Cauzele spirituale ale bolilor

Este cat se poate de adevarat- fiecare boala cu care ne confruntam, mai grava sau trecatoare are o cauza spirituala generata de comportamentul nostru de fiecare zi. cartile lui lazarev- 12 vol + inca 5 aparute in ultimul timp sunt exceptionale. Mai este o carte, care chiar asa se cheama "Cauzele spirituale ale bolilor" care da sub forma de tabel boala si cauza. Eu le-am gasit pe site-ul editurii Miracol(www,miracol.ro).
De exemplu o durere trecatoare de cap , cu siguranta apare atunci cand avem un gand sa zicem "rau", negativ fata de cineva- asta intra in cauza "sa nu judeci". Eu am verificat, chiar asa este dar... important este sa fii sincer cu tine insuti. Este foarte iinteresanta si adanca cauza spirituala a cancerului. Vindecarile miraculoase asa se produc- constientizarea cauzei.
garbo078354
Postat pe 9 Mai 2011 09:36
fiecare este ceea ce gandeste,ce vorbeste,cum se comporta si ceea ce mananca. sau
ratuscaceaurata
Postat pe 9 Mai 2011 10:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lasa-te de fumat cu tigara electronica! 1 De la: tigaraelectronica 8 Decembrie 2010 14:00
MEZOTERAPIA IN MEDICINA ALOPATA SI MEDICINA ESTETICA 1 De la: cineva 30 Noiembrie 2008 11:04
Probleme cu stomacul in urma unei gastroenterocolite 12 De la: MadalinaCristina 21 August 2016 14:58
cosmetice organice 1 De la: gedilika77 21 Februarie 2009 19:37
anticonceptionalele PRO sau CONTRA? 3 De la: garbo_3902 9 Iulie 2012 08:26
Setari Cookie-uri