Ce ne opreste sa spunem Te Iubesc?

Luptareatzoo.. usor cu pianu pe scari ca se varsa clapele... rai da' buni barbatzii astia, nu? va rog pe totzi ceilaltzi sa nu o speriatzi pe asfalt ca isi sparge capul si ce ne-am face noi fara lupty?
jeje2011
Postat pe 8 Aprilie 2012 03:33
De la: Axl_22, la data 2012-04-07 15:28:12Eii, parc totul se reduce la...a se culca cu cineva. Cei care se culc ani de zile, oare se cunosc?
Sau dac s-ar cunoate, s-ar mai culca?
pai sunt oameni care nu se cunosc pe ei insusi,apai cum sa ii mai cunoasca alcineva..
oamenii sunt schimbatori,,influentabili,,,se pot schimba in functie de influentele care se afla in jurul sau...
depinde de perseverenta....
oameni care sa persevereze in lucruri bune ca sa fie acceptate sunt putini,,,cum nu primesc nimic sunt dezinteresati sa practice si sa lupte ca gandirea constructiva sa fie acceptata
ingerasulluptator
Postat pe 8 Aprilie 2012 13:42

Ingeras
Revino in era primitiva..te rog frumos!
Te v-a scuti de atata/ zbatere/lupta/convingere/ repetir...etc
Impartaseste/ acolo, ce ai intampinat/ invatat in aceasta..... era odata !

Dap' la ce lucrezi tu Constructiv? Te rog frumos?
Fss_ssu
Postat pe 8 Aprilie 2012 15:43
i lupt...i lupt.... cnd mai au timp pt ceva constructiv?
Axl_22
Postat pe 8 Aprilie 2012 15:48
Nimeni nu ne opreste sa spunem: Te iubesc.
Intrebarea este alta: Dar ajuta?
garbo_1713
Postat pe 9 Aprilie 2012 20:39
Spui, dac simi, dac nu...la ce s ajute?
Axl_22
Postat pe 9 Aprilie 2012 20:47
Salutare, salutare, Garbo!
Pup pe toata lumea cunoscuta sau necunoscuta, va informeaz ca am revenit si nu mai am de gand sa plec curand de pe formum.
Avusei ceva probleme existentiale de reazolvat... da' nu mai scapti de mine. Chiar mi-a fost dor de garbo.

Oameni buni, mie nu mi-e greu sa ii spun cuiva "Te iubesc" daca simt asta, daca o spun din convingere.
Va pupa Dihoritza cu drag si... la buna revedere.
dihoritza
Postat pe 10 Aprilie 2012 16:56
La refuzarea problemei.
AXL, imagineaza-ti ca esti intr-o sala de bal si auzi prin statie: AXL, TE iubesccccccc!!!!
Ce faci in situatia asta?
garbo_1713
Postat pe 10 Aprilie 2012 19:04
teama de a fi prinse cu garda jos
magdalena12
Postat pe 11 Aprilie 2012 22:00
1713, ncerc s caut omul care strig TE IUBESC. Poate e chiar omul, pe care-l caut.
Axl_22
Postat pe 11 Aprilie 2012 22:06
Aha! Deci, am avut dreptate cand am presupus ca Irinuca bantuie inca pe forum.
Va iubesc! Sarbatori fericite tuturor!
dihoritza
Postat pe 11 Aprilie 2012 22:42
Sarbatori fericite, dihoritzo!
cri_cat
Postat pe 11 Aprilie 2012 22:47
cri_cat, ce-i cu faza asta cu "fosta membra garbo"? Cand scap de stigmatul asta si de cand se aplica? De cand am "divortat" eu de garbo vad ca au aparut reguli noi.
Stii ceva despre asta?
dihoritza
Postat pe 11 Aprilie 2012 22:54
Unde a fugit toata lumea...???
jeje2011
Postat pe 12 Aprilie 2012 01:44
jeje, a fugit dupa iepuras ...

