Copiii indigo si 2012?

Concentreaza-te Zarazo , e timpul sa evoluezi din copil indigo la adult indigo si adult Cristal/
SAL
Postat pe 19 Decembrie 2011 12:36
De la: SAL, la data 2011-12-19 12:36:09Concentreaza-te Zarazo , e timpul sa evoluezi din copil indigo la adult indigo si adult Cristal/


Asa se face?
zaraza26
Postat pe 19 Decembrie 2011 15:05
panty_C
Postat pe 20 Decembrie 2011 01:35
Zaraza,
ziceai ceva de niste raspunsuri.

acum ce faci, vii cu intrebari?
nathalie
Postat pe 20 Decembrie 2011 01:47
De la: nathalie, la data 2011-12-19 09:45:31

Astea nu-s in tabelul lui Mendeleev...


Ce raspunsuri asteptati? Poate instructiuni de folosire a tabelului lui Mendeleev... Mai sus mi s-a sugerat un mod de evolutie. Se pare ca mai am de invatat.
zaraza26
Postat pe 20 Decembrie 2011 14:01
zaraza, chiar esti copil indigo?
raspunsurile tale nu confirma, dimpotriva as zice
dor72_
Postat pe 20 Decembrie 2011 14:05
Ei, acum si tu Dor, stim ca nu toti cei ce-s mai stravezii la fata sau au niscai vanatai pe sub ochi, sunt copii indigo. E o filozofie de viata.Tine de un anume fel de gandire si de atitudine.
SAL
Postat pe 20 Decembrie 2011 15:15
Caracteristici ale copiilor indigo:
1. Ei vin n aceast lume cu sentimentul c sunt de vi nobil (i adesea se i comport n acest fel).
2. Au sentimentul c merit s fie aici i sunt surprini c ceilali nu gndesc la fel.
3. Preuirea de sine nu e o problem pentru ei. Adesea le spun prinilor cine sunt ei.
4. Au probleme n a accepta autoritatea absolut (autoritatea care nu d explicaii i nu ofer posibilitatea de a alege).
5. Pur i simplu, ei nu vor s fac anumite lucruri; de exemplu, le este foarte greu s atepte la coad.
6. Se simt frustrai cnd sunt ncadrai n sisteme bazate pe ritualuri i care nu necesit gndire creativ.
7. Adesea vd modaliti mai bune de a face ceva att acas, ct i la coal ceea ce i face sprgtori de sistem (nonconformiti fa de orice sistem).
8. Par antisociali, dac nu sunt printre cei la fel cu ei. Dac nu exist n jurul lor i alte persoane cu acelai gen de contiin, adesea se interiorizeaz, considernd c nici un om nu-i nelege. De cele mai multe ori, le este extrem de greu s suporte coala, ca organizare social.
9. Nu reacioneaz la impunerea disciplinei pe baz de vin, (de genul: Ateapt pn vine tata acas i afl ce ai fcut.)
10. Nu au reineri cnd e vorba s v spun de ce anume au nevoie.

(extras din cartea 'Copiii Indigo', de Lee Carroll, Jan Tober)
SAL
Postat pe 20 Decembrie 2011 15:22
sa ma bata soarele daca am auzit pana acum de copiii indigo
se pare ca am lacune mari de educatie
michelle_
Postat pe 20 Decembrie 2011 17:15

...ia sa ma uit mai bine in oglinda...

Caracteristici ale copiilor indigo:
1. Ei vin n aceast lume cu sentimentul c sunt de vi nobil (i adesea se i comport n acest fel). - asa, si ceilalti bebelusi cu ce sentimente vin?Ca ar fi neste prapaditi?


2. Au sentimentul c merit s fie aici i sunt surprini c ceilali nu gndesc la fel.
Ca sa fiu sincera, si pe mine m-ar surprinde. Da' unde ar merita sa fie?!


3. Preuirea de sine nu e o problem pentru ei.
Si ar trebui sa fie?!


4. Au probleme n a accepta autoritatea absolut (autoritatea care nu d explicaii i nu ofer posibilitatea de a alege).
Wow...cum dreak sa conteste "autoritatea absoluta"... trebe sa fie neaparat indigo ca sa isi permita!


