am nevoie de psihiatru?

asa ziceam si eu...nu de psihiatru am nevoie...ci de psiholog,dar psihologul nu te baga in seama doar pt zimbetul tau frumos...
unik07
Postat pe 17 Aprilie 2011 10:01
612,nu inteleg dc sa mai vrea si ''cireasa de pe tort'' cind este deja foarte satul de la prajitura de dinainte? haha
unik07
Postat pe 17 Aprilie 2011 10:04
eee... nu stii tu ca omu' la mahmureala mai are nevoie si de-o muratura...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 17 Aprilie 2011 10:07
De la: esme, la data 2011-04-05 15:37:32unik, dupa cum scrii si dupa luciditatea observatiilor tale, nu pari deloc dereglata. e posibil sa treci printr-o depresie cauzata de lipsa de perspectiva si a increderii in tine si in capacitatile tale. lasa-l pe sotul tau sa zica ce vrea, incearca sa te concentrezi mai mult asupra ta, sa te analizezi, sa contabilizezi si sa vezi ce-ti ramane si ce trebuie increptat. prin depresii trecem mai toti. mai ales atunci cand ceilalti par a nu ne aprecia si a nu-si manifesta increderea in noi. tot ce trebuie sa faci e sa-ti dai seama ca omul, oricat de mare i-ar fi familia, oricat de multi altii ar avea in jur, e tributar solitiudinii, pe care trebuie sa si-o asume. asta nu inseamna sa te retragi din lume, din viata ta proprie, din tovarasia prietenilor si celor dragi tie, ci faptul ca, oricat ar vrea sa fuga de singuratate, n-are cum. e singur in manifestarile lui, in gesturile lui, in marile momente ale trecerii lui, pt ca e unic, diferit intrucatva de ceilalti si pt ca nu se poate sublima intr-un altul, mai bun, mai competent ori mai slab. trebuie sa ne asumam solitudinea si s-o transformam in act benefic: ce pot sa fac eu pt mine, doar pt mine, sa-mi fie bine?! ai grija de tine! gandeste-te ca singurul om care te poate ajuta esti tu si nimeni altcineva! tu trebuie sa te trezesti, sa te scuturi si sa te redresezi. conteaza ca esti, conteaza cine esti, fiindca esti cu siguranta cineva, atat timp cat existi! lasa-i pe altii sa zica ce vor, insa impune-le cenzuri, inclusiv sotului tau, pt care esti buna doar de hatza-hatza, se pare. taie-i portia si dezumfla-i pipota de macho, si intoarce ocheanul inspre tine! priveste-te pe tine, vezi care-ti sunt dorintele, visele si asteptarile si fa-le sa devina! ori macar incearca! cu siguranta poti, intrucat cu siguranta ai! nu renunta la tine! fiindca, de fapt, asta faci! gandeste-te ca meriti! orice vrei tu!


rautate mica... faza cu hatza-hatza m-a umflat de ras...:)))))))
eu_geminy
Postat pe 17 Aprilie 2011 10:11
nu ai nevoie de psihiatru,exagereaza foarte mult sotul tau.
ai insa nevoie sa iesi la plimbare pe jos,juma de ora ziua,si juma dupaamiaza,poti gasi un parc,ceva,untraseu frumos,si in timpce te plimbi,gandeste-te ce norocoasa esti,daca ai doi copii sanatosi.....eu am acum doi copii ca tine,dar acum sase ani,aveam doar unul mort,si o durere imensa permanant in suflet.
esti tanara ,sanatoasa,nu te mai autoexclude,de acum inainte,si daca vrei sa fiimai bine dispusa,cum erai la inceputul casniciei,fa ca fac eu,plimbarea zilnica,cu meditat la cele bune din viata noastra.
cu drag,d
daniilia
Postat pe 17 Aprilie 2011 12:34
Nu ,nu ai nevoie de pshihiatru ,ai nevoie de LUMINA PE SUFLET.
Te pot ajuta
Suna-ma ;la 0770556507
elena
garbo225356
Postat pe 26 Septembrie 2011 11:20
PE?...io credeam IN....da ce stiu io?
Axl_22
Postat pe 26 Septembrie 2011 11:25
asa, asa, vezi cum zice elena acolo...
pune mana si sun-o!
are o colectzie de neoane, de numa numa...
o sa vezi doar stele verzi, cand te-o cupla ea la armonia divina...
vezi ca e nevorbita si singura si dornica sa-si goleasca tolba de cuvinte...
mai facu un topic... in curand, o sa descoperim numarul ei de tel pe toate topicurile si o sa vedem cum la ea este cheia tuturor problemelor...
nostradamus si toata clica lor de alchimisti era plici de mushte pe langa ea... descoperitoarea pietrei filosofale...
alfheim
Postat pe 26 Septembrie 2011 11:59
mey...nostradamus...aista...rimeaza....cu MUCUS sorry ii dizarmon?!
Axl_22
Postat pe 26 Septembrie 2011 12:08
mucus, humus, hocups pocus, nostradamus... circus, plicius, preparatus... armonicus, divinus, dizarmonus, papadopolinus, piscupescus, perpesicius, abramburicus...

leano, da' tu fata, ce tarif ai ...?
sau totul e gratis, doar pe telefon?
alfheim
Postat pe 26 Septembrie 2011 12:30
continui???

pro bono....sau cu bonus?...de dragul rimei
Axl_22
Postat pe 26 Septembrie 2011 12:35
Axl !Alf! fata are nevoie de un psihiatru nu de un HATRU... Sau ,ma rog,doi..hatri=ironici.. Va pup,m-ati inveselit!
elisabeta_boia
Postat pe 26 Septembrie 2011 22:51
Betty,draga...crezi ca Elena mai are nevoie...? de psihiatru?

te pup si io ...demonstratie!
Axl_22
Postat pe 26 Septembrie 2011 22:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Incredere 74 De la: liaiedera 11 Aprilie 2010 23:22
decompensare 19 De la: fleurdelis 6 Martie 2010 16:11
Singuratate in doi 54 De la: garbo004179 26 Decembrie 2009 10:20
am nevoie de psihiatru? 1 De la: unik07 5 Aprilie 2011 15:18
Nu stiu cum sa trec peste divortul asta - va rog, ajutor 14 De la: garbo_2549 27 Mai 2016 19:22
Setari Cookie-uri