Ce m-a uimit...socat...lasat fara cuvinte...azi...

ar fi necesar? nu esti deja socata?...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 5 Februarie 2012 23:21
buna dimineatza la toata lumea.... shocata sau nu, uimita sau nu... dar vesela si plina de energie... mai ales ca va luptati cu frigul ala cam aspru

ei charmelen... bancul nu e chiar asaaaa... ca sa va shocheze, dar il postez.

bula la scoala. profesoara le zice copiilor:
-azi o sa facem un exercitiu de perspicacitate. eu o sa pun mana pe ceva din poseta mea si voi o sa-mi spuneti pe ce credeti ca am pus mana. toti copii, concentrati, asteapta intrebarea.
-ia zi gigele, pe ce am pus mana acum ?
-pe ruj, doamna, zise gigel serios.
-ei, nu am pus mana chiar pe ruj, am pus pe stilou, dar imi place cum gandesti. bula incepu sa se agite si sa ridice mana in sus.
-si acum, pe ce am pus mana, costele ?
-pe pudriera, doamna.
-ei, nu am pus chiar mana pe pudriera, am pus pe tabachera, dar imi place cum gandesti. bula, vrea si el ssa intrebe ceva.
-ia zi bula. ce tot stai cu mana aia ridicata ?
-pai vreau sa va intreb si eu ceva.
-dar sa nu fie o prostie, ca te dau afara ! zise profesoara...
-nu doamna... eu am pus mana din buzunarul de la pantalon pe ceva lung, tare si cu capul rosu. profesoara, se inroseste si urla la bula:
- sa-ti fie rusine bula... iesi in clipa asta din clasa !!! Bula, in drum spre usa zise:
-dar doamna profesoara, eu am pus mana doar pe un batz de chibrit... dar imi place cum ganditi !!!!
barboneli
Postat pe 6 Februarie 2012 06:47
Buna dimineata!
Cristina_Adler
Postat pe 6 Februarie 2012 08:49
Guten Morgen!
Katinka
Postat pe 6 Februarie 2012 08:53
Buna dimineata barboneli, haios banc, caut si eu unul asa ca sa ne mai veselim
diana_maria_kidz
Postat pe 6 Februarie 2012 08:59
Bula suna la politie: - Mi s-a furat masina. Dimineata, cand m-am trezit, nu mi-am mai gasit Trabantul, ci numai husa. La care, politistii: - Ati scuturat bine husa
diana_maria_kidz
Postat pe 6 Februarie 2012 09:02
E o zi fericita,s-a nascut Bula. Vine la el o sora si Bula ii zice: Sora, da-mi o foaie si-un pix pt ca nu pot sa rezolv in minte o ecuatie de gradul 2. Sora anunta medicul de garda si Bula este transportat de urgenta la chirurgie si i se scoate jumatate din creier. Dupa operatie vine iar sora la Bula, iar Bula ii zice: Sora,da-mi o foaie si-un pix pt ca nu pot sa rezolv in minte o ecuatie de gradul intai cu doua necunoscute. Sora se sperie, anunta medicul, si lui Bula i se mai scoate o jumatate din creierul ramas. Din nou il viziteaza sora, iar el ii zice: Sora da-mi o foaie si-un pix pt ca nu pot sa rezolv in minte o ec de gradul intai cu o sigura necunoscuta. Lui Bula i se scoate tot creierul.
Cand o vede Bula pe sora ii zice: Sora, actele la control !


Bula si cu Strula reparau de zor stalpi de telegraf in mijlocul desertului. La un moment dat, pe Bula il musca un scorpion de capul sexului.
Speriat si disperat, Strula se suie pe stalp si da telefon la cel mai apropiat spital. Raspunde o asistenta, iar Strula ii povesteste repede ce s-a intamplat si o roaga sa-i spuna ce sa faca, sa nu moara. Calm si clar asistenta ii spune ca trebuie facuta o 'despicatura' peste locul unde a muscat scorpionul si trebuie supt tot sangele otravit cu venin. Urmeaza un scurt dialog intre Bula si Strula :
Bula (panicat): Ce-o zisu aia, mai ?
Strula (privind la el cu mila): O zisu c-ai sa mori, ma, ai sa mori !


Profu' il intreaba pe Bula:
-Bula, spune-mi cat fac 3+3!
-Nu stiu, dle profesor!
-Bula, daca eu iti dua 3 mere si apoi inca 3 mere, cate mere ai?
-Sapte, dle profesor!
-Cum? 3 cu 3 fac 6, nu sapte!
-Pai mai am unul in ghiozdan !



Ionel:Stii cum a scapat Bula de SIDA ?
Viorel:Nu!
Ionel:A murit de cancer !


