Ajutati-ma sa inteleg ce mi se intampla!:(

De la: reyya, la data 2011-12-08 00:37:31oh, boy.!..354 ....la,, planul lui D-zeu " nu pot spune decat,,I think my balls just dropped"....desigur figurativ :-))


You'll fix 'em back on, I'm sure!
nathalie
Postat pe 8 Decembrie 2011 05:42
Da ,ai acest drept ! trebui sa fii fericita ! ia o decizie in aceasta privinta -asta e sfatul meu !si eu am trait aceasta experienta -si acum imi pare rau ca am luat prea tarziu decizia .am tinut cont de copii ,de restul si eu eram o femeie fara nici o speranta .
asta e sfatul meu!
monicaa
Postat pe 8 Decembrie 2011 12:02
NU AI REUSIT SA-TI CUNOSTI SOTUL ATITA TIMP SI CREZI CA PE CELALALT IL CUNOSTI?POATE SOTUL TAU E MAI RECE PTR CA NU A AVUT PARTE DE IUBIRE PARINTEASCA SI NU STIE CUM SA FACA SA TE MULTUMEASCA.OARE VOI COMUNICATI SUFICIENT?VA SPUNETI TOATE BUCURILE SAU NECAZURILE?EU ZIC SA-I MAI DAI O SANSA DUPA CE VORBITI MAI MULT DESPRE TOATE PROBLEMELE.
oltencuta
Postat pe 10 Decembrie 2011 01:29
garbo050202
Postat pe 10 Decembrie 2011 10:57
CRED CA ESTI VISATOARE! TOTI NE DORIM CEEA CE NU DETINEM
DAR CRED CA FERICIREA TA ESTE CHIAR LANGA TINE!
DESCHIDE TI MINTEA SI INCEARCA SA GASESTI PUNTEA SPRE SOTUL TAU, COMUNICA CU EL SI AJUTA L SA INTELEAGA CE TE FACE FERICITA
NET UL ESTE O ILUZIE!
acilia_me
Postat pe 11 Decembrie 2011 21:14
CRED CA ESTI VISATOARE! TOTI NE DORIM CEEA CE NU DETINEM
DAR CRED CA FERICIREA TA ESTE CHIAR LANGA TINE!
DESCHIDE TI MINTEA SI INCEARCA SA GASESTI PUNTEA SPRE SOTUL TAU, COMUNICA CU EL SI AJUTA L SA INTELEAGA CE TE FACE FERICITA
NET UL ESTE O ILUZIE!
acilia_me
Postat pe 11 Decembrie 2011 21:14
Tot ce trebuie sa faci e sa "reaprinzi focul iubirii " in casnicia ta ! Mergeti in locurile unde va plimbati cand erati in facultate, in locurile deosebite pentru voi 2 , depanati amintiri,uitati-va la pozele de la inceputurile voastre ...Aminteste-i ce relatie frumoasa ati avut, cat de mult va iubeati, de primul sarut..de prima noapte de dragoste... Uita de persoana dupa mess , nu merita sa-ti distrugi tu familia pentru ea ! Copilul tau nu merita asa ceva! . Bafta !
bobita_de_roua
Postat pe 12 Decembrie 2011 12:45
oricine are dreptul la fericire , dar cum spuneai si tu fericirea ta ar aduce mare tristete altor persoane, intrebarea este ce faci daca nu te potrivesti cu cealalta persoana?daca nu este asa
cum la-i visat. cine stie ce babalic plictisit de baba lui o fi
mai reflecteaza ,gindeste-te foarte bine anainte de a lua o hotarire definitiva .
demetra
Postat pe 12 Decembrie 2011 14:16
oh! mare problema draga....si findca pe toti ne loveste DAMBLAUA IUBIRII VISATOARE" MACAR O DATA-N VIATA,II TOCMAI CA MICHIDUTZA ISI BAGA COADA UNDE NU TREBUIE,DEH!parerea mea orice-ai face,tot vei sacrifica ceva de mare importanta,marcandu-te pentru acum si mai tarziu. Alege varianta ce-a mai putin riscanta si findca dragostea nu ne alege decat sa suferim dupa ce trece valul,findca esti o tipa "citita" iti urez succes mult!
garbo225639
Postat pe 14 Decembrie 2011 21:19
Da, inca o poveste frumoasa de iubire maxima gasita pe messenger.

