Angajez Bona

Familie serioasa dorim sa angajam pe termen lung o bona serioasa,cinstita si de incredere,oferim cazare si masa deoarece dorim sa locuiasca la noi acasa oferim salariu de 500 Ron Urgen
garbo222801
Postat pe 4 Octombrie 2011 15:17
de bona nu stiu daca m-as angaja pe banii aia...
dar ca bon, parca m-ar trage inima!
ce alte servicii incluse se mai ofera?
alfheim
Postat pe 4 Octombrie 2011 15:21

801, inca nu-mi dau seama daca e vorba de aroganta sau ignoranta in anuntul tau.
daca tu crezi ca poti recompensa cu 500 ron faptul ca un om renunta la viata lui, la casa lui, la tabieturile si preocuparile lui, la cei dragi lui, pt a fi mama si tata copilului tau in locul tau (pt ca se pare ca tu asta vrei, sa te degrevezi de ingrata `profesie` de mama), inseamna ca ai tupeu, nene!
si nu pot sa nu ma intreb ce dreak mai cauti tu in viata copilului tau. si ta-su la fel!
bai frate, unii nu au limite! cred ca totul li se cuvine!
stii ce cred eu, 801, ca tu nu ti-ai sterge la fund nici propriul copil pt 500 ron!
esme
Postat pe 4 Octombrie 2011 15:49
esme, poate e adevarat, sau poate nu ... ca nu l-ar sterge...
dar are un "merit" l-a facut!
si amu, deh, daca nu poate sa-i ofere o mama copilului, macar vreun surogat!
si nu fii tu asa rea ca probabil cauta o bona, pensionara, eventual fara casa, luata de pe undeva de la vreun azil ... sau etc etc etc ...
sau mai sunt si din aia prea multzi intr-o casa... care de-abia asteapta asa mana cereasca ... cazare, masa... eventual ceva imbracaminte second...
(plus restrictiile ... nu faic, nu dregi... nu etc...)
alfheim
Postat pe 4 Octombrie 2011 15:57
mira-m-as!
esme
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:05
io nu... si nici pe tine nu te sfatuiesc sa mira-te-ai ... nu de alta, dar ai avea mari sanse sa ramai asa...
alfheim
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:37
esmeralda...
problema este ca tre' sa traga cartea castigatoare,stii cate muritoare de foame sunt?cate femei sunt disperate ca nu au unde sa puna capu' pe o perna?
din moment ce casa si masa ii sunt asigurate ,are mari sanse sa gaseasca un suflet chinuit ,si sa se ajute reciproc...

altfel..cunosc lumea bonelor de la amicele mele,cum sunt bonele la noi?total neprofesioniste,pute pamantul sub ele,si daca vrei sa fii mancat de bani pana la os,musai tre' sa apelezi la o agentie!
d-aia zic,unii au noroc,altii nu...
iasomia
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:40
zi zau cu limba scoasa, alfule! si vezi ca nu vorbesti cu cineva cu care te bati pe burta!



iasomica, eu tare m-as mira sa vrea pe cineva fara pedigree!
esme
Postat pe 4 Octombrie 2011 16:46
De la: garbo222801, la data 2011-10-04 15:17:01Familie serioasa dorim sa angajam pe termen lung o bona serioasa,cinstita si de incredere,oferim cazare si masa deoarece dorim sa locuiasca la noi acasa oferim salariu de 500 Ron Urgen


la banii astia, bona tre sa fie si buna... este?!:P
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Octombrie 2011 17:04
Poate tu ati permiti sa platesti mai mult pentru o bona dar poate nu toata lumea asi permite asata si nu este treaba ta ce fac eu cu copilul meu dar pentru prostia ta ei uite ca nasc pe al doile si nu am cum sa stau momentan si cu primul ok? tu judecate mai intai pe tine si apoi pe altul eu zic sa ati vezi de viata ta si nu este treaba cu cat platesc eu pe acea bona mie ami trebuie o bona tecat sa ami duca la scoala si sa mi-l aduca inapoi acasa pentru munca asta nu cred ca se merita sa ati dau mai multi bani asa ca taci din gura si nu mai comenta . Multumesc de comentariu si sa sti ca multe femei sunt alungate de acasa si stau pe drumuri care nu au nici un rost in viata asta de rahat
garbo222801
Postat pe 5 Octombrie 2011 15:24
mda, poate gasesti o bona pensionara, fosta profesoara de limba romana, ar fi de preferat care sa te invetze si putina gramatica, de banii aia!!!
oricum, in princippiu profele au si ceva mai multa rabdare cu copii si cu oamenii in general!

uite iti fac cadou cateva semne ajutatoare, poate ai sa le folosesti cu succesuri data viitoare! - ; : ' " " ... , . ! ? ( )


esme, cu scuzele de rigoare, n-am dorit sa sune a ofensa mesajul meu...!
alfheim
Postat pe 5 Octombrie 2011 16:06
801, da, eu imi iubesc copiii destul, astfel incat sa ma ocup eu de ei, nu vreo bona sau cine-o da Dumnezeu!

a propos, daca-ti gasesti o bona, gaseste macar una care sa stie sa vorbeasca romaneste. corect, of course!. nu de alta, dar macar copilul tau sa invete cum trebuie propria-i limba.

a, si daca tu compari cresterea, educarea copilului, precum si afectiunea de care are nevoie, ca sa creasca armonios, cu ce face aia de vinde la magazin, stau si ma intreb daca tu ai habar ce inseamna a avea un copil si a-l forma, astfel incat sa devina OM!