Bula absenteaza o zi de la scoala.
A doua zi cnd vine:
- Unde ai fost Bula? ntreaba profesoara
- Am fost cu vaca la taur doamna profesoara!
-Bine, Bula dar nu putea sa faca taica-tu lucrul asta?
- Ba da, dar taurul o face mai bine !


Intr-o zi vine Bula la scoala cu ochii vineti. Profa il intreaba: Ce-ai patit, Bula, de ai ochii vineti?
- Pai, eram in autobuz si in fata mea era o femeie careia ii intrase fusta in fund si i-am scos-o si uite ca mi-a invinetit ochiul stang.
- Dar dreptul, intreaba profa.
- Pai, daca am vazut ca nu-i convine, i-am pus fusta la loc.


Se duce Bula la o prietena si-i spune ca ii da 1000 de dolari daca fac sex.Aceasta e de acord.Se duce si a doua oara.Si a treia oara.La sfarsitul actului sexual prietena il intreaba de ce a platit atatia bani.
R: "Mi-a dat taica-tu' 3000$ sa-ti dau".


Mama si tatal lui Bula stateau la garsoniera. Ei vroiau sa faca sex si nu stiau cum sa scape de Bula.
Ii vine o idee tatalui :
T: Bula ia iesi tu pe balcon si zi ce mai e pe afara.
Bula se duce si incepe sa povesteasca :
B: Vecina de la 1 a aruncat gunoiul in strada.
T: Altceva ?
B:Un om isi plimba cainele.
T: Altceva ?
B: Parintii lui Ionel fac sex.
T: De unde ai mai scos-o si pe asta Bula ?
B: Pai, sta si el singur pe balcon ca si mine.



barboneli
Postat pe 6 Februarie 2012 13:01
dincolo de bancurile cu bula si demisia lui Boc, am ramas fara cuvinte astazi. sau mai bine zis socata.
am citit niste articole despre drogul "crocodil", drog inventat de rusi, mai ieftim decat etnobotanicele.
brrr, nu dau link, e horror.
Eugenia69
Postat pe 6 Februarie 2012 17:46
eugenia, te incearca neshte ...senzatii tari?
mai tari decat pe garbo?
ma facusi curioasa, o sa caut si eu
sincer, nu cred ca e ceva care sa ma mai mire ( sunt extrem de optimista, ca aia din banc)

Pesimistul zice: Mai rau nu se poate!
Optimistul : Ba se poate!
dor72_
Postat pe 6 Februarie 2012 17:50
dorulet, chiar nu vreau astfel de senzatii tari.
da-s egoista, ce numa eu sa fiu socata?

serios, cumplite reactii..
Eugenia69
Postat pe 6 Februarie 2012 17:55
Sa ne pazeasca Dumnezeu de asa grozavii...
Copii lasati prea devreme in cluburi, nesupravegheati si neiubiti si....nebatuti la timp
Cam astea sunt ororile care ii conduc spre alte orori, in mintea lor, nematurizata si instabila, calea spre mai bine
Am citit si eu ceva, pe scurt....
dor72_
Postat pe 6 Februarie 2012 17:59
da dorulet, Doamne fereste! e cumplit.
Eugenia69
Postat pe 6 Februarie 2012 18:00
De la: Eugenia69, la data 2012-02-06 17:46:04dincolo de bancurile cu bula si demisia lui Boc, am ramas fara cuvinte astazi. sau mai bine zis socata.
am citit niste articole despre drogul "crocodil", drog inventat de rusi, mai ieftim decat etnobotanicele.
brrr, nu dau link, e horror.


am vazut si eu un acum cateva zile un articol despre otrava asta ce face sa te descompui de viu, aia care-l fabrica si-l vand pentru bani ar trebui sa fie obligati sa-l inghita!
charmelen
Postat pe 6 Februarie 2012 18:05
n-am vrut sa intristez pe nimeni, dar chiar m-a socat. e un pericol real. si se pare ca a patruns si in Romania.
Eugenia69
Postat pe 6 Februarie 2012 18:10
Pe mine m-a socat..noul Prim-minstru!! Atatea variante s-au dat,si numai el..nu!!Seful de la SRI??!!! Oare ce guvern si-o face,adica..SZ nE-O FACE??? Atunci sa vezi...SOC!!
elisabeta_boia
Postat pe 6 Februarie 2012 23:24
SIE, betty, SIE
dor72_
Postat pe 7 Februarie 2012 16:27
Din graba Dor..DA..SIE!!
Azi alt soc!Toti ministri PDL....schimbati...cu alti PDL-isti!! Vorba proverbului"Aceeasi Marie,Cu alta palarie!"
Si un alt "soc"..e drept..personal..Am vrut sa ma samponez si..acum nu mai sunt ..blonda...sunt MOVA!!!Da,LILA!!Nu e urat,dar e ciudata trecerea de la blond la mov...si inca din ..greseala!! Nu,nu fac poze sa vi le trimit...
elisabeta_boia
Postat pe 7 Februarie 2012 20:09
din graba pe naiba....
ieri habar n-aveai cine este/a fost Mihai Razvan Ungureanu.
ai "descoperit" (si) tu, in sfarsit, ca "e destept", cica...:D:P

betty, esti paralela cu politica.
mai bine lasa "politica", si fa/spune ceva ce stii mai bine...:P
:)))

