omenirea!....nu ar mai exista :
rau /bine: popi/ draci : lupta/'" somn"...dorinta face si ea parte din "obiectul muncii" ca si plata de altfel....intotdeauna poti obtine ce iti dorest?! Hm!...se poate! dar la fel de bine poate fi si o greseala dorinta aleasa si cat de mult ti-o doresti ...ce conteaza in final este tot pretul cu care trebuie sa platesti!
(doar parerea mea)
Fss_ssu
Postat pe 8 Aprilie 2012 17:27
exact... exista binele MEU, al TAU, al lui x sau y, dar nu exista bine comun. E o aberatie.
quasaria
Postat pe 8 Aprilie 2012 17:39
Bu...Hu...Hu....
garbo_1713
Postat pe 10 Aprilie 2012 01:27
Lasati dracul in pace. S-ar putea ca in protapul lui 007 sa bantuie vantul.
garbo_1713
Postat pe 10 Aprilie 2012 01:30
mda. Ne-am speriat.
quasaria
Postat pe 10 Aprilie 2012 01:43
Tu si sa te sperii? Nu pot sa cred.
garbo_1713
Postat pe 10 Aprilie 2012 18:58
de unde or mai fi luand astia atatea gaini negre ca sa faca vraji?

si_totusi
Postat pe 10 Aprilie 2012 20:34
De la: quasaria, la data 2012-04-08 15:58:27telepatia....


J, m amuza concluzia ta ca "dracul leaga si dzeu dezleaga". Si cind e invers?
Cind ii leaga unul si ii dezleaga alalalt?
Cind e de bine, cind e de rau dupa parerea ta?
Nu cumva conteaza doar din care tabara privesti problema?
Exact binele tau este raul imens al altuia. Pe care ti-l asumi tu si tot alaiul de popi care cica "fac bine". Sint exact la fel de vinovati ca "dracii" pe care ii acuzi tu. Lucrurile astea sint intotdeauna eluzive, niciodata albe si negre.
............................................................... Draga mea am avut exemple, privind implicarea **dracului** in familia mea asa ca am comentat in cunostinta de cauza!Nici eu nu prea credeam si nu prea cred doar in ce vad.Pe mama o ducea in tineretea ei, ambulanta!Se usca de pe picioare, mergea la medic si nu i gasea **nimic**.Disperat medicul ei i a spus**Ana, nu stiu ce sa ma mai fac eu cu tine!Dute si la o vrajitoare, vezi ce se ntampla??! Aplecat tata intr un judet vecin la o baba asta i a spus ca mama are farmece si la capatul casei are niste **broaste** ingropate ,cand mureau broastele, murea si mama.Acestea au fost puse de **o amica a tatalui**care dorea mult tot ce avea mama!A dezgropat broastele le a dat apa si.......mama a trait 80 ani atunci avea vreo 35!! Nu stiu sunt foarte incurcate Caile Domnului!Iar a dracului, cred si mai si!! *********** VA DORESC ZILE SENINE SI UN PASTE FERICIT TUTUROR!!*************
Jojolin
Postat pe 11 Aprilie 2012 08:09
Acum inteleg de ce unii oameni mananca broaste. Ca sa nu mai aiba vrajitoarele materie prima.
garbo_1713
Postat pe 11 Aprilie 2012 20:22
da' ce? numai cu broaste se poate?

mai sa fie!!!!....parca totusi,suntem in sec.21...ce vraji???

chiar mai crede cineva in vrajitorii....hai sa lasam vrajeala...
Cristina_Adler
Postat pe 12 Aprilie 2012 08:54
adica broastele alea au trait 80 de ani?!
Jojolin, eu cunosc domeniul foarte bine - macar pentru faptul ca am o zodie predispusa spre ocult. Si crede-ma n-am nici o treaba cu nici o broasca. In afara de faptul ca am pupat una, sa o transform in print, si nenorocita - zdup, la loc in lac....
quasaria
Postat pe 12 Aprilie 2012 21:20
Dracusori?!dak vreti sa-i vedeti uitati-va in jur...raiul?!e viata,iubirea,natura...iadul?!ura,invidia,minciuna... In rai cand iubim iar in iad cand suntm rai...cred k ia facut alte "vraji" !!!
AdrianaStoleru
Postat pe 12 Aprilie 2012 22:11
De la: quasaria, la data 2012-04-12 21:20:36adica broastele alea au trait 80 de ani?!
Jojolin, eu cunosc domeniul foarte bine - macar pentru faptul ca am o zodie predispusa spre ocult. Si crede-ma n-am nici o treaba cu nici o broasca. In afara de faptul ca am pupat una, sa o transform in print, si nenorocita - zdup, la loc in lac....
.......................Draga mea!Broastele o fi trait cat trebuie ca tata le a dus la o vale!!Mama dupa ce a fost scapata de influienta demonilor a trai 80 ani!Va multumesc pentru comentarii!
Jojolin
Postat pe 13 Aprilie 2012 07:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Te invitam la Coaching Your Life: Marriage, Money & Sex 2 De la: garbo_8546 16 Octombrie 2012 17:29
eu 20, el 23, casatoriE? 95 De la: garbo_405917 17 Noiembrie 2014 10:15
vreau sa ma insor! 64 De la: grigoo 3 August 2014 06:20
diferenta de 16 ani 31 De la: Amor_Aeternus 18 Februarie 2014 12:44
amanta! 56 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:24
Setari Cookie-uri