impreuna sau fiecare cu viata lui??

georgel bine ca ai venit sa ne spui finalul. era o problema mare pentru mine..ca in general novelele astea au un final ..cu sirop, fara..aia, aia...

noah..vreme buna la mare fato!! ai grija sa nu ramaii gravida..ca next "suject" care o sa deschizi e ca s ane intrebi ce faci tu acu' singura, tanara si cu burta la gura..si el.."minunatul" intors la soata si copilul number 1.

hai sa traim sanatosi..
dede
Postat pe 12 Iulie 2011 18:08
Pleci in concediu cu familia respectiva?sau....
constance
Postat pe 12 Iulie 2011 18:16
Georgy86, la inceput ai cerut o parere, noi ti-am daruit mai multe pareri, nu inteleg de esti ofuscata? La sfarsit te-ai comportat ca si cum ne-ai face in ciuda. Sincer, mi-a pasat de ce grozavie incepi sa traiesti, dar ce pentru mine e rau s-ar putea ca pentru tine sa fie bine. Ce-ai spune ca una dintre noi sa fie sotia si sa-ti fi dat sfaturi? Daca faci ceva ilegal, altadata invata sa taci, nu te da mare. Iti urez o viata buna!
oktaviatdy
Postat pe 12 Iulie 2011 21:36
esti......de
garbo021294
Postat pe 13 Iulie 2011 15:27
Parerea mea este ca esti o c---a care a destramat o familie ,nu te gandesti ca are un copil tuto ,va uitati numai in portofel si in pantaloni ,nu aveti nici un pic de demnitate sunteti o scursura a societatii ,mai intrati si pe forumuri si va vaitati ca iubiti mult ,mama ta ar fi trebuit sa iti dea o mama de bataie ,dar daca nu a facut-o la timp acum are la usa o t - r - a.PAREREA MEA .
garbo122396
Postat pe 13 Iulie 2011 15:40
396, ai grija sa nu-ti musti limba...risti sa mori otravita
michelle_
Postat pe 13 Iulie 2011 16:03
369 vezi ca esti cam obraznica sau esti vre o frustrata vezi ca nu ma uit dupa banii nimanui am destiu inat sa fac ce doresc oriunde .... vb frumos .....asta asa ca poate mai jicnesti si pe altele de pe aici eu nu ma simt.....ma cunosc prea bine ca sa stau sa ma uit in gura ta si sa ma afecteze
georgy86
Postat pe 13 Iulie 2011 17:29
369 vezi ca esti cam obraznica sau esti vre o frustrata vezi ca nu ma uit dupa banii nimanui am destiu inat sa fac ce doresc oriunde .... vb frumos .....asta asa ca poate mai jicnesti si pe altele de pe aici eu nu ma simt.....ma cunosc prea bine ca sa stau sa ma uit in gura ta si sa ma afecteze
georgy86
Postat pe 13 Iulie 2011 17:31
nu ma dau mare cu nimik dar nu cred ca pe un forum si fara sa cunosti nu cred ca are dreptu nimeni sa judece situatii materiale ..... asa din povesti si din alte cazuri vb toata lumea dar dc nu vb pe lucruri reale si nu criticati subiectu in sine nu conturi bancare si sa mai si generalizati cu cuvinte aruncate decat sa va aflati in treaba ................ vede tiva de treaba voastra ... incerc sa mi mentin calmu ca nu are rost sa ma pun la mintea si la jicnirile voastre si se stiu cele de care zik nu generalizez si accept parerea tuturor fiecare vede din punctul sau de vedere si nu condamn la fel am vazut si eu acum 2 ani ...... dar haide ti totusi sa nu ajungem deja la jicniri cu familie si cuv de mahala
georgy86
Postat pe 13 Iulie 2011 17:36
Georgi ,te-ai bagat intr-o situatie jenanta, cu buna stiinta. Ti-ai expus povestea aici crezind ca toata lumea o sa te aprobe......Dupa cum vezi parerile sunt impartite.........fiecare se exprima asa cum poate,fie ca-ti place sau nu.Te deranjeaza limbajul de mahala.....Cum ai ajuns in situatia asta?
constance
Postat pe 13 Iulie 2011 19:45
parerile sunt ele impartite, si asa e si normal...iar curentul ii e clar defavorabil, dar cred ca marea majoritate ne-am expus punctul de vedere civilizat
mi se pare sub orice critica sa faci pe cineva courva si scursura a societati...si da, asta e limbaj de mahala, parerea mea
michelle_
Postat pe 13 Iulie 2011 19:51
michelle, 396 a spus niste cuvinte nu tocmai potrivite pentru site, dar sa ma scuzi..fiecare reactioneaza cum poate la asemenea povesti.
Ce ai fi vrut la asa ceva?? Poate 396 a suferit din cauza unei femei ca georgy...Ai sa ma intrebi ce are o femeie ca georgy?!?! pai n-are..tocmai ca n-are!!!