5. Pur i simplu, ei nu vor s fac anumite lucruri; de exemplu, le este foarte greu s atepte la coad.
Ce chestie neobisnuita! Si e taaare placut sa stai la cozi!


6. Se simt frustrai cnd sunt ncadrai n sisteme bazate pe ritualuri i care nu necesit gndire creativ.
Si oamenii nu se simt frustrati....

7. Adesea vd modaliti mai bune de a face ceva .
Alta supriza....


8. Par antisociali, dac nu sunt printre cei la fel cu ei.
De ce? E tare placut pt orice copil sa nu fie inteles....


9. Nu reacioneaz la impunerea disciplinei pe baz de vin, (de genul: Ateapt pn vine tata acas i afl ce ai fcut.)
Nemaipomenit... nu moare de frica ca vine tat'su acas'?


10. Nu au reineri cnd e vorba s v spun de ce anume au nevoie.
Si ar trebui!


asa cum am zis, ia sa ma uit io la mine si plodu' meu mai bine....
quasaria
Postat pe 20 Decembrie 2011 20:13
io nici nu le-am citit pe toate
primele 3 m-au speriat grozav
aaa, si am mai vazut-o si pe aia cu ...coada
dor72_
Postat pe 20 Decembrie 2011 21:17
Despre ngerii Pmnteni

ETI UN NGER PMNTEAN?

Te simi diferit de ali oameni, ca i cum ai fi fost pierdut pe aceast planet i te ntrebi cnd va veni cineva s te ia acas? Dac este aa, atunci s-ar putea s fii un nger Pmntean, care este un alt termen pentru Lucrtor ntru lumin, Indigo, Cristal, sau oricare alt cuvnt utilizat pentru a descrie o persoan care s-a ntrupat cu scopul special de a ajuta ca lumea s fie un loc mai bun.
Fiecare persoan s-a nscut cu o misiune special de a nva i de a evolua. Fiecare dintre noi alege o tem pentru via, i va lucra asupra unor lecii de via cum ar fi rbdarea, iertarea sau compasiunea. Dar ngerii Pmnteni mai aleg i o misiune global pe lng misiunea personal ... i aceast misiune global este s ofere un serviciu lumii.

Misiunea vital a ngerilor Pmnteni
Dac eti un nger Pmntean, atunci eti un lucrtor puternic ntru lumin, cu o motenire de vindecri i de miracole, n urma i naintea ta. Ai acceptat nsrcinarea ta Divin de a veni pe Pmnt i a-i rspndi nvturile i energiile vindectoare. Cum s-a derulat nsrcinarea ta pn acum? Dac ai avut greuti n adaptarea la viaa pmntean, atunci probabil c vei gsi rspunsuri, confort i cluzire amintindu-i originea spiritual.
ingerasulluptator
Postat pe 20 Decembrie 2011 21:25
n afar de via nobil parc mere ...oare s "indigo"?
Axl_22
Postat pe 20 Decembrie 2011 21:31
Mie mi se pare o tampenie despre scrierile acestea..
Un om poate fii deosebit si poate avea un caracter constructiv doar daca se supune voii lui Dumnezeu.
Un om care nu se supune voii lui Dumnezeu nu are cum sa aiba o caracter constructiv..Daca stam sa ne gandim fiecare om se vede diferit de ceilalti,,,dar ei fara Dumnezeu au mintea marginita si nu isi da seama ca este integrat in aceasta societate mizerabila si are aceleasi instincte ca si ei...Pt ca una este teoria alta este practica
ingerasulluptator
Postat pe 20 Decembrie 2011 21:31
irino, esti prea invidioasa...
nu e crestineste
dor72_
Postat pe 20 Decembrie 2011 21:35
Asa-i Irinuko, la teorie suntem fruntasi, practica insa ne omoara
SAL
Postat pe 20 Decembrie 2011 21:38
De la: SAL, la data 2011-12-20 21:38:56Asa-i Irinuko, la teorie suntem fruntasi, practica insa ne omoara
pai eu am vointa si sunt perseverenta.
Dar sunt pretentioasa..
pt ca asa cum eu imi pun osul la munca,,,sa fiu om calumea..Asa si altii sa faca asta..
Numai ca problema oamenilor le plac oamenii corecti,,dar lor nu le place sa fie corecti pt ca nu le place sa isi puna mintea la contributie..
majoritatea sunt niste putori care vor toate de-a gata
ingerasulluptator
Postat pe 20 Decembrie 2011 21:49
daca le faci bine la oameni nu apreciaza...si nu sunt recunoscatori,,,pt ca sunt prea lenesi ca sa gandeasca...oamenii isi merita soarta...
de asta nici nu ii ajuta nimeni...
greu gasesti oameni recunoscatori.
ingerasulluptator
Postat pe 20 Decembrie 2011 21:55
Cum poti cunoaste, Ingerasule, acea majoritate de care spui? Ai dreptul sa judeci si sa pui etichete? Am senzatia ca intr-adevar, de la teorie la practica este cale lunga, chiar daca ne aflam in laborator cu manualul in fata...
klaire
Postat pe 20 Decembrie 2011 21:55
... cica nu cunoasteti copii indigo...

