Singuratate sau nu?

hehhe...nu vorbim despre aceeasi chestie
michelle_
Postat pe 11 Iunie 2011 19:58
De la: michelle_, la data 2011-06-11 19:34:23robitza...io zic de sezonul rece...ca vara nu port nimic



ce frumasa-i viata daca stii sa ti-o faci..
roby_cado
Postat pe 11 Iunie 2011 20:05
iar trecurati la manuale...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 11 Iunie 2011 20:15
De la: tatoo, la data 2011-06-11 19:39:37si adica ...iarna aveti tanga cu blana?? ca nu prea vad cum tine de cald o sforicica si aia cu pietricele si lantisoare...

tanga cu blana mi-a amintit de o gluma: care e diferenta intre chilotii frantuzesti si cei rusesti? cica cei frantuzesti iti intra in fund iar cei rusesti in....cizme!!
mugure_alb
Postat pe 11 Iunie 2011 20:20

bre , eu is moldovean. despre care chiloti vorghim? despre aia care chiloteaza avioane?
tatoo
Postat pe 11 Iunie 2011 20:30
De la: mugure_alb, la data 2011-06-11 20:20:11
De la: tatoo, la data 2011-06-11 19:39:37si adica ...iarna aveti tanga cu blana?? ca nu prea vad cum tine de cald o sforicica si aia cu pietricele si lantisoare...

tanga cu blana mi-a amintit de o gluma: care e diferenta intre chilotii frantuzesti si cei rusesti? cica cei frantuzesti iti intra in fund iar cei rusesti in....cizme!!
adryaana
Postat pe 11 Iunie 2011 20:38
De la: tatoo, la data 2011-06-11 20:30:25
bre , eu is moldovean. despre care chiloti vorghim? despre aia care chiloteaza avioane?

cred ca depinde de chilot
adryaana
Postat pe 11 Iunie 2011 20:45
s-a dus dreaq si topicul asta
nu ca ar fi vreo pierdere
michelle_
Postat pe 11 Iunie 2011 21:12
da' cine i-a garantat viatza eterna?...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 11 Iunie 2011 21:14
cre`ca `reclamanta` s-a pierdut in ceata ori in ploaie! ori o fi divortat deja, sa-i dea sa suga lu` ala micu`?!
esme
Postat pe 11 Iunie 2011 21:17
deh, io raman la parerea mea...e cioaca
michelle_
Postat pe 11 Iunie 2011 21:20
incep sa cred ca era un reclamant, esme...:D
iar ala micu... vazui unu' rozaliu si isterizat, mai devreme...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 11 Iunie 2011 21:21
da, ge, noroc cu virtualul, ca poti sa te metamorfozezi in ce vrei!

