Oare de ce BARBATII sunt lasi, indiferenti, reci la tot ce insemna IUBIRE, sentimente puternice?

freyuto, da` minunea asta, cum ca barbatii `este` -citez - `prea emotionali in suflet`, nu? vorba ta, he, he, he...!
esme
Postat pe 25 Martie 2011 21:01

Papadia mea, las-o...are 18 ani...o sa creasca ea...
Tu ai inteles ce vrea ea sa spuna...
tatoo
Postat pe 25 Martie 2011 21:13
ah, tatoo, baiat delicat si intelept, sunt rea, nazuroasa si intriganta, nu-i asa?

ah, uneori vine valu` si-mi ia calu`!
esme
Postat pe 25 Martie 2011 21:17
De la: garbo166472, la data 2011-03-08 10:52:49Sunt doar pareri ce mi le impartasiti si le accept asa cum sunt , ce-i grav ca unele persoane nu am inteles mesajul meu, insa face parete din viata mea, iar eu merg inainte , indiferent de ce va fi.
Nu vreau sa ma fac inteleasa, insa vreau sa stiti ca atunci cand IUBESTI, poti suferi si ca nu de fiecare data iti este impartasita IUBIREA.
Iti accepti greseala, treci peste ea caci viata merge inainte., asa cum fac si eu.Nu-i vina mea ca am fost sincera, a am iubit cu sufletul , c-am fost ranita...........e doar o lectie de viata ce poate multi dintre noi ..........luam aminte. Stiu ca intr-o buna zi EL va reliza .......ca a ranit un suflet , insa pt EL .......va fi prea tarziu.
Dumnezeu este cel ce ne judeca acum sau mai tarziu. Viata este frumoasa si trebuie traita iar mesajele voastre au fost ,,bine venite" si pentru asta va multumesc din suflet.
Sunt o femeie ..........am suflet ....traiesc, iubesc, iert si toate astea pt ca am inima nu piatra.
Va doresc tuturor femeilor un.......... LA MULTI ANI!


472,stii cum e trebusoara asta cu netul? ori iese ori ba...acum daca ai pus suflet,mai vine altul si o sa dai uitarii tot,insa daca nu te-a cautat 2 saptamani n-are rost sa stai si sa incerci sa descifrezi ''mesajul'' taciturnului...
mai nou cica 3 din 5 relatii se cladesc pe net(studii americane),eu am avut norocul sa imi cunosc sotul pe net si crede-ma ma suna de 20 de ori pe zi ca ma intrebam ce sa mai discut...
clar nu e de tine sau nu a fost sa fie,poate ca ai tu altceva pus acolo deoparte.
si inca ceva,majoritatea celor plecati isi cauta tot romancutze pt ca e compatibilitate .
sanatate si virtute
namyi
Postat pe 25 Martie 2011 21:25
De la: dor72, la data 2011-03-06 21:49:41Vuvuzela, da' tu unde traiesti draga?
Nu era mai bine sa citesti ce-a scris fata si apoi sa raspunzi?




dar tu dupa ce crezi ca am comentat? dupa reviste?eu traiesc si in Romania insa plec foarte des si afara din tara.comentariul meu a fost unul f realist.eu daca eram singura fara familie proprie ,plecam definitiv fara regrete din Romania.crezi ca in acel caz as fii iubit tot un roman?nu scumpo,nu sunt asa naiva.interesul meu era sa imi gasesc un sot in tara in care plecam si sa profesez tot acolo.asa si acel tip dupa care plange fata,a plecat sa isi faca un viitor.se subintelege ca a gasit o fata in tara in care a plecat.eu asa as face.deci nu retrag nimic din comentariul la care faci referire.eu nu ma imbat cu apa rece ca aceasta fata care a deschis topicul.eu sunt o fire pragmatica.a spune adevarul nu inseamna ca sunt in afara subiectului.sau va place sa fiti mintite frumos visand cu ochii deschisi?
vuvuzela
Postat pe 25 Martie 2011 21:35
De la: esme, la data 2011-03-25 21:17:51ah, tatoo, baiat delicat si intelept, sunt rea, nazuroasa si intriganta, nu-i asa?

ah, uneori vine valu` si-mi ia calu`!