iar tu georgy86..fata mea, fac si eu greseli de gramatica o multime, si nu sunt deloc in masura sa-ti dau sfaturi cum scrii..dar fii buna te rog si scrie "jigneste" cu "g" cu nu "c"..asa ma racaie pe creier ca nu m-am putut abtine!!

si nu te mai ofusca de ce pareri primesti..ai scris pe site atunci poti sa fii pregatita s aprimesti ce ti se spune..pai altfel cum?!?
dede
Postat pe 13 Iulie 2011 22:01
dede, am obosit spunand acelasi si acelasi lucru
nevestele nu sufera din cauza unor femei ca fatuca asta, sufera din cauza sotilor lor...
pentru ca amantele sunt doar niste straine, care nu au obligatia sa se gandeasca la fericirea altei femei. cel care a facut juramintele alea e sotul, nu amanta
de-aia ma enerveaza cand amanta devine personajul malefic, iar sotul adulterin apare ca un handicapat mintal, spalat pe creier, si care a fost constrans, cu pistolul la tampla, sa iubeasca o alta femeie
si inca una...statutul de sotie nu iti confera garantia ca ala de te-a dus la altar o sa stea langa tine pururi, veci, amin
michelle_
Postat pe 13 Iulie 2011 22:10
dede, orice ai fi patit in viata asta, nu te scuza de un asemenea limbaj....
limba romana e suficient de bogata, incat sa gasesti in ea si alte expresii....
si nu esti intr-un dialog in care sa iti pierzi firea....esti in fata unui monitor, ai vreme sa gandesti, sa formulezi, recitesti, reformulezi....mai respiri intre timp...
dor72
Postat pe 13 Iulie 2011 22:21
De la: georgy86, la data 2011-07-13 17:31:10369 vezi ca esti cam obraznica sau esti vre o frustrata vezi ca nu ma uit dupa banii nimanui am destiu inat sa fac ce doresc oriunde .... vb frumos .....asta asa ca poate mai jicnesti si pe altele de pe aici eu nu ma simt.....ma cunosc prea bine ca sa stau sa ma uit in gura ta si sa ma afecteze
Hey ! Ma gindeam ca esti deja pe plaja, sub umbreluta cu ...racoritoarea in mina. Nu te stresa prea mult, te bronzezi cu dungi, de la riduri. S-ar parea ca nu ti-e usor sa te desparti de noi..
marianamirela
Postat pe 14 Iulie 2011 00:58
De la: georgy86, la data 2011-07-13 17:31:10369 vezi ca esti cam obraznica sau esti vre o frustrata vezi ca nu ma uit dupa banii nimanui am destiu inat sa fac ce doresc oriunde .... vb frumos .....asta asa ca poate mai jicnesti si pe altele de pe aici eu nu ma simt.....ma cunosc prea bine ca sa stau sa ma uit in gura ta si sa ma afecteze
Hey ! Ma gindeam ca esti deja pe plaja, sub umbreluta cu ...racoritoarea in mina. Nu te stresa prea mult, te bronzezi cu dungi, de la riduri. S-ar parea ca nu ti-e usor sa te desparti de noi..
marianamirela
Postat pe 14 Iulie 2011 00:58
De la: Thor_again, la data 2011-07-10 15:15:34Jojoliano, eu zic s nu mai comentezi deloc. Nush cum dreaq se face, da' numa' la tine "nu se posteaz" comentariul ntreg, numai ie i "taie cineva" din comentarii.
M rog, nu c ar fi ru s i mai scurteze cineva aberaiile ...

