DRAGOSTE CU SILA

nu au chef in acelasi timp,amandoi,asta e.cand are chef unul,nu vrea celalalt.
sotul meu i-a zis ginecologului dupa nasterea lui bebe,ca daca mai sta mult in pauza,il violeaza pe medic....
am ras atunci.
ce sa zic,aici e altceva.
prin discutie se rezolva toate,trebuie explicat cu calm,ca exista si momente cand esti obosita sau ai altceva,si nu se poate.
gasesti momentul potrivit,si discuti,cu calm,fara cearta.
mi-a luat ceva timp pana am reusit sa nu ma mai cert,cand nu imi convenea ceva,dar a meritat.
acum am un obicei sanatos,si o casnicie linistita.

daniilia
Postat pe 3 Decembrie 2011 15:41
De la: perce1, la data 2011-12-03 08:32:06
De la: ingerasulluptator, la data 2011-11-28 22:08:02cu un barbat ar trebui sa te comporti ca un catel...


eu ma port foarte frumos cu catelul meu


asta e bine, asa si trebuie, dar cred ca irinuca zice altceva acolo - nu stiu daca asta a vrut sa zica, dar asta a iesit - adica tu sa te comporti ca un catel cu barbatul tau

ma rog, in continuare spune altceva - da' asta-i irinuca

aaaaaaaa, si mai cred ca titlul topicului - mai ales a doua parte ("cu sila") - i se potriveste ca o manusa!
panty_C
Postat pe 3 Decembrie 2011 19:52
De la: garbo174849, la data 2011-12-03 08:11:37uauuuuuuuuuuuuuuu !!!!!!!!!!! una noua!!!! amantele sunt masini de facut sex !!!! buna dimineata!!!!

Uauuuuuuuuuuuuu..dar ..amantii sunt si EI...masini de facut...sex??? Buna seara !!!
elisabeta_boia
Postat pe 3 Decembrie 2011 21:42
De la: perce1, la data 2011-12-03 08:32:06
De la: ingerasulluptator, la data 2011-11-28 22:08:02cu un barbat ar trebui sa te comporti ca un catel....
barbatii sunt oameni slabi,,fara caracter...nu au avut o educatie constructiva si au luat negativul din societate.cred ca tatal s-a transmis laturile negative baietilor,cica sa fie smecheri....
nu trebuie sa le doresti raul,,,,doar sa te comporti asa cum te comporti cu un catel...il comanzi...il consideri ca nu gandesti si tu esti ceea care trebuie sa il comanzi


eu ma port foarte frumos cu catelul meu
Pai eu nu am zis ca trebuie sa te comporti urat cu un barbat....Ci doar sa te comporti cu el in asa fel incat sa nu il lasi sa te domine ci tu sa fii aceea care il comanda pe el..Pt ca daca il lasi pe barbat sa te comande,servitoare te face si se mai duce si la amante..bani nu da in casa...etc
dupa cum i-a educat tot femeile mamele lor niste egoisti,le-a facut toate de-a gata si ei nu au facaut nimic
ingerasulluptator
Postat pe 3 Decembrie 2011 23:40
am glumit , irinuco , si , desi iti respect convigerile , nu ma pot abtine sa nu te intreb : te-ai gandit vreodata ca intalnesti doar barbati fara caracter pentru ca asta este parerea ta despre barbati si nu invers ? Dumnezeu inseamna iubire , acceptare , pace ............. iti propun ceva : timp de o saptamana sa te straduiesti sa vezi doar calitatile fiecarui om pe care il intalnesti , inclusiv ale tale , cand iti intalnesti imaginea in oglinda si apoi mai vorbim . ce zici , crezi ca esti in stare ?
perce1
Postat pe 4 Decembrie 2011 09:48
perce, nu-mi vine sa cred ca o iei in serios pe irinuca
doar ea e cea mai buna gluma de pe garbo
michelle_
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:01
Sare i piper n mncarea noastr cea de toate zilele!
Neaa Michelle! Io nu te ignor, bine?
Axl_22
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:04
'morning, copilas! nici nu ma gandeam ca m-ai putea ignora
si trebuie sa recunosti ca irinuca e adorabila, iar panseurile ei despre barbati sunt un balsam pentru inimioarele ranite de pe-aici