dihoritzo, nu stiu pare o pacaleala, dar a trecut de 1 aprilie de mult. Am vazut aseara, conturile inchise apar cu "fosta membra Garbo" dar si unele dintre conturile active tot asa apar.
cri_cat
Postat pe 12 Aprilie 2012 06:34

eu iubesc toate 'fostele membre",preventiv, in caz ca se simt singure, sau ignorate (ca mine) ! stiu ca suna ca pe vremea "flower generation", dar nu ne sufocam de prea multa iubire ! So, make love Garbo, the more the sweeter !
fortelion
Postat pe 13 Aprilie 2012 03:26
Ce ne opreste sa spunem ,, te iubesc !''? Am intalnit un om prin intermediul internetului si ne-am propus sa ne intalnim ( am calatorit 500 de mile sa il vad !) ...
Inainte de a ne intalni fata in fata ma vazuse doar prin webcam si declaratiile de iubire nu mai conteneau ... Am ajuns la el si ceva a rupt intensitatea sentimentelor lui ...era venit dupa p lunga perioada de abstinenta sexuala si a fost un esec total intalnirea noastra ...mi-am exprimat toata caldura mea sufleteasca prin toate modurile ...am curajul sa spun ,, te iubesc'' pentru ca este adevarat , dar raceala din partea cealalta parca face cuburi si te opreste sa te mai exprimi...totusi iubirea nu ingheata si daca el nu a putut primi iubirea mea este pentru ca poate nu este sincer cu el insusi sau imatur ... eu raman un om deschis , merg inainte si stiu ca am in fata Dragostea ...
lotus
Postat pe 13 Aprilie 2012 12:16
De la: TaniaTita, la data 2012-03-28 14:12:25Ne dorim cu toate atata dragoste, de multe ori suntem in stare sa spunem ca daca avem dragoste nu ne mai trebuie nimic. Avem atata iubire de oferit ne dorim un partener caruia sa ii oferim toate acestea insa, la un moment in drumul nostru, ne blocam.

De ce? Pentru ca ne e frica sa ne impartasim sentimentele. Ne e frica ca vom fi ranite. Ne complacem in singuratate, dorim un partener caruia sa ii oferim dragostea noastra, insa ne e teama sa spunem Te Iubesc .

Nu stiu daca ati stat vreodata sa constientizati faptul ca aceste temeri vin din propria voastra nesiguranta de sine. Vin din propriile voastre trairi. Vin din propriile voastre convingeri.

Ori ati trait in trecut o astfel de dezamagire, ori s-a intamplat un caz asemanator in propria voastra familie sau grup de prietene, ori pur si simplu pentru ca asa s-a vehiculat in societate. Cu toate ati ramas in pattern-ul convingerii ca Iubirea are agatata de ea suferinta.

Tare mult mi-ar placea sa constientizati ca voi sunteti iubire pura si infinita, iar in momentul in care va descatusati de aceste convingeri care nu fac altceva decat sa va ingradeasca viata, in momentul in care va iubiti pe voi cu adevarat si sunteti deschise sa daruiti iubire, chiar si cu riscul de a nu va fi impartasitatocmai atunci lucrurile minunate incep sa vina spre voi.

Acest lucru poate fi de necrezut de multe ori, tocmai pentru ca ati fost invatate ca pentru a castiga trebuie sa luptati, trebuie sa fiti inversunate, sa fiti puternice si sa actionati neinfricate.

Ce-ar fi daca v-as spune ca viata inseamna aliniere completa cu iubirea si daruirea neconditionata? Cu detasarea de rezultatul final, cu nedorirea inversunata a acestuia, simtind inca din acest moment energia si vibratia implinirii? Fiind fericiti si impliniti cat timp inca va aflati in calatorie, iar destinatia va deveni si mai dulce, insa nu acesta va fi rezultatul final, pentru ca intreaga calatorie a fost superba si implinita.

De ce oare sa renunti la o viata traita din plin in fiecare moment, doar pentru o clipa de fericire? Stiti citatul acela care spunea: Va avea succes cel care nu are nevoie de el. Stiti ce inseamna asta? Asta inseamna detasare, eliberare de rezultatul final. Inseamna bucuria calatoriei, iar destinatia vine ca si cireasa din varful tortului.

Va puteti intreba de unde pana unde toata aceasta analogie? Ei bine, acelasi lucru este si cu dragostea. Nu vreti sa va exprimati sentimentele pentru ca va e frica de esec. Pentru ca va e teama ca nu veti ajunge acolo unde va doriti. Ca iubitul va va parasi, ca acesta nu va fi atras de voi sau mai rauisi va bate joc de sentimentele voastre.

Dragele mele, in loc sa va mai agitati atata cu privire la ce va fi, cum va fi, daca va fice-ar fi mai bine sa va lasati purtate pe aripile iubirii, fara asteptari, fara reprosuri, fara rezistente?

