o poveste trista dar adevarata

....Imi pare foarte rau pentru riscul pe care ti-l asumi si iti scriu aceste randuri ca si cu i le-as adresa fiicei mele. Dupa cate am inteles, sunt ani de zile de cand ai alimentat cu sentimente aceasta iubire, mai mult virtuala, sapte ani in care ai visat, ai sperat si asteptat clipa in care va veti intalnii fata in fata. In mintea ta s-a creionat un porteret de iubit, pe care realitatea l-a infirmat si eu cred ca Dumnezeu de mult ce te-a iubit te-a pus fafa in fata cu lucruri care te-au socat pentru ca tu sa fi intr-adevar constienta de alegerile pe care le vei face in viitor. Scumpa mea, sfatul meu este sa iti acorzi tie insati sansa de a cunoaste si alt gen de barbat. Pentru a avea un camin fericit iubirea nu este intotdeauna suficienta. Violenta verbala sau fizica sunt asemea unor furtuni care pustiesc si dezradacineaza sentimente cat de puternice. Nu te sfatuiesc cu nici un chip sa te insostesti cu acest barbat. Acorda-ti sansa , repet, de a cunoaste pe cineva mult mai responsabil si echilibrat daca doresti ca urmatorii ani sa gusti o fericire trainica si durabila. Altfel risti sa te nenorocesti cu buna stiinta. Dumnezeu sa iti dea putere sa lasi ca ratiunea sa iti conduca fiecare decizie, pentru a nu sfarsi prin a regreta amarnic. Consuta-ti familia, rudele sau pe cineva a carui intelepciune vine din experienta proprie, experianta altora, sau a vietii si lasa ca anii care iti stau inainte sa fie diferiti...adica marcati de implinire si fericire autentica nu iluzorie.
banci_gabriela
Postat pe 9 Mai 2011 16:39
De la: elisabeta_boia, la data 2011-05-09 15:44:02
De la: eu_geminy, la data 2011-05-01 03:40:35bai nene... iar s-a spart conducta cu bacterii din astea analfabete...:D
:)))
Cum ai zis?"bacterii..analfabete/"' De unde le "scoti'? ai o imaginatie debordabila!! Merci ca m-ai facut ,iar, sa rad!

merci...ma descurcam eu shi singurica...asha analfabeta cum sunt ...ca trec unii prin viatza aratand cu degetul (catre altii...intelegeti ce vreti)...shi la ce le foloseste?
garbo056859
Postat pe 10 Mai 2011 15:31
fata, tin sincer sa'ti spun k esti dusa rau d tot cu pluta.... Si asa cum iti zicea cineva aici p forum, cui crezi k ii pasa d viataza ta....!? Faci c vrei, dar eu iti zic sincer k nu m'as incurca cu un infractor. Dar in fine, cine se aseamana se aduna. Asa ca, cine stie, poate chiar va potriviti....
KiKi_RiKi_KiKi
Postat pe 11 Mai 2011 20:45
cred ca e un golan, si nu merita sa te incurci cu el , vezi ti de viata
narcysa
Postat pe 14 Mai 2011 08:26
BUNA scz ca ma amestec dar si eu am o poveste asemanatoare ca a ta si as dorii sa aflu daca vati intlnit pana la urma eu nu am avut ocazia si mai ales acum in situatia lui
iubi89
Postat pe 14 Mai 2011 21:24
De la: iubi89, la data 2011-05-14 21:24:02BUNA scz ca ma amestec dar si eu am o poveste asemanatoare ca a ta si as dorii sa aflu daca vati intlnit pana la urma eu nu am avut ocazia si mai ales acum in situatia lui