ah, ca uitam, io as zice sa il tii pe sotul lui bettysor toata luna decembrie...vine craciunul, e munca mare in bucatarie
i-l dai inapoi in ianuarie

ia sa ma duc eu sa pun o melodea
michelle_
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:14
Iote la aista nu m-am gndit! Da' ai dreptate!
Axl_22
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:18
asa, mami
si daca stau sa ma gandesc mai bine, si luna ianuarie, ca tre' sa faci curatenie dupa sarbatori...alea alea....
michelle_
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:24
Nu-mi da idei... c Betty, rmne fr brbat!
Axl_22
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:27
I' m evil...I'm evil...
michelle_
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:28
Rea...da' bun!!!
Axl_22
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:30
aham...aripa de inger... glonte de argint... iris... zana...crinisor regal...floare-albastra...
cum am zis, sunt perfecta

azi sunt bine, daca ascult Margineanu, sunt incredibil de bine
michelle_
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:34
eu sint de parere ca sotia trebuie sa fie noaptea cuva in pat linga sot iar ziua gospodina.eu sint un familist convins si cred ca daca stii sa umbli la sentiment la sotie iese totul ok.
garbo073678
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:23
astea-s texte adolescentine nene. ceva nou? te vad mai cu varsta peste 18 ani.
Eugenia69
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:29
Aham, 678

Precis!
Si femeie cand sa mai fie?
(din viata asta, pe aceasta planeta)
nathalie
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:31
De la: garbo073678, la data 2011-12-04 15:23:54eu sint de parere ca sotia trebuie sa fie noaptea cuva in pat linga sot iar ziua gospodina.eu sint un familist convins si cred ca daca stii sa umbli la sentiment la sotie iese totul ok.


bai nene,
pozitia "intelectuala, de mare ganditor "pe care o adopti in poaza,
precum si "dictonul cu titlu de "parere", imprumutat de pe la colegii de la botul calului,
ma fac sa te vad ca fiind un exemplar de familist convins, care stie pe unde sa umble la sotzie, in functie de lumina zilei si pozitia soarelui pe cer
(cred ca folosesti si un sextant, pentru asta, ca sa nu te ratacesti:P).
astfel incat aceasta (sotzia, desigur) sa se conformeze in calitate de automat.
de la usa pan' la pat.:D
("mama, la ce m-ai maritat", he he he)

:)))))

PS: nu-mi spune nimeni cum poate o sotie sa fie "cuva"?...:P
eu_geminy
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:41
Mi s-a parut si mie ciudat cuvantul *cuva*, dar mai straniu e *sa stii sa umbli la sentiment la sotie*.

Asta-mi pare manipulare.
Chiar daca e ok sa fii persuasiv, parca nu fix acasa iti exersezi astfel de abilitati.

Eventual incerci sa oferi, printre altele, mai mult respect.
Care, din ce scrie 678, nu se denota.


:)
nathalie
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:50
Dragelor si dragilor! voi v-ati uitat ,domne, la profilul lui simpaticila? :) E barbat! :))))) O fi amantul ?
anna74
Postat pe 4 Decembrie 2011 22:28
De la: perce1, la data 2011-12-04 09:48:45am glumit , irinuco , si , desi iti respect convigerile , nu ma pot abtine sa nu te intreb : te-ai gandit vreodata ca intalnesti doar barbati fara caracter pentru ca asta este parerea ta despre barbati si nu invers ? Dumnezeu inseamna iubire , acceptare , pace ............. iti propun ceva : timp de o saptamana sa te straduiesti sa vezi doar calitatile fiecarui om pe care il intalnesti , inclusiv ale tale , cand iti intalnesti imaginea in oglinda si apoi mai vorbim . ce zici , crezi ca esti in stare ?