Ce-ar fi sa va lasati prada vietii si iubirii si doar sa va traiti frumos in fiecare clipa a vietii? Sa va deschideti catre partener, sa ii spuneti ca il iubiti, chiar daca acesta inca nu e pregatit sa o faca, sa il mangaiati si sa ii zambiti chiar daca el tipa la voiSa il iertati, chiar daca e morocanos Sa il vedeti perfect tocmai atunci cand e nervos si zbiara. Sa continuati sa va traiti din realitatea voastra perfecta, chiar daca menifestarile exterioare va propun altceva.

Stiti ce e mai frumos? Numai asa veti ajunge sa traiti ceea ce va doriti sa traiti. Pentru ca nu aveti nici o asteptare de la nimeni, pentru ca ati gasit fericirea si iubirea in voi, iar acum tot ce faceti este sa o daruiti fara a astepta ceva inapoi. Acum sunteti stapane pe situatie, pentru ca nimeni nu va mai poate santaja emotional.

Acum zambiti! Pentru ca meritati

Nu-i asa ca e o imagine frumoasa?

Ce anume crezi ca te retine sa nu o traiesti si tu?

Ne place mai mult sa ni se spuna,din egoism.

http://www.youtube.com/watch?v=V2LeDp3qffw
CAVALER
Postat pe 14 Aprilie 2012 10:55
De la: quasaria, la data 2012-03-31 01:48:24ce anume te retine? Faptul ca nu o simti. De cele mai multe ori, nu iubire e ceea ce simti.
E orgoliu, e nevia de a primi, de a avea, de a pastra pentru ca meriti. E un trofeu, o parafa sociala, o unealta menita sa ne faca viata mai buna, un zid ridicat la repezeala in calea singuratatii. Un cineva care s-a nimerit prin preajma atunci cind de cineva aveam nevoie. Necesitate fizica si persoana care rezolva necesitatea. Necesitatea de a fi ascultati si persoana care asculta. Necesitatea de a fi protejati si cel care protejeaza.
Nu e iubire, ci solutie. Reflex Pavlov. Si plan, scop, piedestal de pe care sa zbieri cit esti de implinit.

Ce e dincolo de asta?
Nimic...

quasaria pe tine inseamna ca nu tea iubit nimeni niciodata,normal ca nu ințelegi dragostea !
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=yOXFyEwAoKQ&feature=endscreen
CAVALER
Postat pe 16 Aprilie 2012 09:07
poate si faptul ca nu iubim ?!
charmelen
Postat pe 17 Aprilie 2012 14:57
De la: TaniaTita, la data 2012-03-28 14:12:25Ne dorim cu toate atata dragoste, de multe ori suntem in stare sa spunem ca daca avem dragoste nu ne mai trebuie nimic. Avem atata iubire de oferit ne dorim un partener caruia sa ii oferim toate acestea insa, la un moment in drumul nostru, ne blocam.

De ce? Pentru ca ne e frica sa ne impartasim sentimentele. Ne e frica ca vom fi ranite. Ne complacem in singuratate, dorim un partener caruia sa ii oferim dragostea noastra, insa ne e teama sa spunem Te Iubesc .

Nu stiu daca ati stat vreodata sa constientizati faptul ca aceste temeri vin din propria voastra nesiguranta de sine. Vin din propriile voastre trairi. Vin din propriile voastre convingeri.

Ori ati trait in trecut o astfel de dezamagire, ori s-a intamplat un caz asemanator in propria voastra familie sau grup de prietene, ori pur si simplu pentru ca asa s-a vehiculat in societate. Cu toate ati ramas in pattern-ul convingerii ca Iubirea are agatata de ea suferinta.

Tare mult mi-ar placea sa constientizati ca voi sunteti iubire pura si infinita, iar in momentul in care va descatusati de aceste convingeri care nu fac altceva decat sa va ingradeasca viata, in momentul in care va iubiti pe voi cu adevarat si sunteti deschise sa daruiti iubire, chiar si cu riscul de a nu va fi impartasitatocmai atunci lucrurile minunate incep sa vina spre voi.

Acest lucru poate fi de necrezut de multe ori, tocmai pentru ca ati fost invatate ca pentru a castiga trebuie sa luptati, trebuie sa fiti inversunate, sa fiti puternice si sa actionati neinfricate.

Ce-ar fi daca v-as spune ca viata inseamna aliniere completa cu iubirea si daruirea neconditionata? Cu detasarea de rezultatul final, cu nedorirea inversunata a acestuia, simtind inca din acest moment energia si vibratia implinirii? Fiind fericiti si impliniti cat timp inca va aflati in calatorie, iar destinatia va deveni si mai dulce, insa nu acesta va fi rezultatul final, pentru ca intreaga calatorie a fost superba si implinita.

