impreuna sau fiecare cu viata lui??

nu am purtat nici o batalie cu nimik si nimeni ............. iar voi barbatilor care vb asa o faceti din lipsa de ocupatie .......ca voi nu inselati santeti sfinti .............offfffffffffff uite unde erau sfinti acestei lumi ....si plus ca am rugat pe toata lumea sa citeasca ce scriu nu printre randuri .........
georgy86
Postat pe 19 Iulie 2011 10:55
tocmai aici era talcul, oktavia....ele intr-adevar sunt goale...de continut...

printre care randuri?
dor72
Postat pe 19 Iulie 2011 10:57
Georgy, nu cred ca este nimic printre randuri, te-ai destainuit, ai cerut pareri, unii ti-au dat sfaturi, altii s-au "aprins", TU TE-AI SUPARAT. Asta este cam tot... Sper ca citind ce este postat sa ajungi a intelege ca NIMENI nu-ti doreste si nu-ti face rau, indiferent de limbaj. In ceea ce priveste barbatii stiu ei ce spun pentru ca au mai multa experienta decat noi si tu tocmai cu un barbat cu experienta dualitatii te confrunti. Iti urez numai bine si sper sa-l gasesti !
oktaviatdy
Postat pe 19 Iulie 2011 11:03
Dulce Dor, ele sunt "pline de continut" fizic, de aceea atrag. Un barbat nu vede celalalt continut decat.....dupa... daca-l vad, depinde de barbat.
oktaviatdy
Postat pe 19 Iulie 2011 11:10
georgy , sunt aici persoane inselate carora tu, ca amanta, le ceri sfatul. Si apoi te superi de ce raspunsuri ai primit.
nu am citit tot ce s-a postat pe topicul asta dar inteleg ca relatiile cu sotia s-au deteriorat mai mult dupa ce ai intervenit tu in viata lor. Lasa putin pasiunea la o parte si priveste lucrurile la rece. Roata se intoarce intotdeauna, si nu o sa-ti placa cand se intoarce in defavoarea ta.
cricat
Postat pe 19 Iulie 2011 11:18
pot sa "ma" rad de niste postari de pe aici??? pot?

si acum, la modul cel mai serios: fratilor, e treaba voastra ce si cu cine faceti! strict treaba voastra! stiti care e problema?? amantele tin neaparat sa-si expuna "durerea" si sa fie intelese...ei, n-o sa se intample asa ai ales sa calci pe bec, atunci joaca cu gratie, nu-ti plange de mila, nu cere compasiune, asuma-ti responsabilitatea! e simplu! taci si indura! ai sa vezi ca n-are nimeni treaba ta!

pt nevestele inselate...care au sau n-au o parte din vina: nici o paguba! ati scapat de un "bou"...nu-i bai, gasiti altul

zici ca-i zidu' plangerii aici! parca nimeni n-are probleme si nimeni n-a mai suferit ca ele...fix pix!
zambila
Postat pe 19 Iulie 2011 11:31
"..pt nevestele inselate...care au sau n-au o parte din vina: nici o paguba! ati scapat de un "bou"...nu-i bai, gasiti altul.."

he he..,ce-mi place..
daaa'..pentru "boi"..,pentru "boi" n-ai nici un sfat bre..?
roby_cado
Postat pe 19 Iulie 2011 11:40
poti .. sa te razi

oare nu tot garbo e zidul plangerii? plin de oameni neintelesi... care-si expun sau nu viata?
cricat
Postat pe 19 Iulie 2011 11:44
ba' am, exact acelasi: sunt si "vaci" destule! esti multumit?!