Pai eu nu tolerez prostia si nu o incurajez pt ca toleranta prostiei nu duce la construirea caracterului celorlanti oameni..pt ca datoria noastra a oamenilor este sa ne construim unii pe altii...nu ca sa ne incurcam unii pe altii...apoi fiecare om este ceea ce practica....practici prostia si lucrurile imorale,,,acelea te reprezinta ca om ca persoana
ingerasulluptator
Postat pe 4 Decembrie 2011 23:05
Pai eu nu tolerez prostia si nu o incurajez pt ca toleranta prostiei nu duce la construirea caracterului celorlanti oameni..pt ca datoria noastra a oamenilor este sa ne construim unii pe altii...nu ca sa ne incurcam unii pe altii...apoi fiecare om este ceea ce practica....practici prostia si lucrurile imorale,,,acelea te reprezinta ca om ca persoana
ingerasulluptator
Postat pe 4 Decembrie 2011 23:09
arde-i irino, sa iti stie de fica..doar nu esti de ici colea...
dor72_
Postat pe 4 Decembrie 2011 23:18
De la: eu_geminy, la data 2011-12-04 15:41:56
De la: garbo073678, la data 2011-12-04 15:23:54eu sint de parere ca sotia trebuie sa fie noaptea cuva in pat linga sot iar ziua gospodina.eu sint un familist convins si cred ca daca stii sa umbli la sentiment la sotie iese totul ok.


bai nene,
pozitia "intelectuala, de mare ganditor "pe care o adopti in poaza,
precum si "dictonul cu titlu de "parere", imprumutat de pe la colegii de la botul calului,
ma fac sa te vad ca fiind un exemplar de familist convins, care stie pe unde sa umble la sotzie, in functie de lumina zilei si pozitia soarelui pe cer
(cred ca folosesti si un sextant, pentru asta, ca sa nu te ratacesti:P).
astfel incat aceasta (sotzia, desigur) sa se conformeze in calitate de automat.
de la usa pan' la pat.:D
("mama, la ce m-ai maritat", he he he)

:)))))






:-)))))))))))))))))
reyya
Postat pe 4 Decembrie 2011 23:23
Irinuco, tu erai asta?

http://youtu.be/7nQdwrja4t4
panty_C
Postat pe 4 Decembrie 2011 23:24
io cred ca e asta...
http://www.youtube.com/watch?v=_w512lAYSG0&feature=related
dor72_
Postat pe 4 Decembrie 2011 23:26
:)))))
pante, exagerezi...
nevasta n-are cum fi...:D

nici macar neFasta...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 4 Decembrie 2011 23:28
De la: garbo073678, la data 2011-12-04 15:23:54eu sint de parere ca sotia trebuie sa fie noaptea cuva in pat linga sot iar ziua gospodina.eu sint un familist convins si cred ca daca stii sa umbli la sentiment la sotie iese totul ok.



678 : ,,textul " asta de apare la tine in profil e o manea ceva ?? ca asa-mi pare:-)

,,sint eu frumosul din povesti iar tu frumoaso unde esti?Cintecul inimii meleEste soapta mea de amor,Iubeste-ma si fi aproape DE iubire am sa mor"

iar partea asta : ,,daca stii sa umbli la sentiment la sotie iese totul ok."..
Am si eu o curiozitate :cum se ,,umbla" la sentiment ?? ce instrumente si tehnici folosesti ?? :-))

Folosesti vreo cheie tubulara si daca da ,cat e diametrul ?? sau... o maina de gurit cu percuie, ceva ?? ...ca eu, sa ma trazneasca daca stiu cum e treaba asta cu ,,umblatul " pe la inimioara...Pardon!! ,,sentiment" era.. :-))
reyya
Postat pe 4 Decembrie 2011 23:33
reyya...

te-ai gandit ca nevasta lui ar putea fi o chestie din plastic cu niJte butoane din care schimba doar vitezele?:PPP

:)))))
eu_geminy
Postat pe 4 Decembrie 2011 23:35


da, da' uite-o, asta i se muleaza pe "profil":

http://www.youtube.com/watch?v=e0ophoD1tjQ&feature=related


P.S. la irinuca noastra ma refer!
panty_C
Postat pe 4 Decembrie 2011 23:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tema de casa 14 De la: nathalie 3 Decembrie 2011 23:41
Vreau sa divortez fara sa ma prezint la divort 63 De la: yram 8 August 2013 15:46
DUPA 12 ANI 32 De la: Axl_22 2 Iunie 2011 17:49
In prag de Divort 64 De la: quasaria 19 Februarie 2011 10:48
cand vrei sa divortezi mai iesi la "cafele" ,te mai distrezi cu viitorul ex? 54 De la: garbo049387 24 Martie 2010 14:47
Setari Cookie-uri