De ce oare sa renunti la o viata traita din plin in fiecare moment, doar pentru o clipa de fericire? Stiti citatul acela care spunea: Va avea succes cel care nu are nevoie de el. Stiti ce inseamna asta? Asta inseamna detasare, eliberare de rezultatul final. Inseamna bucuria calatoriei, iar destinatia vine ca si cireasa din varful tortului.

Va puteti intreba de unde pana unde toata aceasta analogie? Ei bine, acelasi lucru este si cu dragostea. Nu vreti sa va exprimati sentimentele pentru ca va e frica de esec. Pentru ca va e teama ca nu veti ajunge acolo unde va doriti. Ca iubitul va va parasi, ca acesta nu va fi atras de voi sau mai rauisi va bate joc de sentimentele voastre.

Dragele mele, in loc sa va mai agitati atata cu privire la ce va fi, cum va fi, daca va fice-ar fi mai bine sa va lasati purtate pe aripile iubirii, fara asteptari, fara reprosuri, fara rezistente?

Ce-ar fi sa va lasati prada vietii si iubirii si doar sa va traiti frumos in fiecare clipa a vietii? Sa va deschideti catre partener, sa ii spuneti ca il iubiti, chiar daca acesta inca nu e pregatit sa o faca, sa il mangaiati si sa ii zambiti chiar daca el tipa la voiSa il iertati, chiar daca e morocanos Sa il vedeti perfect tocmai atunci cand e nervos si zbiara. Sa continuati sa va traiti din realitatea voastra perfecta, chiar daca menifestarile exterioare va propun altceva.

Stiti ce e mai frumos? Numai asa veti ajunge sa traiti ceea ce va doriti sa traiti. Pentru ca nu aveti nici o asteptare de la nimeni, pentru ca ati gasit fericirea si iubirea in voi, iar acum tot ce faceti este sa o daruiti fara a astepta ceva inapoi. Acum sunteti stapane pe situatie, pentru ca nimeni nu va mai poate santaja emotional.

Acum zambiti! Pentru ca meritati

Nu-i asa ca e o imagine frumoasa?

Ce anume crezi ca te retine sa nu o traiesti si tu?

http://www.youtube.com/watch?v=l1xTQX4UwnI&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 18 Aprilie 2012 07:59
Buna dimineata dragule Ai dat gata cafeaua ?
Rotty
Postat pe 18 Aprilie 2012 08:05
De la: Axl_22, la data 2012-04-03 21:46:14Pe mine nu ma opreste nimic. Na, spun te iubesc. Imi raspunde cineva?


szeretlek, liliom!
charmelen
Postat pe 19 Aprilie 2012 13:31
De la: garbo_1713, la data 2012-04-09 20:39:57Nimeni nu ne opreste sa spunem: Te iubesc.
Intrebarea este alta: Dar ajuta?


Nu ajuta. Dar...
_NOBODY_
Postat pe 19 Aprilie 2012 13:44
Trandafirasule nu ma dezamagi.....cum sa nu merite ? Daca tot nu te asculta nimeni,macar te simti tu mai bine
Rotty
Postat pe 19 Aprilie 2012 13:50
Uneori e mai bine, sa taci.
_NOBODY_
Postat pe 19 Aprilie 2012 13:54
Tacerea este de aur chiar si cand buzele sunt ca trandafirul.
garbo_1713
Postat pe 19 Aprilie 2012 15:27
Tacere, si numai tacere.
_NOBODY_
Postat pe 19 Aprilie 2012 15:32
De la: charmelen, la data 2012-04-19 13:31:00
De la: Axl_22, la data 2012-04-03 21:46:14Pe mine nu ma opreste nimic. Na, spun te iubesc. Imi raspunde cineva?


szeretlek, liliom!


Ez a liliom is szeret Tged!
Axl_R
Postat pe 25 Aprilie 2012 17:07
De la: TaniaTita, la data 2012-03-28 14:12:25Ne dorim cu toate atata dragoste, de multe ori suntem in stare sa spunem ca daca avem dragoste nu ne mai trebuie nimic. Avem atata iubire de oferit ne dorim un partener caruia sa ii oferim toate acestea insa, la un moment in drumul nostru, ne blocam.

De ce? Pentru ca ne e frica sa ne impartasim sentimentele. Ne e frica ca vom fi ranite. Ne complacem in singuratate, dorim un partener caruia sa ii oferim dragostea noastra, insa ne e teama sa spunem Te Iubesc .