THOR KAKAYN.............. Stai dreacului in banca ta si nu te mai baga pe toate forumurile atat in seama!! Jojoliana i mata!! KAKAYNULE!! Mereu te bagi precum musca in aceea a iepei!! Invata sa scrii kakaynule! De fapt esti din era democratiei de aceea scrii asa corect!!De ce ma tot rozi atat de dos prostovanule! Mai termina o data !!
Acasa precis esti un trebuie sa taci de aceea te dai rotund pe farum!! Kakaynyle!!
tine <
Jojolin
Postat pe 14 Iulie 2011 03:02
De la: Jojolin, la data 2011-07-14 03:02:27
De la: Thor_again, la data 2011-07-10 15:15:34Jojoliano, eu zic s nu mai comentezi deloc. Nush cum dreaq se face, da' numa' la tine "nu se posteaz" comentariul ntreg, numai ie i "taie cineva" din comentarii.
M rog, nu c ar fi ru s i mai scurteze cineva aberaiile ...

THOR KAKAYN.............. Stai dreacului in banca ta si nu te mai baga pe toate forumurile atat in seama!! Jojoliana i mata!! KAKAYNULE!! Mereu te bagi precum musca in aceea a iepei!! Invata sa scrii kakaynule! De fapt esti din era democratiei de aceea scrii asa corect!!De ce ma tot rozi atat de dos prostovanule! Mai termina o data !!
Acasa precis esti un trebuie sa taci de aceea te dai rotund pe farum!! Kakaynyle!!
tine <
Complectare....... am scris ca:Acasa esti un dar a disparut...Thorkakayn!! Si ma rozi de dos ca : numai mie mi se taie!!
Se taie breeeeeeeeeee!! Ca s au invatat si astia sa taie!! Ca au de la cine sa invete!!
Jojolin
Postat pe 14 Iulie 2011 03:05
Nimeni=nimeni!! Nimeni este indecent???!!!
Jojolin
Postat pe 14 Iulie 2011 03:08
De 3X...am scris cuvantul de mai sus ca: esti >l au taiat si tu kakaynule, te bagi in seama ca, astia numai mie imi taie!! Din postari! Sau crezi ca s si eu analfabeta ca tine! Ce dreaq,,,, de cultura ai ???!!!
Jojolin
Postat pe 14 Iulie 2011 03:11
Ai vazut cum au taiat iar cuvantul kakayn???!!
Jojolin
Postat pe 14 Iulie 2011 03:12
nu am nimik cu comentariile nimanui fiecare are parerea lui /a ei... dar totusi sa mentinem un limbaj decent ca nici eu nu am vb urat cu nimeni.
georgy86
Postat pe 14 Iulie 2011 03:54
da m am bagat in sit asta cu buna stiinta .....si imi asum dar asta nu inseamna ca trebuie sa accept fiecare frustrata cu asemenea limbaj ....da fiecare isi spune parea si in functie de educatie si spune cat poate ....
georgy86
Postat pe 14 Iulie 2011 04:04
dede in dex exista ambele forme si jicnesti si jignesti ............asa ca este corect si ca tine si ca mine ...
georgy86
Postat pe 14 Iulie 2011 04:11
nu-i adevarat... !!!!!


http://dexonline.ro/definitie/jignire

http://dexonline.ro/definitie/jicnire


eu, poate ar trebui sa fiu ultimul care sa inceapa sa faca corecturi in limba romana... ! dar ce citesc eu la tine, asta nu e limba romana ! poate rommana... !!! in tot cazul, e greu de citit cum scrii... ma intreb cum reusesti sa scrii asa... ???

"da m am bagat in sit asta cu buna stiinta .....si imi asum dar asta nu inseamna ca trebuie sa accept fiecare frustrata cu asemenea limbaj ....da fiecare isi spune parea si in functie de educatie si spune cat poate ...."



scuze ptr. off topic !!!
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2011 12:22
De la: Jojolin, la data 2011-07-14 03:08:04 Nimeni=nimeni!! """Nimeni este indecent""" ???!!!



