Oare de ce BARBATII sunt lasi, indiferenti, reci la tot ce insemna IUBIRE, sentimente puternice?

De la: vuvuzela, la data 2011-03-26 01:03:23
De la: namyi, la data 2011-03-26 00:47:50
De la: vuvuzela, la data 2011-03-26 00:40:17namuy,am pasaport universal.adica intru in orice tara,imi rezolv problemele si revin in Ro.in alta ordine de idei ma bucur ca si in trecut te aparam.iubesc mult copii si persoanele aflate in dificultate.uite de pilda tanara cu acest topic.este idealista.traieste inca intr-o lume utopica.prin ce a trecut ea am trecut multe.iubiri de-o vara,transformandu-le in marea noastra drama sentimentala.sigur ca e greu sa-i spulberi visul.dar sa crezi cu atata curatenie sufleteasca,ca el va suferi in sufletul lui pt ea,te face sa zambesti trist,gandind la inocenta pe care ai avut-o si tu candva.


cand dai mielu' vuvu?



copilu imi cer scuze.oboseala isi spune cuvantul.candva mancam miel,acum nu mananc.asa ca poti sa-l iei tu.


il lasam pe august ca inca nu pot manca carne ...las' ca faci tu nani...la mine e abia 7 si sunt la fel de obosita...
dar sa fie tanam mielu' ,da?
namyi
Postat pe 26 Martie 2011 01:12
femeile iubesc cu inima,barbatii......
garbo197910
Postat pe 26 Martie 2011 09:14
Hei,Esme,daca omul scrie,e normal sa inteleaga lukrurile despre care vorbeste.Daca ceva nu te aranjeaza,e doar problema ta,poti sa iei dictionarul in miini,de fapt ca nu gesticulez cu cuvinte foarte complicate,sunt cuvinte des folosite praktik de toti
Lady_Rock
Postat pe 26 Martie 2011 11:05

Fetito, sezi blanda! Daca ti-am luat apararea, n-am facut-o fiindca aveai dreptate, ci din cavalerism... si in plus, am vazut ca esti mica si pr.....Acu tu nu mai fi si fudula! Stii vorba, nu?
O trimiti TU pe Esme sa ia dictionarul???
tatoo
Postat pe 26 Martie 2011 15:06
De la: tatoo, la data 2011-03-26 15:06:57
Fetito, sezi blanda! Daca ti-am luat apararea, n-am facut-o fiindca aveai dreptate, ci din cavalerism... si in plus, am vazut ca esti mica si pr.....Acu tu nu mai fi si fudula! Stii vorba, nu?
O trimiti TU pe Esme sa ia dictionarul???

OMG tatoo!
ea vroia sa se dea de partea lui esme ....sa explice ca lumea care nu intelege modul academic al ei de a scrie,ar trebui sa faca o ''aplecare'' la dex...ufff...
namyi
Postat pe 26 Martie 2011 15:19
lady, uite, mai stam de vb - asta daca am chef si interlocutor care sa-si cunoasca lungul nasului, adica pozitita - cand o sa stii tu sa folosesti dictionarul! de fapt, cand ai sa intelegi cum se cuvine sensurile cuvintelor pe care degeaba le citesti in dictionar, memorandu-le ca un robot, daca nu le si bunghesti for real. dar, deh, iti trebuie ceva cap pt asta! cartea nu e pt oricine! faptul ca le pui de-a valma intr-o fraza articulata de tot rasu`-plansu`, nu inseamna cunoastere si intelegerea ei, ci cotcodacit dogit. ce zici, nu incerci `sa te convingi in propria concluzie` incercand o reevaluare asupra-ti?

tatoo, delicat si manierat (in limitele posibilului, bineinteles, ca doar oameni suntem) ca intotdeauna si, ah, nu pot nega, un adevarat cavaler! esti si in armura? ori pe loc repaus si in tinuta casual? ori fara?!

esme
Postat pe 26 Martie 2011 15:21

Acu, par egzampal, is doar in boxeri...aici e deja o caldura infernala! N-am de cine ma ascunde...drept ii ca nici n-am de ce!! sunt o opera de arta, sunt un David, sunt un crin...sunt parfumul cel mai fin.
tatoo
Postat pe 26 Martie 2011 15:42
tatoo, nu exagera si nu te transforma in Narcis...
ma faci sa cred ca am ales gresit...
si apuca-te si tu de un sport serios...da-i naibii de boxeri...
dor72
Postat pe 26 Martie 2011 15:56
ah, ma omor dupa David! nu pot io, nici pomeneala, sa fac fata desavarsirii! ma scoala din toate transele! ...si ma baga in altele! da` d-alea de ma zgaltaie!

si zici parfum de crin, tatoo?
esme
Postat pe 26 Martie 2011 15:59
tatoo, saritura cu liana, "par egzampal "
elodia
Postat pe 26 Martie 2011 16:00
tatoo, vino-ncoa... cine mai e si liana asta?

esme,esti coplesita, mami? mai respira, mai inchide ochii... te salut!
dor72
Postat pe 26 Martie 2011 16:02
da, dor, am inceput sa fac niste exercitii de respiratie, sa ma reglez! tocmai numaram!

pup!
esme
Postat pe 26 Martie 2011 16:14
se vede deja
aaaaa...ce numarai?
dor72
Postat pe 26 Martie 2011 16:15
cum ce numaram?! suspinele pe care le anihilez prin exercitiul de care-ti pomeneam!
esme
Postat pe 26 Martie 2011 16:24

Beeeeeeyyy, ce-i aici??? Frumos va sade sa mistocariti un biet goriloi, batran, bolnav si plin de nervi!