ah, si cat despre divort! vorbesc din punctul de vedere al unui copil care ar fi preferat ca parintii sa divorteze!
pana la urma, nici nu te mai intereseaza cine e vinovat, cine a gresit, vrei doar sa nu mai auzi nimic, sa scapi...
roby, sa nu-ti chinui copilul! si asta-i un sfat prietenesc, desi nu avem nici o prietenie!
pe copil nu-l intereseaza relatia voastra, vrea doar sa va vada fericiti (impreuna sau separat), nu conteaza cum! fericirea copilului tine de atitudinea voastra!
zambila
Postat pe 19 Iulie 2011 11:49
De la: zambila, la data 2011-07-19 11:49:44ba' am, exact acelasi: sunt si "vaci" destule! esti multumit?!


ah, si cat despre divort! vorbesc din punctul de vedere al unui copil care ar fi preferat ca parintii sa divorteze!
pana la urma, nici nu te mai intereseaza cine e vinovat, cine a gresit, vrei doar sa nu mai auzi nimic, sa scapi...
roby, sa nu-ti chinui copilul! si asta-i un sfat prietenesc, desi nu avem nici o prietenie!
pe copil nu-l intereseaza relatia voastra, vrea doar sa va vada fericiti (impreuna sau separat), nu conteaza cum! fericirea copilului tine de atitudinea voastra!
Zambiluto, daca semeni cu poza, te-as lua acasa, dar si asa te-as lua pentru ca gandesti matur. Adevarul este ca viata este o gluma care trebuie traita serios si nu ceva serios ce trebuie trait in gluma.
oktaviatdy
Postat pe 19 Iulie 2011 12:26
mai, io nu prea seman, da' ea-i pisica mea de acasa si n-o dau!!
zambila
Postat pe 19 Iulie 2011 12:33
"..roby, sa nu-ti chinui copilul!.."

asta de unde-ti veni soro..?
cred ca orice copil si-ar dori sa fie "chinuit" ca el..
roby_cado
Postat pe 19 Iulie 2011 12:37
roby, cred ca ai inteles tu foarte bine la ce m-am referit! nu mai detaliez
zambila
Postat pe 19 Iulie 2011 12:43
am inteles prea bine..,deasta am scris si ultimul rand..
roby_cado
Postat pe 19 Iulie 2011 12:46
De la: zambila, la data 2011-07-19 12:33:29mai, io nu prea seman, da' ea-i pisica mea de acasa si n-o dau!!
Sa-ti traiasca, eu am 4 si le ador si ele ma adora, nu de mult una chiar mi-a salvat viata, dar e alta poveste. Sa va bucurati mereu una se alta !
oktaviatdy
Postat pe 19 Iulie 2011 13:04
multumesc la fel!!
si eu am mai multe acasa! sunt niste minuni
zambila
Postat pe 19 Iulie 2011 13:10
zambila,esti tanara dar f matura,iti dau dreptate in tot ce ai spus...
vb din experienta...doi copii, pe care prea mult timp i-am chinuit intr-o casnicie nefericita
gresim, important e sa invatam din greseli...
Axl_22
Postat pe 19 Iulie 2011 13:46
ei, matura...experienta te invata...sau nu! dupa caz
zambila
Postat pe 19 Iulie 2011 14:08
nu-i cazu' meu...'nteles!
Axl_22
Postat pe 19 Iulie 2011 16:46
De la: zambila, la data 2011-07-19 14:08:13ei, matura...experienta te invata...sau nu! dupa caz
Zambiluto, ai dreptate, nu esti matura, esti inteleapta pentru varsta ta.
oktaviatdy
Postat pe 19 Iulie 2011 20:46
zau... ! si cu amanta "nostra" cum ramane... ???? apropo... cetatenii straini, insurati cu romance, in caz ca divorteaza si au 1 sau mai multi copii, platesc si ei pensie alimentara ?

