va rog sa ma ajutati!m'am indragostit de un baiat in zodia balantei.

eu pot doar sa te felicit pentru maturitatea ta, pentru seriozitatea cu care tratezi lucrurile...
este intr-adevar placut sa vad ca nu suntem pierduti...
e greu sa dai sfaturi pe nestiute...
si daca ai deja 3 variante, inseamna ca ai cantarit, comparat, etc.
am toata increderea ca vei face in asa fel incat sa nu regreti ceea ce ai hotarat...
dor72
Postat pe 22 Mai 2011 18:38
multumesc pt ajutor!!!!!!!!!
fetitza95_yahoo_com
Postat pe 22 Mai 2011 18:39
off.multumesc mult!multumesc din suflet!ma simt mult mai usurata!>:D<
greseala mea!
fetitza95_yahoo_com
Postat pe 22 Mai 2011 18:40
bine ca nu despre aia e vorba
dar daca ai o problema, si chiar vrei sa vorbesti cu cineva, eu zic ca trebuie sa ne si spui care e problema, ca altfel, bajbaim si nici nu stim ce sa-ti spunem, intelegi?
michelle_
Postat pe 22 Mai 2011 18:40
fetitza, esti baiat?!
dor72
Postat pe 22 Mai 2011 18:41
va multumesc mult!
da.probabil ca problema este comunicarea.nu am stiut sa comunic pana acum..ar trebui sa invat sa ma exprim mai bine.ca altfel nu ajung nicaieri.
azi am mai invatat ceva!ma simt cu o idee mai inteleapta:D
nu, nu sunt baiat!
fetitza95_yahoo_com
Postat pe 22 Mai 2011 18:42
hai, pana te gandesti tu sa ne spui problema, eu ma duc sa vad ce-mi face iubitul, ca da semne de iritare...cica-l neglijez
vaz ca si dor a disparut tot la iubit...bine ca stiu sigur ca nu e vorba de acelasi, ca muream dreaq cu dintii in jugulara lui, hehehe
michelle_
Postat pe 22 Mai 2011 18:51
daca era acelasi...alternam disparitiile....

si bine ca nu in jugulara mea....
bitcho!
dor72
Postat pe 22 Mai 2011 19:06
hehehe...tu erai istorie inaintea lui sunt feroce, mami...
michelle_
Postat pe 22 Mai 2011 19:17
ferice de ala pentru care esti feroce...
dor72
Postat pe 28 Mai 2011 08:44
hmmm...crede-ma, nu il las sa uite asta...i-o amintesc de cel putin 50 de ori pe zi...
michelle_
Postat pe 28 Mai 2011 09:48
De la: fetitza95_yahoo_com, la data 2011-05-22 18:14:36despre mine pot spue ca ma cunosc...pana acum asta am facut toata viatza am stat cuminte si am analizat, am invatat.dar acum numai e vb d asta..e vb despre o decizie..despre ceva ce nu stiu ce , cum si daca sa fac.ar fi usor sa nu'mi pese..dar nu pot.
multumesc mult pt ajutor!



eu cred ca nu ai primit nici un ajutor.... chiar daca fetele care ti-au raspuns, au avut si intentii bune si idei bune si... cam atat ! eu zic ca ar trebui sa mai citesti o data cea ce ai scris.... dar cu atentie ! s-ar putea sa nu intelegi de la prima incercare.... dar la a 34-a oara, peste inca 21 de ani.... sa intelegi totusi ca nu ai scris bine ! deci te cunosti, cand e vorba despre tine.... ! ok, fiecare zice asta. dar oare e adevarat ? sa zicem. pe urma scrii o fraza pe care nici eu nu o s-o inteleg niciodata..... ! "pana acum asta am facut toata viatza am stat cuminte si am analizat, am invatat.dar acum numai e vb d asta..e vb despre o decizie..despre ceva ce nu stiu ce , cum si daca sa fac.ar fi usor sa nu'mi pese..dar nu pot" !!!! sunt sigur ca nici tu nu o s-o intelegi. dar fraza asta e centrul problemei: "toata viatza am stat cuminte si am analizat, am invatat" !!!! vezi tu.... toata viatza ta se rezuma la cei 16 ani ai tai ! corect pana acum ? acum, sa zicem ca eu am mai mult cu 46 de ani mai mult "de viatza"... fata de tine ! si tot n-am invatat tot ! ce crezi tu ca ai invatat in viata asta a ta.... daca mai scadem si aia 3-4 ani, cand abia bolboroseai, mergeai si in cazul fericit, nu mai stateai cu biberonul in gura..... ? deci cu aceste bagaje de cunostinte din aceasta perioada din "viatza ta".... crezi ca poti sa iei "DECIZII"... de care nu ne-ai spus nimic !!! eu zic, asteapta o tzara pe creanga ta si sa te mai coci un pic.... chiar daca asta nu-ti garanteaza ca deja o sa stii sau o sa intelegi totul.... ! chiar si explicatile doamnelor care au incercat sa te ajute..... !!!! acum.... shopteste-mi te rog la urechea mea, cam ce vrei tu sa stii de fapt ..... ?

