Imi este greu...

branduso, trec peste lipsa semnelor de punctuatie, semne care fac aproape imposibil de citit ce ai scris
vroiam doar sa-ti spun ca familia nu inseamna sa fii "legata" de barbat, copii, masa, scaun, etc, etc, precum iobagul de glie...si nici pedeapsa vesnica pe viata nu este
michelle_
Postat pe 3 Decembrie 2011 17:40
corect michele...
eu nu stiu de ce, pentru unii familia inseamna numai cratitza si plozi si stat in casa... habar nu am de unde au revelatia asta.
eu_geminy
Postat pe 3 Decembrie 2011 17:42
da, da...plozi, cratita, tigai, si musai barbatul legat de piciorul patului
adaptarea la realitate e o chestie destul de...hmmm, bizara
michelle_
Postat pe 3 Decembrie 2011 17:53
nu stiu de ce, nu asta e visul meu despre o casnicie, michele... oi fi eu mai destrabalat, cine stie...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 3 Decembrie 2011 20:05
sincer toti barbatii sunt niste lasi ,daca dau de greu le este frica si fug de tine sau mai rau dau vina pe tine.Am si eu acasa un specimen si imi este groaza.
FLORI81
Postat pe 3 Decembrie 2011 20:05
da da, fix destrabalat, mon cher
da' ce nu-i in regula cu tigaile in cap si lantu' de picior? hmmm? aud?

flori, au nu ai auzit tu ca toti berbatii este porci si bagabonti?

michelle_
Postat pe 3 Decembrie 2011 20:11
Da FAMILIA nu inseamna doar cratita,copii si probleme ,dar in majoritatea cazurilor barbatii nu stiu sa mai fie barbati,nu mai stiu sa pretuiasca femeia,nu stiu sa ne mai iubeasca doamnelor.Mai sunt doar cativa pe lumea asta care mai stiu sa faca asa ceva,felicitari celor care ii au.Restul barbatilor adevarati au disparut.PACAT
FLORI81
Postat pe 3 Decembrie 2011 20:12
Spune-i tot ce nu-ti convine.E mai bine asa...lipsa de comunicare ne complica relatiile.
Andrey_s
Postat pe 3 Decembrie 2011 20:16
Daca femeile ar fii fost mai intelepte si hotarate poate am fii avut si noi barbati inteligenti.
Dar din pacate avem doar barbati care gandesc doar cu stomacul si cu ce au in pantaloni...
Asa i-au educat femeile..
Am vorbit cu un baiat mai tanar,,el habar nu avea ce detergent se foloseste pt spalat rufe pt ca face maicasa
mamele nu i-au pus pe baieti la munca...
De mancare nu i-au invatat sa faca,,,de calcat,,aia stiu doar sa si-o traga ca maimutele
ii grea viata pt ca oamenii nu sunt intelepti
ingerasulluptator
Postat pe 4 Decembrie 2011 00:07
nu se poate evita discutia deschisa,oricat ti-ar fi de greu,trebuie sa ii spui.
calm,frumos,cum te simti de singura,pentru ca el se comporta asa.
spune-i ca asta va deteriora relatia voastra,in timp,daca tu te simti incontinuu inchisa,si nu poti iesi.
sau orice altceva vrei sa ii spui.
daca stii cum sa vorbesti,problema se rezolva ,el se va schimba de dragul tau,te va intelege.
daca nu,daca nu va intelege,asta e viata,va gasi pe altcineva,si tu la fel,nu va fi sfarsitul lumii.facem alegeri in viata,si paltim consecintele.
nu trebuie sa iti fie greu sa spui cum te simti.
spune-i ca daca situatia nu se schimba,nu vei putea rezista in relatia asta.
studentia e cea mai frumoasa parte din viata.

daniilia
Postat pe 4 Decembrie 2011 02:51
De la: eu_geminy, la data 2011-12-03 11:55:58:)))

PS: carco.... esti la inviorare?....:P
:)))


Ma antrenez, sa ma mentzin in forma :)))
carco
Postat pe 4 Decembrie 2011 12:50
De la: nathalie, la data 2011-12-03 11:59:21
De la: carco, la data 2011-12-03 11:49:49
De la: metetika, la data 2011-11-27 20:56:12Nu stiu ce sa fac...as vrea sa ma despart de prietenul meu...(


Altul la rand! Ii faci shi lui un bine , nu numai tzie



Carco,

Pe unde tot dispari?

Uffff... Treaba,treaba shi iar treaba ... Recunosc,insa, faptul ca mi-e dor de voi :) ...Imi lipsitzi :)...
carco
Postat pe 4 Decembrie 2011 12:57

carco, voiai doar sa ne spui ca iti este greu si ca esti on, tout à fait
nimanui nu ii este prea usor
dor72_
Postat pe 4 Decembrie 2011 13:06
Daca iti este frica de reactia lui,inseamna ca nu-l iubesti,tu ar trebui sa te simti in siguranta linga el,nu sa-ti fie teama de el.
Trebuie sa ai o discutie la rece,intr-un loc public,cel mai bine,iesiti in oras si-l anunti in modul cel mai frumos posibil ca ar trebui sa luati o pauza,apoi...dupa ce trece timpul,nu-i mai raspunzi la telefon sau ii spui ca esti ocupata...si va renunta el...
garbo162553
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:40
sigur, dor...