michelle, e posibil!
esme
Postat pe 11 Iunie 2011 21:28
da, esme, dar unii sunt asa de la mama lor...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 11 Iunie 2011 21:31
da, multe subspecii ale umanitatii! tot zici ca nu mai ai de ce te minuna, ca tre` sa existe o limita, dar se vede treaba ca suprizele nu se sfarsesc niciodata. :))
esme
Postat pe 11 Iunie 2011 21:35
ei, esti prea dura... nu-s subspecii, sunt oameni si ei.
care incearca sa traiasca.intr-un fel anume, probabil singurul pe care il cunosc...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 11 Iunie 2011 21:47
da, ge, am fost usor indarjita, dar ai dreptate, fiecare traieste asa cum intelege! de ce i-am condamna?! :P
esme
Postat pe 11 Iunie 2011 21:51
"gherama" , incearca sa fi fericita cat mai ai de trait (poate fi un an sau 30 ....) nu are importanta cat . Trebuie sa fi un pic"egoista, sa te gandesti si la tine, (deoarece fiul tau este suficient de egoist). Te gandesti cum se descurca singur? dar daca tu ai fi moarta cum s-ar descurca? Asa fiind vie are un avantaj ca te mai interesezi de el si il mai ajuti . Nu inseamna ca daca ai avut (rarul) noroc sa gasesti un om cu care sa poti comunica si sa fi fericita chiar si la acesta varsta sa renunti la asa ceva. Bafta asta nu ti se va ivi inca o data in viata. Deci fi fericita cu barbatul de langa tine si incercati sa il lamuriti si pe "pustiul tau" ca daca e de partea ta (a voastra ) i-ar putea fi si lui bine , altfel va ramane sa se sdescurce singur.Este exterm de dureros pentru tine ca mama , dar daca nu faci asta s-ar putea sa nu ti-o ierti niciodata. Daca insa NU il iubesti pe barbatul cu care esti , renunta la el , nu poti ramane langa un om doar pentru "ochii lui frumosi"
cornelia_leia
Postat pe 11 Iunie 2011 22:13
Copiii pleaca la casele lor mai devreme sau mai tarziu ...si tu cu cine ma ramai???... cu singuratatea cu care ai fost obisnuita 21 de ani sau cu sotul tau de acum???...fiecare are viata lui si traieste asa cum isi asterne...
garbo173858
Postat pe 12 Iunie 2011 00:34
ai dreptul la iubire, la orce varsta, ai dreptul la o viata demna dupa multe sacrificii, numai dumnezeu le poate lua...iar fiul tau, pe care l ai invatat gresit, are dreptul la iubirea si fericirea lui, dar fara sa atenteze la viata si iubirea ta.
tu ai primit de la destin ceea ce meriti, iar el ceea ce merita, l ai tinut in brate mult..acum l ai lasat jos, plange vrea in brate iar....nu se mai poate, fii hotarata, e mare e tare, poate..da nu vrea de ce sa mearga dupa un pahar cu apa, cand poate zice , mama da mi un pahar cu apa?
nu pendula, fii hotarata, traieste, iubeste si..iarta i pe cei ce s impotriva ta!
dang
Postat pe 12 Iunie 2011 05:42
Stimata doamna am sa va povestesc ce i s-a intimplat mamei mele. Tatal meu e mort de 25 de ani . Mama mea avea 45 de ani atunci. O virsta la care iti poti reface viata, daca vrei...La vreo 2 ani de zile dupa, m-a anuntat ca nu se va mai recasatori niciodata. Am fost in culmea fericirii, viata noastra si-a urmat cursul firesc cu bune si rele ca orice familie cu un singur salariu la acea vreme(si ala mic). Dar anii au trecut, mama a ajuns la venerabila virsta de 70 de ani si e singura, singurica.....trebuie sa o sun in fiecare seara, cu intrebarile de rutina: ai nevoie de ceva? ai mincat?ti-ai luat medicamentele? cum iti bate inima, ..etc...Nu ar fi trebuit sa fiu fericita acum 25 de ani cind a luat acea hotarire.. acum i-ar fi prins bine un suflet alaturi, cu care sa se tachineze din cind in cind si sa imparta micile treburi ale casei.Fiul tau ar trebui sa stie ca mai tirziu roata se va rasuci, va fi el cel care trebuie sa aibe gria de tine. Intrebarea e : va fi pregatit?
marianamirela
Postat pe 12 Iunie 2011 07:10
Mariana .. o suni pe mama ta pentru ca o iubesti , nu pentru ca trebuie. Iti spun ca peste timp o sa-ti doresti sa ai pe cine suna.
cricat
Postat pe 14 Iunie 2011 06:48
GHERAMA DANQ are dreptate. Cu fiul tau te poti doar sfatui despre o situatie atit de delicata nicidecum nu trebuie sa te afecteze ceea ce vrea sau nu vrea el ptr tine esti singura care hotaraste.Fa numai ceea ce simti .intii cere sfatul inimii tale si dupa aceea celorlalti .Eu una nu as cadea la vrajala copiilor
Aritina_cornelia_Gheorghe_1
Postat pe 14 Iunie 2011 11:20
Cred ca ar trebui luata o decizie care sa va multumeasca pe toti 3. Facute citeva reguli la adresa celor 2 . Cine nu le respecta iese din joc. Acordati un pic de spatiu si fiului, nu ca innainte dar totusi.., diminuiti un pic din timpul acordat sotului....pentru ca daca va rupeti de unul din ei , veti avea sufletul plin de durere si de remuscari pt. celalalt.Poate cu timpul vor face un compromis.
marianamirela
Postat pe 14 Iunie 2011 17:20
buna,
il iubiti ca si la inceput,pe actualul sot.
numai ca trebuie sa depasiti supararea legata de comportamentul fiului.
e normal cand avem o suparare in suflet,sanu mai simtim toata iubirea
ea exista,e doar umbrita.
si mama se marita acum,la 60 ani,si am o sora bolnava psihic,care nu vrea sa iasa din casa....
acum e in grija unei rude,dar eu nu sunt contra sa plece mama in alta tara.sa se marite.
deci situatia la noi e si mai si.....
dar este corect ca mama sa se marite,si sora ,mea sa accepte tratament la o clinica.
la nifon,in doua luni se face bine,si apoi are viata ei,sora mea,
daca mama ramane cu ea,o tine dependenta.
faceti foarte bine daca ramaneti cu el.
rudelor dvs le va trece.
si veti fi complet fericita.
daca dvs v-ati fi amestecat in relatia fiului dvs,s-ar fi certat,ar fi fugit de acasa,nu ar mai fi vorbit cu dvs.stiti ca razboi ar fi iesit?
lipseste din educatia copiilor nostri,faptul ca viata intima a parintilor lor,le apartine parintilor
se amesteca si parintii in relatiile copiilor,si copii se amesteca,in relatiile parintilor.
asta e lipsa de respect.
relatiile sunt separate,complet diferite,mama e si mama,si sotie,ca sa fie om complet.
nu putem fi egoisti,si sa o reducem doar la rolul de mama,pentru ca ne e noua comod.
iubirea include respect,libertate.
altfel este o iubire egoista,imatura ,ca de copil mic,care cere ,fara sa ofere.
il va ajuta sa se maturizeze,decizia dvs.