PS: azi ai facut confuzie intre serviciile de informatii ale Romaniei.
pe ale Ungariei macar, sper ca le stii...;):D
eu_geminy
Postat pe 7 Februarie 2012 20:18
da...sa lasam...politica...
elisabeta_boia
Postat pe 7 Februarie 2012 20:20
Hat Geminy, ved che la tine e preocupat de magyar politica
SAL
Postat pe 7 Februarie 2012 20:55
De la: elisabeta_boia, la data 2012-02-07 20:20:27da...sa lasam...politica...


Hai pe Hot news
SAL
Postat pe 7 Februarie 2012 20:58
Protest-ul lui asta... ! dar mai mult mi-e mila de pisicuta aia frumusica... !!!


http://img.garbo.ro/comunitate/photos/4/6/4/4154641.jpg
(scuzati limbajul... cam liber !!! )


ce ziceti... convinge guvernul sa cada sau nu... ????
barboneli
Postat pe 2 Martie 2012 09:21
ce sa mai cada, ca majoritatea ministrilor sunt deja cazuti in cap!
charmelen
Postat pe 2 Martie 2012 19:32
Atentie! Google castiga miliarde de dolari anual din reclama fara sa imparta nimic cu noi. Insa din 9 aprilie 2012, noul motor de cautare WAZZUB va oferi 50% din profituri utilizatorilor!!! Pentru aceasta trebuie doar sa va inregistrati. Daca veti invita si alte persoane castigul dvs. va spori pe masura. Inscrierile se fac doar pana pe 9 aprilie 2012, numai pe baza de invitatii de la alte persoane inscrise deja. Cei interesati pot accesa linkul-invitatie de mai jos pentru inscriere: http://signup.wazzub.info/?lrRef=401aef4c
garbo266960
Postat pe 2 Martie 2012 21:27
maiii... ce sa zic... n-am stiut unde sa postez minunatia asta, adica nu stiu daca e o farsa ca s-o pun la glume sau e de adevaratelea.... dar tocmai de acea am nevoie de ajutorul vostru ! aici pe forum sunt o multime de oameni destepti si stapanitori al limbi romane... (cu toate ca n-am inteles precis in ce limba se exprima tipa.... ) pentru ca in afara de intrebare, N-AM inteles nimic !!!! oi fi eu plecat de asa multa vreme din tara... si poate a aparut vreun tzunami de cuvinte noi pe acolo... dar invit la o sticla de vin pe cima ma lamureste.... ce naiba a vrut sa zica tipa ?????

http://youtu.be/N8kQ7QetkdQ

sa nu-mi spuneti ca tipa este.... garbo3... !!!!

multumesc anticipat... sticla e deja la rece in putzul (cu apa rece) intelepciuni... !!!!
barboneli
Postat pe 21 Aprilie 2012 14:09
Eu zau daca am inteles ce a vrut... Da`nu m-as mira sa fie una din forumistele ce dau pe dinafara de inteligente...
Rotty
Postat pe 21 Aprilie 2012 15:37
Mai sa zici ca este Aleha dupa accent, ca Irinuca sigur il scopea pe reporter.
anakin
Postat pe 23 Aprilie 2012 08:17
Neata Anakin ...Tu nu o cunosti pe garbo3---
Rotty
Postat pe 23 Aprilie 2012 08:31
Neatza.. nu, am ratat ceva?
anakin
Postat pe 23 Aprilie 2012 12:34
Intra pe ORE TOTI BARBATI SUNT LA FEL.......si mai are unul ,sa iubesti e poate tot cei mai frumos.....bla ...bla...(am scris asa ca ea... )
Rotty
Postat pe 23 Aprilie 2012 13:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
romani in Germania 71 De la: garbo010448 26 Decembrie 2013 23:56
HOROSCOP 2010 135 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:22
Ce te ingrijoreaza in acest moment ? 129 De la: barboneli 4 Martie 2012 15:49
Germania sau muntii in Romania 36 De la: garbo_394077 9 Ianuarie 2014 15:49
Dezamagita 220 De la: gianiblue 30 Iunie 2009 22:19
Setari Cookie-uri