Glumesc cand am spus "o poveste frumoasa".

Daca ai barbat, ai si un copil cu el , ce iti mai trebuia reluarea povestii tale cu "strainul" baiat bun , care te iubeste en-gross, desi habar nu are nimic despre tine.Uneori sunt uluit cat de naive pot fi anumite fiinte.

Daca sotul tau e mai rece si distant, incerca sa-i spui ce te doare, ce te apasa, nu te mai arunca in fata primului negru, mare cultivator de iubire si familie...

Probabil , ca si tu faci parte din categoria intelectualilor emancipati cu mintea deschisa, prea deschisa in opinia mea si nu doar la minte...Asta cica, e ultima moda printre tipele mai scolite, sa aiba musai si amant, tras de pe net...

Doamna, fiti decenta macar in ultima clipa si respectati-va copilul in primul rand si apoi, sotul.Puneti-va in locul lui si imaginativa ce soc poate avea daca afla despre trairile dumneavoastra de pe mess.

Personal, am trait o astfel de experienta umilitoare.Astazi, sotia mea isi musca pumnii de ciuda la cat a fost de iresponsabila si naiva.

Va rog, sa nu fiti suparata pt cuvintele ceva mai dure, dar uneori e bine sa fii putin zdrunciat pt a te putea trezi din visare....

Sarbatori fericite impreuna cu familia, va doresc !

george68
Postat pe 15 Decembrie 2011 09:17
aham! ...si banuiesc ca tu iti freci inca si acum mainile de satisfactie, fiindca `Astazi, sotia mea (dumitale) isi musca pumnii de ciuda la cat a fost de iresponsabila si naiva.`

si nu numai atat, savurezi fiecare clipa in care poti sa-i dai peste nas, umilind-o si amintindu-i ce ticalosie a putut comite. asta asa, ca sa nu uite vreodata ce nemernica si neinsemnata in fata unui adevarat barbat ca tine a fost si este. si nu numai... si sa nu uite cui e musai sa-i dea socoteala.
mdea, mai ales ca tu, ca un adevarat J_en_tleman, nu ai facut altceva decat sa-i arati cat de iertator esti. dar intr-un mod in care ea sa nu uite niciodata ca-i esti sup_erior. c-asa crezi tu.

mey, george, omenia nu se masoara in functie de juramintele facute la biserica ori la nea primarele!


esme
Postat pe 15 Decembrie 2011 11:01
De la: george68, la data 2011-12-15 09:17:09Da, inca o poveste frumoasa de iubire maxima gasita pe messenger
Personal, am trait o astfel de experienta umilitoare.Astazi, sotia mea isi musca pumnii de ciuda la cat a fost de iresponsabila si naiva.


George,

Imi pare ca esti un pic spre foarte satisfacut de faptul ca o vezi in genunchi pe coji de nuca.

Sa-i iasa ei pe nas fericirea asta cautata-n alta parte, nu-i asa?
Mai bine se apuca de origami, daca tot voia altceva...

A fost o impietate sa se piarda (sau sa se regaseasca) pe o carare din labirint unde nu erai si tu, cu acte cu tot...

Imi pare rau, dar trosnitul pana-i iese serotonina din creier, nu e stilul meu de mental...
nathalie
Postat pe 15 Decembrie 2011 13:17
De la: nathalie, la data 2011-12-08 05:39:33
De la: sierra_ig, la data 2011-11-21 13:35:16Relatiile astea care incep pe mess sunt sortite esecului in 99% din cazuri. Am patit-o de mai multe ori. Faci ce doresti dar sa nu regreti vrabia...