Bine-ar fi sa fie si soacra ta pe el !
tatoo
Postat pe 25 Martie 2011 21:41
vuvu eu in tarisoara asta in care sunt ,nu vad unul -la romani ma refer -care sa fie casatorit cu alta natie...ce-i drept au fost incercari de concubinaj,etc dar s-au lasat pagubasi,pe de alta parte din tot grupul nostru de prieteni romani ,98% sunt divortati,pt ca i-au lasat femeile,pt cate un canadian,italian,portughez sau mai stiu eu...
concluzia este urmatoarea,cea pe care am tras-o eu:ei nu pot fara romance,dar romancele pot fara ei,se obisnuiesc mai usor cu'' vecinii''...
si referitor la ce ai spus legat de tara unde profesezi si ca ti-ai gasi un domn de acolo,te inteleg,atata timp cat nu e europa
namyi
Postat pe 25 Martie 2011 21:49
tatoo, dragule, n-am soacra! si nu cred ca am vreo repulsie impotriva soacrelor!
esme
Postat pe 25 Martie 2011 21:58
De la: namyi, la data 2011-03-25 21:49:02vuvu eu in tarisoara asta in care sunt ,nu vad unul -la romani ma refer -care sa fie casatorit cu alta natie...ce-i drept au fost incercari de concubinaj,etc dar s-au lasat pagubasi,pe de alta parte din tot grupul nostru de prieteni romani ,98% sunt divortati,pt ca i-au lasat femeile,pt cate un canadian,italian,portughez sau mai stiu eu...
concluzia este urmatoarea,cea pe care am tras-o eu:ei nu pot fara romance,dar romancele pot fara ei,se obisnuiesc mai usor cu'' vecinii''...
si referitor la ce ai spus legat de tara unde profesezi si ca ti-ai gasi un domn de acolo,te inteleg,atata timp cat nu e europa




copilu,ma bucur ca bei lapticul altor vaci decat romanesti.datorita meseriei si plecand mai des,m-am indragostit de un rus,care si el plecase din tara lui.azi suntem casatoriti si avem un pusti de 15 ani.si fii atent copilu eu sunt unguroaica din Ro.asa ca fiecare pleaca,spera si cauta sa reuseasca in viata.important este sa si iti doresti.viata iti ofera sanse,important este sa sti sa alegi lozul fericirii.
vuvuzela
Postat pe 25 Martie 2011 22:07

Vuvuleana, nu te superi...am o intrebare: daca tu esti unguroaica si sotul tau e rus, flacaul tau ce e?...ungurus,nu?
tatoo
Postat pe 25 Martie 2011 22:14
gata mami!m-am prins...lapticu' de pe aci nu e chiar asa ''baubil'',dat fiind faptul ca ma lupt cu fii-miu de 1 an sa il bea si tot face gat
namyi
Postat pe 25 Martie 2011 22:17
De la: esme, la data 2011-03-25 21:58:07tatoo, dragule, n-am soacra! si nu cred ca am vreo repulsie impotriva soacrelor!


Tocmai d'aia n-ai nici o repulsie, amore...Si eu la fel, cred ca le suntem recunoscatori ca nu au aparut deloc in vietile noastre!
tatoo
Postat pe 25 Martie 2011 22:17
De la: tatoo, la data 2011-03-25 22:14:35
Vuvuleana, nu te superi...am o intrebare: daca tu esti unguroaica si sotul tau e rus, flacaul tau ce e?...ungurus,nu?




tatoo dragule,nu ma supar.dar apreciaza raspunsul.stii o veche zicala ce spune:"mama e una.tatal poate fii oricine"asa il necajesc eu pe Yurea sotul meu.deci pustiul este ungur!!! hiiii
vuvuzela
Postat pe 25 Martie 2011 22:26
tatoo, am avut candva, dar era tangenta vietii mele!
esme
Postat pe 25 Martie 2011 22:31
De la: namyi, la data 2011-03-25 22:17:45gata mami!m-am prins...lapticu' de pe aci nu e chiar asa ''baubil'',dat fiind faptul ca ma lupt cu fii-miu de 1 an sa il bea si tot face gat





deci copilu cu copilas.sa iti traiasca.dar de ce nu bea laptic?mama spune ca eu am supt la sanul ei si la 6 ani,caci am o sora si cand s-a nascut plangeam sa beau si eu laptele mamii.eu sunt o fire mancacioasa si pofticioasa.ii mancam si merele rase cu branzica,sau biscuitii lui sormea.imi aduc aminte zambind,despre acele nazbatii ale mele.plus ca eram din nastere o guresa.
vuvuzela
Postat pe 25 Martie 2011 22:36

Esme, sunt un fericit si din punctul asta de vedere... n-am avut onoarea...nici oroarea...s-o cunosc!!!