Mai fetelor, sa multumiti lui Dumnezeu ca nu sunteti copiii mei. Asa prostie rar iti este dat sa intalnesti. Va meritati soarata, dati-i inainte, dar macar nu mai scrieti pe forumuri. Nu de alta, dar asa-mi vine sa va trag o mama de batatie, sa va vina naiba odata mintea la cap!!
Lidiaolteanu
Postat pe 14 Mai 2011 22:38
n-are ce sa le vina... :D
:)))
eu_geminy
Postat pe 14 Mai 2011 22:45
De la: si_totusi, la data 2011-04-30 22:15:57las thorule ca nu e tarziu.pun si eu de-o poveste romantica . il pun sa fure un vapor cu incarcatura cu tot si sa mi-o aduca la picioare. sa vezi ce discut la telefon cu el printre zabrele,vreo 7 ani-cat ii dau astia parnaie


s-ar putea sa n-ai sanse, ca unii scapa dupa 2-3 ani...ca au bani... si vine si-si cere si incarcatura inapoi...
sora_ilsi
Postat pe 14 Mai 2011 22:54
Fluturas as vrea sa te ajut asta daca vrei si tu, evident nu sunt bunul samaritean, dar sunt curioasa: ai spus ca tu esti pesti si el rac , in principiu amandoi semne de apa si compatibile, ti-ai facut o harta astrala pana acum ? In general pestii au tendinta de a se sacrifica pe sine , sunt umanisti prin esenta sunt sensibili si utopici deci: fa-ti macar pt tine o astrograma, o data in viata merita . Important e sa nu regreti alegerea facuta mai tarziu . Timpul e ireversibil .
garbo174243
Postat pe 15 Mai 2011 17:01
e frumos sa iubesti sa ai o relatie cu cineva pe care il iubesti si te iubeste, dar eu sincer sa astept pe cineva fara macar sa il cunosc si fara sa stau cu el nu vad ce rost are relatia asta?????si la final sa mai aflu ca face si puscarie................pai l-as lasa cu flori.asa ceva mie nu imi trebuie sa am pe langa casa(asta e doar parerea mea,nu mi-o lua in nume de rau)gadeste-te ca pe viitor faptul ca a facut puscarie nu v-a cadea deloc bine.ce spun parintii tai???imi pare rau pt tine ca te-ai rezervat de o relatie in adevaratul sens al cuvantului pt o persoana "ireala" ca sa zic asa.nah....e viata ta si fa ce vrei tu, dar parerea mea e sa nu pierzi perioada asta,ai sa o regreti... timpul trece foarte repede...
ancuti
Postat pe 15 Mai 2011 20:27
Bine te am gasit! Timpul le va rezolva pe toate. Nu dispera!
Nu baga in seama, unele postari pentru ca aici sunt cativa :psihologi" , care le stiu pe toate, raspund la fel , indiferent care este tema.
Daca: a gresit baiatul, acum plateste. Violenta in Spania se pedepseste drastic, dar si spaniolii sunt nesimtiti si cauta uneori, cearta. Sar la bataie ca si cocosii.Am asistat si eu la un scandal acolo in drumetiile mele.Ei sunt la ei acasa, iar cum fratii nostri indienii, ne fac de ras, multi romani sufera din aceasta cauza. Fiind catalogati romanii dupa ei,, jitanas(tigani)......
Tu stii ce vrei sa faci si tu iei o hotarare in acest sens. Eu nu m as grabi sa ma casatoresc, trebuie sa va cunoasteti sa vedeti daca sunteti compatibili unul cu altul.
Indiferent ce vei hotara eu iti doresc :sa ai noroc in viata:!!
Jojolin
Postat pe 20 Mai 2011 20:43
Cred ca faci o mare greseala
calin5
Postat pe 21 Mai 2011 23:49
03 fluturas ....am impresia ca furi curent...pe bune acuma...o fi dragoste la a15a vedere...da chiar asa... ai sa stai tu 2ani fara maciuca? hai ma sa fim seriosi,revinoti... in 2ani poti sa cunosti o gramada de lume ...ce naiba mai..ai mancat de pe jos,nu stii ca poti lua o grama' de boli?nu sunt invidios pe tine stai linistita,dar totusi.... sa fim seriosi.....faci o mare greseala...lumea e intr-o continua schimbare mai...numai suntem pe vremea cand se tragea cu arcul.gandeste logic
garbo_ALEX
Postat pe 22 Mai 2011 01:44
Fluturash draga, eu zic ca daca zodiaCAL va potriviti, las-o naibii de pedeapsa, puscarie, fire violenta...si ce daca nu v-ati vazut niciodata? Va potriviti zodiacal, da?!?!! Astrele tin cu voi! (Cred ca pana si Astra Ploiesti, am eu asa un feeling.) E altceva mai important ca asta???
A, da...parca era ceva...scoala fetitooooo!!!! Daca nu pierdeai aia 7 ani cu iubareala virtuala acu stiai si tu sa scrii romaneste sa nu-si mai scoata neuronu' ochii tot chinuindu-se sa citeasca ce-ai scris tu in...aproximativ limba romana.
Dar pan' la urma.....asa mesaj, asa ambalaj!
garbo206120
Postat pe 22 Mai 2011 08:20
megi mai departe... daca e sa fiti impreuna veti vi.. daca nu... vezi-ti de viata ta! esti prea tanara sa te nenorocesti.. asta nu e iubire... doar prietenie. nu confunda lucrurile
pasitoniupaulina
Postat pe 22 Mai 2011 19:20
e prostie... dar fiecare isi alege cum doreste sa traiasca, indiferent de afirmatiile cuiva...
dor72
Postat pe 22 Mai 2011 19:55
e o prostie sa astepti un barbat pe care nici macar nu il cunosti... si mai face si puscarie..tu nu sti ce e viata si cu ce se mananca...sincer fetito beledte bine ochii k daca nu belesti altceva mai tarziu cand iti va tranti un copil si o sa te mai faca si sac de box k na asa e obisnuit de la puscarie....
ana_d
Postat pe 23 Mai 2011 19:20
Daca asa simti -asteapta-l-incearca ,nu ai ce pierde -asta este sfatul meu .
Eu la 40 de ani am simtit ce este dragostea adevarata si nu-mi pare rau