alf, nu-i pb!
esme
Postat pe 5 Octombrie 2011 16:47
Nu inteleg de ce trebuie sa o luati asa la suturi pe aceasta femeie si sa judecati voi daca este o mama buna ori nu???? o femeie pe care nu o cunoasteti
Persia
Postat pe 6 Octombrie 2011 11:48
801 .. tu doresti o persoana care sa te ajute la treburile casnice si cu copilul si nu doar sa/ti aduca copilul de la gradi acasa.
Sunt multe persoane care au nevoie de banii astia. Si sunt multe care s-ar muta la tine pentru banii astia. Dar trebuie sa privesti in ansamblu ceea ce vrei ... o femeie care va sta tot timpul la tine in casa, fara sa mai ai intimitatea familiei.
Si gandeste-te la nivelul persoanei care lasa tot pentru a sta in familia ta pentru 500 lei. Zici ca o vanzatoare ia 500 de lei si munceste mult pentru acesti bani. Da. Dar dupa program are viata personala.
cricat
Postat pe 6 Octombrie 2011 12:05
Tocmai cine vb de gramatica daca eram in locul tau nu mai comentam , vad ca nu ai ce face decat sa musti lumea de kur...... si si musca incontinuare sa ai pofta .... bafta......
garbo222801
Postat pe 6 Octombrie 2011 15:21
Da poate ai dreptate cricat dar eu nu am cerut pe cineva cu obligatii sunt multe femei in tara noastra care sunt vai de capul lor amarite si poate nu au nici un venit si doresc sa munceasca si nu au unde ca sa se angajeze patronii in ziua de azi doresc numai fete tinere pina in 35 ani si celelalte trecute de 35 mai greu gasesc de munca si multe nu au unde sa locuiasca , am avut eu o bona de 25 ani anul trecut si ce crezi ca facea pentru 800 Ron? dupa ce aducea copilul de la scoala statea numai pe mess in loc sa faca lecti cu copilul si la ce bun ai dadeam cei 800 Ron? cand ea nici nu asi batea capul asa ca degeaba comenteaza uni pe saitul acesta fara sa fie bagati in seama dar lor le place sa se bage in seama cu japca daca nu au ce face prin casahttp://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/15406.html#
garbo222801
Postat pe 6 Octombrie 2011 15:30
alfhein este cumva problema ta cu cati bai o platesc eu pe bona? poate ai dau decat 2 lei si doua nuci , sunt cumva bai tai in joc de nu ati vezi tu de treaba , eu zica ca aceea problema este strict problema mea ci nu este a ta , asa ca nu ati mai freca tu mintea aia frumoasa a ta cu cat o platesc si ce fac eu cu bona sau vrei cumva sa ati treaca prin asternutul tau acea bona
garbo222801
Postat pe 6 Octombrie 2011 15:43
De la: Persia, la data 2011-10-06 11:48:57Nu inteleg de ce trebuie sa o luati asa la suturi pe aceasta femeie si sa judecati voi daca este o mama buna ori nu???? o femeie pe care nu o cunoasteti


Axl_22
Postat pe 6 Octombrie 2011 15:51
De la: garbo222801, la data 2011-10-06 15:43:42alfhein este cumva problema ta cu cati bai o platesc eu pe bona? poate ai dau decat 2 lei si doua nuci , sunt cumva bai tai in joc de nu ati vezi tu de treaba , eu zica ca aceea problema este strict problema mea ci nu este a ta , asa ca nu ati mai freca tu mintea aia frumoasa a ta cu cat o platesc si ce fac eu cu bona sau vrei cumva sa ati treaca prin asternutul tau acea bona


pupushica, esti prea nervozata si nevrozata, pentru a mi te adresa...
inspira 1, 2 3, expira 1, 2, 3.
invatza cand se scrie cu si cand se scrie cu si mai apoi incepi a mi te adresa.
sau creyi ca daca esti semianaflabeta, chiar iti poti permite orice?
plateste-o cu cat vrei tu... nu-mi pasa mie ...
insa ... mi-ar placea s-ajungi la ziua in care asa semidocta cum esti sa iti primesti oferta pe care-o faci acum ... cu varf si indesat!
scuza-mi impolitetzurile, dar nu sunt gratuite ... ci sunt motivate de agramatismele tale pe de-o parte si de ipocrizia ta pe de alta parte!

in caz ca ai necugetarea de-a mi te mai adresa... cel putin incearca sa pastrezi grafia corecta a numelui! fireshte, daca ai ajuns cu alfabetul la litera M, in caz ca nu, am sa inteleg si am sa te scuz!

p.s. - ti-am zis eu ceva de banii cu care sa-ti platesti bona? macar daca tot iti place sa te ashezi in poteca, incearca sa citesti ce scriu, sau mergi la cineva care stie sa citeasca, pentru a-ti descifra si tzie ce se petrece pe topicul tau!
angajeaza si-un scrib.... cred ca gasesti destui si destul de ieftini.... de ceva vreme am aflat eu ca e inflatzie de scribi.... mai ales de cand papirusul a fost inlocuit cu "net-ul"
alfheim
Postat pe 6 Octombrie 2011 16:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
STARILE DE VOMA LA BEBELUSI 6 De la: habibi 16 Februarie 2011 11:42
varicela 4 De la: cricat 6 Mai 2011 22:23
Cursuri de limbi straine pentru copii in Timisoara 7 De la: LITTLE_TREE 30 Decembrie 2011 23:39
cat de hotomani pot fi copiii 4 De la: racovus 8 Martie 2010 14:31
pereche dans sportiv 1 De la: viky_cucos 23 Septembrie 2009 09:43
Setari Cookie-uri