Barbatul...fiintza cea mai nefericita?

d' ale Irinukai ..............de
jeanette40
Postat pe 20 Octombrie 2011 21:15
De la: Onna, la data 2011-10-20 09:41:47
Scuze, Ge, sunt cu garda sus.. desi debutase atat de suculent un topic.. cel legat de hartuire, am vazut cat sange a curs acolo, dupa ce a devenit camp de batalie.. lol..
Lumea e mare si pestrita.. sunt fel si fel de oameni... ura observ ca incepe sa devina o epidemie.. dar, sincer, eu femei care sa urasca femeile nu am vazut.. :D.. noi suntem diafane, eterice, blande si calde.. :)


Onna,

iti jur ca ceea ce spui tu ca ar fi "ura, sange" pe-aici nu e nimic pe langa ceea ce era pe forumul unui alt site (aproape mort acum) unde am figurat si eu timp de vreo 6 ani...
acel forum a colapsat tocmai fiindca de la prietenii frumoase initial, s-a ajuns ca in cativa ani sa nu se mai inteleaga user cu user, iar razboaiele durau timp de saptamani/luni in sir, zi si noapte, iar violenta de limbaj, puhoaiele de mizerii scrise din razbunare si dezvaluirile din viata reala erau la ordinea zilei... e adevarat, devenise palpitant tocmai prin faptul ca acolo lumea nu se prea tinea de siroape. aproape toate topicele erau seriale de aventuri... a se citi "de scandal monstru"...D:))

asadar, nu te mai speria asa usor... pe garbo sunt doar flori pe tzeava pustii...:))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2011 21:18
De la: cricat, la data 2011-10-20 10:23:38Si a mea (soacra) ma iubeste, am stiut cum s-o iau


Si a mea soacra m-a iubit teribil, timp de vreo 18 ani.
Pana anul trecut... cand i-am luat fatzish apararea lu' fiica-sa, atunci cand s-au luat la cearta...:D
Sufar si acum.... si zic vorba lui Stalin: "paguba-n ciuperci"...:PPP
:)))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2011 21:23
De la: ingerasulluptator, la data 2011-10-20 11:13:49Vorbeam odata cu o femeie casatorita...Dar fara copii..Si tot ma intreba cand ma marit...Pai eu am raspuns ca in zilele noastre este greu de gasit un barbat normal la cap...si ca imi este frica ca ma inseala,,,ca astia sunt nimfomani,,adica barbati,alte griji nu au decat sexul.,pt ca responsabilitatile le lasa in grija mamelor,pt ca asa i-au educat,practic tatii i-au educat asa sa fie smecheri,,mama s-a prefacut ca ii educa,,pt ca i-a educat cu gandirea sotul sau care a influenta-o in favoarea barbatilor....Si apoi femeia mi-a zis...Pai m-a invatat sa fiu femeie desteapta....Daca simt ca barbatul ma inseala.....Sa fiu fata desteapta si sa ma duc si eu cu alti barbati,adica sa imi dau veverita la alti barbati...Adica sa imi bat joc de mine din cauza unui imbecil de barbat....Mai bine lipsa...dar ca sa vedeti si cum gandesc femeille din ziua de azi...Ele nu sunt proaste,,,ci tac din gura si dau veverita lor la mai multi barbati..Decat asa relatie de casatorie,mai bine lipsa


dea, irinooka. eu, de ex. sunt si "nimfoman", printre altele...
si inca nu s-a plans nimeni de mine...
(sau a(u) avut macar bunul simtz sa nu se planga):PP
=))=))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2011 21:26
conteaza soacra Ge ???.......si / sau dragostea ei ???
jeanette40
Postat pe 20 Octombrie 2011 21:30
jeanette... tu ce-ai inteles din ceea ce am spus?...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2011 21:35
tocmai ....punctam
pentru mine , cred ca a contat vreo cateva luni ........de foarte multi ani nu ma mai duc pe la ea , de foarte multi ani nu mai aud ce spune
jeanette40
Postat pe 20 Octombrie 2011 21:41
eu de vreun an jumate. si ma simt ca-n vacantza...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2011 21:43
.....acum ii pare rau , dar de ...culege ce a semanat
jeanette40
Postat pe 20 Octombrie 2011 21:49
da' chiar nu e problema nimanui asta... poate doar a ei...:))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2011 21:54
De la: ingerasulluptator, la data 2011-10-19 23:07:30
pai eu sunt femeie... (...): [/quote]