barboneli
Postat pe 29 Mai 2011 13:31
barboneli, iti respect varsta, nu si lipsa de maturitate( in aceasta interventie)...sa nu ma intelegi gresit...te-ai asezat in jilt si te-ai apucat sa povestesti povesti cu pesti...are si fata asta experienta ei de viata, atat cat este...nici nu a pretins altceva....cu totii avem dileme, indiferent de varsta...faptul ca nu actioneaza fara sa analizeze si sa ceara sfaturi este chiar extraordinar pentru varsta ei...rar se intampla...
poti sa iei decizii la orice varsta...daca esti lasat sa te dezvolti...daca fiecarui copil ii spunem : tu vorbesti, habar n-ai ...esti mic...nu stii, nu poti...ce rost mai au copiii?
al meu are 12 ani si e in stare da decida foarte multe...si o face chiar foarte bine...
de ce trebuie sa ai o varsta pentru a lua decizii?
din aceste...idei preconcepute se nasc cele mai multe conflicte...si nu copiii sunt de vina...ci incapacitatea noastra, a adultilor de a intelege ca pot sa faca fata unor situatii, mai bine decat noi...de foarte multe ori...

si dupa ce i-ai tinut o asemenea predica unui adolescent, cere-i sa iti spuna ce il doare...si mira-te ca va spune ca il doare undeva de ceea ce i-ai zis..si catalogheaza-l drept obraznic si prost crescut si pedepseste-l...sa se invete mine ...dobitocul
dor72
Postat pe 29 Mai 2011 18:30
De la: michelle_, la data 2011-05-28 09:48:22hmmm...crede-ma, nu il las sa uite asta...i-o amintesc de cel putin 50 de ori pe zi...


nici nu as fi crezut altfel...
dor72
Postat pe 29 Mai 2011 18:31
Poate ti se pare ca acum ai o problema existentiala si nu ai cum sa o rezolvi. Cand o sa cresti si ai sa iti aduci aminte de acest episod, o sa razi si o sa iti spui "Ce copila eram si credeam ca am cele mai mari probleme din lume".....Dar, acum, la varsta ta, este normal sa crezi ca ai probleme imense si nu o sa le rezolvi curand.....Se spune ca Dzeu nu ne da mai mult decat putem duce.....asa ca o sa rabzi in relatia asta pana cand nu o sa mai poti , sau pana cand nu o sa mai poata el, sau pana cand nu o sa mai puteti amandoi....si apoi o sa va despartiti, sau o sa va maturizati impreuna si totul o sa fie mai usor. Varsta pe care o ai este dificila si acum iti cladesti viitorul......marea ta problema in dragoste iti poate distrage atentia de la scoala. Dragostea este azi si maine, poate nu mai este.....dar viitorul tau.....hmmm trebuie sa ai grija de el...asa ca tine-ti mintea ocupata cu scoala....si asa cred ca ai nevoie de ceva care sa iti distraga atentia putin de la "marea ta problema" si ia fiecare zi asa cum vine.....adica asteapta sa vezi cum evolueaza relatia voastra si apoi iei decizii......ceea ce iti este destinat sa se intample o sa ti se intample.....asa ca ......si cu el si fara el......tu tot aceeasi persoana esti......Nu iti mai face atatea griji....vorbeste cu mama sau cu cineva de care te simti apropiata...eventual incearca sa vb si cu el si asta este...totul o sa se rezolve in timp. Nu dispera, ca nu ai cea mai grava problema din lume...ai doar cea mai grava problema raportata la varsta ta...capul sus si tine minte ca dragostea este una si viitorul tau este cu totul altceva
theoneemy
Postat pe 29 Mai 2011 21:54
De la: dor72, la data 2011-05-29 18:30:17barboneli, iti respect varsta, nu si lipsa de maturitate( in aceasta interventie)...sa nu ma intelegi gresit...te-ai asezat in jilt si te-ai apucat sa povestesti povesti cu pesti...are si fata asta experienta ei de viata, atat cat este...nici nu a pretins altceva....cu totii avem dileme, indiferent de varsta...faptul ca nu actioneaza fara sa analizeze si sa ceara sfaturi este chiar extraordinar pentru varsta ei...rar se intampla...
poti sa iei decizii la orice varsta...daca esti lasat sa te dezvolti...daca fiecarui copil ii spunem : tu vorbesti, habar n-ai ...esti mic...nu stii, nu poti...ce rost mai au copiii?
al meu are 12 ani si e in stare da decida foarte multe...si o face chiar foarte bine...
de ce trebuie sa ai o varsta pentru a lua decizii?
din aceste...idei preconcepute se nasc cele mai multe conflicte...si nu copiii sunt de vina...ci incapacitatea noastra, a adultilor de a intelege ca pot sa faca fata unor situatii, mai bine decat noi...de foarte multe ori...