Vuvu, te mananca chelea... cum sa-i spui omului asa?
tatoo
Postat pe 25 Martie 2011 22:38
dar exista, tatoo?
esme
Postat pe 25 Martie 2011 22:46

Ce?
tatoo
Postat pe 25 Martie 2011 22:57
De la: tatoo, la data 2011-03-25 22:38:28
Esme, sunt un fericit si din punctul asta de vedere... n-am avut onoarea...nici oroarea...s-o cunosc!!!

Vuvu, te mananca chelea... cum sa-i spui omului asa?





stai linistit,stie ca glumesc.ce vrei sa scoata kalaniscovul??
vuvuzela
Postat pe 25 Martie 2011 22:57

Aha, pai vezi ca eu taman la asta m-am gandit cand am pus emoticonul cu 'puscaturi...
Vuvu,da ce-i aia ...kalaniscov?Un soi de branza ruseasca de capra,nu?
Sau vorbeai de kalasnikov?
tatoo
Postat pe 25 Martie 2011 23:10
vuvu...ai uitat tu ca ne-am mai conversat noi pe aci vara trecuta...copilutzul meu e nascut pt a -mi omori nervii
e mofturos la papa rau...si are aversiune la papa(tratata zic unii)...bea vreo 300ml lapte pe zi si tot ce bea si papa o face in fata tv-ului si toate tre sa i le bag in gura...ori e lenes ori habar n-am,dar cert e ca in august vine number2 si nu stiu ce s-o face fara toata atentia din lume.
cred ca nimeni n-o sa creada dar el nu are o mancare preferata,nu ii plac fructele si uraste tot ce e dulce si tot ce e lichid...e natural born killer
merci de urare si tu si familia ta sa fiti sanatosi plus restul de pe aici
ps-niko al meu are 15 luni
namyi
Postat pe 25 Martie 2011 23:21
De la: tatoo, la data 2011-03-25 23:10:56
Aha, pai vezi ca eu taman la asta m-am gandit cand am pus emoticonul cu 'puscaturi...
Vuvu,da ce-i aia ...kalaniscov?Un soi de branza ruseasca de capra,nu?
Sau vorbeai de kalasnikov?





uite ca la verificare ma emotionai si stersei K-ul.si deci despre asta vorbim!
vuvuzela
Postat pe 25 Martie 2011 23:34
De la: vuvuzela, la data 2011-03-25 23:34:55
De la: tatoo, la data 2011-03-25 23:10:56
Aha, pai vezi ca eu taman la asta m-am gandit cand am pus emoticonul cu 'puscaturi...
Vuvu,da ce-i aia ...kalaniscov?Un soi de branza ruseasca de capra,nu?
Sau vorbeai de kalasnikov?





uite ca la verificare ma emotionai si stersei K-ul.si deci despre asta vorbim!




pfuiii acu citii mai bine ce bazaconie scrisei.mai baiete vb de KALASNIKOV.
vuvuzela
Postat pe 25 Martie 2011 23:38
De la: namyi, la data 2011-03-25 23:21:31vuvu...ai uitat tu ca ne-am mai conversat noi pe aci vara trecuta...copilutzul meu e nascut pt a -mi omori nervii
e mofturos la papa rau...si are aversiune la papa(tratata zic unii)...bea vreo 300ml lapte pe zi si tot ce bea si papa o face in fata tv-ului si toate tre sa i le bag in gura...ori e lenes ori habar n-am,dar cert e ca in august vine number2 si nu stiu ce s-o face fara toata atentia din lume.
cred ca nimeni n-o sa creada dar el nu are o mancare preferata,nu ii plac fructele si uraste tot ce e dulce si tot ce e lichid...e natural born killer
merci de urare si tu si familia ta sa fiti sanatosi plus restul de pe aici
ps-niko al meu are 15 luni