eu cred ca suferi de oaresce "napoleonism", irinooka...
fiindca daca femeile ar fi asa cum (zici ca) esti tu, specia umana ar fi disparut inca inainte de a aparea...:DDD
:))))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2011 22:08
De la: nathalie, la data 2011-10-20 10:26:45Cri,

De asta sunt si eu convinsa.
Fiindca daca judeci orice barbat prin prisma propriilor experiente eventual nefericite, e simplu sa il cataloghezi de maniera in care o face ea.


de acord, nat... dar daca a avut ea numai si numai experiente nefericite cu barbati, problema s-ar putea sa fie nu la ei (la barbati), ci la ea...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2011 22:11
Mai, oameni buni, care sunteti nefericiti p-aicisea?
Io nu-s si nici n-am prea vazut barbati sa se planga, doar femei nemultumite sau fete( ex. Irinooka).
SAL
Postat pe 21 Octombrie 2011 12:13
Sal,

Daca nu i-ai vazut, nu inseamna ca nu sunt.
Inseamna ca ai ochelari de cal.
nathalie
Postat pe 21 Octombrie 2011 12:24
iar
tusi_Oli
Postat pe 21 Octombrie 2011 12:35
S-ar putea Nathalie sa ai dreptate, recunosc ca ,,m-am bagat" mai mult in discutii cu femei.
Ce sa fac daca ele ma atrag?
SAL
Postat pe 21 Octombrie 2011 13:27
irino, acu io inteleg sa puna el mana...la facut zacusca dar veverita aia...da-o naibii, numa tu?
s-apoi stii si tu vorba aceea : Ai primit-o ca s-o dai, nu sa mergi cu ea in Rai
de ce sa nu urmezi tu crezul tau?
dor72_
Postat pe 21 Octombrie 2011 17:28
De la: Sal_a_toi, la data 2011-10-21 13:27:36S-ar putea Nathalie sa ai dreptate, recunosc ca ,,m-am bagat" mai mult in discutii cu femei.
Ce sa fac daca ele ma atrag?



...- Dar tu lor?
- Si ele, mie!

Da, hai, c-ai fost simpatic!
nathalie
Postat pe 21 Octombrie 2011 17:44
Ce mai la deal la vale....Barbatii inseala si mint femeile pt ca le considera fraiere pt ca ii slugaresc si le fac toate de-a gata...dar si femeile sunt rele,,,ele nu se pot impune ca o iau pe cocoasa....Asa ca ce zic femeile.....Fa mario da ce noi suntem proaste...Noi stim ca barbatii ne mint si ne inseala...Dar ce noi sa fim mai proaste...Tacem din gura noi femeile si ii inselam si noi pe barbati...Ca daca o pui la testare pe femeie,,,sa vezi ce repede ridica coada,,,chiar daca este casatorita si are prieten...o fac pt ca nu au incredere in barbati,,,,si tac si inseala si ele....Eu decat sa fac asa,,,mai bine nu ma incurc cu paraziti din astia infecti de barbati,,sa ma infecteze si pe mine cu virusul prostiei
ingerasulluptator
Postat pe 22 Octombrie 2011 17:18
Ce mai la deal la vale....Barbatii inseala si mint femeile pt ca le considera fraiere pt ca ii slugaresc si le fac toate de-a gata...dar si femeile sunt rele,,,ele nu se pot impune ca o iau pe cocoasa....Asa ca ce zic femeile.....Fa mario da ce noi suntem proaste...Noi stim ca barbatii ne mint si ne inseala...Dar ce noi sa fim mai proaste...Tacem din gura noi femeile si ii inselam si noi pe barbati...Ca daca o pui la testare pe femeie,,,sa vezi ce repede ridica coada,,,chiar daca este casatorita si are prieten...o fac pt ca nu au incredere in barbati,,,,si tac si inseala si ele....Eu decat sa fac asa,,,mai bine nu ma incurc cu paraziti din astia infecti de barbati,,sa ma infecteze si pe mine cu virusul prostiei
ingerasulluptator
Postat pe 22 Octombrie 2011 17:18
Doamne ajuta!...
June
Postat pe 22 Octombrie 2011 23:57
irino, imi place cum ai evoluat...cat timp ne-ai privat de....MAXIMELE tale