"la tatz ni-i greu
da' nu la tatz la fel...":D

:))
eu_geminy
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:41
Carco,

Daca doar lipsa timpului disponibil te retine, e super.
nathalie
Postat pe 4 Decembrie 2011 16:03
tot e bine, nat...

fiindca pe altele le retine doar "lipsa mica", sau "lipsa mare"...:D
si chiar nici alea cateodata,
fiindca iau "leptopul" dupa ele.:P

:=))
eu_geminy
Postat pe 4 Decembrie 2011 16:48
Fi sincera asa nu ve-ti suferii mai tarziu , succes.
Felixxenia
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:52
Eu sunt sincer asa ca nu ,,v-oi" suferi
SAL
Postat pe 4 Decembrie 2011 18:32
mosule, bad...bad...
michelle_
Postat pe 4 Decembrie 2011 18:33
De la: SAL, la data 2011-12-04 18:32:19Eu sunt sincer asa ca nu ,,v-oi" suferi


pe care dintre noi?
al dracu viitor
dor72_
Postat pe 4 Decembrie 2011 18:34
De la: metetika, la data 2011-11-27 20:56:12Nu stiu ce sa fac...as vrea sa ma despart de prietenul meu...(avem 2 ani jumatate) si am ajuns la statiul de a ne muta impreuna..numai ca nu merge deloc relatia...eu am 21 de ani...sunt la facultate..in alt orash si .....ma simt de parca ash avea sot si copii...nu pot iesi nicaieri fara el...iar daca ii propun sa iesim.....nu vrea...(nu este deloc sociabil)...imi este greu sa i spun ca nu mai vreau sa fiu impreuna cu el...pentru ca...imi vine de fiecare data in minte..( totushi baiatu asta a lasat familie prieteni servici pentru mine) ...si sincera sa fiu imi este frica si de reactia lui...:(


Mai draguta mea,eu nu am inteles.El si-a lasat familia,prietenii si serviciul ca sa vina cu tine in orasul in care esti studenta?Ceva nu se leaga. :)
anna74
Postat pe 4 Decembrie 2011 22:22
Si cu tine si fara tine, si cu el si fara el viata merge inainte, dece te cramponezi de lucruri minore care te vor pune in situatia sa regreti mai tirziu???
Daca e ursuz, kasa-l... iti pui singura viata in maini care nu te merita, ce a fost a fost si gata, fiecare cu drumul sau...
Cam asa gandesc eu...
garbo088037
Postat pe 6 Decembrie 2011 15:51
Nu poti continua asa! Ia-ti inima in dinti si spune-i! E foarte important sa spui adevarul mereu, oricui, cu orice risc...
Luna_in_capricorn
Postat pe 6 Decembrie 2011 20:36
eu nu stiu unde ma aflu....suntem despartiti de anul trecut dar nu divortati.locuim inca impreuna...dar in camere separate....e o alta la mijloc,mult mai tanara si totusi ei nu sunt impreuna. ce sa fac,cum sa mai am putere sa mai am rabdare?...el isi traieste viata...cu altele pleaca cand vrea,vine cand vrea....dar eu,eu nu am dreptul sa mai traiesc?...mi-e dor de dragoste,de o mangaiere,mi-e dor de viata....am 39 de ani....
VISUL
Postat pe 10 Decembrie 2011 14:08
Nu,nu face pasul acesta, nu va mutati impreuna El va deveni si mai de nesuportat Te va simti ca pe o proprietate a lui Ti-o spun din proprie experienta Asteapta timpul le va rezolva pe toate Incearca mai multe metode,de al educa Daca o zi accepta si apoi iar revine la ale lui n-are rost sa-ti sacrifici viata Mai tarziu iti va fi mai greu, va fi mai complicat sa te despati
garbo239764
Postat pe 11 Decembrie 2011 11:11
dar m am mutat deja cu el...de vreo 3 luni...si sincer...e ft ft aiurea...:(...
metetika
Postat pe 11 Decembrie 2011 15:37
chiar daca te-ai mutat, poti sa pleci...
daca nu va puteti acomoda, nu are rost...
dor72_
Postat pe 11 Decembrie 2011 15:41
De la: FLORI81, la data 2011-12-03 20:05:54sincer toti barbatii sunt niste lasi ,daca dau de greu le este frica si fug de tine sau mai rau dau vina pe tine.Am si eu acasa un specimen si imi este groaza.


ii stii pe toti barbatii, flori?
cri_cat
Postat pe 16 Decembrie 2011 00:06
i-o fi schimbat tare des, mey cri... cine stie...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 16 Decembrie 2011 00:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Partaj 5 De la: garbo_413554 10 Ianuarie 2016 18:22
Sfat 9 De la: picaturaderoua 10 Ianuarie 2016 18:31
Ce trista ma simt 41 De la: hermosa20 15 Iunie 2013 23:47
stresul... 30 De la: hermosa20 8 Ianuarie 2014 01:36
Credinta in Dumnezeu 54 De la: garbo027119 22 Decembrie 2009 18:11
Setari Cookie-uri