hm... depinde ce intrebi, cum intrebi sau de ce intrebi... !!! din alea trei (3) cuvinte pe care le-ai scris (corect)... se pot "mai multe fraze face..." !!! glumesc... !!! in fine... eu sunt decent ! intre orele 13-21, luni, miercuri si fara joi !!! vrei pe cineva indecent ? cauta-ma in restul zilelor si in restul orelor !
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2011 13:54
Draga mea ,am sa fiu ceva mai "ELEVATA" asa cum doresti ,nu sunt frustrata dar recunosc am avut probleme in familie din cauza uneia ca tine care nu a fost in stare sa gaseasca un baiat liber de obligatii ,din fericire am reusit sa imi pastrez familia ,cu ce sacrificii si cu cata suferinta nu poti sa sti decat atunci cand vei trece si tu prin asta,si sunt sigura ca vei trece.Eu sunt un om caruia ii place sa spuna ceia ce gandeste ,asta nu ar trebui sa va deranjeze ,am vazut destul de multe PORCARII scrise pe aceste forumuri si nu a fost nimeni ofuscat .DAR STI CUM E 'TOT CHELUL ISI PUNE MANA IN CAP '.aSA CA LASA FAMILIA AIA IN PACE .
PENTRU CELE SUPARATE DE LIMBAJUL FOLOSIT DE MINE ,REGRET FETELOR DAR NU POT CATALOGA ALTFEL O ASTFEL DE "individa" STITI CUM E SE SUPARA NUMAI CEI CU MUSCA PE CACIULA .VREAU SA CRED CA NU AVETI SI VOI (CELE SUPARATE )VRE-O MUSCA ASCUNSA ,Imi cer scuze fatza de domnii de pe forum pentru limbajul folosit dar sunt sigura ca in sinea lor au gandit la fel ca mine .
Va doresc o zi placuta si toate cele bune .
garbo122396
Postat pe 14 Iulie 2011 15:43

cum sa gandesc eu asa ceva bre..?
roby_cado
Postat pe 14 Iulie 2011 16:04
369 nu e cum doresc eu sa vb ,cum este normal sa vb ... si nu cred ca sant eu de vina ca sotul tauu umbla din floare in floare ... hai sa ti spun ceva eu m am despartit de fostul sot din cauza unei fete ,,,,si din curiozitate m am intalnit cu ea stii cate treburi am aflat eu de la ea ??? ca nu il ingrijesc ca el vrea o familie ca nu imi indeplinesc atributiile de sotie ca umblu in cluburi ca el vrea o fata cuminte linistita .... deci barbatii sant mult mai javre ... asa ca multe fete nici nu stiu ca barbatii cu care umbla sant casatoriti ..deci nu mai da vina asa din senin ... si nu iau apararea nimanui si nici nu vreau eu sa ma scot in fata cuiva ..eu imi asum fiecare lucru pe care il fa dar nici vinovata nu ma simt ca nu il tin eu cu forta pe baiatu asta ne am certat de multe ori mi a schimbat nr de telefon sa nu mai dea de mine ... asa ca nu defiecare data femeile sant devina ..barbatu daca stie ca are acasa sotie copil de ce cauta si in alta parte ?? asta inseamna ca nici femeia nu stie sa isi tina barbatu aici ma includ si pe mine ca poate nici eu nu am stiut in momentul ala ce sa fac si am luat decizia radicala .... si daca ramanea cu mine ce facem eu eram in acte si altele pe langa .... iar in situatia mea din acest moment nu ma simt pe langa ca eu nu trag de relatia asta absolut deloc ...si oricum s au schimbat multe cand am postat pe forumul asta poate eram eu mult prea luata de val ..dar acum totul s a schimbat cel putin din punctul meu de vedere ...
georgy86
Postat pe 14 Iulie 2011 17:13
http://dexonline.ro/definitie/jicnire/paradigma
jicni....
georgy86
Postat pe 14 Iulie 2011 17:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
blog foarte interesant 18 De la: kitty_nutza91 10 Ianuarie 2010 17:08
Femei VS Barbati - Iubire VS Compromis -Viata VS Moarte 15 De la: dor72_ 16 Septembrie 2011 20:39
Vreau sa stiu si eu de ce.???? 7 De la: Jojolin 10 Iulie 2011 22:38
Alegeri, alegeri! 21 De la: julianacocor 4 Decembrie 2013 19:06
Rugăciune la Sfânta Marta 1 De la: garbo159660 25 Februarie 2015 00:08
Setari Cookie-uri