si zi asa , citez : Ca daca o pui la testare pe femeie,,,sa vezi ce repede ridica coada,,,chiar daca este casatorita si are prieten...
deci, si casatorita si cu prieten...si abia de la al treilea inseala
dor72_
Postat pe 23 Octombrie 2011 00:02
supr tare frate!
mariusboss
Postat pe 23 Octombrie 2011 09:06
"Barbatii inseala si mint femeile pt ca le considera fraiere...." - gasesti usor si femei care inseala si mint

",,,mai bine nu ma incurc cu paraziti din astia infecti de barbati,,sa ma infecteze si pe mine cu virusul prostiei" - poate iti plac femeile si unele dintre noi incearca sa te convinga de contrariu'
faith74
Postat pe 23 Octombrie 2011 12:55
boss, atat de mult iti place irinuca?
irino, ia vino, ai pretendenti
dor72_
Postat pe 23 Octombrie 2011 13:51
Curat nefericita fiintza asta...tz tz tz...
Luna_in_capricorn
Postat pe 23 Octombrie 2011 19:46
De la: nicholas_, la data 2011-10-17 07:34:2410. Daca scria un barbat, ziceam ca-i vreun martalog persecutat, daca le-a scris o femeie...wow!
ok

pct 1. completare... si doua capete, din care unul fara creier.



Completare la completare. Uneori se inoarce clepsidra si creierul ajunge si la celalalt cap, aproape tot.
zack
Postat pe 27 Octombrie 2011 09:55
parca poti sa stii?:PP