si dupa ce i-ai tinut o asemenea predica unui adolescent, cere-i sa iti spuna ce il doare...si mira-te ca va spune ca il doare undeva de ceea ce i-ai zis..si catalogheaza-l drept obraznic si prost crescut si pedepseste-l...sa se invete mine ...dobitocul


cred ca ai dreptate ! in parte din ce ai scris si eu putin in parte din ce am scris... ! dar poate nu m-am exprimat corect... eu nu am spus sau nu am vrut sa spun ca trebuie sa ai o varsta pentru a lua decizii.... ! adica sa fi in varsta. fiecare varsta cu decizile ei.... ! eu m-am luat, parte in gluma, de fraza ei in cea ce priveste "toata viatza mea am....." ! mie mi-a sunat ciudat, amuzant si pueril. asa cum e normal la varsta ei. si nu cred ca copii pot face fata unor situatii mai bine decat un adult.... pentru simplu motiv ca adultul a trecut prin faza de copil ! si el la randul lui, a luat decizii cand era copil, plus celelalte de mai tarziu. si in nici un caz nu m-am referit la tot ce ai scris aici: "si catalogheaza-l drept obraznic si prost crescut si pedepseste-l...sa se invete mine ...dobitocul"... ! sa mor eu daca la asta m-am gandit !!! doar ca nu am inteles cu ce putem ajuta, totul referitor la intrebarea ei..... ! si faptul ca i-am oferit urechea mea.... asta inseamna ca chiar as vrea s-o ajut, doar sa aflu exact unde si la ce anume.... ! eu unul sunt dispus sa ma faci tu sa inteleg, ce nu am inteles de la ea.... ! in privinta ajutorului.....
barboneli
Postat pe 29 Mai 2011 22:28
nu am ce sa te fac sa intelegi mai mult...vad ca ai inteles perfect mesajul meu...e de bine...
tu esti mai curios decat mine...deh, femeile...

barboneli, am vazut copii care au luat decizii mult mai bune decat multi adulti....
sunt adulti care nu iau decizii bune niciodata...e deja mult de discutat...
am vorbit cu ea atat cat a avut ea nevoie...nu cat credem noi ca are...este important sa respectam intimitatea fiecaruia...ea a spus atat cat a putut, noi am spus ceea ce am crezut de cuviinta...

fata a spus, eu am raspuns....nu mi-am pus alte intrebari nici nu am descusut-o...
am admirat felul in care si-a exprimat dilemele...se pare ca a primit raspunsuri de care a fost multumita... eu mai mult nu vreau sa stiu daca ea nu doreste...

barbo, iti multumesc inca o data pentru urari....iti doresc tot ceea ce tu iti doresti...