copilu nu imi amintesc,pt ca ai alt avatar.dar presimt ,acum ca spusesi,ca ne-am si contrat poate,ca eu sunt cam pragmatica in comentarii.acum esti iar cu bebe in burtic?lasa,indiferent ca este mai greu acum,peste ani vei fii mandra de tinerii de langa tine,adica de copii tai.ai sa le povestesti cu drag traznaile ce le fac acum.nastere usoara!
vuvuzela
Postat pe 25 Martie 2011 23:51
De la: vuvuzela, la data 2011-03-25 22:07:59
De la: namyi, la data 2011-03-25 21:49:02vuvu eu in tarisoara asta in care sunt ,nu vad unul -la romani ma refer -care sa fie casatorit cu alta natie...ce-i drept au fost incercari de concubinaj,etc dar s-au lasat pagubasi,pe de alta parte din tot grupul nostru de prieteni romani ,98% sunt divortati,pt ca i-au lasat femeile,pt cate un canadian,italian,portughez sau mai stiu eu...
concluzia este urmatoarea,cea pe care am tras-o eu:ei nu pot fara romance,dar romancele pot fara ei,se obisnuiesc mai usor cu'' vecinii''...
si referitor la ce ai spus legat de tara unde profesezi si ca ti-ai gasi un domn de acolo,te inteleg,atata timp cat nu e europa




copilu,ma bucur ca bei lapticul altor vaci decat romanesti.datorita meseriei si plecand mai des,m-am indragostit de un rus,care si el plecase din tara lui.azi suntem casatoriti si avem un pusti de 15 ani.si fii atent copilu eu sunt unguroaica din Ro.asa ca fiecare pleaca,spera si cauta sa reuseasca in viata.important este sa si iti doresti.viata iti ofera sanse,important este sa sti sa alegi lozul fericirii.


Vuvu...ce dreaq...iar ma mintisi? cati ani ziceai ca are copilul tau?
Si...ca chestie..mie imi plac unguroaicele la nebunie...te-am scapat?!?femei curate,iubarete ca nici o romanca...care stie sa isi respecte sotul si cand il inseala...


O_K
Postat pe 25 Martie 2011 23:52
De la: vuvuzela, la data 2011-03-25 23:51:25
De la: namyi, la data 2011-03-25 23:21:31vuvu...ai uitat tu ca ne-am mai conversat noi pe aci vara trecuta...copilutzul meu e nascut pt a -mi omori nervii
e mofturos la papa rau...si are aversiune la papa(tratata zic unii)...bea vreo 300ml lapte pe zi si tot ce bea si papa o face in fata tv-ului si toate tre sa i le bag in gura...ori e lenes ori habar n-am,dar cert e ca in august vine number2 si nu stiu ce s-o face fara toata atentia din lume.
cred ca nimeni n-o sa creada dar el nu are o mancare preferata,nu ii plac fructele si uraste tot ce e dulce si tot ce e lichid...e natural born killer
merci de urare si tu si familia ta sa fiti sanatosi plus restul de pe aici
ps-niko al meu are 15 luni




copilu nu imi amintesc,pt ca ai alt avatar.dar presimt ,acum ca spusesi,ca ne-am si contrat poate,ca eu sunt cam pragmatica in comentarii.acum esti iar cu bebe in burtic?lasa,indiferent ca este mai greu acum,peste ani vei fii mandra de tinerii de langa tine,adica de copii tai.ai sa le povestesti cu drag traznaile ce le fac acum.nastere usoara!


funny e ca nu ne-am contrat de loc...daca imi amintesc bine parca erai acolo de partea mea ,ma mai ciorovaiam eu cu altele,dar nu in sensul in care as purta pica cuiva...
lol...am jurat ca numai unu fac si cand colo,iesi iepurele din palarie...pe ce meleaguri esti?
namyi
Postat pe 25 Martie 2011 23:57
De la: O_K, la data 2011-03-25 23:52:42
De la: vuvuzela, la data 2011-03-25 22:07:59
De la: namyi, la data 2011-03-25 21:49:02vuvu eu in tarisoara asta in care sunt ,nu vad unul -la romani ma refer -care sa fie casatorit cu alta natie...ce-i drept au fost incercari de concubinaj,etc dar s-au lasat pagubasi,pe de alta parte din tot grupul nostru de prieteni romani ,98% sunt divortati,pt ca i-au lasat femeile,pt cate un canadian,italian,portughez sau mai stiu eu...
concluzia este urmatoarea,cea pe care am tras-o eu:ei nu pot fara romance,dar romancele pot fara ei,se obisnuiesc mai usor cu'' vecinii''...
si referitor la ce ai spus legat de tara unde profesezi si ca ti-ai gasi un domn de acolo,te inteleg,atata timp cat nu e europa




copilu,ma bucur ca bei lapticul altor vaci decat romanesti.datorita meseriei si plecand mai des,m-am indragostit de un rus,care si el plecase din tara lui.azi suntem casatoriti si avem un pusti de 15 ani.si fii atent copilu eu sunt unguroaica din Ro.asa ca fiecare pleaca,spera si cauta sa reuseasca in viata.important este sa si iti doresti.viata iti ofera sanse,important este sa sti sa alegi lozul fericirii.