mai rau e cand nici acolo nu-ti mai ramane...:)))))
eu_geminy
Postat pe 27 Octombrie 2011 09:59
n general, femeile sunt cele care scriu despre via, despre dragoste, despre suferin. Ele vorbesc despre viaa care le ofer fericire, suferin sau dezamgiri, dar i despre faptul c sunt n cutarea, sau gsesc, la un moment dat, dragostea aproape perfect. Ele vorbesc despre greeli, despre iertate, despre drame sau tragedii de via. Ele sunt cele care vorbesc despre faptul c simt nevoia s aib n preajm un brbat, alturi de care s simt mulumire i linitite n via, care s le fie compatibil, care s le neleag dorinele, tririle, gndurile, sentimentele, aciunile...
Este foarte uor ca un brbat s fac fericit o femeie? Ele spun: DA! Nu trebuie dect s-i fie: prieten, partener, iubit, frate, profesor, educator, mecanic, buctar, instalator, arhitect, stilist, electrician, ginecolog, psiholog, psihiatru, terapeut... i mai trebuie s fie: amabil, simpatic, sportiv, iubitor, atent, gentlemen, inteligent, amuzant, creativ, sensibil, puternic, inelegtor, modest, sincer, practic, curajos i tolerant. i dac s-ar putea...
n concluzie: este doar vina barbailor c femeile sunt nefericite, pentru c nu fac un minim efort s le fericeasc!
Dar un brbat? Ce spune un brbat despre viaa lui?!
Nu mare lucru sau... chiar nimic!!
Ce se ntmpl cu dorinele, speranele, gndurile i visele pe care le are?! Cum i n ce fel se materializaz ele n realitate?! Cte din ele se transform n eecuri sau dezamgiri?! Cte din ele nu se realizeaz, din cauza greelilor, aciunilor, nepsrii sau incontienei lui sau a celor apropiai?! Ct a suferit sau ct a fcut pe alii s sufere, cu sau fr motiv, voit sau nu, tocmai fiindc nu i-a prezentat sau nu i-a recunoscut eecurile sau dezamgirile pe care le-a avut sau pe care i le-a creat singur (sau ajutat) n via, la un anumit moment?!
De cele mai multe ori, toate acestea nu sunt luate n seam sau, nu intereseaz pe nimeni!
Cte din nemplinirile lui, i le va recunoate, un brbat?!
Nici una!
De ce?!
Din orgoliu, sau din mndrie sau, din incontien sau, din nepsare pentru cei care, la un moment dat, au trecut prin viaa lor sau, mai simplu, dintr-o total incontien, dezinteres i nepsare pentru viaa lui!
De ce viaa unui brbat nu poate fi interesant?!
Nu tiu dar aa se ntmpl!!!
Oare de ce sentimentele, dorinele, speranele, gndurile i visele unui brbat nu pot fi la fel de frumoase sau de importante ca ale unei femei?!
Poate pentru c societatea ne-a educat c, un brbat trebuie s fie puternic un brbat trebuie s fac fa greutilor vieii un brbat trebuie s ocroteasc i s protejeze un brbat trebuie s fie tare pentru c pentru c i pentru toate acestea, un brbat nu are voie s se plng de nimic!
Un brbat greete n via?
Da Poate poate la fel de mult ca o femeie!
Un brbat sufer n via?!
Categoric DA dar, pentru c, din foarte multe motive, nu-i prezint nimnui... sau i ascunde slbiciunea... atunci atitudinea, reaciile i comportamentul lui, sunt de neneles pentru ceilali!
Dac ar face-o... ar fi un caraghios?
n mod sigur DA! Nu-i aa doamnelor???
Pe cine ar putea interesa viaa unui brbat care are (sau... a avut) vise, sperane, dorine, gnduri, care face (sau... a fcut) greeli n via... care a produs suferin celorlali (sau care a fost fcut s sufere, de cei din preajma lui)... i care sufer, la rndul lui, pentru toate acestea?!
Pe cine ar putea interesa viaa unui brbat care copilrete ca majoritatea brbailor, i care ajunge, la o anumit vrst, s se ntrebe ce s-ar fi ntmplat cu viaa lui dac, n multe din momentele importante, n loc s fi fcut ce trebuie ar fi fcut ceea ce-i dorea?!
Pe cine ar putea interesa viaa unui brbat care constat c, n via, poate ar fi avut nevoie de o femeie puternic, alturi de el?!
Pe nimeni, n mod sigur, pentru c viaa unui brbat... nu poate fi tot att de interesant ca viaa unei femei! i atunci, de ce un brbat este misogin... sau... marlan... sau...?!
Fr motiv, nu-i aa???
garbo235985
Postat pe 28 Octombrie 2011 14:12
Zack,

Sigur nu era nevoie sa intrebi...

Uneori poti sa citesti printre randuri si fara ochelari, ori cu ei sparti sau pusi invers.
(eu mi i-am scos deja)
nathalie
Postat pe 28 Octombrie 2011 19:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu e ok ce mi se intampla....o parere obiectiva? 51 De la: garbo088037 29 Septembrie 2011 16:15
FEMEILE POLUEAZA MEDIUL MAI PUTIN DECAT BARBATII 73 De la: fleurdelis 15 Decembrie 2009 09:03
BUNA 43 De la: clau2005 24 Martie 2010 20:21
Relatia cu un barbat casatorit 77 De la: garbo106264 19 Aprilie 2010 00:02
Fosta sotie 98 De la: garbo065070 7 Martie 2012 02:14
Setari Cookie-uri