baiii... da ce basculanta de raspunsuri !!!! eu raspundeam linistit si fara graba lui dor, la: "suflete ranite...s-a inchis robinetu'....".... si... ce mai, trebe sa fiu mai rapid ! voi veniti ca o avalansa... cu raspunsurile !!!! nu ca nu mi-ar prinde bine o avalansa acuma.... dar de zapada !!!!
barboneli
Postat pe 19 Iulie 2011 21:53
esme,copilul sufera cand printii se cearta,si sufera si cand sunt despartiti,pentru ca nu sta cu mama si cu tata,in aceeasi casa.
pana si copii mari sufera .
ai mei sunt despartiti,dar eu sunt prea mare ca sa mai sufar pentru asta,acum.
am suferit destul in trecut.
indiferent de sfarsitul ferumos sau urat al relatiei,copilul tot sufera.
intelege,bineinteles,dar ce e in sufletul lui.....
daniilia
Postat pe 20 Iulie 2011 01:42
nu zau? Si intr-o familie in care scoti cutitele pe masa.... de cite ori va intilniti, saracii copii nu sufera.... Din contra. SInt foarte fericiti ca va iubiti si exista armonie.
Am vazut ce expresie avea bebelusul meu dupa prima cearta la care a asistat, si m-am lamurit. Daca tot am adus-o pe lume, macar era datoria mea sa o aduc intr-una fara ostilitati.
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2011 08:25
ce dreaq, Q...nu o stii pe pythia?
michelle_
Postat pe 20 Iulie 2011 12:18
prepeleac....
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2011 18:42
aham...
semnat: "succes"
esti mai bine?
michelle_
Postat pe 20 Iulie 2011 18:45
asa cum ziceam... da.
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2011 20:01
ce tie nu-ti place altuia nu-i face
garbo206085
Postat pe 23 Iulie 2011 22:44
Daca s-a ajuns deja aici este prea tarziu sa mai se opteze pentru o astfel de varianta de"fiecare cu viata lui dar stam impreuna",deja a sosit sfarsitul relatiei si a mai sta impreuna nu inseamna decat o mare si importanta pierdere de timp si viata este UNICA,nu merita irosita asa! Trebuie sa existe atata intelepciune incat sa se treaca la fapte si la oficializarea...defunctei relatii,care ori ESTE(si asta implica si relatia intima)ori NU MAI ESTE DELOC!! Cand s-a ajuns la adulter nu mai exista sanse pentru acel cuplu,si desi sunt barbat o spun cu mana pe inima,una este ca barbatul sa aiba discret cate o escapada cu DIVERSE partenere ocazionala,dar NU CU ACEASI,adica NU AMANTA,caci si asta inseamna tot sfarsitul relatiei.Insa daca femeia a "calcat stramb"ea nu o va face decat cu un alt singur barbat-adica cu un amant-si asta inseamna tot sfarsitul relatiei de cuplu cu sotul ei.Sunt exagerat de putine persoane(mai ales femei)care privesc sexul ca pe un sport)care fac cate o escapada in care ulterior sa nu se implice in detrimentul relatiei de cuplu.Aicise face diferenta intre a "fi si a nu fi "o sansa reala de continuare arelatiei de cuplu casatorit.
Gabriel1960
Postat pe 24 Iulie 2011 10:05
SFATUL MEU :sa nu iti imaginezi ca iti poti cladii fericirea pe lacrimile altuia , MAI BN RENUNTZA SI CAUTA UN BARBAT CARE ITI POATE OFERII TOTUL NU DOAR JUMATATE.
sanda86
Postat pe 24 Iulie 2011 12:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femei VS Barbati - Iubire VS Compromis -Viata VS Moarte 15 De la: dor72_ 16 Septembrie 2011 20:39
Sunt Plictisit 96 De la: garbo170220 27 Martie 2011 07:00
Invitatie - Eveniment Garbo: Triburi spirituale. Cum sa recunosti sufletele tale pereche 1 De la: Redactie_Garbo 16 Februarie 2018 13:51
ONG-uri smart: Ateliere Fara Frontiere si Omuletii Verzi 57 De la: dor72_ 9 Septembrie 2011 23:47
Rochii de seara,ocazii speciale 6 De la: wife 25 Iunie 2009 15:05
Setari Cookie-uri