dar sml happy asta (de o sa-l atasez), ce-i?
nathalie
Postat pe 20 Decembrie 2011 21:55



adica
quasaria
Postat pe 20 Decembrie 2011 21:59
Pai zi si tu daca nu-i asa?
Ca mai curand pare ca nu i s-ar oxigena creierul, eh... e alta mancare de poisson.
Sau de poison.

Uite si un alt dragalas, parlit la soare.
nathalie
Postat pe 20 Decembrie 2011 22:03
De la: klaire, la data 2011-12-20 21:55:15Cum poti cunoaste, Ingerasule, acea majoritate de care spui? Ai dreptul sa judeci si sa pui etichete? Am senzatia ca intr-adevar, de la teorie la practica este cale lunga, chiar daca ne aflam in laborator cu manualul in fata...
a judeca inseamna sa faci ceea ce fac altii,,se judeca si isi fac rau unii la altii
pe cand eu imi spun ce ma derajeaza si imi vad de treburile mele
toti oamenii sunt o apa si un pamant....
poate mai sunt si exceptii
ingerasulluptator
Postat pe 20 Decembrie 2011 22:09
toti vor sa fie ajutati,,,dar daca ii ajuti nu sunt recunoscatori..
vor doar sa primeasca,,,sa prosteasca
ingerasulluptator
Postat pe 20 Decembrie 2011 22:12
din cauza nerecunostintei unii fata de altii,oamenii nu se ajuta..
cand intalnesc un om cumsecade,,toti rad zic ca este prost....si apoi se plang ca nu mai exista omenie.cainii sunt mai destepti ca oamenii
ingerasulluptator
Postat pe 20 Decembrie 2011 22:15


..asta e pirlit de fotosinteza....
quasaria
Postat pe 20 Decembrie 2011 22:22


Si-a venit cu tot cu frat'su - .

Dar asEa, mai on topic, copiii indigo chiar sunt printre noi.
Uite, priveste cu atentie (daca n-am avut de lucru!)... e acolo unde nu se vede...
nathalie
Postat pe 20 Decembrie 2011 22:31
Ingerasule...ai spus asa: "majoritatea sunt niste putori care vor toate de-a gata"
Se pare ca ai impartit deja lumea in "tine" si "restul";
klaire
Postat pe 20 Decembrie 2011 22:36
ia uite de unde vin... na, iegzista o iesplicatzie....

quasaria
Postat pe 20 Decembrie 2011 22:55
De la: michelle_, la data 2011-12-20 17:15:02sa ma bata soarele daca am auzit pana acum de copiii indigo
se pare ca am lacune mari de educatie


fii linistita, mamy... n-ai pierdut nimik...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Decembrie 2011 23:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrusi? 260 De la: quasaria 19 August 2011 18:49
pot beneficia in continuare de concediu crestere copil? 8 De la: garbo247959 28 Noiembrie 2011 10:28
ce inseamna daca visezi sarpe cobra 15 De la: fleurdelis 2 Septembrie 2010 00:13
Am o gerontofila, cum procedez? 10 De la: Dor_marunt 3 Aprilie 2010 07:57
Curiozitate 55 De la: Dor_marunt 23 Decembrie 2009 16:30
Setari Cookie-uri