Nu stiu daca ati stat vreodata sa constientizati faptul ca aceste temeri vin din propria voastra nesiguranta de sine. Vin din propriile voastre trairi. Vin din propriile voastre convingeri.

Ori ati trait in trecut o astfel de dezamagire, ori s-a intamplat un caz asemanator in propria voastra familie sau grup de prietene, ori pur si simplu pentru ca asa s-a vehiculat in societate. Cu toate ati ramas in pattern-ul convingerii ca Iubirea are agatata de ea suferinta.

Tare mult mi-ar placea sa constientizati ca voi sunteti iubire pura si infinita, iar in momentul in care va descatusati de aceste convingeri care nu fac altceva decat sa va ingradeasca viata, in momentul in care va iubiti pe voi cu adevarat si sunteti deschise sa daruiti iubire, chiar si cu riscul de a nu va fi impartasitatocmai atunci lucrurile minunate incep sa vina spre voi.

Acest lucru poate fi de necrezut de multe ori, tocmai pentru ca ati fost invatate ca pentru a castiga trebuie sa luptati, trebuie sa fiti inversunate, sa fiti puternice si sa actionati neinfricate.

Ce-ar fi daca v-as spune ca viata inseamna aliniere completa cu iubirea si daruirea neconditionata? Cu detasarea de rezultatul final, cu nedorirea inversunata a acestuia, simtind inca din acest moment energia si vibratia implinirii? Fiind fericiti si impliniti cat timp inca va aflati in calatorie, iar destinatia va deveni si mai dulce, insa nu acesta va fi rezultatul final, pentru ca intreaga calatorie a fost superba si implinita.

De ce oare sa renunti la o viata traita din plin in fiecare moment, doar pentru o clipa de fericire? Stiti citatul acela care spunea: Va avea succes cel care nu are nevoie de el. Stiti ce inseamna asta? Asta inseamna detasare, eliberare de rezultatul final. Inseamna bucuria calatoriei, iar destinatia vine ca si cireasa din varful tortului.

Va puteti intreba de unde pana unde toata aceasta analogie? Ei bine, acelasi lucru este si cu dragostea. Nu vreti sa va exprimati sentimentele pentru ca va e frica de esec. Pentru ca va e teama ca nu veti ajunge acolo unde va doriti. Ca iubitul va va parasi, ca acesta nu va fi atras de voi sau mai rauisi va bate joc de sentimentele voastre.

Dragele mele, in loc sa va mai agitati atata cu privire la ce va fi, cum va fi, daca va fice-ar fi mai bine sa va lasati purtate pe aripile iubirii, fara asteptari, fara reprosuri, fara rezistente?

Ce-ar fi sa va lasati prada vietii si iubirii si doar sa va traiti frumos in fiecare clipa a vietii? Sa va deschideti catre partener, sa ii spuneti ca il iubiti, chiar daca acesta inca nu e pregatit sa o faca, sa il mangaiati si sa ii zambiti chiar daca el tipa la voiSa il iertati, chiar daca e morocanos Sa il vedeti perfect tocmai atunci cand e nervos si zbiara. Sa continuati sa va traiti din realitatea voastra perfecta, chiar daca menifestarile exterioare va propun altceva.

Stiti ce e mai frumos? Numai asa veti ajunge sa traiti ceea ce va doriti sa traiti. Pentru ca nu aveti nici o asteptare de la nimeni, pentru ca ati gasit fericirea si iubirea in voi, iar acum tot ce faceti este sa o daruiti fara a astepta ceva inapoi. Acum sunteti stapane pe situatie, pentru ca nimeni nu va mai poate santaja emotional.

Acum zambiti! Pentru ca meritati

Nu-i asa ca e o imagine frumoasa?

Ce anume crezi ca te retine sa nu o traiesti si tu?
vali66
Postat pe 29 Aprilie 2012 21:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nelamurire Excitare 8 De la: garbo_435985 2 Aprilie 2016 12:16
am gresit sau nu? 48 De la: garbo_403161 30 Iunie 2014 08:47
Credeti ca frica de singuratate ne impinge sa facem compromisuri intr-o relatie? 193 De la: quasaria 16 Februarie 2011 19:24
Pe cine sa aleg ? 29 De la: elisabeta_boia 30 Iunie 2011 00:00
Sa nu faceti ca mine!!!!! 16 De la: garbo_1681 2 Iulie 2012 19:15
Setari Cookie-uri