am nevoie de psihiatru?

cricat
Postat pe 6 Aprilie 2011 16:56
bine ca venisi si tu...o facem in trei... hartuiala...sau vorba lui esme...
dor72
Postat pe 6 Aprilie 2011 17:13
cine pe cine ??
cricat
Postat pe 6 Aprilie 2011 17:16
cum vreti voi...eu nu aleg, nu-s fitzoasa...
dor72
Postat pe 6 Aprilie 2011 17:17
si esme zicea de "hatza-hatza"
asa ca nu ne incadram ....
cricat
Postat pe 6 Aprilie 2011 17:20
de ce?!
esme, te bat ...numai unora le-ai tradus...
iaca, a inceput marea hartzuiala...
dor72
Postat pe 6 Aprilie 2011 17:22
bietul hatza-hatza, ce dileme existentiale provoaca! poate produce chiar filosofi autentici!
esme
Postat pe 6 Aprilie 2011 17:26
dorule, iaca mai ai o traducere la hatza-hatza
(leacul universal)
ufishor
Postat pe 6 Aprilie 2011 17:26
ufi, merci, da' leacu asta universal are si reactii adverse...cand nu e dupa reteta ci se ia la liber, fara consimtamantul..."medicului" si apoi sa vezi "hatza-hatza"
ma provocati, ai?
dor72
Postat pe 6 Aprilie 2011 17:29
Dor ... eu am stat toata ziua cu hartuirea ... cu vuvu ... (ce o fi fost in capul meu nu stiu ) dar tu ??? Vrei si tu o hartuire mica asa??
cricat
Postat pe 6 Aprilie 2011 17:30
naspa...s-o inchis 'hartuirea'....cica s-o rezolvat (gatat combustibilu`)
ufishor
Postat pe 6 Aprilie 2011 17:31
cri, imi cam lipseste... nu neg...
dor72
Postat pe 6 Aprilie 2011 17:33
De la: dor72, la data 2011-04-06 17:33:44cri, imi cam lipseste... nu neg...


nu zice de doua ori .. ,acus se gaseste un doritor
cricat
Postat pe 6 Aprilie 2011 17:42
NU CRED ... de obicei dracu fuge de tamaie
ia poftiti de ma hartuiti...

crede-ma cri, nu mi s-a intamplat in viata mea asa ceva..le pierea curajul...nu stiu de ce?
da' toate au un inceput...
dor72
Postat pe 6 Aprilie 2011 17:46
hahahaha! citisem ...`imi cam lipseste ...un neg!`
esme
Postat pe 6 Aprilie 2011 17:51
cred ca iti lipseste si tie ceva...
dor72
Postat pe 6 Aprilie 2011 17:53
oooooo, multe!
esme
Postat pe 6 Aprilie 2011 17:54
Nu desigur...poate de un psiholog mai degraba ,DACA TI-L PERMITI,sau de o persoana de incredere cu care sa comunici si nu in ultimul rand SPERANTA si CREDINTA in BUNUL DUMNEZEU!
Am trecut prin momente mult mai grele ca ale tale...si traiesc,sper,cred..am 2 copii minunati,care reprezinta TOTUL pt. mine.Vezi studiaza cu grija prioritatile vietii tale si vei descoperi ca ai un milion de motive sa te bucuri de VIATA!
Un suferind,ca si tine,dar SUPRAVIETUITOR si INCREZATOR!
gpopovici
Postat pe 6 Aprilie 2011 19:13
Draga Unik!Eu cred ca problema ta e de fapt lipsa unui loc de munca!!Parerea mea e sa cauti de lucru,orice,numai sa pleci dintre cei 4 pereti ai casei,in alt loc,unde pe langa ca-ti schimbi ambientul,mai si castigi ceva banuti,cat da putin,iiai,nu-i dai!!Si sa vezi cum revine optimismul in tine,forta de-a lupta cu ironiile sotului{care chiar poate vera sa te ambitioneze sa nu cedezi},cu nevoile fetitelor tale!!De aici,lipsa unui loc de munca,pleaca multe probleme si in alte cupluri!CAUTA orice de lucru,dar CAUTA!!Cine cauta-gaseste!Nu te lasa si lupta ptr. tine!!Pari o femeie inteligenta si cu mult bun simt,nu se poate sa nu te descurci!!!SUCCES!!!!
elisabeta_boia
Postat pe 6 Aprilie 2011 20:47
tu ai nevoie, altfel nu mi-ai pune piedici,iti voi demonstra ca voi reusi singura ,orice om in situata mea ar avea putine probleme ,poate chiar mai multe ,dar e depasesc mereu,ma voi luptasingura imi poti pune piedici,cate vrei
garbo107589
Postat pe 9 Aprilie 2011 13:09
bre, uniko, tu cu siguranta nu ai nevoie de un psihiatru... eventual POATE ai avea nevoie de sfatul unui psiholog, da' vezi sa nu cazi mai mult in depresie cand vei vedea onorariul
in schimb 589 cu siguranta ar avea nevoie, nu de unul, ci de o gashca intreaga de psihiatri.
Thor_again
Postat pe 9 Aprilie 2011 13:16
Daca e si zilnic si cu "strigaturi", nu are voie omu' tau sa se hilizeasca?! Chiar le vrei pe toate!
garbo200612
Postat pe 10 Aprilie 2011 10:53
mi-ai luat vorba din taste, thoru
si_totusi
Postat pe 10 Aprilie 2011 11:00
De la: garbo200612, la data 2011-04-10 10:53:27Daca e si zilnic si cu "strigaturi", nu are voie omu' tau sa se hilizeasca?! Chiar le vrei pe toate!