Bun, si ce te-a facut sa insisti/ persisti in a-ti gasi o partenera pe net/ mess?



de fiecare data a inceput altfel. sfarsitul a fost la fel. :)
cri_cat
Postat pe 16 Decembrie 2011 08:53
La fel - la fel?
Nicio fantezie, nimic?
nathalie
Postat pe 16 Decembrie 2011 08:56
avea un lapsus!
garbo225639
Postat pe 17 Decembrie 2011 19:07
julay, de "paroles, paroles" ai auzit?
Daca te iubea atit de mult, de ce s-a insurat intre timp? Exista doua variante: sau te minte de ingheata apele, sau e un papa lapte care ia decizii in functie de presiunea "sinucigasei" - si nu stiu care dintre variante e mai buna pt tine. Probabil aia in care minte. Macar n-ai fi indragostita de o leguma....
quasaria
Postat pe 19 Decembrie 2011 22:10
cu toate ca virtual te-ai indragostit de el,nu va cunoasteti live. poti sa descoperi ca omul ala nu e nici pe departe ceea ce iti doresti sau iti trebuie.Daca cu sotul tau lucrurile nu stau bine, gandeste-te daca mai are rost sa rmaneti impreuna si ia o decizie (fara sa implici copilul,crede-ma mai bine doi parinti despartiti, dar fericiti separati decat un cuplu nefericit, copilul va simti asta in timp) Insa nu lua decizia asta cu gandul ca te vei arunca in bratele celuilalt.daca te hotarasti sa te desparti de sotul tau (pt ca nu mai sunt sentimente si nu aveti nimic emotional vorbind care sa va mai apropie) incearca sa fii fericita tu cu bebele tau si viata o sa-ti arunce in drum omul pe care il meriti si care te va face fericita indiferent cand se va intampla asta. Daca divortezi incearca sa ramai in relatii de prietenie cu sotul tau, va fi cel mai bine asa pentru copil. Crede-ma am vazut cupluri divortate care si-au crescut copii frumos fara ranchiuna si fara durere, si copii au crescut fericiti. Insa daca tu nu esti fericita nici bebele nu va fi..nu e vb de acum, pt ca e prea mic sa inteleaga. Oricum gandeste-te la ce e mai bn pentru tine , pt ca astfel ii va fi bine si copilului si ia o decizie, nu fa compromisul de a te complace intr-o casnicie fara dragoste:copilu va suferi, iar tu si el veti suferi cel mai tare...veti vedea in relatia voastra o puscarie, un cuplu care ramane impreuna din constrangere e condamnat la nefericire si pentru CE??pentru ca ti-e frica sa pui picioru in prag si sa faci ceea ce iti doresti? draga mea da-i corpului ce-ti cere corpul, mintii ce-ti cere mintea si sufletului ce-ti cere sufletul, fara regrete!
sper ca ti-am fost de ajutor si mi-ar afce placere sa aud peste ceva vreme ca ai ales ce trebuia pentru tine si ca esti fericita( indiferent de circumstante si de ce implica ele!!)
BAM_BAM
Postat pe 20 Decembrie 2011 15:09
Din tot ce ai povestit tu ,tiind sa inteleg ca esti o persoana nefericita alaturi de sotul tau,intre voi nu este dragoste,.nu aveti ocupatii comune si bucuria de a face diferite lucruri impreuna ......Nu pot decide in locul tau,dar as spune ca nu ai de ce sa iti imparti viata alaturi de un barbat care nu iti ofera nici un sentiment ,o emotie,o bucurie .Atata vreme cat simti ca ai gasi fericirea si bucuria in bratele altui barbat de ce nu ai face-o?Iar despre barbatul pe care l-ai cunoscut pe internet nu pot spune nimic,nu v-ati intalnit ,nu stii cum este cu adevarat,nu l-ai simtit cu adevarat langa tine...Eu zic ca oricare ar fi decizia ta ,nu uita de copilasul tau si ai grija mereu de el .Sper sa iei decizia cea buna si sa fi intradevar fericita !Mult succes Te pup!Dumnezeu sa te ajute!
garbo077923
Postat pe 28 Decembrie 2011 23:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa-l recuperez? 143 De la: gia85 29 Mai 2010 14:30
cum sa trec peste durere? 92 De la: garbo071563 22 Ianuarie 2010 13:14
Ce parere aveti despre barbatul ideal? 81 De la: nuti_vio 28 Mai 2010 16:05
va rog dac poate cineva sa ma ajute cu un sfat 172 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:00
tradarea 89 De la: Melanie 4 Noiembrie 2009 18:05
Setari Cookie-uri