monicaa
Postat pe 24 Mai 2011 12:36
draga mea daca el te iubea ,iti reda libertatea si te invata sa mergi mai departe fara el ,sa iti traiesti viata ....nu trebuie sa sacrifici tineretea ta pentru greseala lui ......oricum cand veti fi impreuna nu va crede nimic din ceea ce ii spui acum ......vei constata ca realitatea este dura si poate la iubirea voastra au contribuit mai multi colegi de celula (sfaturi,vb.,ideei,adica vrajeli...2,3,4 in 1)....iar cand veti sta fata in fata teapaaaa........atunci vei vedea ca ai pierdut cei mai frumosi ani si poate adevarata ta dragoste ai lasat-o sa treaca pe langa tine ......iti doresc sa faci o alegere buna .....si fi sincera cu tine indiferent de sfaturi ....
garbo174274
Postat pe 25 Mai 2011 21:06
Crezi ca il iubesti?nu inteleg cum poti sa iubesti pe cineva,daca nu l-ai vazut,nu ai trait nimic alaturi de el,pentru mine e o mare dilema,dar tu stii mai bine ceea ce simti pentru el.Apoi el nu a fost sincer cu tine,a fost egoist ca nu ti-a spus unde este,iar daca crezi ca merita efortul.....asteapta-l.Un sfat prietenesc iti pot da:cauta in ineriorul tau ceea ce iti doresti,nu gandi cu inima ci cu mintea,lasa sentimentele deoparte si gandeste totul realst.o zi minunata.
anca70
Postat pe 26 Mai 2011 10:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna!! 20 De la: hermosa20 21 Iunie 2012 12:10
Barbatul sagetator 16 De la: z3m3123 28 Ianuarie 2010 08:20
FEMEILE ! DE ZIUA LOR,CIT DE ATENTI SUNT BARBATII ? 7 De la: IOANIDE 5 Martie 2012 19:54
o parere 27 De la: april77 2 Martie 2011 10:44
SUFLETUL PERECHEEXISTA? CREDETI IN ACEASTA IDEE? CE INTELEGETI PRIN "SUFLET PERECHE"? EXISTA NUMAI UNUL? 178 De la: elodia 10 Aprilie 2011 18:24
Setari Cookie-uri