nu le vrea pe toate dar povestea e cam asa: fata trece printr-un moment mai dificil, a ales calea cea mai facila-tanguirea-nenea a pus ochii pe prietena, unika noastra a pus bot si s-a suparat.ii permite aluia sa o faca nebuna, chiar crede asta si de aici pana la o depresie adevarata, nu e decat un pas.

eu zic ca nu situatia locului de munca si grijile zilnice au dus la derapajele astea ci, gelozia.
din ce spune ea, ar cam fi motive.
si_totusi
Postat pe 10 Aprilie 2011 11:17
Trebuie sa te concentrezi pe tine!!!Este unicul mod in care n-o sa te mai gandesti continu la ce face sotul si la alte prostii..Este bligatoriu sa gasesti resurse pt ati imbunatatii starea psihica in care te afli.Cel mai ieftin si mai simplu mod este sa-ti iei un trening sa incepi sa alergi ,sa faci abdomene ,flotari.....si sa incepi sa renunti la mancare ,macar seara. flirteaza putin,si asta iti va da o stare buna.
Gandeste-te ce poti face pt tine sa arati mai bine ,din putinul pe care-l ai. Ocupati mintea cu lucruri care conteaza pt tine. O mama, nemultumita mereu, nu foloseste copiilor prea mult.
garbo033798
Postat pe 10 Aprilie 2011 12:29
Unde este increderea si pofta de viata? ... asta nu este o dereglare psihica.

Unui barbat mai putin ii plac femeile ce sunt mereu acre si mereu suparate, totul se trece orice problema are solutia ei ... indiferenta? ... nu e locul acesteia in cuplu
... mai plinuta? -nu e o problema se rezolva la sala ... si iti poti face prieteni noi.
Si sa incepi dimineata privindu-te in oglinda cu un zambe plin de optimism spunandu-ti "ca astazi va fi o zi superba".

elisavuri
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:22
si eu am o situatie dificila tot din cauza neajunsurilor ,am devenit foarte nervoasa ,dar acum beau niste medicamente recomandate de medic si sant mult mai bine ¡curaj si ai mai multa incredere in tine pt. ca nu o sa te inteleaga decat cine trece prin asa ceva mult curaj
garbo194829
Postat pe 11 Aprilie 2011 01:59
De la: garbo107589, la data 2011-04-09 13:09:22tu ai nevoie, altfel nu mi-ai pune piedici,iti voi demonstra ca voi reusi singura ,orice om in situata mea ar avea putine probleme ,poate chiar mai multe ,dar e depasesc mereu,ma voi luptasingura imi poti pune piedici,cate vrei




Astia-s piticii de pe creierul tau? Restul unde i-ai depozitat?
tatoo
Postat pe 11 Aprilie 2011 02:33
da' unika asta unde-o disparut?
o fi intinsa pe oarece canapea?
precizilla
Postat pe 13 Aprilie 2011 21:46
Buna ziua tuturor. Ma numesc tot Mirela si as vrea sa-ti spun Unik, ca am trecut si eu prin anumite probleme, si inca mai trec. Solutia care am gasit-o pentru a depasi momentele critice ivite a fost in primul rand ca mi-am schimbat modul de viata si ma refer la faptul ca am inceput sa fac sport( aerobic), mi-am cumparat bicicleta cu care merg zilnic( cand e frumos afara) la munca, m-am inscris la niste cursuri de masaj( imi doream foarte mult sa fac si voiam sa ies si din decorul de acasa) si nu in ultimul rand alimentatia, tin post si chiar daca nu as tine, am scos din alimentatie tot ce inseamna nociv, adica grasimile hidrogenate, dulciurile excesiv, cafea, etc. M-am axat mai mult pe salate, legume, fructe. Am avut si al 2-lea job timp de 3 ani de zile, lucram in weekend-uri.Sunt o fire energica si nu-mi place sa stau, cand stau si n-am un tel in viata ma apuca depresia....Parerea mea este ca tu trebuie sa faci primul pas pentru a-ti schimba modul de viata, cauta-ti un job, iesi cat mai mult in aer liber si nu te mai complace in monotonie, cauta sa faci ce-ti place si e util pentru tine , famile . Incearca ceva nou care sa te atraga, vei reusi cu siguranta! Rezultatele: vei slabi, vei avea un mod de gandire mult mai sanatos, vei trece mai usor peste problemele ivite, te vei simti importanta pentru tine si pentru cei din jur, vei cunoaste oameni noi cu care sa schimbi impresii . Mult succes!
myvo7
Postat pe 14 Aprilie 2011 11:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
deces bebe 250 De la: garbo044707 3 Decembrie 2009 18:40
Increderea in sine. 8 De la: mss_x_8 11 Iulie 2009 22:49
zice ca ma iubeste dar nu are curaj sa termine cu fosta! 38 De la: sophia 21 August 2010 08:57
Probleme in dragoste, cariera, in familie? -eUniversum te poate ajuta! 6 De la: eu_geminy 23 Octombrie 2011 23:14
Buna! 13 De la: anaROBERT 16 Septembrie 2010 14:20
Setari Cookie-uri