Revino-ti Esme...am glumit, da'nu puteam sa zic ca-s eu...Quasimodo! Si atunci Miclea mea ar fi avut de comentat ceva...ca stie ea cum ca le bossu o iubea in taina pe Esmeralda.
S-asa-i rau, s-asa nu-i bine! Cum dreaq sa mai fac?
Gata,Doruleato,ai aflat si de Liana Stanciu! Te mananca limba, Kingo!
tatoo
Postat pe 26 Martie 2011 17:17
nah, ca mi-am revenit, tatoo! si acum, ca am aflat adevarul adevarat si crud, m-am ascuns dupa perdea de rusine si de nervi amestecati cu pusee de plictis, rontaind niste grisine.
esme
Postat pe 26 Martie 2011 17:34


Aha, te seaca la lingurica...ai crezut ca-s David,iar eu eram cocosatul! Lasa, fata, ai sa gasesti si tu sufletul tau pereche. Si nu mai baga grisine-n organism , ca nu e bune la sulieta!
tatoo
Postat pe 26 Martie 2011 17:43
tatoo, sa ne fie clar, io nu vreau vreun suflet pereche, da? io-l vreau pe David si nu pe unu` aiurea! vai, ce m-am aprins, da` noroc ca bate vantu` si am si-o sticla de apa langa mine, ca era sa fac scandal!

esme
Postat pe 26 Martie 2011 17:53
Si asta voi numiti '' a da un exemplu bun''...Inseamna ca,cand omul isi da parerea,e mult prea mindru de sine.Cand isi ia apararea,il ataca cativa oameni,si inca mai maturi!Fiecare are dreptul la parere,si daca cineva nu m-a inteles corect,e doar problema lui.Atrageti atentia la lucrurile pe care le faceti,ca tot pt voi le faceti.Multumesc pt atentie si intelegere.
Lady_Rock
Postat pe 26 Martie 2011 21:22
Maimutoiule, lasa vrajeala... de Liana Stanciu stiam... ( m-i tare drag Misu ala al ei...are o voce...oauuuu)
esmico, tu vrei un David nepereche? si vrei sa raspunda la sunetul grisinelor?
da' chiar, mai exista asa ceva in comert?...grisine, zic
lady-rockeritza, m-as supara pe tine daca ai fi trecuta de grupa mare...
asa, ma distrezi si zic sa mai cresti o scanta si intre timp, ia lectii
unde nu ti-e clar, iti traducem, pana te obisnuiesti...cu limbajul.... Tatoo, las-o, o sa creasca si o sa invete sa rada atunci cand e de ras
dor72
Postat pe 26 Martie 2011 21:35
De la: Lady_Rock, la data 2011-03-26 11:05:38Hei,Esme,daca omul scrie,e normal sa inteleaga lukrurile despre care vorbeste.Daca ceva nu te aranjeaza,e doar problema ta,poti sa iei dictionarul in miini,de fapt ca nu gesticulez cu cuvinte foarte complicate,sunt cuvinte des folosite praktik de toti


Cineva sa-i dea fetii un formular,poate asa se descurca mai bine.

Reformuleaza,fata!
Allegra
Postat pe 26 Martie 2011 21:46
Allegra, parol! Nu se cade sa iti pui mintea cu gradinita...
ce formular vrei, mai intai sa invete sa citeasca, apoi sa scrie....cale lunga....
dor72
Postat pe 26 Martie 2011 21:56
Ai si tu dreptate,dor72.
Allegra
Postat pe 26 Martie 2011 21:59
merci,
crezi ca intelege ceva? ioc
dor72
Postat pe 26 Martie 2011 22:02
Mai,adevarul e ca-s ciudat de curioasa ce intelege,dar mai ales cum o sa exprime ce-a inteles!
Allegra
Postat pe 26 Martie 2011 22:07
De la: esme, la data 2011-03-26 17:53:54tatoo, sa ne fie clar, io nu vreau vreun suflet pereche, da? io-l vreau pe David si nu pe unu` aiurea! vai, ce m-am aprins, da` noroc ca bate vantu` si am si-o sticla de apa langa mine, ca era sa fac scandal!



hai sa te racoresc eu, Esme, scumpete:P
uite ce facusi... ditamai Lady Rockeritza s-a evaporat de (mica, da'...) rea ce esti...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 26 Martie 2011 22:08
hai ca m-ai facut curioasa si pe mine...
deja e mai confuza decat blonda, pariu?
dor72
Postat pe 26 Martie 2011 22:09
Care blonda?
Allegra
Postat pe 26 Martie 2011 22:12
unde traiti, nene?
blonda confuza!
dor72
Postat pe 26 Martie 2011 22:18
A,pai majoritatea blondelor sunt confuze,dor! Una n-ar recunoaste ca-i proasta de-a dreptu'!
Dar tot nu stiu despre cine vorbesti. Insa am o vaga banuiala ca nici nu prea conteza,este?
Allegra
Postat pe 26 Martie 2011 22:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cercetare - mamici divortate 1 De la: garbo_3712 28 Mai 2012 12:45
Partaj 7 De la: bianca_culea 27 Martie 2014 12:55
Cum sa imi fac curaj sa intentez divort? 84 De la: AriaAnna 10 Ianuarie 2016 18:30
vreau sami iau copilu 13 De la: reyya 5 Iulie 2010 18:20
ce sa fac...? sunt intr-o mare incurcatura !!! 32 De la: bente 2 Octombrie 2009 18:00
Setari Cookie-uri