Vuvu...ce dreaq...iar ma mintisi? cati ani ziceai ca are copilul tau?
Si...ca chestie..mie imi plac unguroaicele la nebunie...te-am scapat?!?femei curate,iubarete ca nici o romanca...care stie sa isi respecte sotul si cand il inseala...





de familia mea nu dau date barbatilor.despre mine insa pot sa iti spun ca sunt blonda din pozele mele.sunt chiar femeia iubareata,nascuta de Dragobete.referitor la inselat toate femeile inteligente o pot face cu sotul alaturi fara sa banuiasca.mai ales azi cand sunt atatea posibilitati de "traducere",ca doar nu este lipit de mine si nici centura de castitate nu port.dar imi iubesc sotul deocamdata.iar la munca imi este sef.in general lucram impreuna.insa rusii sunt mai molatici in fata femeii mai ales a unei unguroaice frumoase si inteligente.
vuvuzela
Postat pe 26 Martie 2011 00:16
namuy,am pasaport universal.adica intru in orice tara,imi rezolv problemele si revin in Ro.in alta ordine de idei ma bucur ca si in trecut te aparam.iubesc mult copii si persoanele aflate in dificultate.uite de pilda tanara cu acest topic.este idealista.traieste inca intr-o lume utopica.prin ce a trecut ea am trecut multe.iubiri de-o vara,transformandu-le in marea noastra drama sentimentala.sigur ca e greu sa-i spulberi visul.dar sa crezi cu atata curatenie sufleteasca,ca el va suferi in sufletul lui pt ea,te face sa zambesti trist,gandind la inocenta pe care ai avut-o si tu candva.
vuvuzela
Postat pe 26 Martie 2011 00:40
De la: vuvuzela, la data 2011-03-26 00:40:17namuy,am pasaport universal.adica intru in orice tara,imi rezolv problemele si revin in Ro.in alta ordine de idei ma bucur ca si in trecut te aparam.iubesc mult copii si persoanele aflate in dificultate.uite de pilda tanara cu acest topic.este idealista.traieste inca intr-o lume utopica.prin ce a trecut ea am trecut multe.iubiri de-o vara,transformandu-le in marea noastra drama sentimentala.sigur ca e greu sa-i spulberi visul.dar sa crezi cu atata curatenie sufleteasca,ca el va suferi in sufletul lui pt ea,te face sa zambesti trist,gandind la inocenta pe care ai avut-o si tu candva.


cand dai mielu' vuvu?
namyi
Postat pe 26 Martie 2011 00:47
De la: namyi, la data 2011-03-26 00:47:50
De la: vuvuzela, la data 2011-03-26 00:40:17namuy,am pasaport universal.adica intru in orice tara,imi rezolv problemele si revin in Ro.in alta ordine de idei ma bucur ca si in trecut te aparam.iubesc mult copii si persoanele aflate in dificultate.uite de pilda tanara cu acest topic.este idealista.traieste inca intr-o lume utopica.prin ce a trecut ea am trecut multe.iubiri de-o vara,transformandu-le in marea noastra drama sentimentala.sigur ca e greu sa-i spulberi visul.dar sa crezi cu atata curatenie sufleteasca,ca el va suferi in sufletul lui pt ea,te face sa zambesti trist,gandind la inocenta pe care ai avut-o si tu candva.


cand dai mielu' vuvu?



copilu imi cer scuze.oboseala isi spune cuvantul.candva mancam miel,acum nu mananc.asa ca poti sa-l iei tu.
vuvuzela
Postat pe 26 Martie 2011 01:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lilith-sau de ce innebunesc barbatii 3 De la: yanyacharberet 2 August 2009 22:22
Cand sotia nu are caracter puternic si soacra preia controlul familie...... 44 De la: bianca_culea 27 Martie 2014 12:54
divort 44 De la: garbo_455882 24 Decembrie 2016 18:11
partaj. 6 De la: garbo_406333 10 Ianuarie 2016 18:23
Unul "da" si altul "ba" 140 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:10
Setari Cookie-uri