sunteti doar mama lui,nu are dreptul sa se comporte ca un sot gelos,parasit.
va intelege cu timpul,se va casatori la randul lui,si acum va intelege ce inseamna singuratatea.
si va intelege stand singur,ce i-ati oferit atatia ani,lucru care i separe firesc,ca i se cuvine.
nu inseamna ca daca e dependent de insulina,trebuie dadacit pana la adanci batraneti,exista alte boli mult mai rele,de ex sora ,mea.
mama nu trebuie sa moara ingrijind-o.
are dreptul la putina fericire,dupa o viata de sacrificiu.
si-asa nu ar mai fi rezistat mult,alaturi de sora mea,i-a macinat nervii.
acum in sfarsit accepta tratament,pentru ca nu mai are pe mama,sa depinda de ea pana la pensia sorei....pana va imbatrani.
lucrurile trebuie clarificate din timp.
adica,viata intima a copiilor,nu e treaba parintilor,si invers.
relatia parinte -copil e separata de cea dintre doi parinti.
succes,ati facut bine,d

daniilia
Postat pe 14 Iunie 2011 17:27
De la: michelle_, la data 2011-06-11 21:12:51s-a dus dreaq si topicul asta
nu ca ar fi vreo pierdere


a daaaa.... ? arata-mi un topic care nu s-a dus dracului... !!!! poate ala cu "Hohote si iar hlizeli"... !
dar la asta, eu propun ca "fraza topicului" sa fie asta:

"bre , eu is moldovean. despre care chiloti vorghim? despre aia care chiloteaza avioane?" !!!


barboneli
Postat pe 16 Iunie 2011 13:38
eu stiu unul, da' nu va spui ca va duceti si-l stricati
sora_ilsi
Postat pe 16 Iunie 2011 13:42
las' ca-l gaseste lupty sau 585 sau 858..... !!!
barboneli
Postat pe 16 Iunie 2011 16:03
barbo ...e de bine sau de rau ce-ai facut tu, acolo, cu fraza mea?
tatoo
Postat pe 16 Iunie 2011 16:26
....ilsi, di ce iesti ra?

...e mai distractiv un topic stricat....
daria_
Postat pe 16 Iunie 2011 16:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE INTELEGETI PRIN DOVEZI DE IUBIRE?? 770 De la: fleurdelis 20 Martie 2010 09:40
Ce parere aveti de relatiile cu diferente mari de varsta? 35 De la: aiurea 22 Decembrie 2012 23:36
CADOUL PERFECT 11 De la: funny_lucky 9 Noiembrie 2010 20:08
Adevar sau Provocare 346 De la: eu_geminy 30 Octombrie 2010 00:35
Poti sa atragi n viaa ta partenerul ideal ? (dac nu l-ai gsit nc) 12 De la: quasaria 1 Februarie 2010 21:33
Setari Cookie-uri