gabbitza, cu tot respectul, pe un adolescent nu il intereseaza cat de important sau neimportant este un anume lucru in raport cu ceilalti...nici ca mai sunt 1 milion ca el sau mai rau...el are problema lui, pe care o percepe intr-un anumit grad de dificultate/gravitate...nu are nevoie de frectii...
dor72
Postat pe 29 Mai 2011 22:44
ok ! deci, concluzia mea finala sau parerea mea finala la "m'am indragostit de un baiat in zodia balantei."... sa fie intr-un ceas bun si iubeste-l cu toate resursele tale.... fara intrebari ! ai ceva probleme cu zodia balantei ? data viitoare indragoste-te de un varsator..... (ca mine....) atunci sa vezi ce ai pierdut la "balanta".... !!!!!
barboneli
Postat pe 29 Mai 2011 23:23
sau castigat....
pentru un varsator, esti prea "abstinent"...n-as fi zis...
dor72
Postat pe 29 Mai 2011 23:26
buna!as vrea sa te ajut in ce priveste problema ta,deoarece am avut o relatie cu un baiat balanta eu la randul meu fiind balanta.da,pai,nici nu stiu cu ce sa incep.in primul rand,trebuie sa stii sigur daca vrei ca relatia sa se concretizeze cu o casatorie,daca nu ,nu trebuie sa te mai simti atat de bulversata de sentimentul de datorie.atata timp cat voi sunteti de 8 luni impreuna e doar o relatie care poate fi sau nu altceva mai departe.baiatul balanta are mereu tendinta de a exagera lucrurile,de a le duce la extrem de a demonstra si a te invinovati.regaseste-te si pune punctul pe i,pentru ca nimeni nu trebuie sa te conduca.eu am incheiat relatia dupa 5 ani,pentru ca de fapt nu asta imi doream.gandeste-te cu inima si mintea in acelasi pas!
alinabyby2001
Postat pe 1 Iunie 2011 19:45
tu esti o "fana" a sandrei brown, este? ca dezvolti niste sf-uri...mama, mama...

hai, by, by...
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 20:37
da' ce lifting tz-ai tras,cloneto!
precizilla
Postat pe 1 Iunie 2011 20:59
sandra e fana ei...
dor72
Postat pe 1 Iunie 2011 21:00
cloneta mia, mi-am lucrat si eu putin cele cearcane...la riduri nu am umblat, ca-s de expresie, hehehe

da' un tort faimos, de-al meu...nu ai manca?
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 21:09
le-ai lucrat bine,mami!
precizilla
Postat pe 1 Iunie 2011 21:10
iu bici!
vrei sa-mi sabotezi silueta,hai?!
precizilla
Postat pe 1 Iunie 2011 21:12
aidi bre...o scufita rosie...un diplomat colea...
da' chiar! mai tii minte cand ai facut diplomatul ala si tu pazeai frigideru? si ai dat copilului tort la micul dejun, mama denaturata!!!!

adevaru-i ca-s buna la toarte, nene...noroc ca nu ma loveste in aripa, prea des, sa le fac
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 21:16

o bunatate,clony!
stii cum stateam? ca bou' la poarta noua si ne uitam la iel in frigider!
ca sa nu-mi mai amintesc ce batalie s-a dat pe ultima portie

n-am mai facut demult...
cre' c-as putea sa-l reeditez,nespa?
numa-mi ploua-n gura...
precizilla
Postat pe 1 Iunie 2011 21:24
oh daaaa...e rau sa pazesti minim 6 ore, hehehe...
ai putea sa reeditezi evenimentul, cum nu?
auzi, da' acum, ai putea sa pui crema jumate alba, si jumate sa o amesteci cu kkao...pisi, nu stii ce mananci, trust me! e demential de bun, yammy, yammy...

mai, astia-s nebuni
am scris kko cum se scrie si nu mi-a luat postu'
aloooo, adminii! ati innebunit, nene?
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 21:31
piei satana!
pana la ziua mea nu ma dedau destrabalarii

da' atunci fac un tort si-l manc singura,parol!
precizilla
Postat pe 1 Iunie 2011 21:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce oare barbatilor le plac femeile mai batoase si mai hotarate..Care sa dea cu ei de pamant..dar care bineainteles sa ii bage in seama? 106 De la: me_reloaded 3 Octombrie 2010 20:24
buna 2 De la: cricat 10 Octombrie 2011 08:15
Buna 1 De la: garbo207167 28 Mai 2011 03:50
isa_mikaa@yahoo.com 3 De la: garbo167167 12 August 2012 23:35
S.O.S Relatia mea cred ca se duce de rapa ... 46 De la: namyi 25 Octombrie 2010 19:41
Setari Cookie-uri